CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zamirra

Pengalaman-pengalaman Seram di Kuarters Kerajaan/Swasta Update post 885#

ade sambungan g tak citer ni takkan ends mcm ni jer... citer r g. huhuhuhuhuhu so skrg tmpt tu ade g tk.... zamirra  cite r....
farisya Post at 4-3-2010 13:24

Citer lom abis lagi yang oiii...sat2 lagi aku sambung!

farisya...kuarters tu masih ada lagi...tapi skrg aku dah tak dengar sgt 'benda' tu wat kacau. Sbb tingkat bawah kuarters tu dah dijadikan surau. mungkinn bendalah tu panas agaknya. org pun dah penuh. tak ada lagi rumah yg kosong. tapi sekarang ni pulak benda tu pindah masuk opis la pulak...ha citer tu nanti...habis citer bab kuarters aku citer bab benda dlm opis aku lak!

apa2 pun korang gi la lunch dulu!

dh blk lunch dah TT

hehe citer pasal askar berkawad ni penah jh kt sek aku dulu..member2 yg dok asrama lg la..menjelang 31 ogos lg la..mlm2 nmpk jek askar jepun kawad xdak kepala..

byk tol crite TT ni..xsbr2 nk bace

setia menunggu sambungan cerita TT ni

tunggggguuu ni TT~

Follow Us
Banyaknya antu..antu budak antu pompuan rambut panjang...antu askar lagi....aku pun penakut gak, seb baik zaman kena duduk apartment dah berlalu.

mana hapdate TT ni ....
tgh syok ni....

mcm2 spesis antu yer dok kat situ...

bestnyer citer TT... selalu kuarters baru memang angker.. dulu kitorang sefamily kena kacau masa dok kat kuarters baru... huhuhu.....

bagi aku.. aku suka ada sambungan.. baru ada feel.... cam drama bersiri.. tertunggu tunggu nak tahu episod seterusnya...

Post Last Edit by zamirra at 4-3-2010 14:37

ok i'm back...kita sambung lagi...

lepas kejadian air turun dari tangki tu aku dah boleh agak dah...kawasan tu mmg real punya angker...tapi yg tak syok nya cuma aku je yg dengar...jadi aku tak leh nak buktikan benda tu wujud dlm realiti cuma fantasi (mrk kata la).

so aku dah mula dapat absorb dgn cerita ceriti seram kat tmpt tu...cuma lepas tu aku dah kurang diganggu. mungkin dulu tu sekadar salam perkenalan. mungkin mrk kesian kot kat aku yg dok bujang mak bapak jauh, jadi dia mula kalau jiran2 aku lak.

Ok habis citer dlm rumah aku ni citer kawan2/ jiran aku lak...

Bab 3: Jiran2 selalu nampak kelibat pompuan...

jiran aku blok B  nampak masa waktu siang. masa tu dia nak masuk rumah. bentuk rumah aku duduk ni, buka je pintu depan boleh nampak terus pintu toilet. sebelahnya bilik air. Jadi masa tu jiran aku baru balik (tak pasti kul berapa- siang). Dia buka pintu terus nampak ada pompuan pakai baju merah rambut panjang (nampak belakang je) terus masuk tolet dia terus ilang.

Bila dia citer aku dah mula takut nak dok sorang2 bila kat rumah. Nasib baik le makin ramai masuk rumah aku (budak baru). Kira masa tu dalam rumah aku dah ada 4 orang termasuk K.  1 bilik dok 2 org je.

satu lagi mrk (jiran2) nampak pompuan gak kat tingkat bawah (sekarang dah jadi surau). Makin lama makin kurang citer2 seram tu berlaku. Aku dok situ cuma 2 tahun je. Bila dah ramai dlm rumah tu mcm2 benda yg tak best berlaku. Si K pun mula2 keluar sbb kawin. Lepas K keluar aku pun cari rumah lain (sewa kat luar). Maleh dah dok kuarters. Tak sanggup lagi nak berdepan dgn benda2 seram...letih mak oiii!

Ingatkan bila dah kelaur dari Kuarters benda tu tak kacau rupa2 nya lain pulak...sampai kat opis dia dok main cak2...nanti aku sambung lagi!

