CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AsSaMbOi

Mona Fendi Suatu Ketika Dahulu

Reply  brookemcqueen
tengok  umah pun dah seram.....
bukanomi Post at 7-2-2011 09:51

blom lagi lalu kat situ.rasanya siang2 buta pon skeri,apatah lagi waktu malam

salam,
tak sangka pulak, walau pun kisah ni dah lama berlalu tapi masih ramai yg masih mengingati nama MF ni....

masa MF ni kt Penjara Kajang dulu saya ada seorang makcik yg kerja di sana...masa tu ada juga curi2 dengar cerita mengenai arwah semasa berada di sana...tapi dah ingat2 lupa ceritanya...almaklumlah dah lama berlalu....tapi sekali sekala ada juga teringat MF ni sebab selalu jugak lalu di tepi tanah perkuburan tempat bersemadinya arwah selepas dijatuhkan hukuman mati...

baru habis baca...

seram tol cite psl arwah MF ni.still teringat lagi masa ana sekolah rendah dulu duk heboh pasla ni

katokcun

aisehmenn...cmne ko lepas ke situ lakk...jeram/air terjun mini/air laju berbatu....tu ...
yastross Post at 18-2-2010 14:09

lawak..lawak..lawak..kahkahkah

aku tunggu gak citer tue..tp tak keluar2 lak smpi sekarang..

klo keluar movie sure laku hab ...
lola Post at 24-2-2010 16:03

dvd cetak rompak ada kot filem nih..

Follow Us
apa agaknya yg terjadi pada anak perempuan diaorg ekk

pernah tgk arwah MF nie in person kat mahkamah jalan duta masa kes dia sdg bicara dulu kala, sentiasa tampil dgn keadaan yg ceria
suka lambai2 tangan kat org
mmg ramah tapi yg ingat ada sorang staff penjara minta kami jgn dok tenung mata dia sbb dia kata nanti ada rasa semcm, x paham apa dia cakap
tapi suka gak tgk penampilan dia yg sentiasa ceria dan cam xde apa yg berlaku

huii..gerun seyh rumah die:re:

korg pnah x dgr crita yg mona fendi ni xmninggal masa kali pertama dia kena gantung???
lpas 2 kna gantung lg skali bru dia mninggal??
btol ke crita ni??

gambar rumah tu betullah sama ngan rumah kat shah alam tu... aku pelik....

Reply 279# brookemcqueen

tu lah pasal... aku pun perasan gak... ni gambar rumah yang kat shah alam tu....

Reply 263# cicikwani

lagi satu citer, tak taw la kesasihannya... cuma dengar2 orang cakap je la... mona fendy nih suka wat kenduri... ada sekali tu, dia jamu satu kampung... kampung mana tak pasti sbb masa tu orang2 tua bercerita, tak berani nak nyampuk... orang kampung puji la daging yang disedekahkan tu manis je... bila kes datuk mazlan nih terbongkar, maka terbongkar la skali daging tu dari mana... sebelum datuk mazlan, ada lagi orang yg jadik mangsa... katanya pasangan berketurunan cina... so, daging couple tu la yg di bagi utk kenduri tu... dengar2 citer, satu kampung wat solat taubat... tak tahulah kebenarannya... wallahualam...

Pasal ni aku pun ada dengar...tapi dari mulut orang lah...tak tahu kesahihannya....
Yang buat lagi trauma, katanya isteri Dato Mazlan pun dah makan daging tu....orang kampung semua mcm trauma gak sbb di katakan dah di hidangkan dengan daging manusia....

cerita lain, aku sambung kat bawah.....

kisah MF ni dulu, tiap-tiap hari kuar paper...akulah pembaca setia suratkhabar masa tu...tak cukup Utusan, aku beli berita harian semata-mata nak tau cerita.....

Mona Fendi ni sebelum kawin dengan affendi, dah ada anak...tapi mak dia jaga kat Pelis....
Diorang balik gak perlis dalam 3 bulan sekali tengok anak dia...kata mak dia, tak tau mona & affandi ni kerja apa & buat apa kat KL...tapi sejak kawin dengan affendi, mona hidup senang & diorang pakai kereta mewah.....

