CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nazurah

Misteri Banglo Hilang @Rinting Heights

mimpi je kot....

oh... dh abis ke? pending ni... jd betulla yer umah ilang tu? kuasa Tuhan kan?ape2pun boleh...

hehehe tgh2 google jumpa thread ni..pas 3 thn ni,apa pkembangan petak umah tu..masih kosong ke..atau dh naik sbijik lg banglo..

Kakakaka.. mcm2 spekulasi.. sekali penerangan oleh tuan rumah (jiran tapak tu).. dah tu ramai pula sangsi, tapi kalau cerita rumah tu hilang percaya pula..siap ada yg mimpi2 bagai...

Rujuk sini . Tuan rumah sebelah tapak rumah 'hilang' tu..
http://mforum.cari.com.my/forum. ... 652&fromuid=1900084

Mcm ni lah.. korang tubuh "team", pi la ketuk pintu rumah jiran tu dan buat interview, tanya.. baru la dapat fakta...tanya la Majlis bandaran (PBT) -- check tengok tanah tu dibayar cukai tanah & cukai pintu tak , kalau dah hilang (konon kena telan jin) takkan le jin pi bayar pula... jangan serkap jarang dari jauh mcm ni je.. mcm2 le keluar teori.. nanti ada teori kena telan dgn naga ke, kena angkat oleh UFO ke...

Dan aku pun setuju dgn si carrie05 ni.. awat heran sangat ke kalau dia India sebut "uolls" ?? Abis yg Melayu sebut "uols" ni tak pelik ke, sebut bahasa inggeris tapi tak betul.. kekekeke jgn marah ye para penggemar perkataan "uols" & "iols"  (ishk meloyakan aku dengar).. cakap mcm org puteh konon, bontot hitam jugak.. kekekekeke Last edited by k_a_a on 17-3-2013 06:55 PM

k_a_a posted on 17-3-2013 06:51 PM
Kakakaka.. mcm2 spekulasi.. sekali penerangan oleh tuan rumah (jiran tapak tu).. dah tu ramai pula s ...

thread ni masa mula2 naik dlu, aku rasa cam misterius gak, suspen nak tahu citer sbenar, alih2 bila jiran sebelah umah yg dikatakan misteri tu masuk berforum, dah, The End trus thread ni

kelakar betul, siap ada yg dpat mimpi sal banglo ni la, hantar ke alam lain la, walhal banglo tu kene roboh...

1 lagi, thread ni -

http://mforum2.cari.com.my/forum ... read&tid=491303

sampai sudah, gambar yg dikatakan misteri itu, tak muncul2, ntah ye, ntah tidak....(ada forumer mengatakan, gambar itu betul2 wujud, walhualam)....

klu hilang, sebelum hilang mesti ada.. ada ke sesapa yg pernah nampak banglo tu semasa belum hilang.. google map tu update tahun bila? google map tu dapat x kita tgk tempat tu zaman dulu, sebelum tahun 2000 ke camtu...

Follow Us
hampeh jer! ada yg berjiran lah, tetiap hari lalulah, tetiap hari lalu & tetiap hari jgk mls nak snap gamborlah ... tp sampai kesudah harem sekeping gambar pun keluar ... bercerita + tanpa bukti = cerita tokok tambah / hoax, sekian macih

tumpang gelak...bace lawak plak rasenya...

msrosse posted on 18-3-2013 09:59 AM
hampeh jer! ada yg berjiran lah, tetiap hari lalulah, tetiap hari lalu & tetiap hari jgk mls nak sna ...

kan ada foruemrs dah letak pic.. tak tgk ke page lepas2

aku rasa cite banglow ni still valid.. sebab aku tgk ramai yg ad apengalaman lalu dulu..

so cite agak consistent..

cuma yg tuan rumah tu ignore saje.. ini mana forumer ad amultinick mengaku jadi tuan rumah plak

testas posted on 18-3-2013 02:33 PM
kan ada foruemrs dah letak pic.. tak tgk ke page lepas2

kan jiran banglo hilang sendiri dah masuk porem bg tau tak ada apa2 kat kwsn tu ... dirobohkan sbb nak buat renovation jerr ... jadi mana gambar sebenar?

msrosse posted on 18-3-2013 03:04 PM
kan jiran banglo hilang sendiri dah masuk porem bg tau tak ada apa2 kat kwsn tu ... dirobohkan sbb ...

nak pic sebelum hilang ke? kalau sebelum hilang rasanya takde la kot. kecuali dengan forumers yg kata abg die keja valuer. so kena tunggu..

yg ada forumer mengaku tuan rumah tu aku tak percaya sgt.. tiba2 plak mengaku tuan rumah.. lepas tu ada forumer cabar snap pic senyap plak..

testas posted on 18-3-2013 03:10 PM
nak pic sebelum hilang ke? kalau sebelum hilang rasanya takde la kot. kecuali dengan forumers yg k ...

aku bukak 1 blog ni, tapak umah kosong tu dah naik kuil, jiran sebelah tapak kosong ni beli, mungkin forumer india tu yg beli lot ni.....

