CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pisang69

Kemayan City, Skudai berhantu?

kemayan city ni terbengkalai sejak 14 tahun yg lalu... sebab terbengkalai kerana operasi pembinaannya diarah supaya dihentikan oleh mahkamah (sumber mulut...) kerana ada kes pekerja binaan terbunuh di situ (pekerja ni pulak PATI) dan kes itu tak dilaporkan kpd OSHA... begitulah menurut cerita dari mulut ke mulut.!

Reply 101# tokwan_jantan

OSHA tu apa?

Reply  tokwan_jantan

OSHA tu apa?
chicmushroom Post at 16-2-2011 08:32

Occupational Safety And Health Act... (tu buku akta) sepatutnya dilaporkan kepada DOSH Depatrment of accupational Safety and Health atau JKKP. kebetulan pulak saya ni Safety And Health Officer.. taulah bende ni,..hehehe..
Kawan tertarik ngan Kemayan City ni bukanlah kerana kisah misterinye ke.. Hantu Kaklimahnye ke.. tapi sebenarnya kawan ni
peminat burung walit.. jadi kawan menyelongkar kedalam tu pasal mencari sarang burung walit le..heheh.. sape nak emas putih kat dalam tu.. kalau berani tanggung risiko boleh la gi menyuloh.. tapi kalau tersuloh yang pelik2 jagan salahkan kawan la pulak... hehehe...
tapi betul la.. tempat tu mmg penuh makhluk halus ni... pasal lepas kawan balik mase tu.. anak kawan yang mase tu kecik lagi umur hampir 2 tahun.. seminggu asek menangis aje.. tengok muke kawan asek takot je..... tapi lani dah besar sikit.. buleh la nak menyuloh lagi pas ni.. nak rase Adrenalinnya dalam jantung...

Rate

1

Reply 103# albanjari

oo...tq...

menyuluh tu utk cari burung walit ke?ada cite2 seram x ms pi menyuluh kt kemayan city or tmpat2 lain..?
sharela...

p/s:dulu kita ada penpal nama ala2 nick tuan hamba..hehe

Reply 104# chicmushroom

oo.. ye ke... kawan pun dulu ade kucing name cam tua ambe jgak.. cici nme diberi...

Kisah seram ade la dua tiga kes kawan penah lalui dulu.. kalau Kemayan city ni.. dah muak dah nengoknye..
tiap hari lalu sebelah dia.. kalau ade penunggu pun gaknye dah naik malas nengok muke kawan yang lalu situ tiap hari heheh..

ade sape2 yang hobinye suke pegi tempat 'Keras' x kat sini.. klau ade org johor yg punya hobi camtu.. buleh la inform schedule aktiviti.. kawan nak join..mane tau banyak srang burung kat sane... {:1_126:}

Reply 105# albanjari

kucing?hahaha...

kalo rajin...silala cite pengalaman2 seram itu....

Follow Us
Reply 106# chicmushroom

InsyaAllah... kalau kawan rajin nanti kawan kongsi2 la... chimushroom suke dngar cite antu ye?..
penah jumpe x?.. kalau nak tau perbezaan dengar cite ngan alami sendiri pengalaman tu, survey ke..join ke..atau terserempak sendiri ngan pengalaman bersama makhluk halus ni... jauh lebih mencabar dan bernilai pengalaman yang live tu..\
kat malaysia ni bersepah tempat2 yang keras ni... pegi jelah kalau nak rase segala kecut perut free tu.. heheheh...
tapi bende ni biasenye kalau kite cari.. dia x kuar... klau kite menggelupur x tentu pasal bile lalu tempat2 keras ni.. time tulah dia muncul... jadi moralnya jangan takot pada hantu, jin dan syaitan...kran mereka pun makhluk juga..tapi takotlah pada Allah..
kawan amalkan doa salam nabi Sulaiman.. klau kat tempat2 keras ni..
eh.. cam ustaz pulak dah... huhu

Reply 107# albanjari

ske baca je...jumpa ke dgr ke...selisih sipi2 ke...xpenah dan mintak jauhla...
ntahla nape ske sgt baca pengalaman org...stakat tu jela
nama nk pi mcari tu mmg takkanla....
xmo cr penyakit...

