CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cahaya485

Misteri umah Mr. Tan : Gantung diri

bile plak sambungan cite ni?

bile plak sambungan cite ni?
azura30 Post at 3-3-2010 04:45 PM

tunggu TT balik kg dulu br ader smbgn...
lama lagi TT nak balik nih..jun nanti br nak balik kg seminggu.
mungkin ader update pas tuh..leh mintak auntie citer balik kisah2 misteri yg dier alami kat umah Mr. Tan dolu2..

tp kan chinese funeral nih memang scary...dgn muziknye, bakar2 kertas2 duitnya, bakar coloklah..eiii seram...dhlah suka simpan mayat lama2...

owh...org bin2lu duhal..if kat kch blhla nak usha2.....nyway kat bin2lu byk umh besar2 kan..

thanks TT cerita ni menarik.......

owh...org bin2lu duhal..if kat kch blhla nak usha2.....nyway kat bin2lu byk umh besar2 kan..
poret83 Post at 3-3-2010 06:43 PM

n.lee18 yg org bintulu..

Follow Us
huh gigih aku folow tread nih hehehe...ekceli dlm adat org india mmg wajib kena nangis guling2 ke? moi mmg tak pernah tgk upacara kematian org india, asli, singh. cuma pernah tgk org Islam je la...sesapa leh terangkan detail upacara2 tersebut tak? just utk pengetahuan je bukan apa pon...
Bagi moi apa pon ingat Allah, jgn terlalu takut sbb benda tuh pon makhluk Allah, banyakkan baca Al-Quran n Yasin dlm umah, so that umah kita ada pendinding, moi pon dok umah flat n jiran sebelah pon india yg kuat gak la, time maghrib bunyi loceng ngan bau coloknye, mmg moi tutp pintu, time kita magrib dia pon bunyikan loceng, so far setakat nih takde apa2 sbb moi mmg amalkan pas semayang baca quran or yasin. takde la takut sgt walopon dok dua beranak je sbb hubby slalu keje malam

huh gigih aku folow tread nih hehehe...ekceli dlm adat org india mmg wajib kena nangis guling2 ke? moi mmg tak pernah tgk upacara kematian org india, asli, singh. cuma pernah tgk org Islam je la...ses ...
moimed Post at 4-3-2010 09:11

tu la.. i guess kematian orang india lagi menggerikan banding gan cina...tp cerita TT pasal kematian cina yang bunuh diri ni seram jgk...huhuuhu

cahaya kau tak jawab lagikan rumah kau ni area mana, dlm negeri aper? bandar? yg penting sekali nama tamannya......{:1_129:}

huh gigih aku folow tread nih hehehe...ekceli dlm adat org india mmg wajib kena nangis guling2 ke? moi mmg tak pernah tgk upacara kematian org india, asli, singh. cuma pernah tgk org Islam je la...ses ...
moimed Post at 4-3-2010 09:11

betol lah beb...umah aku duk skrg, time kite azan, time tu lah die bunyi loceng...aku rs dorg punye semyg pon mc  kite lah, 5 waktu...sbb time bgun subuh, pon dgr loceng jgk kat umah dorg...tgh smyg...pastu kite kan ade smyg sunat dhuha kan pagi, dorg pon ade jgk kan....sbb kalo aku pegi keje kol 8 lbh, berderet je kete kat kuil, org smyg...

Cahaya org srawak juak duhal.. kihkihkihkih.. Seram ler citer u towk

233# poret83

Poret, kmk org sarawak pun xtau mksdnya.. apa mksd ya oo??

cahaya kau tak jawab lagikan rumah kau ni area mana, dlm negeri aper? bandar? yg penting sekali nama tamannya......{:1_129:}
misa07 Post at 4-3-2010 10:44 AM

cukup la TT ckp kat swk yer

Cahaya org srawak juak duhal.. kihkihkihkih.. Seram ler citer u towk
ctzeed Post at 4-3-2010 11:13 AM

yahhh...alu sekampong dh tauk kmk org swk..xpat nak btapok agik...adoiii...

tuh dia, mai sekampung loghat org saghawak...meh sini org kedah kita meriahkan ngan loghat kedai mai keehh....hehehe

Pernahlah sekali aku pegi org India meninggal, mati lemas kat lombong. Petang tu tengok mayat penuh dgn lumpur, penyelam bomba yg bawak naik mayat, bukan sorang tapi 3, 2 tu adik beradik sorang lagi sepupu.

