CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Datin_Seri_Eja

Kisah Seram Putrajaya/Cyberjaya

alaaaa... dahla seminggu ni orang tdo sowang2. duk kat ptrajaya gak..

Reply #180 optiplex53's post

sampai 3 kali ek masuk keluar bilik...rajin betul...
nasib baik die malu nak memunculkan diri untuk sesi beramas mesra sekejap..

Reply #181 kikyou's post

hang dok presint bape meh aku temankn...

Originally posted by don at 21-8-2006 11:06 AM

contoh, kalau kita tengah memandu di tengah malam.....ada jin tumpang kat sebelah kita....jika diizinkan oleh ALLAH nampak......berhenti kereta....tengok dia, jangan panik...lepas tu jerkah d ...

rasanya sebelum jerkah dia..... mmm kita yang pengsan dulu kooottttttttt

Reply #182 nauze's post

itulah... aku ni kalau masa tu terjadi benda2 cam mistik sket.. selalu tak terpikir sangat...lambat nak tangkap & proses...
tapi bila dah lepas, baru teringat & cam rasa seram pulak.... hehe...
alhamdulillah... so far tak pernah jumpa lagi benda2 mistik ni & tak nak jumpa pun... takott.... cuma kekadang rasa seram sejuk & tak sedap ati adalaa... selalunya, terus pegi tpt lain, tak tunggu kat situ dah...

ada sekali tu.. masa kat hostel.. memalam buta ni, around 10pm ke atas lah.. terasa nak pegi toilet.. masa tu dorm kat bawah sekali tak ada org duduk, kosong.. ni dari bilik TV, nak pegi ke toilet kat ujung.. dah separuh jalan, ada rasa macam meremang sket.. tapi teruskan jugak.. dah hampir dkt toilet, rasa tak sedap ati lagi.. terus patah balik, tak jadi pegi toilet.. dah la nampak toilet tu cam takde org je..hehe... agaknya kalau teruskan niat mesti kene kacau tu... kawasan sekitar toilet tu pulak bnyk pokok2 besar..

pernah sekali , aku & 2-3 org member pegi toilet tu..malam laa jugak... rasanya time ni dah dekat lights off... bila masuk je ada sekor kucing berdiri kat depan satu bilik tandas yg first sekali.. bulu die meremang macam tgh marah pun ada..kucing tu dok pandang je dalam bilik toilet tu... tapi kitorang buat taktau je.. walaupun ada rasa pelik..hehe.. as i said b4..selalu masa benda pelik depan mata, aku tak terpikir sangat..maleh nak pikir kot... lagi pun kitorang ramai...

aku dah duduk kat putrajaya ni 6 tahun lebih dah ... rumah aku tingkat 4 .. mmg lah masa mula2 pindah mcm2 bunyi.. paling femes bunyi guli, tarik kerusi ngan berlari ...
mula2 kitaorg pk budak2 berlari .. mula2 pelan pastu bising .. hasben bising lah sampai dia ckp lah budak2 ni mcm tak pernah duduk umah tinggi   sekali hahh .. lagi kuat dia hentak kaki .. masa tu pukul 12 lebih terus aku suh hasben aku diam ..
ada sekali tu aku tgh sapu sampah .. pukul 11 malam cam tu lah anak2 aku ngan hasben aku dah tido ... aku sapu sampah .. betul2 sebelah aku, dgr bunyi guli .. keting .. ketinggg .. keting ting ting ...
heheh .. cepat2 lah aku sapu masuk dalam bilik
tp kami semua kat sini dah lali dah .. klu dgr wat dono ajer .. dah biasa lagilah hasben aku keje shif .. klu shif mlm tggl aku 3 beranak kat umah .. baru2 ni blok kitaorg wat bacaan yasin sbb ada gangguan .. ada org nmpak cik po kat tkt atas umah aku .. anak dia tiap2 mlm menangis ...

Follow Us
takot gak baca cita korang nih...haku dah la tidoq soqang...

ermmm....dah 5 taun aku duk pjaya tp so far xder apa2 gangguan.....n mintak2 terus dijauhkanlah dari gangguan ni...

