CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zamirra

Pengalaman-pengalaman Seram di Kuarters Kerajaan/Swasta Update post 885#

sape agaknya yang tawaf ko tu.

mana lagi sambungannya...tak sabar nak dengar citer seram...

bior betik en H tu...
ke dia mmg tahu tp sesaja wat tak tahu....
nagaijau Post at 4-3-2010 12:16

En. H tu pun mmg byk tahu pasal Blok yg aku duduk tu...tapi dia tak terpikir lak sampai begitu sekali penangan 'benda2' tu mainkan kami.

ok sambung lagik...

lupa lak aku nak citer ngan korang pasal kawan aku si K yg dengar 'orang' berlari2 anak kat koridor mlm  tu...

esoknya siang aku tanya la si K...cuba citer bebetul apa yg dia dengar mlm tu....

dia kata masa dia nak lelap kan mata (dia tidur atas toto je) so telinga dia mmg clear dengar orang berlari...tak pakai kasut. Berdegum2 bunyi kaki. (masa tu aku tak denagr kan).

Tingkat yg aku dok tu ada 8 pintu. 7 kosong. Cuma paras 5 tu cuma kami yg duduk. Korang bayang kan le kalau time mlm sunyi. tapi sib baik aku tak dengar. Bunyi org lari2 tu pun mcm bebudak...ishhhk tmpat tu mmg tempat jin bertendang spesis kenit agaknya!

zamirra penah tanya x En. H sejarah tempat tu..

sape agaknya yang tawaf ko tu.
tabasco Post at 4-3-2010 12:22

sapa la yg tawaf keliling aku...sampai sekarang aku tak tau...

yang pastinya masa kejadian tu aku tak leh buka mata...badan kejung je.

tapi aku rasa mcm budak2....tanpa suara!

Follow Us
agaknya budak yang berlari kat koridor tu sama ngan budak yang tawaf ko tu dak?

syabas mirra bukak benang dgn citer best ...
lama tak pekena citer2 cenggini ...

hai ... naga
pe kaba?

39# stroberi_80 salam stoberi.... cikgu lom masuk...kalo tak leh gebang2 kat umah dia...

ni kiranyer hantu bebudak la ni ek....
apa2 pun, mmg seramm.....
TT,  story lg k...

masih xpaham mcmana org baru leh dpt bilik yg ko basuh memula tu..pdhal En H ckp xdak pendua kunci tu..abis tu mcmana org tu dpt kunci dr En. H lak??

mmg berani tul dok kat tmpt gitu...
leh bgtau kat area mana x?

zamirra penah tanya x En. H sejarah tempat tu..
cocoagirl Post at 4-3-2010 12:33

kawasan kuarters tu dulu menurut cerita mulut ke mulut org lama yg keja situ lah...

mrk kata dulu atas bukit tu aada kubur askar jepun. En. H sendiri (dia duduk kuarters bawah bukit) pernah dengar mlm2 ada askar berkawat. bunyi cam askar pakai kasut but. tengah2 mlm2. bila gi temgok tak ada apa pun.

so yg buat aku bertambanh musykil...naper lak 'bebudak' yg suka ngacau sana sini.

masih xpaham mcmana org baru leh dpt bilik yg ko basuh memula tu..pdhal En H ckp xdak pendua kunci tu..abis tu mcmana org tu dpt kunci dr En. H lak??
elok12 Post at 4-3-2010 12:49

itu lah yg buat aku bengang sampai sekarang...

mcmana pulak dulu aku tanya mintak kunci yg ilang tu En. H kata tak ada. (mmg aku sendiri tengok dia test satu2). Yg jeran tu boleh pulak lepas 6 bulan ada org boleh masuk rumah tu. AKu siap tanya kunci mintak ngan sapa...dia kata En. H bagi. Aku dah tanya En. H...dia kata tetiba lak anak kunci tu ada  ngan dia.

