CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: pisang69

Kemayan City, Skudai berhantu?

kalau xsilap kt seremban pun ada satu plaza yg terbengkalai..kalau xsilap nama dia pun lebih kurang kemayan gak..sebelah shell jln hala ke seremban dua n highway jb...kalau saya saya tolong betulkan ek....

Reply 92# katana83

Hahahaa... Ingat gak dulu boring tak tahu ke mana lagi, pi Pacific Mall, kedai DVD tingkat bawah... Huih, lama tak balik kg

Reply 93# dzyza

ada lagi ker? Dlm pertengahan tahun ni ada la gak lalu, tgk mcm buruk jer, dah takde apa2 aktiviti. Tgk dari jauh la...

Ya ! Biasenye, sebelum tido aku dengan akak aku, akan dengar radio dan pada malam-malam hari radio yang jadi favourite kitorang radio Ria.fm, sebab pukul 12 malam ada rancangan MISTERI JAM 12. So semalam macam selalu aku dengar lah cerita-cerita seram kat situ, tapi ape yang membuatkan aku tertarik sangat nak share cerita kat belog yang cabuk neh is about KEMAYAN CITY.

Aku agak lah some dari korang da tawu story neh sebab aku rasa orang-orang yang tua or lebih makan garam pown agak tawu cerita neh.. tapi aku baru jeh tawu semalam...  

Semalam pengirim email dari Johor Bahru menceritakan.........................................................................

Dia bertugas di sebuah agensi yang ditugaskan untuk check nyamuk aedes, dan nak dijadikan cerita satu hari die ditugaskan untuk check nyamuk aedes kat bangunan yang dipanggil KEMAYAN CITY. Dan agak memeranjatkan die disuruh ke sana seorang diri sahaja untuk menjalankan tugas tu. Menurut dia, apabila dia melangkah masuk ke banggunan tu serta-merta bulu roma dia meremeng even time die masuk tuh waktu tengahari, bayangkan lah wahai readers semua. Mungkin pada luaran bangunan kita nampak biase tapi bila kita rasai sendiri perasaan tu Allah je tawu. Apabila die masuk untuk check takungan air yang ada dan nyamuk aedes, tiba-tiba die dapat rasa atas tangga disebelahnya di bahagian atas sekali dia ternampak satu lembaga sedang mencangkung !!! Dan lebih menakutkan lembaga tu pye rambut panjang sangat !! Pada saat die teringat pesanan arwah bapak dia, kalau lah berdepan dengan situasi neh baca lah beberapa ayat Al-Quran*surah ape tak dinyatakan yaa* sambil tu dia beristighfar sambil tutup mata, apabila dia buka je mata dia pandang atas balik lembaga tu da tak ada da. Dengan bekalkan semangat dan rasa tanggungjawab, dia teruskan jugak tugas. Masa di berjalan YA ALLAH!! Dia nampak seorang perempuan ada kat dinding sebelah dan yang memeranjatkan muka perempuan tu seolah seperti melekat kat dinding ! Masyaallah ! Mengucap ! Hampir-hampir nak kene histeria sebab da tak dapat kawal sangat perasaan takut ! Seram sejuk ! Dia pown cari jalan keluar sebab da tak bole tahan takut sangat tapi seolah-olah mata dia telah digelapkan die tak nampak jalan keluar ! Readers kalau korang ape korang buat ? Allah jelah tawu !

Dia pusing-pusing tapi tak jumpe-jumpe tapi rasa macam makin dalam die masuk, istighfar kat mulut tak henti-henti, akhirnya dengan pertolongan Allah die jumpe jalan keluar ! Apalagi lepas tu bila dia ditugaskan ke situ lagi dia minta dengan bos dia supaya 2 ataupown 3 orang temankan dia...... begitu lah kisah dia...

Ada juga cerita  menurut sumber lain yang aku sendiri dengar dulu ada satu family Singapore ni penah datang Johor Bahru nak shopping, dan bila dia lalu kat depan KEMAYAN CITY ni pada pandangan diorang seolah-olah KEMAYAN CITY penuh dengan orang sedang membeli-belah, sedangkan tak ! So, bila diorang tengok camtuh diorang cepat-cepat cari parking park. Bila diorang da shopping segala macam barang tadi, diorang pown balik semasa dalam perjalanan balik mereka toleh ke belakang dan apa yang memeranjatkan bangunan tu kosong dan lebih mengerikan bangunan tuh seolah terbengkalai !!! Diorang check balik barang yang diorang beli tadi semuanya daun  termasuk duit baki yang mereka dapat semasa shopping !!!

