CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cahaya485

Misteri umah Mr. Tan : Gantung diri

sambung...

aku masuk pindah bulan mei, 2005...anak aku 10,9 dn yg kecik sekali 5thn.....

perkara pertama yg jadi tapi taklah seram apa...anak aku bila mandi waktu magrib dia tak nak sbb takut kan tingkap dekat bilik air...aku tak pernah amik kisah tetap mandikan dia macam biasa....ngan hubby aku pun dia wat perangai mcm tu..dia kata ada hantulah...tp ya lah bdk2..kami tak prnh amik port pun...

jalani kehidupan mcm biasa...soal kena tindih tu selalu...mmg banyak kali...pun aku tak pernah amik berat....

cukup 6 bulan duduk...hari tu hari sabtu tak salah aku....aku ada dirumah..cutikan...hanya dgn anak yg kecik...2 lagik sekolah ke tusyen...x ingat dh...lebih kurang jam 11 camtu...cam bese..posmen pun dtg...

tett..tett...aku pun kuar....masa posmen tu pilih2 surat....aku dok nampak surat tu takdok nama...masa tu kan...dh rasa sesuatu.......dahlah tulisan semacam...korang tau tak ..tulisan india pastu nak tulis tulisan biasa...lengkok2 tu mcm takleh dipisahkan....

masa aku bukak surat tu dekat porch....dup..dap...dup..dap....

bunyinya begini..

RUMAH NO.* JALAN 1*/* (digariskan senget)

TAHUN 2001 ADA ORANG MATI BUNUH DIRI DALAM INI RUMAH.SATU PEREMPUAN KU**** k*****.
ITU SEBAB DULU PUNYA TUAN RUMAH SUDAH SUDAH JUAL INI RUMAH.DIA TAK BOLEH TAHAN HANTU SELALU KACAU DIA PUNYA ANAK.
AWAK PUN BODOH SUDAH BELI INI RUMAH.

apa yg aku taip mmg camtu tade typo...yg sudah tu pun dia tulis dua kali...cuma yg **tu merujuk taman tu la....

aku rasa dia trpanggil buat surat ni mgkn sbb selalu dgr anak aku nangis walhal...bergaduh ngan abg2nya...anak2 aku semuanya hero...korang bygkalan suasana memekak klu bergaduh...nangis jangan katalah..

319# erdina
ok erdina... teruskan mengarang....
bgtau skali is surat tu k....

eh, dah ada....
heheh..
gigih sungguh jiran ind** tu mengarang surat yer...

pastu...

aku apa lagik...gigil jgn cakap...nak masuk rumah dok bayangkan kat kipas tergantung org....masuk peluk anak sambil tepon hubby....dok kat sofa...dh keras kat situ je dah...

masa tepon hubby....abg..baliklahhhhh...baliklah cepat....dh takleh kata apa....hubby sampai je terus larik kat dia bagi surat...berubah muka laki aku...terus suh aku n anak masuk kete....nampak dia resah sgt.......

kami terus ke balai taman....cuma dlm 3km je dr rumah...kawan ke rumah aku..berjiran dgn kawasan prkampongan cina....

masa sampai kat balai...kami bagi surat tu pada polis...polis tu baca n cakap....selama ni ada kacau ke...kami kata takde apa..cuma anak je la..tp x serius...dia sarankan kami buat doa selamat....

then hubby aku kata....mmglah dh buat....bukan itu tujuan kami dtg....kami cuma memikirkan skrg ada org x puas hati ke....mgkn ugutan pada owner lama...ke apa ke...sbb diaorg kesempitan duit.....dan hubby aku desak...mesti pihak polis tau cite kwsn situ klu betul ada kejadian bunuh diri...

oh ya....aku lupa...baru2 ni...thn lps..ada kes dua selekoh je dr rumah aku...ada kes bapak budak teman lelaki bunuh GF dia masuk dlm bonet....dekat area rmh aku la tu.....penuh polis hari tu...oppps..dh larik cite...heheheheh

Post Last Edit by cahaya485 at 5-3-2010 11:10

321# erdina

ape bende ni dina..x phm plak aku..hehe.'SATU PEREMPUAN KU**** k*****.'

makna nya ko org kedua lah yg dok kat situ selepas owner asal bunoh diri yer?
owner asal tu dulu bunuh diri kat ner...kat bilik ke tpt len..

esoknya...kami plan buat kenduri doa selamat.....azan dirumah dan juga solat magrib n isyak berjemaah.....ikut nasihat ustaz tu....katanya....bukan x boleh percaya benda halus2 ni..mmg wujud...tp kita kena kuat...katanya...kematian kat mana pn ada org mati...mgkn caranya....cuma amalan dlm rumah kena lipat gandakan....

oh ya,...sebelum aku masuk rumah tu hampir 1thn gak kosong...mgkn sbb itu anak aku nangis kut....sbb baru lagi...

aku amalkan setiap hari beberapa kali baca ayat qursi sehingga sekrang n alhamdulillah takde gangguan,....

yg menariknya.....tuan rmh tak mengaku yg diaorg tahu...sedangkan polis kata owner dh tahu....polis siap cite...cina tu kalah judi...minum racun...org joging yg jumpa subuh...masa tu owner yg pertama tu pn belum pindah..rumah still kosong...

mayat dh kembong dh hijau.......

hubby aku angin gak ngan owner....naper tak nak terus terang.....surat tu kami tunjuk kat owner....diaorg nafikan jugak...habis aku tulis n pos sundirik ke....

lps tahu kejadian tu...hubby mula tanya pd org joging2 tu...then org kampong cina buka cite....tu yg tau kisah sebenar2nya...

kelmarin tangki air pump rosak...bdk cina tu tanya kat hubby ini rumah talak kacau ka....

byk gak org tanya camtu...alhamdulillah....setakat ni takde...aku pun x jadi amik rmh ni...n rumah aku pn dh siap...kami pn tunggu masa nak pindah aje...

