CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10868|Reply: 61

peristiwa di suatu pagi....

Post Last Edit by medangmru at 21-2-2010 14:17

salam smua....

sy pun ada nk citer melalui pengalamn sy dulu. sblm tu sy mintak maaf kalu tulisn sy susah nk dfaham...

citer ni zaman mula2 keje dulu, baru abis studi. masa tu cuti(x igt cuti apa). so sy blk kg naik bas. slalu blk ngan kwn satu kg tapi ari tu kwn x jd blk sbb ada hal. btolak dr kl kul 11-12 mlm. sblm btolak dah cal mak suruh amik kat tmpt biasa dlm kul 4 @ 5 pg. mak ckp ok t dah smpai cal blk. sy tgk ramai gak yg blk jd nanti smpai mungkn ada gak kwn. buat pengetahuan smua kg sy tu kalu pkul 9 dah sunyi sepi..nk djadikn citer bas yg sy naik tu smpai awal dlm pkul 3 pg. mungkin bas tu bawak laju. yg buat sy cuak tu bila trun dr bas hanya sy sorang je. bas tu teruskn perjlnan ke destinasi seterusnya. sy trus cal umah , x angkt. bkali2 cal x angkt. bertambah la cuak...duk tggu dulu. mungkn diaorg x de kat umah amik sy kot. tggu dlm setgh jam camtu...

sy mula rasa semacam. knape diorg blm smpai lg. umah sy dr situ x jauh mana kalu jln kaki x smpai setangah jam pun.tgk kiri tgk  kanan. gelap cuma ada lampu jln. sy cuba tenangkn hati...pastu dgr bunyi sesuatu...sy pkir positif je.(pkir mungkin bunyi cengkerik je). tiba2 terperasan bunyi suara budak menangis..trus naik drh ke kepala. meremang bulu roma. x pikir panjaang sy trus blk jln kaki. smpaikn beg baju ngan brg2 yg dbawak tadi sy tingkalkn...

mula2 jln tu sy rs cam ada angin sejuk kat blakang..apalagi lariiii la....masa tu pakai kasut bertumit....masa tgh berlari tu mcm2 la doa dbaca....dgr bunyi tapak kaki ikut kat blakang...sy x toleh blakang dah. sy pkir mungkin bunyi tapak kasut. pastu sy tanggalkn kasut lari dgn bkaki ayam...still bunyi tapak kaki tu...smpai kat satu simpang tiga dengar plak cam sore panggil...wooii...wooii...kat atas bukit sblh kanan.

Apalagi sy toleh la..then ternmpak la cam ada kain buruk warna putih kat situ. sy x pasti apa benda tu..trus lari laju smpai umah sambil nangis2...rasa takut masa tu x dpt nk dbyangkn....mmg takut giler...pagar rumah pun sy panjat.(sbb pgr umah bkunci). smpai je ketuk pintu umah cam nak runtuh...mak pun heran tgk sy blk umah waktu tu ngan muka sembab(sbb menangis ketakutan). sy tanya knape cal x angkat. mak check tgk wayar tepon tercabut.....
start dr ari tu kalu blk kg sy amik bas siang hari...takut kena benda yg sama

lenkali wat perenggan br sedap nak baca...wokayy

Rate

1

kihkihkih. beg2 yg tinggal tu??

seramnye...agaknye sape lah yang panggil tu.i pun ade pengalaman gak tapi biasa2 aje.

ade unsur2 meragukan...

ko ckp:

sy trus cal umah , x angkt. bkali2 cal x angkt. bertambah la cuak...duk tggu dulu. mungkn diaorg x de kat umah amik sy kot. tggu dlm setgh jam camtu...

pastu..

sy tanya knape cal x angkat. mak check tgk wayar tepon tercabut.....

kalu wayar tepon tecabut ade ringing ke (ayat: kenape x angkat)...

mungkin dia asek menaip smpai terlepas pandang bab telepon tu kot

Follow Us
ada ringing...

kalo aku pn , takde maknenye nak angkut beg bagai . teros cabooot !

aku pon ade story ni . malam td aku rase macam kene hempap kat bahu belah kanan . tidur sampai ngigau jerit bagai . nseb la hubby tolong kejutkan . esoknye ( hari ni lah ) aku pon citer kat anak sulong aku . selamba je anak aku cakap "ohh , akak nmpak dia masuk dr dapur pastu slow slow masuk bilik ibu" then anak cakap lagi "tulah , dah lame tak bukak cd ruqyah" lepas sarapan terus aku bukak cd ruqyah tu

yang kejor kat belakang tu actually penjaga bas station.. dia kejar hang sebab dia nak kasi balik beg tu kat hang...

kalo aku pn , takde maknenye nak angkut beg bagai . teros cabooot !

aku pon ade story ni . malam td aku rase macam kene hempap kat bahu belah kanan . tidur sampai ngigau jerit bagai . nseb l ...
Sagun36 Post at 21-2-2010 15:17

hehe. kena sound dgn anak..
bagus dia ingat kan.
dia ada sixth sense kah?

hehe. kena sound dgn anak..
bagus dia ingat kan.
dia ada sixth sense kah?
krestfallen Post at 21-2-2010 15:26

aku pon taktau lah krest . dia salu tgk cite antoo . kadang kadang aku usik dia "nnti ade kepala kat tingkap bilik akak baru tau" selamba dea reply " alah , da biase dah "

cd ruqyah tu ape?

i punya story bertempat di rumah mr tabasco yang lama sebelum dia pindah.malam2 kitorang slalu webcaming borak2 hal dunia dan sebagainye.so pada suatu malam:

tabasco:eh sape yang lalu sebelah u tu?anak sedara ke?
mr tabasco:eh mana ade sape2.i sorang2 lah kat sini.u ni biar betul.
tabasco:eh betul la i nampak ade bayang hitam lalu depan webcam ni.tapi x nampak la rupa fizikal.nampak sekali imbas je bayang hitam.
mr tabasco:u jangan buat i takot..i sorang2 aje ni.family semua pegi rumah kakak.tinggi mane bayang hitam tu?
tabasco:tinggi anak buah u la..u kan duduk atas lantai so tinggi kepala u je.sumpah i nampak bayang hitam tu.

bila keluarga dia dah balik dari rumah kakak,kakak dia yang lain tanye ade rasa pelik x duduk rumah ni sorang?rumah ni ade makhluk tu.maghrib tadi akak nampak makhluk tu tinggi siling lalu pg rumah sebelah kat ruang tamu(betul2 tempat mr tabasco duduk malam tu).muka mr tabasco pun pucat.

ade unsur2 meragukan...

ko ckp:

pastu..

philipinoe2 Post at 21-2-2010 14:54

kalau tepon wayar rumah tercabut..yangcall boleh dengar ringging tone..tapi tuan rumah tak dengar la...

aku pon taktau lah krest . dia salu tgk cite antoo . kadang kadang aku usik dia "nnti ade kepala kat tingkap bilik akak baru tau" selamba dea reply " alah , da biase dah "
Sagun36 Post at 21-2-2010 15:29

kihkihkih. berani betul dia....

13# lampualam

btol tu.. kalau line terputus pun, still kita boleh dgr ringing tone..
org skrg...semua dh pakai mobile phone..

scary ny..maseb baik xkuar btul2 depan mata..maunya meroyan nmpk depan2

Eiii... Seramnye.. Tapi tergelak dengar
  1. mmg takut giler...pagar rumah pun sy panjat.(sbb pgr umah bkunci)
Copy the Code

kelakar jugak..

yee..masa cal umah mmg ada ringing

mak ko sj cabut wayer tepon tu..