Bila aku tanya kat bapak aku tentang cerita neh bapak aku sendiri sahkan dan dia juga cerita tentang family Singapore tuh kat aku ! Allah je tawu apa yang berlaku disebalik segala ciptaanNya, tapi sampai sekarang aku masih terfikir kisah neh.

Aku sempat juga tanye dengan bapak bangunan tuh sebenarnya bangunan ape then bapak cakap bangunan tu dulu nak buat shopping complex but ada sebab ape entah bangunan tu terbengkalai sampai lah sekarang ! dalam tahun 90an dulu bangunan tuh start terbengkalai dan juga aku dengar sebab kemerosotan ekonomi projek membina bangunan tu tak dapat diteruskan da, kalau nak tawu KEMAYAN CITY neh terletak kat Skudai, Johor.

Kat sini ada bape gambar KEMAYAN CITY yang aku dapat search kat google

agak menakutkan !

Ingat ! ni sekadar hiburan dan cerita hanya ALLAH yang Maha Mengetahui

credits: http://maidefame.blogspot.com/2011_05_01_archive.html

baru lagik... ke yang tulis kat atas nih adalah salah satu forummer gak?

Rate

1

motif photoshoot kat sini??

Follow Us
mngkin dah ramai yang mati kat situ, menyebabkan bangunan tu berhantu.
Ramai mat pet yg mati, ada yg mati tergantung kat situ pun ada gara2 kes curik kabel. Lagi pulak bangunan tu tak berpenghuni dengan mayat2 yg tak dikuburkan...
Mungkin itu port mat pet sebab dorang kalau dah high.. mana tahu seram.. hehe..

Tp pernah la nampak sekali pak guard jaga bangunan terbengkalai tu...

wallahualam..

kalau balik dari giant kat taman tun mesti kene lalu kat sebelah kemayan ni... kekadang teringin gak aku nak masuk dalam ni... tapi bak kata orang.. takde pasal jangan carik pasal... terpaksalah lupakan... kang tak pasal anak aku mengarok kat rumah...

Reply 126# khyree

ini ke rupe antunye? goreng pon sodap nih

Reply 129# kurtzuandy

ahhh... kamuuu!...keh...keh..keh... begitulah gamaknya rupe hantunya... shanteeekkkk

Reply 130# Layarlara

yele. kan khyree citer antu pompuan tu duk ngadap dinding. yg dlm gambo tu le suspek tersebut gamaknye

kalau xsilap kt seremban pun ada satu plaza yg terbengkalai..kalau xsilap nama dia pun lebih kurang  ...
erny81 Post at 23-5-2011 21:30

ha btul2 memang terperasan gak kalau nak masuk ke highway tu.. kemayan gak kot name die.. tapi tak la sebesar kemayan city ni.. tapi yang tu kalau tak silap lagi macam tak terurus kan bangunan nye.. macam ade rupa tak siap pun ye.. yg kemayan city ni ade la jugak nampak rupa bangunan..

apsal laaa letak nm kemayan...dh nk dekat yg kemenyan dh....mn x seremnye..

anyonyonyooo..... jage2 antoo cekci, mat pit byk nie. dorg bkn kire, nenek da menopos pon dorg selere gaks

dulu aku lalu mcm dah bukak... grand opening..
lalu lagi skali..bangunan buruk jer...
Sib baek xsinggah beli eskem...

Reply 135# CariKnow

time ko lalu tu mmg diorang tgh buat grand openning... ade BBQ mat pet baru mati jatuh bangunan agaknya.

apsal ko x singgah?? untung2 ade lucky draw.. eskem free flovur nanah-chip+toping ulat mayat confirm ade punye

pernah lalu masa nak balik dari JB tapi tak nampak pulak ada mall kat area tu. maybe gelap sangat, balik pun dah dekat pukul 12 malam. mall tu dah tutup kot hehe

selalu gak aku lalu kat traffic lite kemayan city ni tp alhamdulillah tak pernah kacau. tp mmg banyak cerita pasal org tertipu dgn 'kemeriahan' kemayan city ni. Apapun hanya ALLAH yang tau kebenarannya.....

Erkk!! ade sorg forumer kate nak wat 'lawatan' kat kemayan city ni.. ade sape2 yg dah gi ke? bile nak wat rombongan tu? aku nak join tp kakotttt....

kalau bangunan sebesar tu dibiarkan kosong lame2 sampai dah nak jadi hutan aku tengok memang tak mustahil 'bende2' tu akan tinggal situ.. tapi bile tengok bangunan ni teringat cerite I am legend lakonan Will Smith hehe

kenapa tempat tu di panggel/di beri nama KEMAYAN city? ada sesape tau?