CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: jingga007

Sebab apa korang beli sesuatu novel/buku tersebut?

Acikia.... Mcm tu heh citer tu... Biarkan Ia Pergi... Aku tak baca lagi... Baru beli JAja & Din.... Tapi ntahlah heh.... Mood aku tetiba ilang.... Tu lah org kata... Kalau skali dah terbaca, mmg nak baca jek lepas tu.... tapi nie???? agaknyer aku penat sikit kot... tu yg tetiba terbantut tu.... nampaknyer aku kena naikkan balik semangat jiwa aku nie.....;-p

Acikia.... Mcm tu heh citer tu... Biarkan Ia Pergi... Aku tak baca lagi... Baru beli JAja & Din.... Tapi ntahlah heh.... Mood aku tetiba ilang.... Tu lah org kata... Kalau skali dah terbaca, mmg nak b ...
honey_d7881 Post at 19-2-2010 09:49

'Semangat' membaca ko tuh kene 'pulih' kan tu..  nnti cari ustaz mn2 mintak air penawar ek ....
aku skang tgh membuak2 semangat nak bace novel tp tersangat la cbuk ngan keje2 sek. 3 ari lps br abis 'ombak Rindu' ( hehehe..buka lama, baru bace...sungguh la ketinggalan beca roda 3 aku nih.. ). Skang tgh nak cari masa bace sambungan ombak rindu, Cinta Tiada Akhirnya.....
Aaa...ah, lebey kurang macam tu lah citer Biarlah ia Pergi...aku pon x berapa pandai sangat nak bg review...

Nie saper2 pun tak blh ubat aku nie.... kalau nak ubatkan aku, kena sogok kat aku berpuluh2 buku... mesti semangat memuncak2 nie.... hahahahahaha.....;-p
la, ombak rindu???? aku pun baru jek ulang baca cuti ari tu... just selak2 page yg aku suka lah.... aku tau ader sambungan tapi mcm tak sanggup nak baca... takut t citer dah meleret2 plak.... ko nak baca sambungan tu kan.... t bgtau aku ending dia mcm maner heh.... & sikit pasal jalan citer... kalau 90% ke atas, aku kena beli.....:-)

saya vote sbb gaya penulisan author..
lg satu jln cerita yg menarik...

KAdang beli novel base on review forummer..tapi ....kadang tu tak semestinya orang kata novel tu tak bagus pada dia and mesti tak bagus pada kita....pendapat berbeza kan...

yang ketara ..bila nak beli novel mesti beli penulis yg kita dh tau...mcm NB, Aina Emir, Anis ayuni Noor suraya, anita aruszi..kalau depa ni nmpk je buku kat rak tak yah baca sinopsis ...TERUS je SAMBAR

Rate

1

saya suka novel yang jalan ceritanya thriller,kelakar..slalunya kalu novel dari RAM,Imaen,Bahruddin Bekri memang terus sambar je tak baca sinopsis dah.
untuk novel yang berkaitan cinta,pilihan utama Noor Suraya,Lily Haslina Nasir,Anita Aruszi,Mimie Afinie dan baru2 ni dah jatuh chenta ngan Nurul Syahida dan Nisah Haron..samalah author ni pun tak payah baca sinopsis dah terus beli.
tapi kalau author novel lain,saya baca review dulu..tu pun berpikir2 gak nak beli ke tak.kalau dah kat kedai buku tu,pegang lama jer..kekadang dah sampai cashier bole pulak patah balik tak jadi beli..bukan apa,dah byk kali bila beli jugak,dah habis baca rasa tak kena dengan selera..

Follow Us
43# honey_d7881
Ombak Rindu memang best..baca ulang2 pun takpe..tapi sambungannya aduhai..tahlah pada saya amat mengarut dan meleret..saya rasa Ombak Rindu tu endingnya dah cukup bagus,kira dalam citer omputih boleh dikatakan live happily ever after laa..rasa macam takde kesinambungan jer dgn novel seterusnya..slalu sequel ni dibuat bila ada masalah yang masih belum terjawab dlm nvl sblmnya..tapi utk Ombak Rindu ni tahla,meleret..siap ada kembar,berpisah la..(alamak sorry kalu ada yang belum baca!!)
pada saya,novel berangkai setakat yang saya baca best: trilogi tombiruo,trilogi bagaikan puteri,hlovate's [tunas] dan Aa+Bb n Pingu Toha's L.U.V.E n 143..