Dia pun pelik gak. Tak leh nak jawab. Tuhan aje yg tahu!

mmg berani tul dok kat tmpt gitu...
leh bgtau kat area mana x?
cocoagirl Post at 4-3-2010 12:51

aku memberanikan diri je...padahal aku ni penakut yg amat...nak wat camna kan...rumah sewa lama owner nak semula...jadi terpaksa le aku pindah walau dgn ati yg berat dan tahu kawasan yg aku nak duduk tu mmg angker sungguh!

patiently waitingg~~~~

adoi skali aku br sedar umah baru aku nanti apartment alamak macam tk jadik jer masuk umah br ni. hehehehehehehehehe nk stay ngan parents r sampai bile2

ok aku sambung lagi ...

Lepas kejadian tawaf tu...aku dah mula rasa takut dan seriau bile time nak tidur. lama gak tak kena kacau lagi. Lepas 6 bulan orang dah mula ramai masuk dok situ. Tapi tak berapa penuh lagi la. Masih ada rumah yg kosong. Rumah bawah tgkat 4 dah mula ada orang duduk. Lega sikit hati aku bila org dah ramai.

Ingat bila dah ramai orang 'benda' tu tak nak kacau lagi. Makin ramai makin 'dia' buat hal....Nak dijadikan cerita malam (bila ntah)  aku mcm dengar ada bunyi air dari atas turun kat bawah. Kebetulan atas rumah aku ada tangki air besar. Tapi masa tu aku mmg tak leh bangun gak...ati rasa nak bukak tingkap tengok tapi tak daya nak angkat jari pun tak leh.

aku cuma boleh dengar je dgn badan tak leh gerak. AKu rasa aku tak bermimpi. Bunyi air yg turun tu seolah2 tangki atas rumah/bumbung aku tu overloaded. bukat takat dengar bunyi air turun tapi aku denagr bunyi orang ramai2 kat bawah....masa tu time dah lewat mlm..agak2 pukul 12 mlm gitu lah. Aku dalam masa tu boleh lak terpikir sapa lak yg ramai2 main air tu. Dengar suara bising2 tapi aku tak dapat tangkap dan faham bahasa 'org' yg sibuk kat bawah tu. Sedar2 dah pagi...aku pun terus gi balkoni nak tengok le kot2 kesan air yg turun tu sure kat bawah tu cam becak atau banjir ke....tapi apa yg aku nampak...kering je...mcm tak ada apa2 berlaku. AKu tanya K ada denagr ke apa2 mlm tadi. K kata tak! Hmmmm...

Tak puas ati masa kat opis aku tanya jiran yg dok bawah rumah (tgkt 4 dan 3). Aku tanya...ada tak mlm tadi denagr atau nampak air turun dari tangki. Mrk kata mana da ...ko mimpi ke ngigau! Aduiiii aku mula la rasa senak ulu ati (seram le tu). Mlm tu apa yg aku dengar mmg real punya. Masa Air tu turun aku mcm dapat rasa air tu mcm lalu kat tingkap rumah aku. Masa tu mata aku memang buka dan mcm nampak air tu lalu. Tapi yg pelik aku tak leh bangun dan gerak.

Sambung....Bab 3 : Jiran nampak kelibat pompuan rambut panjang kat tgkt bawah....

ade sambungan g tak citer ni takkan ends mcm ni jer... citer r g. huhuhuhuhuhu so skrg tmpt tu ade g tk.... zamirra  cite r....

adoi skali aku br sedar umah baru aku nanti apartment alamak macam tk jadik jer masuk umah br ni. hehehehehehehehehe nk stay ngan parents r sampai bile2
farisya Post at 4-3-2010 13:19

farisya...apa la kau ni...jgn la pulak bila ko baca citer aku ni ko tak jadi pindah...

situasi berbeza beb!...harap2 kawasan aprt baru kau tu tak se'angker' cam kuarters aku dok dulu...

kalau rumah parent kau dekat ngan opis wat pe ko nak dok asing2...aku ni lain la...umah parent aku nun jauh kat selatan. jadi terpaksa le aku dok sendiri2.