Originally posted by mamasaffiya at 26-2-2008 10:38
aku dah duduk kat putrajaya ni 6 tahun lebih dah ... rumah aku tingkat 4 .. mmg lah masa mula2 pindah mcm2 bunyi.. paling femes bunyi guli, tarik kerusi ngan berlari ...
mula2 kitaorg pk budak2  ...

presint bape mama?

alhamdullillah...
dulu me selalu ulang alik jln area sana ke KLIA anto org...tak kira pkol bape since dia kije shif..
nasib baik tak de pape....kalo memalam tu...me tak tgk arr cermin pandang belakang, just depend pd side mirrors aje & bukak radio kuat2 & pecut laju2

kenapa tak pindahkan semua jin2 ptrjaya ke tempat lain, pindahkan ke jalan duta, ganti balik tanah dia? mintak tolong Harun Din.. 30 buah bas pun tak cukup nak pindahkan tu....

wahh seramnya dengar. citer betul ke ni?

Reply #4 aturcara's post

aku almost tiap tiap mlm drg org tarik kerusi & bunyi berlari lari
kadang kadang blh dgr bunyi benda yg ditarik tu berat sangat
mesti jadi lepas pkl 11 mlm - dulu saspen tapi sekarang dah biasa
now bila dengar bunyi, bila aku moody, aku jerit "oiiii diam lahhhhhhh":@

Reply #4 aturcara's post

mesti jadi lepas pkl 11 mlm - dulu saspen tapi sekarang dah biasa
now bila dengar bunyi, bila aku moody, aku jerit "oiiii diam lahhhhhhh":@

Originally posted by morpheus71 at 1-3-2008 10:20 AM
mesti jadi lepas pkl 11 mlm - dulu saspen tapi sekarang dah biasa ...

rumah lu ade penunggu kot

aku dulu mase form 3..slalu stay pepagi buta nak study...mcm2 bunyi..slalu bunyi org tarik perabot ,tetiap hari..mase tu aku x pikir ape pun...cuem pikir apsal lak jiran aku ni suke sgt tarik2 perabot...bising!!!.x kan tetiap kali nak tido tarik katil kut...srrreet ssrret..lepas da ubah perabot..lari sana..lari sini...dub dub dub..adoiii..oleh sebab kerap sgt bunyik camtu kat umah aku..aku da x rase ape2..mase memula tu takut la jugak..sebab family sume da tido..

then ade satu hari tu kul 3 pagi..kling kling..... bunyik ape pulak tu..anjing terlepas la kut..tp pelik bunyik cam kne seret je..xkan anjingnye loceng...bunyik die cam besi besar org dok pagar gate tu...mcm berat je besi bile dgr...memula cam pelik plus takut..lps tu lelame buat xtau je la...dalam hati cakap aku x kaco ko ,aku nak study...lameeee bunyi tu...lepas tu bunyik tu sayup2 ilang...

mase darjah 6 plak ade org usap2 betis2 aku...yg ni mmg paling meremang..aku tido sebelah adik aku..tp die tido mati tgk...perrgh..meremang bulu roma haku...lame tau die usap2 betis aku...lepas tu aku kuat kn semangat bace la mcm2..bace pun tunggang langgang takut sgt2..mate pun pejam je x brani buka...then aku tekad aku trus bangun trus bukak lampu..aku gerak adik aku die bleh tido nyenyak...aku ketuk bilik mak aku...bg die terjaga...lepas tu mak aku tanye "apsal"dgn pucat lesi nye aku jawab "xde pape"..trus amik wudhuk masuk bilik bace quran trus tidoq!

sekian cerita saya..

[ Last edited by  sunshine66 at 1-3-2008 12:55 PM ]

Originally posted by sunshine66 at 1-3-2008 12:52 PM
aku dulu mase form 3..slalu stay pepagi buta nak study...mcm2 bunyi..slalu bunyi org tarik perabot ,tetiap hari..mase tu aku x pikir ape pun...cuem pikir apsal lak jiran aku ni suke sgt tarik2 pe ...

URUT BETIS!gile S** antu nihhhhhh!!!

bebaru neh me cam kena kaco...
tak tau arr samada perasaan atau apa tp me yakin sgt yg me ada baca ayat Kursi masa kena kaco tu...
rasa cam kena cekik....takut woooo   

Originally posted by raiqah at 26-2-2008 04:45 PM

presint bape mama?

presint 8
fasa mana?? hehehehehe
4c

'hantu' kat putrajaya tak g ngundi ke?