Esok paginya ziarah lagi, mayat dah ditukarkan pakaian lain tapi mereka tak bersihkan sgt lumpur di badan mayat, muka mayat tak ditutup, jadi nampaklah lumpur masih ada. Tak taulah adat atau tidak kena menangis meraung tu, rasanya bukan....tidak seperti org cina. Cuma mungkin mereka tak dpt membendung perasaan sedih tu.

Tak lama lepas tu family tu pindah, dah tak mau duduk situ lagi, katanya trauma dgn kematian anak2. kesian. Sampai sekarang rumah tu kosong, takde apa yg mistik.

rasanya indianye amalan lagi hardcore dari cina kot..sbb my arwah ayah mmg purely chinese convert to Islam, dia cite masa kecik slalu curi buah limau yg slalu org cina semayang kat kuil kecik tuh, so far xde pape pon, tapi kalo india misal kata kalo ada budak tersalah kencing kat tempat kuil kecik derang sure bengkak bebird budak tuh...wallahualam...

277# moimed

Yg tu biasa dengar cerita budak2 nakal curi buah kat tokong cina, selamat jer....kalau tokong india, nak sapu bersihkan pun boleh terkena:geram:

Post Last Edit by cahaya485 at 3-3-2010 12:37

mmg serem tu trans,klu letak kat tpt parking...dier letak kat parking tu siap bungkus atau msh leh tengok muka?

teringat plak aku kisah last yea ...
cahaya485 Post at 3-3-2010 12:35

aku pon lebih kurang cemtu jugak pengalamannye cahaya.

satu hari tuh aku pi jenjalan umah bujang adik pompuan aku neh(mak aku soh spotcheck ).. umah flat yang hingar bingar giteww.  masa aku tengah dok gagah panjat tangga nak ke tingkat 3, skali aku nampak ade sorang laki nih terjun dari koridor tingkat 4 .. pastu seme jiran2 kat situ kecoh kecoh. perghhh.. bising giler la! dah hari besa2 pon derang memang suka bising..bila ada orang terjun lagilah..macam kat pasar borong dah ghupenya..
aku pon cpat2 lari pegi panggil adik aku dgn kenkawan umah soh kuar tengok bawah.
pastu ada ambulan polis seme datang..  dah sudah! aku cakap dlm hati, ni mesti dah kojol nih!.. bila aku jengukkan kepala ke bawah..tak nampak plak kesan2 darah terpercik ke..daging tempiaran ke (mana la tau kan, kot2 kesan hentaman yang kuat).. pastu adik aku cakap mungkin organ dalaman dah pecah ke..sebab tu tak nampak kesan apa2 pon..
kitorang pon masuk balik dalam umah..skali tedengar orang jerit!!!!
alkisahnye mamat yang terjun tu tak jadi mati rupanya..
kaki ke pinggang dia tah yang patah sajok. heeeiiiiii
menyusahkan orang betul

aku pon lebih kurang cemtu jugak pengalamannye cahaya.

satu hari tuh aku pi jenjalan umah bujang adik pompuan aku neh(mak aku soh spotcheck ).. umah flat yang hingar bingar giteww.  masa aku  ...
gekgucekgi Post at 4-3-2010 12:01 PM

ko ni cekgi...ini bukan citer seram..lawak plak jadi nyeee
x jadik mati ler kekdah nye yek..haha
yg terjun tu cina ke india?