CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: akula203

Salah ke berkawan di alam maya sahaja..tanpa..bertemu di alam nyata..?

x jadi masalah..me myself ramai je jenis kawan mcm tu di alam maya..hiding form their real personality..face n so on..
pedulik la kan..bukannya kita berinternet ni nak tgk muka org nak kenal org tu smpai ke berjumpa bagai..unless u jenis mcm tu or u jenis yg jual2 brg2 nyer(sorry for being rude)

pokok pangkalnya kalo di kedua pihak selesa dgn keadaan mcm tu..teruskan je la..no hurt feeling sudah ..it takes 2 to tanggo..

kawan pun kawan la....pas tuh leh naik taraf sahabat kan....jom kawan ngan aku..kita apply konsep...mesra tetapi strangers...
akula203 Post at 21-2-2010 12:26

no prob.....skang nie pun dha kira kawan.....tul tak kengkawan....

no hal lah...

xkan bukak forum x mau owang lain join kot...
lau cam 2, sendiri tanya sendiri jawab lah...

no hal lah...

xkan bukak forum x mau owang lain join kot...
lau cam 2, sendiri tanya sendiri jawab lah...
dunhill14 Post at 21-2-2010 16:24

pulak...., cuma kekadang bila kita berkawan dialam maya nie....kawan kita mesti nak tau..rupa cam ne...keje mana..dok mana...errr..mcm la..maklumat peribadi..cuma nak tanya pendapat je...rude tak..kalau kita tak share all those things...kita cuma nak kawan utk hu ha hu ha..je...sbb takut kang kalau tak bg..diorang cakap kita tak ikhlas...so diorg blah cam tuh jek..

x jadi masalah..me myself ramai je jenis kawan mcm tu di alam maya..hiding form their real personality..face n so on..
pedulik la kan..bukannya kita berinternet ni nak tgk muka org nak kenal org tu s ...
watachiwa Post at 21-2-2010 16:05

tu la...sbb nt bila kita tak share personal details...takut dicop sbg tak ikhlas berkawan...so org tak nak kawan...kan..kan...

no prob.....skang nie pun dha kira kawan.....tul tak kengkawan....
widuri Post at 21-2-2010 16:23

errr..dah kawan yek..

Follow Us
ye....dah kawan.....

well....kalau setakat nak kawna hu ha hu ha.....just mencelah dan bagi pendapat laa kat sni....tak perlu laanak kasi biodata bagai.....

apa yg wid tahu...dorang nie sema wlaaupun stranger dan huhahuha pun.....bila jumpa makin rapat jadinya.... mostly memasing dah kenal antara satu sama lain...

pada aku x salah....

good topik.. gua mau story psl gua punya story! gua ada beberapa best pren d alam maya (ada yg da kenal bertahun2 dan still ok smpi skrg).. bezanya gua da pernah nmpk wajah mereka2 ni (fbook).. gua leh share problem, share someting yg menarik berlaku dlm kehidupan seharian etc... tp yg terlampau personal tidak la kan!! gila hehehe!!! but kami mmg tidak pernah bangkitkan isu mau jumpa face 2 face... kami serah pd takdir =)

Gua da anggap mereka best pren gua... ;p

caya laa ko TSM......ahaks....

bg saya okay je mcm yg akula2o3
ckp langsung tak tunjuk gambar..cuma kata2 sahaja...tiada facebook...tak perlu nak berjumpa...yg penting kita leh share perasaan kita..tanpa kita rasa malu...atau takut rahsia kita akan terbongkar... tp persoalannya bole ke dah lama kenal tak tunjuk gambar dan tak rase nak berjumpa sebab bila rase selesa kenal dgn seseorg mst ade perasaan nak kenal lebih dalam lg...........

Aku ada kawan maya (B) yang x pernah kenal rupa paras pun...~6 tahun da aku berchatting dgn dia...sbb aku jenis x kisah pun rupa paras dia mcm mana.... B muda 4@ 3 tahun dari aku...kawan dgn dia since aku masih study....sampai skang ku duk chat dgn dia...OK jer... klu ada apa2 prob pasal lappy @ sofware aku...selalu refer kat dia jer..kompem dia tolong fix kan prob tue...n pernah gak aku jadi org tgh dimana sorang kawan aku (A) ada prob kat komputer dia.... n kebetulan aku tgh chat dgn A dan B....
A mengadu sumthing wrong tgh comp dia....and aku tau sure B boleh tolong A fixkan prob dia...dgn mengguna teknologi chat and aku sebagai org tgh yang mng"COPY n PASTE" kan segala conversation dorang berdua...maka prob di komputer A dapat difixkan oleh B....
yang sgt kelakarnya......A dan B ingt masing2 adalah perempuan. sbb A dan B adalah lelaki...hahaha...sampai hari  ni A xtau pun yang B tu lelaki....tp aku dah bgtau B yang A tu lelaki sbb dia da tolong kan....so aku bgtau jerlah....A dan B dari negeri yang sama...n aku kat central....

i pon ada kwn alam maya then kapel kejap cam kelakar igt lik now kawan je cam biasa.. tp still share segala2.. tak penah jumpe pasal dd yg tak nk jumpe...

fara ramai je yg kwn knl kt cyber xkira laki or girl..
ade tu yg knl dh 6 thn tp x pnh jmpa..
maybe we all x bkesempatn jumpa n rasa lg serasi just bhubung thru ym/ fb/ msg..

xslh pon..
pokok pangkal ikut kata hati kita la...
mcm kementot,,kementot ada knl sorg kawan ni dalam ym..
kpala gila2...mmg klakar abihla..baik lak tu...kitorg knl pon dlm room..kbetulan lak kitorg tgl satu area..erm stakat ni xde mslh pon...juz kwn2...if kementot ada mslh dio bntu kementot...kalau dia ada mslh ..kementot yg bntu...heheheh
but now da lost contact da...windu nyer...

12
Return to list New