Follow Us
323# cikputeh82

a'ah kan cik puteh..gigih tol jiran puan erdina kiter nih...

oh terlupa...ada satu hari tu..dulu2 la.....aku x tido lagik...dlm terkebil2 tgh malam aku dgr kat tepi tgkp...bunyik cam rengusan anjing....dekat je tepi tingkap...

masa tu pikir...ooo..anjing aci sebelah......so tido la..

esoknya trpikir lagik....anjing aci tu yg jenis comel tp bunyik ni agak kasar....ckp kat hubby...hubby kata ada anjing masuklah tu...

x baper lama...dlm bod MPS ni...ada info kata...kalau dgr bunyik camtu jauh maknanya dekat...n klu kuat maknanya jauh....n bunyik tu sebenanrnya bunyi hantu raya......

sib baik dh lama baru aku tau...klulah aku dgr lagik baru aku trkencing kut...

326# erdina

owh..maknanya umah ni ko sewa jer la..bukan beli? b4 ni plan nak beli umah ni ker?
tp nampaknya ko pon nak kuar dr umah ni..tak tahan ngn jiran sblh keww???hehehe
skrg ni ko masih dok umah tu?

nasib baik gak 'dier' takde kacau ek..i mean..dier memunculkan dirinya...

328# erdina

bunyi hantu raya???
aku baru tau nih...seremmmm....

a'ah..mula2 perjanjian selesai hal rmh lama terus nk amik rmh tu..tp Allah bagi nampak owner lama tak jujur...patutnya apa salah dia cite...mcm nak lps sesak...

selesai hal rumah kami setelah dkt setahun dok situ menyewa...n kami terusan menyewa n kata tak mau beli...sementara tu hubby usaha carik rumah lain....n rumah kami pn dh siap...

owner tu mohon kami duduk gak sbb sekurang2nya dia tak teruk bayar bulanan....byk gak jiran2 kata susahlah diaorg nak jual camtu....sbb masa gantung utk dijual...lama gak dkt setahun...mgkn asal ada je org nk beli...jiran bgtau kut.....aku tak tau apa...melalui sedara...mmg terus masuklah...

oh ya..lupa gak..ada sekali dulu...anak yg kecik kata..ada org kat bilik blkg...tp tulah....kdg2..kita x prnh nak amik serius .........gangguan brutal takdok....

cuma tulah nak share pasal dok rumah org bunuh diri...

jiran sblh tu sesuatu.....dh masuk topik lain.....x campur ngan org lgsg....

klu aku parking kat luar termasuk 2-3 inci kwsn dia...dia suh aku undur...:kant:.....pokok masuk sikit je..dia potong sampai hujung....tapi pokok mempelam dia yg masuk bagai nak rak rmh aku taklak aku potong.....psiko betul...huhuhu

kena masuk benang lain...cite jiran ku yg sengal...:kant:

331# erdina

maknanya anak ko ader nampak la sesuatu kat bilik belakang...nasib baik dier ckp dier tengok org kan..
ksian budak2 senang nak nampak bende2 gini...ishhh..kalau aku la...seremmm aku weh...

selalu kalo gantung diri mmg berantu umah tu..

roh x tenang katanyer...

rasanya indianye amalan lagi hardcore dari cina kot..sbb my arwah ayah mmg purely chinese convert to Islam, dia cite masa kecik slalu curi buah limau yg slalu org cina semayang kat kuil kecik tuh, so  ...
moimed Post at 4-3-2010 11:54

mmg betul esp tang kuil dorang tu.. sungguh keras.. even kite mengata smthing kat dlm hati pun bole kena badi gak..

makcik aku penah tegur smthing yg dia nmpk kat kuil, then mata dia bengkak n jd merah..

ade satu kes, ade org tu gi kencing dkt2 area kuil.. sekali anu dia sakit.. pegi berubat n syaratnye kena mandi kat kuil yg sama utk pulihkan balik sakit dia..

ahhh lega khatam gak aku akhirnya benang nih

Jalan rumah Along mmg 1Malaysia sungguh, majority chinese. alhamdulillah aman damai... uncle sebelah rumah tu siap prihatin. orang tak kenal singgah depan rumah Along pun kena soal siasat hihihi

ops sorry terkeluar topic

khatam gak..thanx utk kisah best

aku lg ngeri tgk org tibet matii....

z3t_ex Post at 4-3-2010 23:43

org parsi pulak bagi mayat kat burung vulture makan..

kat umah aku ni pun berselang je ada umah india..
tiap2 hari time magrib je kuar le bunyik loceng dia..memula tu aku ingt org jual aiskrim..
tp desing loceng tu kan mcm high pitch..leh jadi runsing  ...
cmf_fatt Post at 4-3-2010 20:28

ada satu famili india alim kat area rumah aku ni.. bukan saja loceng.. tiap pagi mesti pasang cd lagu sembahyang dia.. bunyi dia kuat sbb bleh dengar dr jauh..
aku nampak dari luar.. bilik no 3 dia tu mcm bilik sebahyang dia la.. ada patung altar dgn lampu2 bagai..

339# archilless

masa duduk hostel dulu kat belakang hostel ada kondo. masa prep (start pukul 8pm) memang dengar bunyi loveng ja lah dari kondo tu sebab memang study room selari dengan rumah sorang india ni.