Affendi ni adik pada peguam terkenal - Rahim & Co....bila sebut Rahim & Co...terkejut beruk lah aku sbb ofis dia tu kat kg baru je...hari-hari dulu aku lalu sbb kalau gi chow kit ke...memang kena lalu situ...aku masa tu tengah nak cari kerja, baru grad....aku daftar kat Manissa Employment Agency yang kat chow kit tu....jadi selalu lah kena gi chow kit.... skrg tempat tu dah jadi CIMB ke atau tempat rawatan kanser aku tak pasti bangunan yang mana, tapi kat situ lah....

Mungkin sbb abg dia di kenali ramai, senang lah Mona & Affandi kenal orang kenamaan.....

Post Last Edit by jazaa at 5-5-2012 16:16

Menurut cerita mak sedara MF...bila MF datang bermalam rumah dia, MF selalu mengaji....tengah malam MF akan mengaji tapi dia tak tau ayat apa yang MF ngaji tu sbb bila MF baca surah Al-fatihah pun, terbalik....dia cuba nak dengar baik-baik ayat apa yang MF baca tu, tapi tak dapat....cuma surah Al-fatihah je yang dia confirm terbalik....mungkin mak sedara dia ni pun mcm aku gak....bukan tau ayat tu terbalik ke tak kalau tak tengok Al-Quran.....

Bila dia dengar MF ni tengah-tengah malam mengaji, dia anggap MF alim lah.....lagi pun MF ni tak berkira pasal duit kupang, pemurah.....

Ada satu tabiat pasangan ni, suka makan daging gagak hitam....gagak memang lah hitam kan????....memang kegemaran diorang makan daging gagak....yang ni di ceritakan jiran-jiran diorang kat klang tu....

Patut la muka MF macam gagak

Memula masa Dato Mazlan tak balik, keluarga arwah buat tak tau sbb memang kebiasaan arwah akan pergi mana-mana tak bagitau....masa tu keluarga arwah ingat arwah gi Umrah....tapi bila dah sampai 3 minggu tak balik, tu yang diorang buat report polis....

Kat suratkhabar tulis....masa ambik keterangan dari Juraimi, masa nak potong kepala Dato tu...Dato di suruh berbaring dengan mata di tutup....leher Dato di alas dengan kayu....lubang tersebut dah memang di gali siap-siap oleh Juraimi....jadi, bila Juraimi potong je kepala....kepala Dato' terus masuk lubang tu.....

Memang Kejam!!!!!....

Bila kes ni terbongkar, baru lah ada cerita rupanya ada lagi yang jadi anak murid MF yang hilang tanpa di kesan....sorang makcik tu (dari Perak tak salah ai) mengaku, anaknya memang belajar silat dengan MF lepas tu terus hilang mcm tu aje.....mungkin anaknya pun dah jadi mangsa mcm Dato' Mazlan....kira mcm kes lawyer yang bunuh Arwah sosilawati lah jugak...bila kes terbongkar, rupanya ada lagi mangsa lain yang tak dapat di kesan......

Yang jumpa lubang tempat dato' mazlan di tanam tu adalah "Bomoh Malaya".....
Lepas dari kes tu, Bomoh Malaya ni selalu kuar paper buat iklan, bomoh yang selesaikan kes Mona Fendi....siap ada gambar lubang tu lagi.....paper dulu boleh iklankan perkhidmatan bomoh.....

Selepas di tangkap, Dato' Harun Din yang nasihatkan supaya penjara MF & affandi di asingkan, tak boleh letak diorang ni dalam penjara yang sama sbb nanti "power" diorang jadi kuat....sbb tu lah Affandi & Juraimi di letakkan di penjara yang sama, tapi MF di letakkan kat penjara lain.....so...makin lama, "power" diorang makin lemah.....

Selamat dh khatam.sanggup tunggu siang nak baca. Solat jap.hehehe...