by the way, aku bukan nak cari gaduh/pasal, aku percaya je apa yg forumer india/tuan rumah yg berjiran dgan tapak umah misteri ni, why not kalau ada sesiapa kt sini yg duk JB, dtg je la umah forumer india tu, dia siap ajak lagi dtg umah dia time deepavali taun 2010, tp sayang, takde pun memana porumer yg singgah umah dia....klau aku ada di JB, Insyallah aku akan cuba singgah umah porumer india tu tuk penjelasan lanjut dr dia....

pada pendapat aku, mmg benar wujud benda2 ghaib, tp come on la, macam tak logik plak umah banglo leh hilang camtu je, mungkin cita ni ditokok tambah dr semasa ke semasa, sampai org pun ingat benda ni misteri/mistik...

sekadar pandangan dan pendapat dr aku..

ni dr petikan 1 blog sal banglo ni, sekali ada tuan rumah kt situ buat komen -

http://heregoesnureese.blogspot. ... ng-hilang-tiba.html

tengok petikan komen mengenai entry tu, komen yg second last, jiran sebelah tapak umah kosong ni pun dah mengamuk, malu la kite org Islam duk sibuk2 hal misteri2 ni, walhal bagi diorg, takde apa pun...

by the way, memana forumer yg duk upload pic2 kwsan tapak umah yg dikatakan misteri ni, better la la korg delete, sal tu dah kira menceroboh/ganggu privasi tuan2 rumah tu, risau lak kot2 tuan rumah tu amik tindakan undang2 plak nanti..., 1 lagi, dah menyusahkan diorg pulak lepas ni, effect dr benda ni... Last edited by oni313 on 18-3-2013 11:06 PM

oni313 posted on 18-3-2013 10:49 PM
aku bukak 1 blog ni, tapak umah kosong tu dah naik kuil, jiran sebelah tapak kosong ni beli, mungk ...

Setuju pendapat anda...
by the way, aku bukan nak cari gaduh/pasal, aku percaya je apa yg forumer india/tuan rumah yg berjiran dgan tapak umah misteri ni, why not kalau ada sesiapa kt sini yg duk JB, dtg je la umah forumer india tu, dia siap ajak lagi dtg umah dia time deepavali....klau aku ada di JB, Insyallah aku akan cuba singgah umah porumer india tu tuk penjelasan lanjut dr dia....

pada pendapat aku, mmg benar wujud benda2 ghaib, tp come on la, macam tak logik plak umah banglo leh hilang camtu je, mungkin cita ni ditokok tambah dr semasa ke semasa, sampai org pun ingat benda ni misteri/mistik...

Kalau nak buat penyiasatan, buat betul2.. senang... gini..

1) cuba singgah masjid atau surau berdekatan, interview pak imam & orang2 masjid

2) interview dgn jiran2 mereka, baru lah dapat cerita yg lebih sahih

3) nak lagi clear, pi tanya PBT .. siapa tuan tanah tu.. dan tahun masa construction tu ada ke submit plan.. boleh tengok plan..

Dah dapat semua info, baru lah boleh buat suatu conclusion.. berdasarkan maklumat yg jelas.. bukan cerita rekaan pelbagai pihak..

Jgn lah terlalu taksub kpd cerita jin sampai tak nampak kisah sebenar.. Jin pun gelak tengok manusia... atau Jin pun marah, sebab sikit2 semua disalahkan kaum depa... kekekeke

k_a_a posted on 18-3-2013 11:05 PM
Setuju pendapat anda...

Kalau nak buat penyiasatan, buat betul2.. senang... gini..

yes, klau boleh tanya je MBJB atau pejabat tanah tuk kepastian, senang citer, klau kita belajar sejarah kat sekolah, kisah mengenai sesuatu perkara itu, akan ditokok tambah dr masa ke semasa, so makin lama makin banyak 'perencah' terhadap cerita tu, walhal org2 kita ni paham2 je la, suka tokok tambah itu ini...

selain dari jin gelakkan kita, bangsa2 lain yg berlainan agama pun gelakkan kita umat Islam ni, tu lagi haru bukan aku nak menidakkan perkara2 ghaib ni, tp dlam isu ni, mcam dah melebih2 pulak...

1 lagi aku nak highlight, kisah gambar student convent JB tu, smpai skrg tak nmpak2 pun gambar nyer...

oni313 posted on 18-3-2013 11:10 PM
yes, klau boleh tanya je MBJB atau pejabat tanah tuk kepastian, senang citer, klau kita belajar se ...

Betul tu.. kalau takat "saya lalu kat situ rasa seram" dan "bila sampai situ hujan turun dan rasa lain macam" tu cuma mainan perasaan dan bukan fakta...

Paling senang, sila tanya orang setempat situ.. buat interview dgn beberapa orang.. baru ada info yg kukuh.. jangan hanya main speculate jer.. lama2 org bukan Islam pun pelik.. ingat org Islam ni duk taksub sgt dgn Jin...

Jadi, kepada mereka yg berdekatan dgn tempat tu atau ada akses kpd maklumat drp org setempat (Tmn Rinting) sila buat interview dan post di sini.

mesteri ke idak ni agaknyer....jiran sebelah tu boleh la tepak pic

Uk aloh,juan yg nak final exam thn 2010,skrg 2013 xabeh lg ke exam nye.kate nk ty abang ipar la etc.nmpk sgt cm xbetul je citer,huuu.sorry

up balik trid ini