CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 98390|Reply: 243

Misteri Banglo Hilang @Rinting Heights

sape pernah dengar sebuah rumah dan family dia pernah hilang dari mata kasar kerana terlanggar pantang.... rumah dan keluarga dan dighaibkan...... lokasi cerita di area taman rinting kalau tak silap.... kalau ada sesiap tahu, boleh laa bukak thread baru... hamba malas or tak pandai nak bukak2 thread nihh...

aku lupa bila kisah ini terjadi tapi mungkin sekitar 5-7 tahun lepas atau mungkin lebih, aku tak catat pulak. tapi aku ingat aku ke sana 2 kali, sesaje menjengah sebab rumah kakak kepada kakak ipar aku kat area rinting tu gak. pada mulanya aku tahu cerita ini dari SIL aku tu la, orang2 taman rinting yang bercerita. dia kata pernah keluar kat harian metro tapi aku cuba cari keratan akhbar tu... tak jumpa la plak...

first time pergi, aku pi la dengan family termasuk la SIL aku yang tunjuk tempat. seriau. kitorang tak turun dari kereta coz masa tu dah lewat petang. tempat tu agak eerie coz rumah tu kat jalan mati dan ada pokok2 banyak depan rumah. kali kedua aku pergi situ, berempat dengan opismate... tengahari jumaat. sampai jek... HUJAN PANAS!

Yang kita nampak masa tu hanyalah tangga semata... tapak rumah yang dah mula ditumbuhi rumput, pagar depan dan pagar tepi. Kalo ikutkan logik akal... sapelah yang dah beli/buat banglo kemudian dirobohkan? Coz area rinting heights tu semua banglo belaka dan dibina ikut plan yang dipilih oleh pembeli bukan pemaju. kalau nak kata tuan tanah cuma buat tangga dan pagar aje... LAGI LA TAK LOGIK kan??

FYI, masa tu... 2 lot banglo bersebelahan banglo ilang ni juga dikosongkan, TAKDE ORANG NAK SEWA! Penuhlah dengan tampalan iklan utk dijual dan disewa dipagar rumah2 itu... hehehe...siapa mau? ada berani?

Banyak versi yang aku dengar mengenai misteri kehilangan rumah tu, antaranya TUAN RUMAH DAH RENOVATE KEMUDIAN TAK MAHU BAYAR SANG TUKANG RUMAH which orang kata mereka orang seberang. Versi tu mengatakan ketika tuan rumah pulang dari somwhere... dia cuma nampak rumahnya, langsir melambai2... ada orang dalam rumah tapi rumah tak boleh masuk...

sape ada versi lain.. sila la sambung....

Rate

1

wah... menarik... nak cari info ag nie....

aku rasa ni jiran banglo hilang tu...hehehe

rumah tu ilang skali ngan penghuni or umah tu saje yg ghaib?

http://pictures.iproperty.com.my/imglib/realtors/640/UP145327T2.JPG

aku rasa ni jiran banglo hilang tu...hehehe
nazurah Post at 15-2-2010 18:19

huhu... nie umah jiran... tapak umah yang ilang tu ader x zurah?,,,, heheheh

rumah tu ilang skali ngan penghuni or umah tu saje yg ghaib?
JulietTheOrange Post at 15-2-2010 18:19

aq dengo umah tu lom sempat duduk dah ilang... tol ker?

Follow Us
ceritanya pon banyak versi.... dengar kata tuan rumah ada menuntut satu ilmu untuk dapat duit.... duit yang didapati tidak boleh digunakan untuk perkara haram walaupon satu sen... tetapi duit yang diperolehi itu dengar citer berjuta or beribu wallahualam digunakan sebahagian untuk perjudian.... hamba serius tak tau sgt cerita sebenar... mana tau ada versi lain....

anyway setelah langgar perjanjian.... rumah itu dighaibkan dan penghuni terpenjara dalam alam yang satu lagii....

maybe orang kat rumah dah jadi bunian kot skang nihh... dah hidup kat alam sana bersama orang2 bunian... wallahualam....

rumah sama ada dighaibkan, diangkat pergi secara ghaib atau macamana tuhh wallahulam.....

tapi ada rakan hamba yang kata tapak rumah itu dah dijadikan gelanggang futsal.... dah dibina taman permainan... wallhualam jugakk..

try google, takde pulak citer pasal banglo nih...

rumah sama ada dighaibkan, diangkat pergi secara ghaib atau macamana tuhh wallahulam.....

selimut dengo yang versi nie jerk.....

try google, takde pulak citer pasal banglo nih...
JulietTheOrange Post at 15-2-2010 18:31

kan..... mayak kuo ceriter orang hilang... hehehehhe

kat jb nih bnyk tul tapak umah yg tinggal tangga
apekah misterinya disebalik ke'tangga'an itu?

group kitorang ada nak buat research kat tapak rumah tersebut..... apa yang berlaku, 2 hari nak pergi beberapa rakan dapat mimpi yang aneh....

