CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: leon_mclaren78

Sakitnya hati aku tgk muka diaaaaa...!!!

uik? napa naik? takmo turun2 pulak tu.

i senang jer.. klu dah x leh sabar i sound je kaw kaw smpi dia nangis.

U nak buat hidup i tension2 dah kenape??
lps tu suke hati dia la nak tegur i ke tidak!

Ade i kisah???

i x vote sbb semua pilihan tu xleh wat sbb ada undang2...

klu xde mmg dh lama laaa mati semua org pakat bunuh org yg x disukai..
bak kata seseorang,"u don't juz kill someone only to make u feel good"

semasa i bekerja dahulu, i elak je dr og yg membencikan... ignore terus..

tp dlm hidup i, ada sekor setan yg sampai bila2 pun i akan benci..
pernah x sengaja terserampak,mendidih rasa hati,
gelap pandangan mata,
tapi sabar je la..

ini sakit hati ttg hal kerja ka hal peribadi,

kalau hal kerja biasa x dak org cari pasal dengan saya kerana tanpa saya depa x sukar meneruskan kerja. diorg pun ada kepentingan dan saya ada kepentingan, maka tiada org mau dengki sama saya.

kalau hal peribadi di ofis, kira lebih byk cakap dari buat kerja banyak bikin masalah dari kerja, ini sudah salah company/majikan yg tak mengambil pekerja yg bagus, pekerja yg bagus ialah pekerja yang fokus terhadap kerja, buat kerja dan siap, mencapai matlamat kerja, mencapai dateline, tidak mengganggu pekerja lain hal2 remeh, tidak mendengar radio atau membawa hal2 peribadi ke pejabat. ini salah majikan dan hr.

p/s aku pernah pi kedai mr diy, pekerja dia teruk betul, 2 org sedang main pistol, 2 orang saling kejar mengejar, perempuan2 berlonggok berjerit2 bersembang2. hr/ supervisor x train pekerja kah

hish tak kuasa aku nak sakit hati kat org yg hanya sekadar kolig ofis to me jer.....lain2 lah kalu diorg tu org penting lam hidup aku....bole lah nak sakit hati segala....

skali skala aku ada jer geram kat kolig psl kerja....tapi selain dari tu, takde maknanyer aku nak geram & sakit hati kat diorg....

kt company aku ada sorang pompuan ni perangai hazabbbbb
mentang2 la HR manager tp boleh buat suka hati
datang keje nak dekat time lunch, pastu dok ofice 2-3jam pastu balik
paling takleh blah, siap bawak BF datang ofis ok!

mentang2 la MD ktorang semua dah pindah branch lain
dia buat company tu macam bapak dia yg punya

Follow Us
tp baru2 ni, MD ktorang dapat tahu hal ni sebab ada org report
memang abes la dia kena bambu... padan muka

Bersabar ajela mampu. Walaupun hati ni sakit.

errr.......aku dlu anti gile ngan ex-boss aku..........

mntg2 la aku jnis pndiam bkn main die dok sume bnde tale kat aku...........salah org lain last2 kait ngan aku.....akhirnye aku jgk yg kne.........

pstu jnis ckp pndai........bg teori itu ini.........masalahnye kalo die mmg pakar xpe..........bile de problem die xleh wat pggl la org2 bwhn tlg setelkn.........pstu die pon blah ngadap PC.......bile org2 bwhn die pon xleh setelkn aik bnyk lak mulut die mmbebel..........

last2 die kne tukar kt tmpt laen.........rasekn padan muke ko.........dngr crte kt tmpt die skg die kne pulau ngn org2 situ..........

ha3 what u give u get back.............

aku skrg ni pun xleh tgk muka bos aku.. rasa sakit atiiii jer... time x perlukan aku, dia bg point kpi aku teruk2.. pastu tetiba tuhan nak tunjuk kot, ada 1 project besar perlukan aku, dia lobby gile2 supaya aku join project tu.. wpun aku sakit ati dan xnak join, dia paksa jugak.. dah itu arahan, aku kena ikut gak la.. aku ni w/pun sakit ati, komitmen keje aku mmg bg full, sbb aku pikir aku nak carik rezeki... tp camne pun aku dah xleh tgk muka bos aku ni.. aku tau dlm issue ni, aku sbg org bawahan tetap akan jd mangsa gak.. umpama timun dgn durian...

Pengalaman aku... better buat bodo je... serah pada Allah utk balas... aku selalu gak jadi mangsa... dan aku tengok.. tak lama pun nak tunggu Allah balas....

2 situasi yg aku dah lalui :

1st - ada kerani aku ni aka pompuan simpanan pak GM tua nak mampus.. dok ngadu pasal aku gi outstation.  Aku gi outstation dgn arahan bos aku. bukan suka2 hati nak pegi. So, pak GM tua nak mampus ni apa lagi.. dok "blasah" bos aku sbb suruh aku gi HQ utk hadir taklimat. FYI, aku keje luar lembah klang. waktu tu.. aku ni.. marah mmg marah.. sakit hati tu jgn cakap laa... nak bertindak... takde daya... hanya doa pd Allah je la yg mampu aku panjatkan... by right, betina tu pun bukan kaki solat... iman pun takde... stok bohsia... satu hari tu, awal ramadhan, dia tumpah darah... (mmmm.. bujang trang tang2 pun tumpah darah jahhh... ingat org dah kawin je boleh tumpah darah). pi hospital... rupanya ada cyst.. tak cukup dgn cyst, doctor ckp nak buat d&c... eii.. ngeri giler aku dgr... apa pun.. aku anggap.. itu balasan Allah utk dia... walaupun bukan sbb sakitkan hati aku... tapi.. kita semua tak tau apa dosa besar dia terhadap Allah.
well... uols fikir.. dia insaf ke?... soriii naik loriii laaa... never insaf.... remain the same perangai dia...

