CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nazurah

Misteri Banglo Hilang @Rinting Heights

MISTERI KEHILANGAN BANGLOW TAMAN RINTING

Post Last Edit by JUANZENNY at 28-4-2010 00:06

salam..

sy nak tambah skit aper yg sy tau pasal banglow kat taman rinting nie..
seingat sy, banglow nie ilang kalo tak salah lah tahun 2003 or 2004.. sory sy lupa coz waktu tu sy bru abis SPM.. sy duduk umah abg ipar sy kat taman daya yg bekerja sebagai Pegawai Penilaian Hartanah.. so dia byk kwn ngan Pemaju2 Perumahan kat JB.. dia penah bawak sy pi tempat banglow tu.. waktu malam plak tu.. tiba jerk kat banglow tu, secara automatik nya bulu roma sy berdiri tegak.. hahahha.. waktu tu, sy just nampak pagar rumah banglow tu dan Dua tiang Roman yg tinggi tu jerk..(tapi tangga tu sy tak perasan plak).. yup, tapak umah tu bersih waktu tu.. takder rumput tumbuh lagi.. sy nak kuar dari kete tapi abg ipar sy tak bagi coz dia takut sy lemah semangat.. memang ramai org kat situ, tapi org penting2 jelah.. polis jaga laluan masuk ke banglow tu.. Project Engineer, Clerk OF Work, Project Manager dan Contractor masing2 sibuk ngk Drawing plan Phase taman Rinting tu..
memang ternyata banglow tu dulu dibuat sehingga dapat CFO.. tapi tetiba hilang.. sejam kemudian sy n abg ipar balik rumah kat taman daya..
sampai kat rumah, sy trus masuk.. tapi abg ipar marah sy.. dia ajak sy duduk luar dulu dalam 10 minit.. kemudian dia cakap entah kat sapa,
"sampai kat sini jerk, jgn ikut aku dan adik aku masuk dalam".. Wow.. menggigil sy dibuat nya.. pastu sy trus masuk dan mandi..
kemudian abg ipar panggil n cerita tentang banglow tu.. dia cakap, banglow tu ader  org India yg beli.. tetapi, dia beli guna duit anak orang Yatim.. it's means, Org India tu sepatut nya bagi duit derma yg org ramai bg tu kat rumah kebajikan anak yatim johor..
tapi dia klepet aper entah sampai dia dapat duit tu dan dia beli banglow tu.. kira tuk bayar down payment lah tu.. pastu dia wat loan dan lantik abg ipar sy tuk wat penilaian kat umah banglow tu.. tu yg abg ipar sy kena datang ke taman rinting waktu banglow tu hilang.. n pasal dia tak bg sy masuk umah trus masa sampai umah kat taman daya tu coz ptg sebelum dia kena pi kat tempat kejadian ader ustaz nasihat supaya jgn trus masuk umah pas datang banglow tu.. takut ader yg ikot kater nya.. tu jelah yg sy tau.. wassalam

Rate

1

Post Last Edit by ea208964 at 28-4-2010 00:31

juanz ..ni cerita kat tred yg ada owner masuk cakap tu bungalow dia ke...

or u nak reply kat tred cete bungalow tu ..then tertekan new thread.....

Misteri Banglo Hilang @Rinting Heights

Reply 2# ea208964

a'ah.. sy tertekan..
first time wat.. sory2

Reply  ea208964

a'ah.. sy tertekan..
first time wat.. sory2
JUANZENNY Post at 28-4-2010 01:24

tak pe ..nnti mod mergekan ... so betullah owner yg mengaku tu bungalow dia ... an indian guy ...

jap ... ur abg ipar terlibat ke masa pembinaan bungalow tu ...then lepas dah terbina mmg betul2 tetiba tinggalkn dua roman pillar tu shj .... kiranya dari proses ada  bungalow tu sampai bungalow tu hilang ..mmg abg ipar u aware lah

aku rasa yg mengaku banglo tu dia punya...adalah banglo yang berjiran dgn tapak banglo tu...ie rumah kosong bersebelahan banglo hilang...

mod, tolong merge... menarik citer ko ni juan!

ok dah merge dah

Follow Us
aku rasa yg mengaku banglo tu dia punya...adalah banglo yang berjiran dgn tapak banglo tu...ie rumah ...
nazurah Post at 28-4-2010 08:45

Banglo ni kat taman rinting ke..kat area megah ria....
Tolong bagi alamt spesifik sikit...aku nak try round kat situ...

