CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10408|Reply: 47

Pekan Cina Seri Kembangan, bila nak berubah?? PBT tak buat ape2 ke???

Post Last Edit by toxicated at 7-2-2010 15:04

OK la sebagai pengguna jalan dekat Pekan CIna Seri Kembangan ni, dah lama dah masalah ni berlaku..Tapi aku pelik kenapa masih tak berubah2. PBT takde ke pergi saman ke, towing ke kereta2 kurang ajar selamba je park kat tengah2 jalan.

Sampaikan, jalan tu sepatutnya 2 lane, tapi hanya boleh guna   1 lane je sebab manusia2 bebal ni dah jadikan another 1 lane tu sebagai tempat parking.

Yang aku heran, kenapa PBT tak buat ape2?? dah bertahun2 dah masalah ni. Mustahil kan takde siapa2 pernah buat aduan. Ke sebab tu pekan cina, so takde siapa berani nak tegur?

Masa aku kerja cyberjaya, parking space tak cukup, so sometimes terpaksa park luar dari petak parking but still kami langsung tak menghalang laluan jalan raya..tak mengakibatkan jammed sikit pon. Tapi kalau kat sane, Majlis Perbandaran Sepang or polis akan saman, terbang rm300, tak pon selamba keta kitorang kena towing. Nak balik keta, bayar rm300

aku heran kenapa PBT buat tak tau je kat area ni. sedangkan ini antara laluan utama yg hubungkan seri kembangan dengan serdang, and salah satu laluan untuk ke sg besi..hari2 jammed sebab manusia2 bodoh nih.

ni antara pic aku sempat snap..aku malas nak blanko num plate kete dorang.

kereta wira bangang tengah selamba park kat situ.

lagi2 kete driver selfish sepanjang jalan neh..

ni van putih ni pon bukan lalu kat lane tu tapi parking..menyusahkan orang!!!

Rate

1

biasa la. PBT mana nak buat kerja saman kalau dengan kaum lain. tapi dengan melayu dia la mau la. biasa sangat benda ni.

biasa la. PBT mana nak buat kerja saman kalau dengan kaum lain. tapi dengan melayu dia la mau la. biasa sangat benda ni.
ushioz Post at 7-2-2010 15:29

kan? lagi satu aku tengok kedai mamak ngan cina selamba je ambik semua parking lot depan kedai untuk bukak table..berderet2..

tapi kalau melayu miskin bukak gerai jual burger sebijik je tepi jalan, kejap je kena angkut dengan penguatkuasa..
aku bukan nak bangkitkan isu perkauman, tapi jelas sangat kan nampak penindasan kat situ?

kan? lagi satu aku tengok kedai mamak ngan cina selamba je ambik semua parking lot depan kedai untuk bukak table..berderet2..

tapi kalau melayu miskin bukak gerai jual burger sebijik je tepi ja ...
toxicated Post at 7-2-2010 15:44

yang tu dah suap awal2. melayu miskin.tadak duit nak suap

Post Last Edit by toxicated at 7-2-2010 15:04

OK la sebagai pengguna jalan dekat Pekan CIna Seri Kembangan ni, dah lama dah masalah ni berlaku..Tapi aku pelik kenapa masih tak berubah2. PBT takde k ...
toxicated Post at 7-2-2010 03:02 PM

Huhhhh................aku kalau nak pergi dan balik dr umah Pak mentua aku mmg kene lalu jalan ni.....Jalan ni mmg mcm Haram.....selalu sgt Jem ....mcm bangang je....ingat aku lg masa nak balik umah aku ikut jalan ni masa Raya Haji tahun lepas....bygklan....jarak hanya 1 km lebih....tp disebabkan driver2 bangang parking kete camtu....terpaksa burn solat jumaat...aku stuck kat area sini dr kul 11.30am nak lepas ke The Mines sana dekat 2 jam...

Pasar Area tu aku rs kene pindah area lain ...kalau x...memanjang jem la jawabnya..

PBT wat aper...:kant::kant::kant::kant:

Huhhhh................aku kalau nak pergi dan balik dr umah Pak mentua aku mmg kene lalu jalan ni.....Jalan ni mmg mcm Haram.....selalu sgt Jem ....mcm bangang je....ingat aku lg masa nak balik um ...
medangmru Post at 7-2-2010 16:49

kadang2 kan, aku terpaksa burn minyak kete, terpaksa pusing ambik highway tu, dari seri kembangan-->highway ke kajang yang lalu hospital serdang, semata2 nak gi mines ke, serdang ke..padahal laluan pekan cina ni la paling dekat..ikutkan, dlm 10km je..memang betul, aku penah stuck sejam lebih untuk jarak 1km je..sebab dorang park mcm tu..dah la situ banyak traffic light

Follow Us
Kawan aku cerita, kat kiri kanan jalan pekan seri kembangan tu sebenarnya x boleh parkir, MPSJ kata bukan diorang yang buat parkir tu, JKR pun kata bukan diorang jugak yang buat. Parkir kiri kanan tu dibuat secara haram guna peruntukan politik MCA ler, diorang nak jaga orang diorang. Ibupejabat Polis Daerah Subang Jaya Bahagian Trafik pun kat pekan Seri Kembangan tu jugak, tapi x boleh buat apa2 nampaknya.