Reply 108# chicmushroom

hehehe x jumpe xpe..... tapi kalau terserempak...hati kene kuat tau.. kekekeke

p/s: selalu lempang pekerja yang menjerit2 kene histeria... yang peliknye lepas kene lempang terus nangis sakit pulak.. heheheh...
padan muke kau baik antunye baik orgnye.. ngade2 lagi depan aku...

Reply 109# albanjari

aisyyy...jauhkanla dr jumpa & sewaktu dgnnye,ya Allah...

lempang org histeria?best tu...dpt lesen besar lempang org
silap2 yg kna lempang tupon ckp timakasih lepas tu...hehe

suami aku pnh cite gak..blaku pada kwn dia lah..makcik dia dtg n cite mkn kat kemayan city tu..sedap..kwn suami aku pun ckp..sejak bila kemayan city tu buka..kan tbengkalai..tkedu makcik dia.aku ni kalo lalu situ dok tbayang je..ape je yg makcik tu mkn.

so far, sape yg jadi warga jb, ase nyer insya Allah xder kot gangguan dari kemayan city nie... dulu gitarpurple selalu terpikir, kalo la kemayan city tu siap, mesti cantik... huhu.. tp, bile dgr citer kat porem ni tentang skeri nyer bangunan tuh, kadang2 tuh, bile lalu sebelah kemayan city, selalu terpikir yg bukan2... tp, nak pegi ke bandar pon, asenyer, tu jer la jalan yg ada... mungkin ada jalan lain.. ikot kempas segala... tp, gitarpurple mmg lebih prefer lalu depan kemayan city tuh tok g mana2 area kat bandar.. huhuhu...

Dari SOkkabar Metro hari ni..

Cerita seram kompleks
Rudy Fazrunisyam Samarudin

2010/ ...
pisang69 Post at 12-2-2010 12:34

Penah dengar...kawan aku kat JB ade citer...seramnyeee...

kamayan city ni tak lulus sbb tanah dier mendap...
pastu sistem ape bende ntah tak sesuai...tak lulus
tu pasal terbengkalai gitu jer..
mengikut kata pegawai bomba yg ade wat taklimat kat opis aku

gulppp..tetibe aku teringt apa yg telah berlaku kat akuu
erm..slama ni aku tak pnah terpk..bc thread ni..baru aku terpk..aku pnah ternmpak soping tu penah beroperasi dulu
dulu time kecik2..tk la kecik sgt..aku rs time aku darjah 6 atau tgkatan satu..lalu depan kemayan city ni..aku npk..mcm dh beroperasi..ada sticker sale..jualan murah sume..dan org pon ramai..
bila next time aku lalu..dh npk cam tak siap..aku tny parents aku..bukan ke complex tu dh peroperasi..tp parents aku diam jee..so aku bajet..silap aku kot..mungkin aku bermimpi..
tp lepas bc thread korg niiiii.....................
slamat aku tak singgah..huhu..time aku npk..cm rmai org la..kat dlm tu wuwuwu..

Rate

1

bangunan ni pun boleh tahan besar...
agak2 Plaza Angsana dengan bngunan kemayan kemenyan ni mana lagi besar?

Ya Rabbi. tak sangka pulak aku bangunan ni famous dgn hantu. aku kadang2 pegi JB ade jugak lalu2 kat depan bangunan ni. bila 1st time aku tengok bangunan ni, ade jugak terasa mcm bangunan tu berhantu. tengok lama2 boleh jadi seram woo.

ouh kemayan city ek nama tempat nehingat mayangsari city..patut la budak2 situ xkenal
aritu masa duk johor salu gak lalu depan bagunan terbiar nehbesar dan sgt seram

bangunan ni pun boleh tahan besar...
agak2 Plaza Angsana dengan bngunan kemayan kemenyan ni mana la ...
zaharul_asriq94 Post at 22-4-2011 21:28

rasa macam bangunan neh lagi besa

aritu masa lalu depan bangunan neh..ingat nak snap jahs gmbo bangunan neh..pastu kakak iols sakap,amik la kalo berani..nnti kang antu masuk dalam gmbo tu..terus dok berani