CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sya_sugar_sugar

[MISTERI PELARIS]Gerai Makan/Restoran/Warung yang sedap/X sedap.

ok laa. sbb untuk berkongsi cerita, salah satu kedai yang aku tengok memang lain macam.

Mamak Zubaidah kat Uptown Danau Kota.

Memandangkan aku selalu lepak CC dekat Danau Kota, jadi selalunya s ...
thoyol Post at 22-2-2010 04:05 PM

wehhhh....aku ni dulu mmg restoren Zubaidah ni la yg selalu pi lepak malam2...depan Danau kota Uptown tu kan....hjampir 2-3 malam sekali konpem aku ngan member2 aku dtg lepak2 kat situ...org mmg sentiasa ramai la..penuhhh......Perasan juga ayat2 Quran tu,.....Wafaq rupenya.,...mmg nampak mcm ayat2 suci je..

nasi lomak ni..
kalo kat mlk ada satu gerai kat ujong pasir melaka.
mmg berantu gilo.. ramai je yg membeli.. penuh jer... walhal  makcik tu tumpang kedai cina...
pon ramai melayu india cina semua  ...
noreen Post at 11-2-2010 19:37

Hahah

Nasik lemah Ujung Pasir yang tumpang kedai cine tu memang x boleh dinafikan kesedapannya....

Ak pernah masuk dapur dier, bersih dan tuan dier pun x lokek share macam mana nak buat nasik lemak sedap macam dier....
Mak cik ak try resipi dier bagi, memang sebijik sama rasa....

Nasik lemak ni memang sedap sampai nenek ak masuk sepital x mo makan mende lain selain dari nasik lemak ni....

Ak makan ok je, tak teringat-teringat pun....

korang penah pg tak nasi kandar mamak line clear kat penang....adik aku la bawak...aku ingat restoran apa...sebab dia ckp line clear...sekali dia bawak rupanya bukan restoran tp, dok open table sebelah kedai mamak gak...nasi mamak line clear ni...ramai org ternama dtg  makan tun mahathir pun penah datang mkn situ..yg aku heran, tmpat tu punya la kotor...kat situ la masak...kati situ la makan..org dtg makan sampai beratur panjang...aku tak selera nk makan..tp, sebab masa tu sumer dah lapar..telan gak la tp, aku mkn nasi kosong n ikan goreng jer...tu pun rasa loya tekak aku..sebab dah letih cari tempat mkn kat penang ni punya la susah...cina sesaje...melayu susah nak jumpa mcm dok kat negara china..yg ada byk mamak jer la..

medang,

memang arr zubaidah tue port melepak kat Danau tue. Itulah, dulu aku pun tak perasan tapi bila dah depan mata aku dia duk percik2 air kuning pukul 4.30 pagi, barulah aku sibuk perhatikan kedai dia.

ko cuba tgk kat alang2 bangunan dia. Hehe..

123# aliimran
aku pon nk share gak.........penah makan kt situ.......kawan2 aku semua kusyuk makan....skali x smpi separuh aku makan, ternampk ekor cicak daa..........trus aku loya........

57# Akuler

TU namanye anak tapir.. Anak tapir ngn mak tapir mana sma pattern..nampak sgt ko org bando wehh..

Follow Us
Kat kuantan ada satu kedai nasi lemak..gila2 nyer femes.. melayu cina sume makan kat cni. Kalu mai pukul 9-10 mmg susah nak dpt tpt duduk. Kalau bagitau tau nama sume org tau.. kat batu 10. ..Nasi lemak dia 'fresh" panas2..kadang2 sedap, kdg sambal xsedap..ikut ar..

Harap2 ok je la..sbb aku slalu makan kat ctu.

sebut pasal kedai makan kat kuantan ni aku pun ada pengalaman gaktempat kedai makan ni kat Indera Mahkota...tersangat la popular di kalangan sebuah IPTA ni
dia ada 3 kedai berderet....masa mula2 aku bertapak kat kuantan ni. aku selalu makankat kedai yang ujung skali...layanan dorang bg memang best la...aku siap leh kamcing ngan pekerja kat sana la....tapi bila masa berlalu kawan2 yang selalu g sana banyak dah berpindah atau habis belajar, tgl la ku sorang jer...so aku terpaksa cari kawan2 baru..dengan kawan2 baru ni dorang lebih suka makan kat kedai yang pertama....

