CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Datin_Seri_Eja

Kisah Seram Putrajaya/Cyberjaya

Balas #188 raiqah\ catat

salam semua,

aku pon dok putrajaya..aku dok presint 11 (putra damai)...untuk pengetahuan korang macam2 ada kat putrajaya ni, area rumah aku tu ada perkampungan bunian, jin islam dan jin2 jahat..2 bulan lepas baru ja ustaz datang cekup pelesit masuk dalam botol  kat  rumah aku, aku tanya ustaz pelesit tu ganggu anak aku camna...ustaz bgtau dia sergah2 + cekik2 anak aku..pastu terbang ngilai2 dalam rumah, dia dok main kat playground depan rumah aku..malam2 dia menempek dalam rumah aku sbb ada anak kecik..alhamdulillah skang ni semua dah oke..cuma aku tetap pagar rumah sbb ustaz bgtau jin2 ni ada tendency nak attack balik,pas kena cekup pelesit tu ada jin islam plak numpang dalam badan aku, aku dah buang, perlu di ingat sejahat2 manusia sebaik2 jin,sebaik2 jin sejahat2 manusia

Balas #188 raiqah\ catat

salam semua,

aku pon dok putrajaya..aku dok presint 11 (putra damai)...untuk pengetahuan korang macam2 ada kat putrajaya ni, area rumah aku tu ada perkampungan bunian, jin islam dan jin2 jahat..2 bulan lepas baru ja ustaz datang cekup pelesit masuk dalam botol  kat  rumah aku, aku tanya ustaz pelesit tu ganggu anak aku camna...ustaz bgtau dia sergah2 + cekik2 anak aku..pastu terbang ngilai2 dalam rumah, dia dok main kat playground depan rumah aku..malam2 dia menempek dalam rumah aku sbb ada anak kecik..alhamdulillah skang ni semua dah oke..cuma aku tetap pagar rumah sbb ustaz bgtau jin2 ni ada tendency nak attack balik,pas kena cekup pelesit tu ada jin islam plak numpang dalam badan aku, aku dah buang, perlu di ingat sejahat2 manusia sebaik2 jin,sebaik2 jin sejahat2 manusia

Originally posted by cholic at 4-4-2008 10:48 AM
salam semua,

aku pon dok putrajaya..aku dok presint 11 (putra damai)...untuk pengetahuan korang macam2 ada kat putrajaya ni, area rumah aku tu ada perkampungan bunian, jin islam dan jin2 jahat ...

awak dok blok mane, kita pun duk putra damai gak...ada gak dengar cite kat sek dpn flat kite tu...

Balas #203 helena_dzam\ catat

saya dok blok B tingkat bawah depan playground...playground tu tempat makhluk halus dok main2...tatau ada lagik ke tak...aritu ustaz yg berubat anak org dah alihkan tempat dia main tu,kalau blok depan kat laluan bas tu org citer benda tu byk main kat tgkat bawah (1 dan 2).Entah btol ker tak..tapi kat blok B tu memang ada arr..anak saya dah kena

Salam semua.
Nak kongsi jugak. Tak banyak. Sikit jer.

1) Baru2 ni ke Petronas Putrajaya, yang nak ke Alamanda tu. Kat surau perempuan. Yang ada aku, mak aku, anak aku(tecit lagik tak reti cakap) n sorang pompuan. Pompuan tu senyap dan senyum aje dan tak keluar sepatah pun bunyik dari mulut dia. Alih-alih masa mak aku semayang n pompuan tu semayang ada satu suara "saya semayang dulu yer"...Huhuhu. Aku n adik aku berpandangan sesama sendiri.Tapi tak taKot ler... Kat surau kan.

Soklan: Siapakah yang bercakap?Mmg confirm tak ada org len.

2).Kat satu tempat yang dirahsiakan. Dalam sebua rumah. Ada dua orang yang sedang tidur dan sedang berebut selimut kerana kesejukan. Alih -alih ada orang cakap "Cekgu tu sejuk tu". Dah tengah malam buta.Aduiii.

Soklan : Siapakah yang bercakap?

3). Kat rumah teres. Tempat jugak dirahsiakan. Selalu dengan budak main guli sama ada tengah hari atau tengah malam ex. 12.am onwards. Juga bunyik benda2 jatuh dan drag2 kerusi dan meja.

Soklan: Siapakah itu?