Diorang ni, kalau orang cina atau india, diorang x berani kacau, sebab cina dengan india ni sikit2 bangkitkan isu perkauman, kata bias lah dan sebagainya. Sebab tu kalau tengok kat restoran2 babi panggang kat sebelah Jusco Equien tu, kedai2 babi panggang tu siang2 lagi dah letak meja dan kerusi diorang kat parkir tepi tu walaupun x bentang meja. MPSJ x buat apa. Ibupejabat Polis Daerah Subang Jaya sebelah tu pun x berani buat apa. Peniga2 babi panggang ni bayar rasuah lebih kot??

Kawan aku cerita, kat kiri kanan jalan pekan seri kembangan tu sebenarnya x boleh parkir, MPSJ kata bukan diorang yang buat parkir tu, JKR pun kata bukan diorang jugak yang buat. Parkir kiri kanan tu  ...
hadi1978 Post at 7-2-2010 22:38

nanti la kalau aku rajin aku gi snap gamba kedai babi panggang tu plak.. skang ni makin melampau..jalan sebelah JJ equine tu pon dorg dah buat port parking, sebab yela, petak parking sebenar dah dibuat tempat makan kan?

double standard betul la PBT ni nak ambik tindakan..

lupe plak. thanks mod, bagi +credit..

Post Last Edit by ushioz at 7-2-2010 23:33
nanti la kalau aku rajin aku gi snap gamba kedai babi panggang tu plak.. skang ni makin melampau..jalan sebelah JJ equine tu pon dorg dah buat port parking, sebab yela, petak parking sebenar dah d ...
toxicated Post at 7-2-2010 22:47

ko snap elok2 sikit kat sana. yang pegang baris kedai belambak tu underworld punya orang. aku selalu teman member gi makan sana ade gak tanya apsal selamba je bukak table . triad's business rupanya. tu pasal PBT tutup mata.

Post Last Edit by ushioz at 7-2-2010 23:33

ko snap elok2 sikit kat sana. yang pegang baris kedai belambak tu underworld punya orang. aku selalu teman member gi makan sana ade gak tanya apsal se ...
ushioz Post at 7-2-2010 23:32

owhh gitu keee???padahal jarak kedai makan tu lebih kurang 100m je kan ngan balai polis atas bukit tu..

owhh gitu keee???padahal jarak kedai makan tu lebih kurang 100m je kan ngan balai polis atas bukit tu..
toxicated Post at 7-2-2010 23:46

heh. ala. u suap i, i suap u. sedangkan 50m dari bukit aman pun ada orang jual badan.

heh. ala. u suap i, i suap u. sedangkan 50m dari bukit aman pun ada orang jual badan.
ushioz Post at 7-2-2010 23:52

ade ke???x tau pown..mane port dorang? nanti nak skodeng..

ushioz Post at 7-2-2010 23:52

ops sori..baru perasan bukit aman..ingat balai polis equine tadi..

masalah pekan komunis nie memang takleh nak buat apa2 dah...
aku dah lebih 30tahun dok serdang memang camtu gak semenjak aku kecik sampai ler laa nie..bab parking dan kesesakan toksah cerita...
Mujor skang nie pejabat opis,bank,kedai2 runcit2 dah banyak kat tempat lain..sekitar 70'an dan awal 80'an dulu semua urusan warga serdang memang tertumpu kat pekan komunis nie..
Ada beberapa cadangan nak menaik taraf jalan dan laluan alternatif bagi mengelakkan kesesakan tapi sampai skang nie apa pun tak jalan...
Aku cadangkan ko complain direct to Yap Pian Hon....

Web lain pun ada gak diskas pasal isu nie...

http://serdang.7.forumer.com/a/s ... d-serdang-portal-3/

mmg betol la jalan situ memanjang jek jem, dari dulu smpi skrg..sikit pun tadek perubahan!!...

aku rela ikot jalan dalam lagik, sesak nafas aku ikot jalan tuh!!

Standard la...PBT kalau ngan Melayu tak kasi can, cepat je kasik saman, towing semua. Kalau bangsa lain semua kecut...

Member aku keje sbg PBT. Dia ckp benda yg sama..tp yg bagusnya dia inform aku awal2 kalau ada operasi..

a'a....aku pun perasan gak benda nie...pastu suka2 ati jer masuk jalan x tengok belakang....lagi satu kat pasaraya warta bangi...belakang pejabat daerah bangi...selamba jer parking kt jln kuar...sampai keta nak lalu pun kena elak2 keta yang parking

1# toxicated

jarang ke kawasan ni... under PBT mana ye?

19# ryo_takahashi1

Majlis perbandaran subang jaya