CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

fifie_olin posted on 21-1-2014 03:43 PM
lps bc psl pelaris...kalo aku nk gi kedai mkn..
aku akan masuk kedai x rmi org...
dh kta kalo rmi  ...

Aku pung... tp tu la takut x best lak masakannya klu kedai x ramai orang...

Syumaimah posted on 21-1-2014 02:24 PM
Aku pung... tp tu la takut x best lak masakannya klu kedai x ramai orang...

setakat yg aku mkn ok jek...ala mkn luar ni biasala mn nk sama masakan mak kita kan...belasah je la...
janji x campur dgn air kencing berok...

fifie_olin posted on 22-1-2014 07:17 AM
setakat yg aku mkn ok jek...ala mkn luar ni biasala mn nk sama masakan mak kita kan...belasah je l ...

Tapi kan... aku skang ni ada seten seten kedai kan lepas aku makan mesti lepas tu aku loya dan rasa nak muntah.... aku speku kedai tu kotor kot... sbb tak seme kedai aku rasa gitu... nak kata amik lauk yg menjadi faktor aku loya x de pulak...

kat sini ada satu kedai tu... tiga kali aku pi makan tiga kali la aku keloyaan dan nak muntah... somi aku x de pulak...

sampai aku dah black list kedai tu... nape ek...

Syumaimah posted on 22-1-2014 05:40 AM
Tapi kan... aku skang ni ada seten seten kedai kan lepas aku makan mesti lepas tu aku loya dan ras ...

ko kn ada kelebihan leh tau benda2 halus ni...so effect tu dpt kesan
ko dh tau lps mkn kt situ loya2 bagai..
nape la ko pegi lg...
jgn ko termkn kencing makhluk iteww jew

fifie_olin posted on 22-1-2014 07:46 AM
ko kn ada kelebihan leh tau benda2 halus ni...so effect tu dpt kesan
ko dh tau lps mkn kt situ lo ...

Tu ar sebab aku penah gak aku gi makan satu kedai ni... baru je berlaku bulan lepas.. somi aku beria ia nak masuk kedai tu tp aku berat hati jer... tp dah somi kan ikutkan jer la...

orang memang ramai... kedai kiri kanan dia lak kosong je... bila aku makan memang makanan dia tu rasa tak sedap... aku naik heran apsal ramai org klu masakan kelaut camni...

memang klu dah rasa loya tu aku tak leh masuk dah...

pasar malam pun sama... ada kedai yg aku tak boleh telan... bila telan je muntah balik tp bila somi aku makan sedapppp katanya... adeh kena kencing beruk ke... wallahualam

Kan best kalau aku boleh nampak direct beruk beruk itu. .  Tak Yah nak rerasa dlu... silap silap termakan kencing itu.... eeeiiiuuuuuu

Follow Us
Baru2 ni aku ke Taiping.. aku gi makan pagi di Stesen Keretapi, situ ada beberapa gerai..  Aku jarang makan situ, minggu sebelum itu ada aku ke satu kedai ni rasa sedap juga roti canai nya, jadi hari tu aku pun ke kedai tu sebab rasa agak sedap la roti canai dia dan anak aku suka roti canai... sampai situ, tempat penuh.. kat sebelah kedai dia tu kedai mamak, aku pernah juga makan situ, kedai mamak tu sepi je.. org yg tak dpt nak makan kat kedai melayu tu akan ke kedai mamak tu lah, maknanya mamak tu cuma dpt limpahan pelanggan dari kedai melayu tu lah..

bila dpt tempat duduk, dah order semua, baru aku perasan, kat dinding dia yg berdepan dgn aku dan dinding yg mengadap jalan tu penuh dgn tampalan kertas saiz A4 yg ada tulis ayat kecik2.. penuh ada wifik/rajah la..siap ada rajah pedang dgn tulisan kecik2... lepas makan aku cakap kat wife aku, lepas ni tak mau la kedai tu lagi.. kalau dia sanggup terang2an tampal benda tu (sure pelaris + "pendinding"), silap2 dia juga sanggup letak sebarang macam dlm makanan bagi laris.. wife aku cakap dia tak perasan kertas tu semua masa dalam kedai, dari luar kedai aku tunjuk , baru dia nampak... yg kelakar, pak2 lebai pun pi makan situ tak kisah atau tak perasan ke?