Reply #205 tealady's post

soalan 1:aku rasa tu jin islam penghuni surau...dia tak ganggu kita takpa...dia pon nak beramal dengan Allah

soalan 2:ada gangguan lain dalam rumah tu..tapi takpe janji dia tak menampakkan sosok2 tertentu...ahaks@

soalan 3:kalau ada bunyi macam guli bergolek atau perabot ditarik maksudnya ada mahkluk lain dalam rumah,refer threat sebelom ni mengenai tanda2 kewujudan jin dalam rumah.Amalkan Ruqyah untuk perlindungan dari jin2

Follow Us

Reply #16 zulyha's post

jangan jangan org bunian kot?anak dia main guli kot?bukan hantu

Reply #205 tealady's post

i believe orang bunian

Reply #206 cholic's post

could be org bunian beragama islam

Originally posted by poshbabe01 at 9-4-2008 09:17 PM
could be org bunian beragama islam

hati2 sebut nama org bunian.....nanti dia datang kat awak mcm  nih......

Originally posted by JexSpero at 9-4-2008 10:26 PM

hati2 sebut nama org bunian.....nanti dia datang kat awak mcm  nih......

huh...takotnyerrr.........

Tatau ler btol ke tak tp dgr citer, masa Putrajaya mula2 nk didevelop dulu, ust. haron din ada buang/hantar berbas2 jin ke area hutan Janda Baik.

Wallahualam... Mungkin otai2 Putrajaya bole sahihkan citer ni...

Reply #212 MamaCrystal's post

entah btol ker idak.....kalau kuat sgt gangguang jin kat rumah korang tu....cuba muzakarah dgn dia...mintak dia jgn ganggu keluarga kita..walaupon dah lama dia dok situ minta dia dok kat tempat lain....soh ja dia dok kat masjid jin kat mekah sana nun

aku selalu gak weekend p jln2 kt putrajaya pg2 around 2-4 pg..ok jerr..siap lepak kt bridge & tepi tasik..mmg best

Reply #212 MamaCrystal's post

citer yang paling glamer se-malaya... ustaz haron din dengan satu bas jin-jin nya...
mana2 kawasan yg baru develop @ uni  dsb mesti ada kisah ni...

Originally posted by ladyhermanas at 15-6-2006 10:00 AM
aku penah dgr cite jupa org jupa badan takde kepala tgh tunggu tepi jalan kat area nak masuk putrajaya dr serdang tu around pukul 11 gitu

citer kau ni mungkin ada kebenarannya..sbb masa penerokaan putrajaya dulu, ada satu kes kematian melibatkan pemandu lori..lori mamat ni rosak so dia buka la kopartmen kepala lori tu..masa tgh cek kat bahagian enjin tu, kopartmen lori tu jatuh hempap kepala dia..putus/berkecai..badan ok je..aku rasa hantu yang kau ceritakan tu mamat drebar lori tu kot..;) ;) ;)

sesapa berani, duduk la bawah flyover susur keluar ke putrajaya dari serdang tu memalam..tu cerita bapa kawan aku yang jadi ketua keselamatan site putrajaya..

ni cerita aku masa memancing kat area tasik putrajaya..masa tu aku ngan bebudak UPM (4orang + aku)gi mancing kat satu lokasi yang mana tasiknya berkongsi ngan tasik putrajaya..dalam kul 1 pagi tu, suasana yang riuh rendah bunyi cengkerik tetiba sunyi.angin sejuk datang menghempas diri kitorang..masing-masing dah mula gulung tali nak blah..lepas kitorang blah, lepak kat rashmer mamak..borak-borakla apa yang kitorang rasa..

1) satu suara aneh sayup-sayup seakan-akan menangis..(3 orang member aku dengar) aku tak dengar..
2) kain putih melayang tengah tasik pastu hilang..(2 orang member aku nampak)
3) bau semerbak harum..(yang ni semua bau..tu yang angkat kaki)

lepas kejadian tu, kitorang tak berani nak gi mancing area tu..nak tau lagi kejadian misteri putrajaya, nanti aku sambung..sbb aku kerja kat putrajaya.. :victory:

Reply #216 kawasakininja's post

askum suma..

maaf ler sbb mencelah..

aku kebarangkalian akan kerja kat putrajaya nanti..

so... neighbourhood ctu mmg scary ke..???

bukan pe... kalo macam 2... buleh aku "bersiap sedia"..

kat sini semua ok je..niat baik.INSYAALLAH  diberkati dan dilindungi..

cuma..tak beriman seseorang itu jika ALLAH tidak datangkan sedikit ujian bagi dia bersyukur..

Reply #218 kawasakininja's post

ya ya..

sungguh..

bukan pe..

aku selalu dengar yg putrajaya neh byk antu..

keke..

yer laa kan.. dlu hutan..

tetiba jd pusat pentadbiran..

hurm..

juz nak taw je laa... sejauh mana kebenarannya..

tak payah runsing sangat..tempat yang bermisteri lagi banyak cabarannya..

dulu hutan pokok sekarang hutan batu..putrajaya, tempat best utk berkreasi..