Rate

1

mek ada sekali tu je,penah beli novel sbb kan tajuk.Novel andai itu takdirnya.Actually before ni mek tak tahu lgsg novel ni popular and ramai gila org suka.Tak pernah baca pun review ttg novel tu.Mek  ...
jingga007 Post at 18-2-2010 02:58

jingga..aku ade satu cite psl buku ni..

sepupu aku letak buku ni atas meja..masa tu aku x bukak lampu bilik

dalam gelap aku nampak tajuk buku ni 'andartu takdirnya'

aku baca sinopsis "aik.takde cerita psl andartu pon..'

lepas tu,bila dah bukak lampu; baru rase nak ketuk kepala sendiri..

'andai itu takdirnya' rupenyeeeeee.

tapi aku baca 2 pages je,sbb aku x suka nama hero dia..anak tan sri bagai..cliche pada aku.

novel kita suka create nama hero yg berbunga2..mcm fantasi sgt pada aku..

novel melayu yg tetap berkesan pada aku smpi skrg 'korban kasih' cerita psl mak-anak..mantop cerita tu!!!

46# willy_wonka
erk...ye ker ....akak baru setat bace cinta tiada akhirnya dah page 30....adeh...race cam nak 'bantut' jek selera nak meneruskan pembacaan... ...

suka sbb jln critanya... suka jln crita mcm novel adam hawa, gemersik kalbu, kau untukku, KL-London, sehangt asmara dan ombak rindu.
pssssst... suggestkan aku novel yg latest ala2 novel2 yg aku sebutkan... lama dah tak bli novel ni.

mek ada sekali tu je,penah beli novel sbb kan tajuk.Novel andai itu takdirnya.Actually before ni mek tak tahu lgsg novel ni popular and ramai gila org suka.Tak pernah baca pun review ttg novel tu.Mek  ...
jingga007 Post at 18-2-2010 02:58

yup... andai itu takdirnya... mmg tgk review kat cni ckp novel itu best... tp dah la penulis baru kan, so malas la aku nak bli... takut la tertipu... sbb byk dah aku bli novel... baca sinopsis tp jln cerita hampeh ... kekdg penulis popular pun tak best novel dorg, bazir duit aku je, wpun aku ni mmg peminat novel Melayu eps alaf21... dlu mmg la sll bli... and then, ada la 1 hari ni, aku baca la mjlh remaja (motif aku berstory telling kat cni, )... ntah yg keberapa kali la aku baca remaja ni... so part yg aku lum baca part novel bersiri... so, dlm keadaan tpaksa aku layan la jgk... bosan kan... aku baca la... then, tiba2 aku rasa ''wah... best jgk novel ni''... mmg bkobar-kobar la nak bli... lepas tu, pg bookstore dan bli la... novel ni mmg best... menyentuh hati. that's my review psl novel andai itu takdirnya.
hihi.

Rate

1

49# acikia
akak,teruskan lah baca..mana tahu kena dengan minat akak

49# acikia
akak,teruskan lah baca..mana tahu kena dengan minat akak
willy_wonka Post at 20-2-2010 22:46

dah habis bace cinta tiada akhirnya....not  bad at all, tp yg meleret tu ader la, cam ader kembar plak. Cume kembar die tu jer x dikembangkan wataknya. Tp rase curious bab pompuan yg DNA sama ngan Izzah yg mati acciydent tu sapow??   Agaknyer penulis lupe nak nyatakan or akak yg x terbace. Watak Elin pon x dikembangkan..cam terhenti gitu jer lps Hariz x nak kawen ngan die.