malam 2 hari lepas aku dari Lumut, saja lalu depan kedai tu.. kedai tu buka, ada lampu tak terang dan semua pintu terbuka.. tapi dia tak berniaga... sebab adatnya kalau jual pagi, akan jual utk tengahari, malam tak jual... mungkin dia buat mcm tu utk "seru" pelanggan kut kekeke..

bagi aku la, peniaga yg amalkan wifik/rajah dgn ayat tah apa2  tu mcm berkawan dgn jin la.. tak mau lah.. silap semua makanan di kencing jin sebab tu rasa mcm sedap & syok jer.

nak ambik je gambar dlm kedai tu.. tapi phone masalah dgn memori... hmm.. Last edited by k_a_a on 22-1-2014 11:29 AM

Rate

1

k_a_a posted on 22-1-2014 11:26 AM
Baru2 ni aku ke Taiping.. aku gi makan pagi di Stesen Keretapi, situ ada beberapa gerai..  Aku jaran ...

Taiping? Mak aih tempat aku selalu pi kalau balik kampung... tengkiu ler atas informasi ang ni... boleh aku jaga jaga dari masuk kedai tu....

Syumaimah posted on 22-1-2014 11:35 AM
Taiping? Mak aih tempat aku selalu pi kalau balik kampung... tengkiu ler atas informasi ang ni...  ...

Aku tinggal tak jauh sgt dari Taiping tu, memang selalu ke situ... kedai tu di deretan kedai Stesen Keretapi..betul2 sebelah kedai mamak Nasi Kandar Ali (tak sure nama kedai) tu.. kat dinding dia bertempek2 kertas A4 pelaris/pendiding (satu dinding ada la 4-5 kpg kertas ayat2 dia)..  dulu2 beberapa tahun dulu aku pernah makan tengahari kedai tu, mahai, kedai mcm nak roboh tapi mahal,... deretan kedai Stesen Keretapi tu aku gelar kedai2 "mickey mouse" sebab banyak tikus saiz macam kucing..
Last edited by k_a_a on 22-1-2014 11:43 AM

k_a_a posted on 22-1-2014 11:42 AM
Aku tinggal tak jauh sgt dari Taiping tu, memang selalu ke situ... kedai tu di deretan kedai Stese ...

Yap aku boleh bayang sebab aku selalu gak lalu kawasan tu... pasni kena alert la situ ek...

tengkiu

k_a_a posted on 22-1-2014 01:42 PM
Aku tinggal tak jauh sgt dari Taiping tu, memang selalu ke situ... kedai tu di deretan kedai Stese ...

kat tempat i mamak muslim punya kedai yang tampal wafa' tu..
tapi baru2 ni dah kena tutup..
pakai pelaris pun kalau kotor tetap kena rush, kena arah tutup

Tak sure kalau dah ada yg tulis. Tak larat nak backlog. Hihi.

Dekat simpang traffic light wangsa melawati ada satu kedai nasi lemak bawah pokok. Dekat dengan 7eleven.

Ramaiiiiiiiiiiii sangat org makan kat situ. I pernah beli i rasa biasa and tak sedap mana pun. Memang takkan repeat. Dah la nasi lemak dia jenis tak complete tau. Takde telur kalau tak salah. Mcm pelik bila tgk org duk beratur beli and duduk makan.

Kalau i lalu mesti mcm kenapa ek ramai je org.

I speku situ tempat nak breakfast tak banyak so kalau ada tu org serbu kan.

Kalau ramai org kat gerai abg kelate kat tepi 7-11 tu mcm okaylah sebab nasi kerabu nasi dagang berlauk mmg sedap gila.

Rate

1

Cakap pasal malis corner dekat bunga raya tu mmg suka gila makan nasi lemak ayam dia dedulu. Kalau pg nak minum je mesti terbabas makan jgk. Tapi lepas bertahun tak makan last year tapau 1 bwk balik. Hmm rasa biasa je dah tak sedap macam dulu.

Malis bunga raya ni bawah pokok ketapang. Kitorang kawan2 selalu cakap mmg ada benda pun dekat pokok ketapang tu.

Setakat cakap jelah. Haha.

