CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: suebb

SIAPAKAH YG MENUMBUK SAMBAL ITEWWW

apsal umah bertingkat slalu ade bunyi2 camni yek?! xde sape bole bg explaination secara fizik ke sains ke?! aku pun slalu dgr org atas tarik2 krusi...alih2 perabot...slalunye tgh2 mlm...sampai 3-4 pg pun ade....main guli ntah la...x prasan lak...member2 aku pun ramai gak komplen dgr bunyi main guli & alih prabot...apsal aar?!

meh siasat apartmen yang ada bunyi2 tu

flat aku pon time2 tu gak lah dengo org menumbuk sambal la kot..kitorang pange hantu lesung....tp lately dh jrg dengo... dh pindah kot antu lesung tuh..maklum la kat erea tu byk flat baru buat..

Post Last Edit by rose_ville at 20-5-2010 15:53

Reply 43# bterflylah

aku mmg pernah dengar, tapi bunyi org dok menggiling.crita ni jadi bila time aku balik ke Penang, rmh tok aku.

rumah tok aku ni rumah panjang, bnyk family yg tinggal kt situ. rumah ni nmpk seram gak la,sbb ada pokok besar dpn-2 rumah. nk jadikan crita, tok aku ngn member2 dia ni ambil upah "giling rempah".boleh kata ada lebih drp 5 batu giling kt situ. crita ni jadi time mlm....aku ngn kakak aku tidur di bilik (tingkt bwah)Bilik ni bersebelahan dgn kawasan tok & member2 giling rempah.tiba-2, dlm kul 2-3 pg tu aku terdgr bunyi mcm org dok giling...dsbbkan bilik  tdor aku tu, sebelah je jadi bunyi tu mmg jelas & kuat. aku hairan; ada ke org nk giling pagi-2 buta mcm tu??.aku mmg x brani nk buka mata. nk gerak kakak aku pun mcm terkunci pulak mulut aku.aku mmg x brani nk ubh posisi bdn aku ni...dok keras mcm tu lah...sampailah aku tertidor...

then pg esok aku crita la kt tok aku, apa yg aku dgr..dia mcm tak heran dgn selambanya jwb "itu mmg time-nya" seram bulu roma aku.tok aku kata dari dulu lg mmg ada benda tu kt situ. tapi dia x kacaiu org...

sejak dari hari tu klau aku nk kencing tgh mlm mmg aku x kluar la ...aku tahan sampai ke pagi...

Reply 44# rose_ville

jgn tahan kencing...nt batu karang..hehehehe..

seramnya cite2 korang nie..
uishhh klau la jadi kat red x tau la nak ckp apa..

Follow Us
sebulan pose, sebulan le tumbuk sambal kul 4 pg time sahur hehehe
xde sambal xde selera hehehe
tp time tumbuk tu lapik le lesung tu nti jiran mareee

pernah terjadi kt eda kejadian tumbuk sambal belacan ni... time tu anak dara lg, dok umah flat ngan kwn2... flat tepi lrt pandan indah.. huhu!! 1st time kena time tu hubby (time ni bf la) baru anta blk umah, dh tgh malam gak la... xde sorang pon kt umah... dh blk tu b4 tido eda wajib mandi, x best tido badan berpeluh... nak ke blk air plak kena lalu dapo dulu... masa baru masuk umah tu segala lampu dh pasang dh psl bkn berani sgt pon...

tiba2 kan tgh syok mandi ni tanpa pk apa2 eda dgr cam org tgh tumbuk sambal la (bunyi  lesung).. tp mula2 cam x amik port sgt psl bunyi air yg terpasang dlm blk mandi lg kuat.. psatu eda try tutup air, bunyi pon ilang... ok la camtu, kita pon pk agaknya umah sebelah dok mengetuk kot... buka air bunyi ada blk... camtu gaya eda terus mandi cpt la.. tp dok pk nak kuar kena lalu dapo plak menggigil rasa.. tp x kan nak dok dlm blk air jek... bukak je pintu terus berlari.. sempat lg jeling kt lesung batu, elok jek terlangkup... masuk blk, kunci pintu esok plak baru kuar... tido ngan lampu 1 umah terpasang

2x kena camni... x nmpk rupa xpe... pas kejadian tu baru la ter pk rupa2 nya selalu gak dgr bunyi guli tergolek2, perabot kena alih, tp x amik port pon... nasib ler xde yg pelik2 kt area koridor, blk ngadap koridor...

