CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

Kat Terengganu pon ade satu kedai tomyam kat simpang jalan ..kedai dua tingkat klu tak silap.. kisahnya ada customer pergi ke belakang kedai sbb nak menunaikan hajat kecik tapi sampai je ke belakang dia tguk ada banyak kulit2 /sisik yg mencurigakan ..rupanya2 tukang masak thai kat ctuh mmg ada petua nak sedapkan tomyam dorang ..guna tenggiling dan bermacam2 lagi ..tak tahulah guna daging ke..juice je atau papepun...

tapi  tu lah cerita2 ni semer dengar dari mulut org ..walaupun yg bercerita tu colleague kepada sedara tapi kesahihan cerita tak boleh disahkan ... tapi dgn khabar angin tersebar pon..kedai tu masih gak bz macam biasa

Teringat cerita sorang porumer.. tak inagt siapa ( posting kat thread ni psl  kedai tomyam) yg biawak dlm tong tu.. agaknya tukang2 masak thai kedai tomyam tu adik beradik seguru dgn tukang masak kdai kat yg ni yea.. guna binatang dan ramuan special tuk masakan mereka

Rate

1

ala.. aku feveret tomyam2 neh.. kang aku nak makan, teringat2 plaks..

hari tu aku makan nasi lemak kat gerai mak wanjor ke apa kat kg baru tu...ada nampak nasi gerai tulis nasi lemak antarabangsa tapi lauk macam tak bess saja..so aku mausk la gerai mak wanjor ni...nampak ramai org...nasi lemak kukus aku rasa sbb biji2 nasi dia elok saja...biasa je aku rasa...esoknya masuk dalam berita pm pi melawat kg baru pun pi gerai tu jugak...

aku duk bangi...aku suka nasi lemak ishak kat fasa 4 tu...dia ada berniaga kat pasar malam jugak...feberet aku nasi lemak ngan sambal sotong merah ataupun sambal paru ;)

tapi apa2 pun lagi best nasi lemak buat sendiri makan bertambah2...badan pun mencanak2 hehehehe

korang nak dengar cerita aku tak. ayah aku nak gi  terengganu tau lepas tu ayah aku letih sangat lepastu ayah aku berhenti dekat sebelah kedai tu .ayah aku tengok semua dalam kedaitu cantik-cantik.esuk paginya ayah aku tenguk kedai tu dah takde.

Post Last Edit by sya_sugar_sugar at 6-2-2010 23:57

CASE 3:

NAsik Lemak Di Satu Tepi Jalan Taman Maluri Cheras...

Dekat dengan C****f**r.... sana.
Aku kerje kat Tmn Maluri kat lebih kurang  ...
sya_sugar_sugar Post at 6-2-2010 23:10

slalu jugak singgah mkn kat sebelah Carrefour Peel tu lepas keje...
opposite Blok PPRT..sebelah Convent Peel..
mkn nasi lemak bungkus/satay/pulut panggang...
mmg sll ramai org..
dia pun ttp every selasa..
kedai tu ke...

my fren kata..kalau kita tgk satu kedai tu laris lain mcm...
cuba tapaw food dia...
kalau kita mkn rasa tak sedap..
maknanya kedai tu mmg ada jin lambai2...
sbb org rasa sdp bila mkn kat situ...

Follow Us
bab jin duk lambai2 makcik aku pernah cerita. ada kwn dia bgtau yg kedai2 nasi kandar kat penang ni memang ada jin duk lambai2 pangge orang mai makan kat kedai tu. kawan dia tu ada anak kecik jd budak tu nampak 'benda' tu duk lambai2 n bgtau kat mak dia. mak dia mcm xcaya, pastu rasanya ada ustaz nk gi makan kat area penang n nampak benda tu gak. kedai apa aku tak ingat tp yg aku igt makcik aku bg tau kedai mamak la. aku stop nasi kandar sat, tp skrg ni makan balik. hehe

story 2

ni kawan aku punya cerita. makcik dia [org Indonesia] wat kedai makan kat Shah Alam kot, klu xsilap. dia sewa rumah kedai sebijik. dlm deret tu ada kot 2-3 kedai makan lain [ada Indonesia lain gak bukak kedai situ]. awai2 buka kedai, ramai gak orang gi makan kedai dia, pastu takde orang langsung. sunyi ngalahkan library. yg buleh tau org wat khianat ni pasai ada kawan dia yg nk mai makan, tp cari xjumpa. siap tepon mintak direction lg tp tah mana2 diorg gi. chek punya chek, kedai Indon lg satu tu yg punya pasai. la ni pindah tempat, katanya dh ok n lg laris dr dlu. 