dengan rasa yang xsedap + harga yang mahal memang aku kutuk kedai ni, tapi ntah la dalam aku tak suka mamber baru aku semua suka kedai ni, penah aku tanya naper dorang ska kedai ni, dorang ckp ntah...dalam pala hotak aku masa ni dah pk mesti kedai ni ada guna menderem..

nak di pendekan cerita, satu hari aku lepak kat bilik mamber aku and dorang heboh cerita pasal kedai yang pertama tu. ada orang nampak ada jin duk jilat bontot kuali yang tergantung kat dinding. budak yang nampak  ni memang terkenal ngan mata dia yang leh nampak apa yang owg biasa xnampak...

aku tak tau nak tulis apa lagi...tapi tu lah kalu kedai tu xsedap n mahal semacam jer harap korang pk2 kan lah...

Rate

1

nasik lemak makcik bomba kat hartamas pon bermisteri gak! lazatnyer bukan main lg! kalau rase nasik pergh terasa lomaknyer! sambal die sedap mgancam! kalau nak beli mak ai beratur panjang giler!!! sanggup tuuu... :-)

pergh kedai ni mmg ramai orang .. kalo datang lambat alamat mmg susah nak carik parking .. and carik tmpt nak duduk .. pasal mmg ramai orang ... gerai ni mmg ramai giler orang datang ... and betui ...
neceolite Post at 22-2-2010 16:39

mail char kuey teow n8i memang sedap.nasi lemak dia pun.

aku skg tgh muskil ngn kedai ns lemak yg pemes kt kl ni..ns lemak t*ngl*ng..dlu kedai die gerai / van klau xsilap meniaga sebarang jln klinik kerajaan tu..dpn kedai china buruk.tp la ni kedai die dh p ...
havovasta Post at 23-2-2010 19:23

aku pernah pekena nasi lemak nih....
sambal dia bukan warnah merah....tapi mcm kaler gelap sikit....
aku pernah makan 2 kali jer kat situ....
tak sedap langsung.....
tapi...orang yg beratur...ramai giler....
tak tau la....tang mana sedap nyer..........

Post Last Edit by sya_sugar_sugar at 6-2-2010 23:57

CASE 3:

NAsik Lemak Di Satu Tepi Jalan Taman Maluri Cheras...

Dekat dengan C****f**r.... sana.
Aku kerje kat Tmn Maluri kat lebih kurang  ...
sya_sugar_sugar Post at 6-2-2010 23:10
aku dok cheras wehh...mana stu kdai ni?yg tepi carefour tu ke?

korang penah pg tak nasi kandar mamak line clear kat penang....adik aku la bawak...aku ingat restoran apa...sebab dia ckp line clear...sekali dia bawak rupanya bukan restoran tp, dok open table sebela ...

sebab dah letih cari tempat mkn kat penang ni punya la susah...cinasesaje...melayu susah nak jumpa mcm dok kat negara china..yg ada bykmamak jer la..
aliimran Post at 24-2-2010 08:59

banyak la kedai makan kat penang tu, melayu ada juga tetapi memang la mamak yg dominan.
kalau pakai redah saja, memang la payah nak jumpa. kena buat homework dulu, search kat internet kedai2 makan yg feveret, tanya orang/kawan2.

roti canai gulai daging, naan (berbagai2) di restoran kapitan, nasi kandar di jelutong, ushh banyak la kalau nak senarai kan...
tapi line clear memang kotor, toksah nak pergi la. tidak dinafikan kari ikan bawal dia memang masyuuukk tapi kedai dia kotor.

Post Last Edit by sya_sugar_sugar at 1-3-2010 21:56
aku dok cheras wehh...mana stu kdai ni?yg tepi carefour tu ke?
toknek Post at 24-2-2010 17:52

bukan...
KAT JALAN PEEL
Ko cari Shell...
Ko lintas depan shell (opposite)... menyusur hala nak kuar balik ke balai polis lama.
sampai ko jumpa kedai mamak.
Kedai mamak kena turun bawah sikit.

Warung nasik lemak nih tepi jalan. Depan kedai mamak tuh.
Depan warung nih kalo lintas jalan ada saloon rambut cina & kedai nasik cina.