eh, aku dok umah teres tp slalu giler la dengar bunyi guli, bunyi perabot, bunyi org tumbuk lesung dgn bunyi pinggan kat rak pinggan. slalu dgr time malam2 dgn time maghrib. tp tak penah la dgr bunyi tumbuk lesung pagi2 buta...so mungkin tu jiran kitorg la kot nk masak malam.
tp bunyi guli, perabot dgn bunyi pinggan slalu giler dgr. aku slalu dok online kat family hall tingkat atas sampai ke pagi, so bila dengar bunyi2 pelik, aku terus pasang ipod, switch on semua lampu, pastu buat dono jek....ada ustaz penah kata kalau dgr bunyi guli tu semua, tanda ada jin.
dan yg peliknye, time bulan puasa pon kitorg dgr gak bunyi2 ni. jin islam kah?

but now aku tak dok malaysia la. tak penah dgr bunyi2 guli kat umah ni. bunyi housemate main modern warfare hari2 adela lol

Peristiwa tumbuk lesung batu nih aku baru jer alami bulan lepas.
Bunyinya dari rumah jiran bersebelahan ( rumah dua tingkat )
Aku berjaga malam hingga pagi kerana ada perawatan jarak jauh.

Aku ke dapur untuk minum air dan kedengaran bunyinya datang dari dapur jiran tuh.
Aku buka pintu dan mengintai,..tapi dapur dia gelap jer...
Aku amati dan bunyinya memang agak kuat datang dari situ.

Selepas tu baru aku teringat yang jiran aku tak der di rumah kerana dia bersalin di hospital.
Mula jam 4 pagi ...bila azan subuh dari surau depan rumah aku,...bunyi tu tiada kedengaran lagi..

ermm...
kalau cite pasal guli ni, mmg dulu masa tnggal kt apt damansara damai, slalu gak sy dgr guli jatuh bertaburan...  blh dikatakan tetiap mlm...  sy ckp ng hubby, rasanye, umah atas cuma budak2 bujang pompuan...  main guli apanye diorg tu...  pastu kitorg dpt tau bebudak bujang tu dh pndh, tp bunyi2 tu still ada...  lelama, buat tatau je laa...  agak2 nye, dia nk ngusik kitorg je laaa...  huhuhu....

pernah dengar gak orang tumbuk sambal tgh malam.. tapi rasa macam bergaung macam dekat je.. kalau jiran tumbuk boleh dengar macam kejauhan

bunyi guli jatuh nie normal utk bangunan 2 tingkat & ke atas.......

bab lesung tu payah nak cakap laa.....

skali tu aku terdengar gak kul 2-3 pagi..... suspens giler..........

dekat setengah jam gak........

last2 naik bengang, aku bakar mercun & lambung atas............

satu blok punya org maki hamun...........

eh...aku pernah gak tumbak sambal malam malam kul 4 pagi, tapi aku tumbuk sambal sebab kul 6 pagi nanti nak pi camping. hehehe....

maaf le kepada sape sape jika menganggu...sekali tu je.

Tumbuk sambal takpe.tapi make sure la lapik.kalau tumbuk tak lapik bergegar rumah tak blh tido mmg aku maki dan doa yg tak elok la utk penumbuk tu.doa org teraniaya takde hijab tau.

Orang cakap jin. Senang cite memang ada entiti lain selain manusia la yg tumbuk tu. At weird time, lepas menumbuk tak menumis atau bau masak apa2 pun plus bunyi tu dari rumah tak berpenghuni.

Dulu aku duduk tingkat 4, tingkat 5 atas umah kitorg dah pindah memang kitorg dengar bunyi menumbuk lesung batu malam2 waktu pelik2 tak kira masa, bila kitorg masuk rumah tu takda kelibat lesung. Tapi rumah tu dari bawah pun pernah nampak lampu buka walau takda org.