51# hijau88

hijau, mek xpenah tahu pun org sume ckp novel tu best
mek pki beli sbb tgk tajuk jah itu pun mak mek ckp beli je lah..
tp tu lah mek pun takut jgk,takut tertipu dgn penulis baru
paham2 je lah,kdg2 penulis baru ni ayat dorgggg sgt lahhh memening kan kepala nk faham semua
tp bila mek baca tu,mcm bestt jah .. and smpi menangis bgi

motif sgt khenn , mek  lepas baca buku tu baru tahu novel tu rmi org suka

48# missgrey

muahahahah

lain kali , bkk lampu ok kalo nk tgk tajuk kan dh tersalah baca tajuk

biasa lah khenn,novel2 melayu...kalo xjd anak org kaya,korporat..sure anak2 dato' datin

wlupun kdg2 menyampahh .. tp best jgk hehehe..

53# acikia
Last skali ingatan izzah dah pulih ke?saya pun dah lupa..ada tak bab yang dia kena/hampir rogol??isshhh lupa lah..sebabnya dah confused dengan rindu cintaku..tak ingat yang mana satu buku last..cinta...tiada akhirnya atau rindu cintaku.
p/s:akak,saya tak sempat gi minerva lagi..hari ni hujan

56# willy_wonka

aik, ader sambungan lg ka? sambungan yg ke2 tu cinta tiada akhirnya....at last si izzah tu x ingat lagi and still finding her own identity...
td pegi bookstore kat giant tu...nak mencari buku k. nita (kalo ader nak beli, in case awak dah beli leh jual kt kawan yg cari buku ni gak), huhu xde...lastly akak tinggalkn no phone kat salegirl suh die sms in case reorder (how desperate i am )...

37# jingga007

mek jingga..lain org lain selera serta cara manganalisis sesebuah buku/novel..
aku kena bc ending jgk sbb aku suker yg epy ending w/pun realiti xsemua nyer epy ending kan..
disebabkan aku ni suker wt koleksi, so slalunyer keebanyakkan nvl aku adalah epy ending..
kekadang beli jgk yg bkn epy ending tp slalunyer lps bc bg kt org len/jual..

haha... sama la... nangis baca novel AIT... lama dah tak bli novel ni. ntah la... dlm byk2 koleksi novel aku, berapa kerat je yg best... yg aku baca bekali-kali tanpa rasa jemu... yg len... yg tak best... bye2 la... mayb thn depan, @ bbrp thn lgi bru baca, ada yg best tp cukup la baca sekali... bila fikir rugi duit weh... tp dah minat nak bwat camne kan.

emmmmmmmmmm..... kalau mcm tu x jadilah nak beli sambungan Ombak Rindu tu.... Seblm nie ader gak terbc komen2 org kata sambungan dia dah start meleret2.... tu yg takut nak beli tu.... takut tak memenuhi citarasa aku.... huhuhuhuhu.....
aku nie walaupun buku yg aku beli kdg2 tak menyentuh jiwa aku... walaupun bila bc sinopsis mcm best giler.... bila bc hampeh jek.... aku tetap simpan... buat masa nie tak terpk lagi lah nak jual @ bg org.... selagi almari kat umah ader ruang2 kosong, aku simpan lah dulu.... hehehehehehe....:-p
hijau88...... emmmmmmmm.... buku2 yg ko minat tu koleksi Aisya Sofea kan.... ader gak buku2 tulisan penulis2 lain yg ok.... takat nie yg aku bc, aku rasa ok.... koleksi Rose Harissa, Meen Zulaikha... AIsya Sofea, Anis Ayuni, Aleya Aneesa.... Tu mmg aku kumpul dr mula sampai skrang.... Tapi yg keluaran bwh Alaf 21 lah.... Tulisan Lynn Dyana, Dhiya Zhafira pun ok.... Aku nie byk baca buku bwh Alaf21.... Keluaran lain pun ader gak, tapi tak sebanyak buku2 Alaf21 lah.... Lagi2 bila masuk dalam nie, bc comment2, yg maner best, aku cuba carik, cuba baca.... Takat nie, buku2 yg org kata best, aku beli, mmg oklah....:-)

Rate

1