Break Time!

buka je pintu depan boleh nampak terus pintu toilet. sebelahnya bilik air.

tak paham
adekah pintu toilet dan bilik mandi berasingan??

more more pls

Post Last Edit by farisya at 4-3-2010 14:57

huhuhuhuhuhu pasal ketuk pintu tu aku penah kene gak cume aku nk tunjuk macho aku tk ngaku la aku kene sakat just ckp salah dgr jer.. mase kejadian tu aku dok skolah g nak amik SPM ms tu... nk jdkan cite mlm kejadian sakat ni mak abah aku tak ade diaorg g umah kenduri tp tk blk g... aku ni dok lepak dlm bilik sambil belek2 buku tk sedar dah jam 12tgh mlm... huhuhuhuhuhuhuhu tiba2 aku dgr loceng umah bunyi byk kali gak. pastu ade org bg salam suara pompuan mule2 aku ingat mak aku lupe bwk kunci tp pelik gak sbb salam tu byk kali la plak... nak jadikan cite aku lupe yg umah aku ni ade pagar 4 sure mak aku kuncimase kuar td. if nk bg salam tu kene btol2 dpn pintu umah so dgn erti kate lain pagar kene bukak ler br leh masuk. aku dgn slumbernye trun bwh dan bukak pintu. pas aku bukak pintu tu r br aku sedar tk ada org... terus meremang rasanya. then cpt2 ttp pintu masuk bilik tgk jam dah pkul 12.....alahai mase aku bka pintu tu gate pon kunci elok jer...mcmner tu... sape yg dok bg salam kat aku tuh....pas tu mak aku balik tggu per g aku cite r...mak aku ckp bnda tu mmg ade cume aku jer yg masih belum kene sakat so mak abah aku tk mo cite tkt aku ni kecut ati lak dok umah tu... tp skrg alhamdulillah ler tk pernah da la kene... so nk sdpkan ati aku assume kejadian ni sbg aku salah dgr jer.... tp cuak gak la aku  (huhuhuhuhuhuhu jgn confuse loceng tu kat gate umah aku bkn kat pintu utama umah aku) pelik lak panjang tol tgn dia sbb leh tkn loceng then bg salam dpn umah....

zamira,
yang ikut ke opis tu benda yg sama kat kuarters lama ko tu ker atau benda baru ?  kalau benda yg sama confirm dia suka sangat kat ko nih... abih tu aper ko buat ???

zamirra bile nk sambung... tknk ler malam2 kang tak tido den mlm ni...kekekekekkekeke

Post Last Edit by zamirra at 4-3-2010 15:13

ha'ah setakat ni pengalaman dan hearsay yg aku tahu kat tmpt aku tu...area kuarters dan pejabat ada mcm2 antu...antaranya (siap list tu):

1. Benda2 cam bebudak (kenit2 je)...pengawal selalu nampak kat area bangunan baru buat yg ada waterfall suara bebudak bermain2...mlm2 pulak tu...mana ada anak staf sesuka ati masuk situ. Bila mrk skodeng maka ternampak la bebudak (aku agak budak sbb suara cam budak)...ingatkan comel rupa2nya berbulu seluruh badan...lepas tu ilang bila kita ternampak dia sekali.

2. Antu pompuan tu setakat kat kuarters je...

3. Antu askar jepun --- setakat org dengar bunyi mrk berkawad. Tak pernah menampakkan diri.

4. Staf2 pejabat penah dengar 'orang berjalan seret rantai besi'...tapi tu dulu...sekarang ni dalam kawasan pejabat dah ada surau dan dah naik taraf masjid maka benda2 tu pun berpindah kot masuk utan lain.

5. Kat dalam pejabat kerap kena usik dgn suara budak ketawa...menangis dan mcm2 suara.

6. Member yg rajin OT mlm2 (lelaki) dok sorang2 pejabat dah lali kena kacau...radio on off sendiri. Dengar org keluar masuk pintu... padahal mmg sure tak ada org lain.

lain2 nanti sambung...

~ ada sambungan lagik ker..ishh2 ~

fox pun pernah kena usik ketuk-ketuk pintu. tapi tu berlaku kat umah makcik kat rantau panjang, klang. sib baik benda tu tak bersuara bagi salam

buka je pintu depan boleh nampak terus pintu toilet. sebelahnya bilik air.

tak paham
adekah pintu toilet dan bilik mandi berasingan??
JulietTheOrange Post at 4-3-2010 14:41

ya juliet...

jamban dan bilik air  berasingan...xceli kuarters tu dulu dengar citer lama gak terbengkalai sbb tak dpat CF dari JKR...tak silap aku ada la dlm 3-4 tahun kosong...jadi paham2 aje la kalau tempat dah lama kosong maka ada la yg nak rasa dok rumah best sikit kan.

tu yg aku pelik tu...ntah sapa la yg design apartment tu...tapi yg rumah tepi je...buka pintu terus direct nampak pintu jamban. Rumah yg tengah2 buka aje terus nampak balkoni.