Recent story, skg aku duduk ground floor, rumah atas ni baru je tak sampai sebulan kosong. Tengah study pukul1 pagi bunyi menumbuk exactly atas bilik aku duduk, dari pukul 1-1.30 pagi je. Lepas menumbuk, bunyi paku ketuk dinding pula. Obviously bukan dari tingkat 3 sebab bunyi tu terasa dekat sangat atas kepala. Tapi aku tak kisah asal tak kacau aku. Nak menumbuk ke tunggang terbalik lantak la sekejap je rumah kosong je berpenghuni

Tapi bunyi lesung jela kitorg pernah dengar, bukan guli or alih perabot

samalah sini...

dah 10 tahun duk kat rumah sekarang, tingkat 1. Tiap-tiap hari without fail ada aje mcm2 bunyi sampai dah naik imune kita orang anak beranak.  Bunyi pulak dekat giler mcm sebelah telinga aje.  Kalau bau busuk pun memang selalu ada.  Habis puas periksa semua ceruk mana datang bau pun tak jumpa.  Kejap busuk satu rumah, pastu hilang.  Tapi tak adalah bau busuk bangkai.  Kalau bau bangkai mau aku dulu yang lari lintang pukang. Hahahah...

Dua hari lepas, dia main seret-seret benda berat pulak.  Macam seret batu. Bunyi "skreeettt"gitu.  Kami kalau seret kerusi dgn meja, memang biasa dengar.  Bunyi pulak dalam jam  11.00 mlm.  Kuat giler.  Anak siap tanya, "ibu, dengar tak ?", aku iya kan saja.  Kalo ikutkan sebelah rumah jarang ada orang... rumah sebelah, rumah company.. buat mcm rumah persinggahan utk staff .. kalau cuti panjang baru ada orang.. atas rumah pulak, ada family duduk.. jarang bising. Kalau jumpa sengih2 aje.. bawah rumah jarang nak ada orang.. owner bawah tu kalau cuti panjang baru dia datang. Kalau malam memang eerie tapi kita orang ok jer... lagi sunyi lagi bagus.   

Pada aku lantaklah ko nak bertendang ke.. janji jangan kacau kita orang atau tunjuk muka.. eeiii seramlah pulak tiba-tiba... hahahah

Rumah bertingkat ni mmg ada bunyi2 ni:
-seret perabut
- lesung tumbuk sambal
- gegar org berlari2
- daun pintu terbuka/tutup
- kaca pecah
- bunyi dlm bilik air

Yg duduk rumah bertingkat, sebenarnya duduk atas angin, bukan atas tanah. So mungkin alam lain yg berkongsi ruang?

Aku pun dulu duduk kat apartment kat puchong.. tiap2 malam sampai pagi dekat subuh dengar bunyi guli lah, tumbuk sambal lah, bunyi orang kemas2 barang lah.. tak senang nak buat apa, sbb bising gila kot... sampai satu hari mak aku stress dia kata apa masalah org atas nie tak habis2 lagi renovate rumah dia? Masak malam2 buta! Terus mak aku jerit, "oi, diam lah memekak je tak tau diam ke, org nak tido pun tak senang!" Kitorg adik beradik dah gelak2 dah, lawak kot haha.. Pastu esoknya mak aku pergi umah atas tu nak tengok apesal tiap2 hari ada je keje kan.. sekali umah atas kosong daaaa.. pastu aku marah mak aku, "mama lah siapa suruh marah2, tu bukan manusia".. sekarang dah lali dah dgn bunyi2 nie semua, tapi kadang agak annoying lah sbb rimas lah bunyi bingit gila lagi2 bunyi seret2 kerusi meja tu

Edited by ghulam at 28-4-2018 12:14 PM
dewi_rina replied at 28-4-2018 11:21 AM
Aku pun dulu duduk kat apartment kat puchong.. tiap2 malam sampai pagi dekat subuh dengar bunyi guli ...

Adat makhluk, kalo kita diam & biar tu kira ok la bg dorang .. so, bykkan baca alquran dlm rumah, terutama surah al baqarah. If x larat baca seluruh surah, baca 11 ayat dr surah tu. (Ada ayat2 dia). Baca selepas subuh & lepas maghrib lepas solat. Suruh semua ahli keluarga baca. Makhluk2 tu akan terkesan dgn aura yg diri kita pancarkan bila kita baca dgn fokus. Mereka akan jauhkan diri. Bunyi2 akan kurang. Kita akan tau, cthnya bila kita masuk rumah, dengar bunyi org berlari pastu terus senyap.

Pastu kalo masuk rumah bagi salam (if ade org beri salam yg biasa tu, if rumah xde org beri salam yg mcm dlm tahiyat tu).