Warung nasik ini antara Kari Kepala Ikan - Shell.
Tepi jalan sahaja.

ade satu restoran kat JB ni, mmg glamer ar, JB + negara  jiran punya orang slalu ar makan cini, malam mmg ramai.. aku kalo balik JB pun mesti mkn sini dgn family aku..

adik aku cite, kawan die g makan situ dgn family die plus atuk nenek die.. die kate atuk die pelik nape ramai gile orang, kat tempat parking ramai, kat tempat makan pun ramai, yg pelik tu, macam2 kaler lak 'orang2' tu.. org len tak nampak, cume atuk je die yg nampak 'mereka'..

sory ar kalo korang tak paham, huhu..

Post Last Edit by ikangpiana at 10-2-2010 16:31

Kalau pasal kedai makan ni, ade 1 tempat kat kuantan ni, pagi2 memang penuh, xsilap kedai ni beroperasi setakat pukul 2 petang jer.. kedai ni mmg bes ...
ikangpiana Post at 10-2-2010 16:30

ni sah2 restoren zaman tu kan..hat tepi jalan tuh..huh..bukan sedap pon..taktau naper ramai org kat situ kan..musykil aku..

nasi lemak antarabangsa tu..hat jual kat kg baru dgn hat jual kat cafe tu rs x sama..mcm haramjadah jer...mengarut tol..

Tau tak nasi lemak cikgu kat Kelana Jaya...?
Dulu depan BSN KJ..macam bangsal jer..kat situ kita boleh nampak depa dok menggoreng ayam..kacau sambal...Kalau pergi tengah hari, orang beratur punya panjang..kalau dtg lambat, memang kena tunggu tempat duduk lama..bila aku makan, takdela ekselen pun rasa nasik lemak tu..

La ni, MBPJ tak bagi lagi bisnes mcm tu..kena masuk dalam kedai..so, nasik lemak cikgu ni dah ada kedai yang elok..kat deret BS tu jugak..tapi aku pelix kenapa dah tak ramai org mcm dulu..

Agaknya bila kita nampak ayam tu segar2 dari kuali, jadi pemnambah selera kot..skang ni masak kat belakang, tau2 ayam dah siap goreng dalam talam..dah kurang umph..

Aku rekomen kau orang makan Nasi Lemak Haji Zul kat PJ sedappp, harga murah , orang makan sebelah  pun kita terbau lagi kewangian nasik dia.bab rendang memang tak boleh lawan la tempat lain.

ni sah2 restoren zaman tu kan..hat tepi jalan tuh..huh..bukan sedap pon..taktau naper ramai org kat situ kan..musykil aku..
ell768 Post at 25-2-2010 10:35

aku baru je mkn nasi lemak zaman ni utk pertama kalinya 2 minggu lepas. ipar aku beli bungkus utk sarapan kt rumah. sedap je. nasi dia lemak teramat n wangi je baunya, n sambal dia secukup rasa. tp tak de la plak aku teringat2 nk serbu ke sana.

nasi lemak malis pun bagi aku antara yg tersedap. nasi cukup lemak, ayam n bilis yg rangup, sambal yg cukup rasa. milo ais yg kaw. char kway teow dia pun ok je (wlupun x de la sedap teramat, tp lulus la pd lidah aku). mmg dia masak kway teow tu one by one. kan mmg biasa org masak gitu??? cuba la korang tgk kt mana2 pun even pasar mlm, mmg le org masak one by one. selama hayat aku x pernah plak nampak org masak char kway teow berlambak satu kuali penuh terus (kecuali mi, bihun, nasi goreng, kway teow goreng dlm kawah kt pasar mlm tu). korang pernah tgk ke?

dua2 tempat ni bg aku antara nasi lemak yg sedap klu dibandingkan dgn nasi lemak antara bangsa tu. mmg hampeh! pedas je lebih. rasa nasinya mcm dh pupus pokok kelapa kat dunia ni.

tempat2 nasi lemak ni sama ada yg sedap atau tak sedap, aku tak pulak terindu2 nk makan kt sana. semuanya aku hanya makan sekali je. aku ni jenis lidah cerewet. susah nk menepati citarasa aku sbb aku pun mmg peka dlm bab2 rasa ni.

bab2 'misteri' ni aku tak mau komen la. mungkin ye mungkin tak. mungkin mmg betul2 sedap, atau mungkin sbb kedua2nya ( sedap + misteri) maka org beratur x putus kt gerai tu.

wallahu a'alam.

ps : sblm makan, jgn lupa baca bismillah n doa makan. moga terhindar dari sebarang keburukan.

Rate

1