Maju jugak malis sampai bukak branch dekat danau.

x phm tp vote gak la...

restoran sambal hijau kat kg sungai penchala agak2 bleh masuk dlm kategori sesuatu tak?? masakan dia tak derlah sedap mana ... masakan melayu biasa2 jerr ... tp org sampai sanggup beratur semata2 utk tggu turn makan ... sampai jem jln dibuatnyer ...  tak paham naper sanggup nyusahkan anak bini utk beratur semata2 utk makan kat situ sedangkan byk jer restoran lain yg bersebelahan ...

msrosse posted on 25-1-2014 12:13 PM
restoran sambal hijau kat kg sungai penchala agak2 bleh masuk dlm kategori sesuatu tak?? masakan dia ...

restoran sambal hijau y masuk JJCM tu ker? x sedap ker? bukan ker pengacara dia bukan main puji hr tu? skrip semata kah?

greantea posted on 26-1-2014 12:11 PM
restoran sambal hijau y masuk JJCM tu ker? x sedap ker? bukan ker pengacara dia bukan main puji hr ...

dah masuk jjcm rupanyer ... pttlah makin byk org ... masakan dia biasa2 jerr ...

Bab pelaris / sangkak ni tak kira org Islam ke tak...asal berniaga mesti ada yang memakainye. Yang memakainye pun kadang kala tak sedar mereka memakainye.

Kerana itulah para ulama' sangat berhati2 dlm bab pemakanan ni. Kebiasaannya mereka menanam tumbuhan2 dan mengembala binatang ternakan sendiri utk mendapatkan sumber makanan yang halal lagi toyyiban.

Salah makan gelap hati mereka dan terlupa ayat2 al Quran serta ilmu di dalam dada. Kita ni tak payah cakap la, memang tak rasa perbezaan pun sebab awal2 dah gelap gelita hati nya.

Paling mudah pun sebelum duduk atau masuk ke dlm tempat makan ialah pandang ke arah restoran dan bacakan secara sunyi ayatul Kursi. Sampai ayat terakhir "Wala ya uu dhuhu.." baca berulang kali sambil mula masuk ke dlm restoran. Time ni akan rasa perbezaannya jika tempat tu ada pape (pelaris , santau dll.) seperti rasa hati gelisah, berdebar2, perut meragam dan perasaan tidak selasa.

Yang penting kena yakin dgn apa yang kita buat..Allah s.w.t dah kurniakan kita rasa atau gerak hati cuma kita tak peka atau deactivated je.

anarina posted on 25-1-2014 10:36 AM
Tak sure kalau dah ada yg tulis. Tak larat nak backlog. Hihi.

Dekat simpang traffic light wangsa  ...

setuju dengan ko.... nasi dia tak sesedap mana pun tapi memang ramai pelanggan dia termasuklah laki aku... suka benar nasi lemak dia... dia cakap sambal dia sedap... pada aku biasa2 aje... sudahlah mahal... dah berbulan aku x singgah kat kedai ni......

salam.

nak tumpang cerita gak as peniaga..
masa aku kecik sampai sekolah menengah mak aku berniaga makanan
kiranya kat kawasan tu mak aku lah yg pioneer berniaga kat situ sebelum munculnya
kedai makan lain.

nak kata guna pelaris tu takdelah cuma mak aku selalu baca ayat kursi dan renjis cuka keliling kedai
untuk elak org buat something katanya. masa tu dah ade 2 kedai yg berdekatan jual makanan gak.

sebelum ni kedai mak aku mmg ramai org. salah satu sebabnya menu hot mee rebus dan waitressnya 2 org
kakak aku yg muda remaja masa tu. akak2 aku time tu mmg pemes kat kampung .
pelanggan ramai mat-mat kilang dan penduduk kampung.

ada ketika nya, pekerja kat kedai makan yg berdekatan dtg makan kat kedai mak aku. yang peliknya dia sampai masuk dapur .. so mungkin nak curik resepi atau pun ade sebab lain..mak aku mmg bengang la sampai masuk dapur pastu dok jengah2 dlm periuk semua....

tak lama lepas tu...di satu pagi yg hening.
ada sorang mamat ni bekfes kat kedai mak aku
dia ni mmg regular customer
dia makan mihun goreng
tetiba dia panggil mak aku pastu tunjuk2 kat mihun tu
rupanya ada 2 batang jarum dalam tu
pelik , mana datang nya jarum tu..

so seperti maklum, cite camtu mmg cpt tersebar.
walaupun masa tu xde fb twitter semua
customer makin kurang..
lama2 mak aku tutup kedai...

Rate

1