Tapi aku tengok byk rumah banglo ngan semiD kat area megah ria macam kena tinggal ataupun tak laku...kenapa ye....
Rumah bukan main cantik lagi....

lady... ko dok jb ke?

aku rasa lot2 banglo ni bersempadan dengan megah ria (aku sebut may-gah ria) sebabnya kalau ko lalu hiway PG menghala ke JB...ada satu susur masuk lepas flyover taman rinting, jalan susur tu agak sunyi dan aku pun x penah lalu

penah lalu kat area nie x silap mmg ada satu kawasan tengah2 antara banglo2 tu tapak nya kosong..yang tu ke? berita ni x silap pernah masuk mingguan perdana kan

lady... ko dok jb ke?

aku rasa lot2 banglo ni bersempadan dengan megah ria (aku sebut may-gah ria ...
nazurah Post at 28-4-2010 09:48

Ye lah..aku rasa ko ni tinggal satu tempat ngan aku....
Aku tahu jalan yg ko kata tu...ada byk pokok kat situ..ari tu jem kat higway pasir gudang...tapi dah terlepas taman rinting... rasa nak patah balik.. nak ikutlah jalan yg ko kata tu....tapi pikir balik tak payahlah....

Taman rintigng ni mmg byk org india.....kaya-kaya pulak tu...
Tengok ajelah kuil yg jadi pintu gerbang TAMAN rinting tu..belah sana pulak kuil masai.....
JALAN UTAMA MASUK KE PASIR GUDANG DIAPIT OLEH DUA KUIL YG BUKAN MAIN BESAR LAGI...

Ko pernah tengok ke bunglo yg tinggal dua tiang roman tu...

Reply 190# ladyrock

ekekeke... ko lupa ke sape ADUN Pasir Gudang dulu sebelum PG jadi Parlimen. ADUN PG dulu ialah India... Tu pasal boleh ada dua kuil mengapit highway tu. Kalo time depa semayang ke, kahwin ke... kusss semangat jem...

Taman Rinting mmg ramai India, tu tak dinafikan... blah2 belakang tu pun ramai kan

wah!! ada sambungan..teruskan2..

dah semakin misteri nei.....
terfikir gak naper tt yg ngaku rumah dia tu tak nak buktikan
betul ke tak....
ambil la gmbr sekitar2 dlm pagar tu...baru org pecaya dia owner umah tukan...

takde orang nak cite dah ke?
dari tadi aku kusyuk baca
mana tau dah stop....

salam..

waktu progress work, abg ipar sy tak terlibat..
tetapi waktu india tu nak wat loan kat bank, abg ipar sy dilantik untuk menilai banglow tu.. selepas itu abg ipar sy akan datang ke banglow itu untuk tangkap gambo, n buat penilaian.. sebelum tu memang ader banglow tu.. tapi selepas proses 'hand over keys' tetiba banglow tu hilang.. tu yg jadi gempar tu.. kalo sy balik jb nanti sy try tanyer abg ipar sy samada dia ader simpan gambo tu or tak.. n sy akan try tanyer citer yg lebih terperinci.. wat mase skrang sy ngah bz ngan final exam.. sory ehh.. wassalam

wasalam and thanks juanz... tngh final exam ke.... baik studi dulu ..dah cuti nnti baru korek cete terperinci ok ...

Gigih I menyelak thread Taman Rinting ni dari thread budak skolah histeria kat ST Segamat tu. Waahh... memang misterilah masa valuer datang untuk buat valuation rumah tu ada, sekali tetibe boley hilang plak rumah tu! Juan, jangan lupa tanya abang ipar awak tu ekk? Good luck for exam!

Gigih I menyelak thread Taman Rinting ni dari thread budak skolah histeria kat ST Segamat tu. Waahh. ...
oyen Post at 28-4-2010 16:23

Link Ples..Malas nak selak...

Reply 198# missayeen

Ada kat bawah ni jer thread BUDAK LELAKI HISTERIA KAT SEKOLAH TEKNIK SEGAMAT tu. Still in the first page.

laaa dah habis ke? ngah syok baca nak tau kes selanjutnya...ermm ke incik juan tak habis xzam lagik?