Rate

1

rosse pun nak citer gak, tp bukan pasal nasi lemak ... tp pasal kedai mee rebus luar biasa sedap ...

kebetulan ader 1 ari tu rosse teringan nak mkn mee rebus .. carik punya carik terjumpalah dgn 1 kedai mee rebus nih kat tmn medan, jln klang lama ... typikal kedai luar biaser sedap mmg org ramai giler sampai terpaksa kener tggu kat luar .. kebetulan time rosse dtg adelah 2 kerusi yg ngam2 utk rosse & hubby ...

rosse pun orderlah mee rebus begitu jugak dgn hubby .. dier mmg tak sker langsung dgn mee nih tp dier nak cuba juga ... mee rebus dier mmg tak dinafikanlah sedap .. nak dijadikan cerita tgh syok2 mkn rosse terjumpa sesuatu ... nak tau aper dier? sehelai bulu warna hitam cam bulu kucing ... tp tak dpt dipastikanlah samada bulu kucing atau aper ... masa tu rosse tak terpk lagi mender yg bukan2 .. rosse ingat maybe bahan perencah yg mmg rosse tak pernah tau ... tp at the same time akal rosse cam dah tak bleh nak terima yg tu adalah bahan masakan biaser ... rosse dah terpk nih mcm mender kotor ... rosse terus letak ketepi & berenti makan ...

rosse tgk hubby pun cam dah slow .. agaknyer dah kenyang kot .. lepas mkn kitaorg terus balik ... sampai umah barulah hubby bukak cerita yg dier pun terjumpa mender yg sama dlm mangkuk mee rebus dier & mender tu mmg sehelai jer warna hitam & agak kasar samer cam yg rosse jumpa!

end story ... start drp ari tuh rosse terus tak jejakkan kaki lagi kat kedai tu ... klu ader saper2 yg stay kat tmn medan maybe tau kot yg maner 1 kedai tu ...

umah mak mertua aku kat situ
tp kat situ byk kedai makn lar
tak tau kat mana
bagik sket klu

nk gak cite 1 cite

dalam bulan lepas, aku gi la kat Dataran Mentari, PJ
waktu tu tengahari, dalam pukul 12 lebih kot
aku tengah lalu kat 1 jalan yg ade deret deret lot kedai
sambil2 borak ngan suami
mata aku ternampak 1 kedai ayam penyet
aku nampak kedai tu tutup
aikk...tak bukak lagik ke da tengari???
keta pon jln terus, pastu sampai kat ujung kedai tu suami buat pusingan u
sbb nk masuk ke jln besar
lepas buat pusingan u tu, kitorg akan jalan balik deretan kedai tu
tp ntah ngape kepala aku rasa nk toleh kat deretan kedai kedai tu
bila sampai kat kedai ayam penyet tu
aku terperanjat sbb aku nampak kedai tu terbukak luas
ngan ade customer yg baru kuar kedai
aku bingung la jap
tak tau mata aku ke yg kero atau apa
tak kan seminit kedai tu da bukak
tp aku tk cakap la ngan suami aku
diam diam jek sbb mata aku kot yg silap

Reply 168# msrosse

aku biasa dgn area tmn medan.. ni kedai papan tepi jalan atau kedai yg kat atas pasar tu?

korang penah pg tak nasi kandar mamak line clear kat penang....adik aku la bawak...aku ingat restora ...
aliimran Post at 24-2-2010 08:59

Aku kesian tengok kedai mamak sebelah line clear tu, walaupun kedai mamak sebelah tu restoren yang proper dan nampak bersih tapi tak da orang, semua sanggup beratur kat line clear yang kureng bersih tu

Nak melencong pasal Tom Yam pulak Kat Kg Baru ada satu kedai Tom Yam yang popular masa era 80an dan  ...
cm_matjawasp Post at 15-2-2010 01:16

Mana sambungan nye?

Juara Tomyam ni kat Mekah pun ada restoren, tak tau la cawangan atau kebetulan nama sama

Post Last Edit by msrosse at 4-5-2010 17:06
Reply  msrosse

aku biasa dgn area tmn medan.. ni kedai papan tepi jalan atau kedai yg kat  ...
sweetfrangipani Post at 4-5-2010 16:37

bukan kedai papan ...

k nih rosse kasik klu ek, kat belakang bangunan klinik dr syarifah zubaidah jln pjs 2D/1, ader 1 row lagi bagunan ...

kedai mee rebus nih blehlah dikatan 2nd last .. pusing2 lah kat area tuh ... sbb mmg ader 2 row jer pun bangunan kat situ ... insyaallah jumpa .. pegilah time pagi / breakfast

nk gak cite 1 cite

dalam bulan lepas, aku gi la kat Dataran Mentari, PJ
waktu tu tengahari, dal ...
seeri_7843 Post at 4-5-2010 04:28 PM

kalau betul depan mata nampak tutup dan dr jauh nampak bukak....kedai ayam penyet tu rsnya dah dibuat org...kasik tutup mata pelanggan yg lalu lalang  kat situ..

Aku kesian tengok kedai mamak sebelah line clear tu, walaupun kedai mamak sebelah tu restoren ya ...
bronches Post at 4-5-2010 04:38 PM

maybe kedai yg kurang berish tu makanan dia sedap kot....ye lah..kebanyakan pelanggan esp kat bdr2 besar ni tak berapa peduli sgt pasal kebersihan....yg penting sedap...dan murah..

Reply 155# Akuler

comel kan..cute je

Reply 177# bukanomi

Aper yg comel?? akuler ker yg comell??

Reply 178# Akuler
cam ne i nak tau u comel ke tak...bukan ada pic u kt situ........

Reply 176# medangmru
kenapa cakp cam tu....kalau kedai kotor....automatik dapat perisa tambahan eh........