2nd. situation - aku Nye execs admin tak nak pulangkan duit yg sepatutnya hak aku... kami sama2 kena pi kursus... tapi kena dulukan duit kami dan claim dgn office. dia offer dulukan duit dia utk semua orang. so, bila claim, just guna satu nama... ok lah kan... kira dia claim lump sum ... bila duit dah masuk ke akaun dia.. dia buat bodo je... sampai ada staff sound, baru lah dia nak bagi.. tp still nak berbunyi gak mulut celaka dia tu... esok nya, dia pegi jumpa setiap orang yg berkaitan.. dan bagi duit.... bila sampai kat aku, dia ckp, "hang punya tak daq"... terkejut aku... apsal pulak aku Nye tak de?... dia ckp, dia dah bagi kat aku masa kursus tu... aku bertekak jugak dgn dia... dia tak penah bagi duit apa pun kat aku... aku ckp kat dia.. aku ingat sgt2 , dia mintak duit kat aku, lepas dpt sijil kursus tu.. dan dia sendiri ikut aku ambik duit dari wallet aku dan bagi kat dia. tapi dia tetap dgn pendirian dia.... even budak2 finance yg uruskan pembayaran pun ckp, diaorang byar cukup utk semua peserta. mmg betul lah dia pow hak aku... aku malas nak gaduh.. sebab hari2 muka puaka tu jugak aku nak kena hadap... perlahan je suara aku berkata, "takpe, kau jawab lah kat akhirat sok. skrg ni aku ada dpn mata kau, kau ada peluang lagi nak tebus hutang kau. esok2 kalau aku dah transfer. mana kau nak cari aku".

ternyata Allah Maha Mendengar....  beberapa hari lepas tu.. satu demi satu musibah timpa kat dia.. keter dia org sondol, dia pegi buat perjanjian sewa rumah, kena denda sampai RM170... hanya utk 2 keping dokumen. dan yg dia sengsara sampai skrg.... kena allergic (gatal kulit) yg semakin teruk dan tak sembuh2 selama sebulan ni...

Ternyata Allah tidak pernah menzalimi hambaNya yg teraniaya.... wallaualam... moral of the story... jgn lah berdendam kalau ada org buat taik kat kita... mmg kita sakit hati dan stress... just doa mintak dilupakan... sbb semakin diingat, mmg semakin hati dibuatnya...

kat mana2 opis mesti ada manusia yg annoying dan menyakitkan hati kan
manusia camni kalo bukak mulut mmg menyakitkan hati

kat opis baru mushroom ada sorang macam tu
dahla cakap nak up bajet bagus memanjang
kalo betul bagus tak apalah, ni keja pon slow melow
kalo kita cakap apa asyik nak bangkang aje
suka lekehkan orang walhal sendiri tah hape2
konon2 dah keja lama la tp tkla mantap pon

ignore je manusia camni
kalo perlu, balas je bg dia terdiam

No. 4 bersabar.

No 10 tapi kalau dh tak tahan sgt maybe report dekat boss or quit.

mesmerize posted on 2-5-2010 12:09 PM
aku ada sorang kat opis aku camni.. perangai cam yahudi.. tak habis2 nak dengki kat orang.. pastu ke ...

camne nak ngelak dr kena taici ye
aku skang ngah probation
mentang2 aku br keja senang je taici keja kat aku
aku kebizian derang layan tenet
sakit hati

aku jenis yang sabar dan diam je...

bykkn brsabr, syaitan tgh mnghasut tu

lawak la poll nih.

Masalah : Benci tengok muka orang kita benci, stress kalao beliau ada,dengar suara beliau.Just hate that biatch.

Setiap orang ada ummah yng kita xsuka sis.Semua bergantung kepada kita punya judgemnt terhadap tindakan beliau...Sis kena ingat stress yang terhasil akan membuatkan sis jadi xrasional lalu buat benda bodoh dan memakan diri lalu menyesal sampai mati...stress drpd hatred biasanya terhasil kerana sis memberi tumpuah kepada mereka...THATS THE ROOT OF THE PROBLEM...

Solution :

Just buat xtahu,jangan layan dia..sebab most of the time haters nih semakin kita sakit hati diorang smakin happy dan kenyang..Jadi jika sis anggap dia sebagai tungul kayu saja.Pastu bila terpaksa jumpa just senyum jah..Lama2 orang sekeliling akan tahu siapa yang problematic sbenarnya......biasalah hasad dengki memang dominant dikalangan ummah melayu pprt sakai bukit...you know you're better than that.Jangan jadi satu level dgn dia dgn plan for a vengeance...

JUST DONT GIVE A FCUK sis

Rate

1

famri7 replied at 13-1-2015 02:32 PM
Masalah : Benci tengok muka orang kita benci, stress kalao beliau ada,dengar suara beliau.Just hate  ...

benar sis.... di ofis i pun ada juga perangai sebegini rupa..

yg kelakarnya, pergi surau, solat zuhur asar tak tinggal, kemudian, pakaian sopan, hijab pula, mesti hijabista terkini... tapi sedihnya, perangai mereka tak sama seperti penampilan dan amalan mereka, ada je benda yg nak diumpat , dengki, badmouthing bagai segala... kaki kipas pula tu..

benar sis, buat bodoh je kpd mereka ni, asalkan kita tak ganggu mereka...

lain lain yakni.. tak kuasa nak layan. ada ke tak ada ke, tak membawa erti. kalau terkena, sila hanjengkan balik org itu.