dalam mimpi itu mereka nampak ibarat satu lorong yang panjang, penghujung lorong tersebut sebuah gate yang besar... mcm gate banglo laa... disepanjang lorong ada orang yang berkelubung kelabu melambai-lambai di kiri dan kanan.... mereka melambai seolah-olah mengajak masuk menuju gate tersebut....

yang kebetulan mimpi itu ialah 2 orang dari 3 orang yang bermimpi.... kedua-duanya kosong (takde belajar apa2 laa).... , seorang lagi 'berisi' mimpi seorang tua memakai pakaian putih nasihatkan jgn kerumah tersebut.... orang tua itu berada di hujung simpang....

bila sampai tarikh yang dijanjikan... ramai yang ada hal laa.. tak jadi pergi laa.. sampai laa ke hari ini.... so, kitorang pon tak pergi laa...  cuma dengar2 citer sahaja....

ada sesiapa ada alamat lengkap boleh lah berikan pada hamba... just for paranormal research....

group kitorang ada nak buat research kat tapak rumah tersebut..... apa yang berlaku, 2 hari nak pergi beberapa rakan dapat mimpi yang aneh....

dalam mimpi itu mereka nampak ibarat satu lorong yang ...
edy137 Post at 15-2-2010 18:35

adesh,,, ni nak reserch memalam ke sesiang nie?

yg mimpi tuh mimpi yg same eh?
pelik dan mengerikan

Post Last Edit by nazurah at 15-2-2010 19:21

kalo korang nak pergi rumah ni... ikut flyover Rinting-Seri Alam 2, lepas tu belok kanan menghala ke Taman Rinting/Rinting Heights. Belah kiri jalan ada TS Hotel, korang ikut kanan jek... depan tu ada traffic lights and korang belok kanan lagi...

aku ingat2 lupa jalan nak masuk ke rumah ni... tapi aku rasa first junction kanan lagi.. then jalan terus lepas tu belok kanan lagi. rumah ni berada kat jalan paling hujung dan jalan mati, ops! sebelum sampai kat simpang tu (dulu) ada pos pengawal...

senang jek nak jumpa rumah ni... dari jalan mati tu...korang kiralah ada tapak lapang, dan dua banglo kosong (dulu la) skang tatau banglo tu dah berjaya dihuni oleh orang lain ke tak

kalo nak kata jadi gelanggang futsal, satu atau dua court jek kot muat... ntah la aku dah lama tak ke sana...

Rate

1

15# nazurah

ni cite banglo yg kat bukit rinting??? bungalow  yg last turn bukit sebelah kanan tu kan??? sebelah rumah teres kos rendah nak pegi trafic light kan??

aku duduk situ dulu.. jalan api2..

budak yg duduk seblah bungalow tu, yg deret2 rumah teres tu member aku, Rizal nama dia.. dia cite.. time hujang panas je, tempat lain basah kene hujan, kat tapak bangulow tu tak pulak,. mcm ade bangunan or atap kat situ..

sebab hari2 lalu dulu tu yg tak brape nak ambek kesah kot

Post Last Edit by nazurah at 15-2-2010 19:21

kalo korang nak pergi rumah ni... ikut flyover Rinting-Seri Alam 2, lepas tu belok kanan menghala ke Taman Rinting/Rinting Heights. Belah kiri jalan ada ...
nazurah Post at 15-2-2010 18:58

woiiehh.. expert.. dulu kat sblah bawah deret2 TS Hotel tu, ade club, superstar club, tahun 2002. tibe2 je teringat..

16# unekspekted

beb... kat situ takde rumah teres... jiran2 banglo hilang ni semua banglo belaka...
kalo teres tu area lain la... tp kalau kat rinting heights ni takde teres...

aku pnah disambut dengan hujan panas time aku datang situ dengan kengkawan aku. memula kitorang turun dari kereta takdelah pulak hujan... bila kita sampai kat rumah tu ada la dalam seminit dua.. tetiba HUJAN PANAS kau!

tapi sebelum tu aku dah pesan kat member... sila reverse kereta siap2 jadi kalau ada apa2 hal senang kita nak cabut lari memandang situ jalan mati....

16# unekspekted

beb... kat situ takde rumah teres... jiran2 banglo hilang ni semua banglo belaka...
kalo teres tu area lain la... tp kalau kat rinting heights ni takde teres...

aku pnah disam ...
nazurah Post at 15-2-2010 19:48

ade pengkompiusan sikit kat sini..

menurut sumber aku.. banglow yang hilang tu, lepas masuk kanan traffic light taman rinting tuu - naik bukit - rumah teres kiri kanan - lot bangow yang 1st sebelah kiri tu laa tapak dia.. sekarang tinggal pagar dengan lantai je, boleh nampak dari tepi jalan = lepas tu naik bukit ke kawasan bungalow..

so, brape banyak banglow hilang ni?

hmmm kat rinting height