CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zamirra

Pengalaman-pengalaman Seram di Kuarters Kerajaan/Swasta Update post 885#

wooo..itu motip ko kuar dari tmpat tuh eh?
awat ko xlempang dlu mende alah tu..
suke suki jerk nk copy paste tanpa kebenaran..
harus ko tuntut royalti tuh..
z3t_ex Post at 5-3-2010 02:40

pagi sumer...hai zt3!
mmg masa tu rasa nak lempang je 'bendalah' yg suka suki duplicate muka aku tu...tapi apa kan daya aku tak pernah lak terserempak ngan dia...kalau tidak HARUS kena! (amboi cakap besar lak aku nih - padahal penakot yg amat)

sib baik le ada org sampaikan dia nampak aku sekian2...buatnya mrk dok umpat2 aku kt belakang...senang2 je aku dpt pahala pree!

tak sempat aku nak tuntut royalti...heheh sbb tak leh tahan dah...baik aku blah!

Terimakasih Mira sebab sudi share cerita seram dkt sini. Suka baca cepat senang difahami ada lawak tu yang best ... walaupun seram sejuk membaca sampai page 4.
DARSITA Post at 5-3-2010 05:35

Mekasih Kah Dar sbb atas komen dan sudi baca kisah ambo!

baru nak menjinakan diri (sbelum ni liar sgt!) dlm board MPS nih!

farisya...

thanks...tu ole2 wat ko pepagi nih! slmt membaca...tapi jgn pulak ko takut2 lepas nih...harus berani tau!

92# zamirra
mirra, orang cakap yg suka copy paste muka orang ni 'hantu raya'.......

92# zamirra  
mirra, orang cakap yg suka copy paste muka orang ni 'hantu raya'.......
twins Post at 5-3-2010 08:49

huhuhuhuhuuhuh btol2 twins... nenek aku cite ade ler org tu gune hantu raya sbb tkt wife dia curang mase dia g belayar... so kire antu raya ni mmg 100% mcm husband dia until dkt nk mati br dpt thu... huhuhuuhuhuhuh ngeri bile pk upenyer tiap malam dok tito dgn antu raye upenyer....

cite y skeri.. {:3_84:}

Follow Us
harap2 le 'duplicate' aku tu bukan antu raya...

tapiiii...bila korang sebut pasal antu raya nih mmg buat aku saspen sbb....

Baru2 nih masa kat umah- siang, tak ingat kul baper...aku sesorang dlm bilik atas. Aku ingat somi aku dah balik...mmg bunyi cam org bukak pintu depan...pas tu dgr cam dia naik tangga...tapi aku tunggu2 apasal dia tak masuk bilik (pintu tutup)...masa tu aku cam tidur2 ayam.

Aku ingat somi aku saja nak nyakat2, aku terus bangun buka pintu...ammmaaak....tak da sapa punnn ...aku cepat2 turun bawah cari mana tau dia nyorok lak kat bawah...kurang asam tul! aku ngigau ke apa...tapi seingat aku aku mmg dgr clear...
tak pa lah...aku buat2 bodo je berani2 kan diri...baca2 le apa2 ayat yg patut!

tak sampai berapa minit somi aku  pun sampai beri salam kat pintu...siapa kah gerangan nya yg naik tangga tu ya? aku anggap semua tu gangguan perasaan aku je! (nak sedap kan ati sendiri). maleh aku nak xplen pasal kejadian tu dgn somi...simpan je dlm ati!

98# zamirra
dier nk usik la tu..
agaknyer dier tau TT tgh tunggu hubby balik, dier pon syok la nk nyakat...

seram gak eh... tapi aku pun dok kuarters kerajaan gak.. rahsiakan la tempatnya ek...  mmg selalu dengar 'benda' mengemas rumah kul 2-3 pagi..

masa kami balik kg.. adik aku dok sorg2.. mmg 'benda' tu kuat mengacau dia.. sehingga dia gunakan kaki kerusi utk jolok siling sbb benda tu dok wat bising kat tingkat atas.. masa ni dia tido kat ruanh tamu..dia mmg takut giler.. dia kata berpeluh masa dia kena kacau.. sampai ke pagi dia takleh tido.. alih2 dia masuk tido dlm bilik..

uish seremnye citer TT...best bc crite TT nih, senang nak faham...

nak lagi!..:pompom:

Sambungan lg... mcm baca novel seram lak... bersiri lak tu....

best w/pun seram sejukk...;D

ada lg x?? seram woo..apa yg dia citer aku leh bygkan 1 persatu

TT ni terer laaa mengarang crite ni... memang dapat feel laaaarghhhh....... aku pun dah nak naek seram

aku mmg suka cerita hantu tapi aku ni jenis penakut sikit...huhuh...ni aku baca kat ofis then terus takut nak g toilet...hahahha

dulu aku penah keja kt satu tmpt ni,dipendekkan citer awal2 bln mmg aku kena collect data dr semua dept tp kebetulan lak time tu aku cuti panjang balik kg.Mcm biasa la semua dept2 ni akan hantar report depa, tp kwn aku cuma letak je atas meja aku sbb nanti bila balik dr cuti aku la yg kena check betul ke x report tu...tp belum pun sempat abis cuti aku,wakil2 dept ni dtg opis aku,ckp ada org tpn suruh amik balik report tu sbb ada salah..heran bin ajaib la kwn2 aku tu sbb mmg depa x check n sentuh pun report tu lepas letak atas meja aku..
Bila aku balik dr cuti, kwn2 aku x citer lg kt aku so aku pun mcm biasa la check ler report tu..skali kwn2 aku pun bukak la citer pasal wakil2 dept tu dtg nk collect report yg salah tu..yg peliknya wakil2 dept yg dtg tu sblm ni  mmg ada wat salah pd report depa..
Bila aku tepon suruh dtg betulkan report tu jenuh jgk la aku yakinkn depa yg ni betul2 punyer..adoi ya

tp pelik plak ek cite TT ni....ye la kuarters tu x ramai org duduk...nape x leh pilih2 ekk....kompius plak...ke dah ada booking

Post Last Edit by zamirra at 5-3-2010 16:54

salam sumer...sori lambat nak update citer...maklum le ada lain2 hal nak kena bereskan.

Mengikut kata En. H unit tepi kuarters tu mmg di khaskan utk staf bujang. aku sbelum ni ada gak tanya naper tak bagi unit tengah bawah sikit dekat dgn jiran tu...tapi nak wat camna kan...dah ditetapkan camtu. aku masa tu dah desperate sgt nak rumah...jadi maleh nak berkira sgt dgn En. H.

Lupa lak nak bagitau...rumah yg aku dah cuci dan tak sudi bertuankan aku tu mmg betul2 ngadap jalan masuk...tapi separuh dilindungi bukit berbatu. jarak selebar jalan je. aku dah lama tak riki2 citer kat situ lagi. kira dah jadi sejarah silam. mati idup balik aku tak mau duduk kat situ.

aku rasa citer Misteri Kuarters ni dah nak sampai penghujung. Lepas ni aku nak recall balik citer/pengalaman aku kat kampung...rumah lama. Misteri Bunyi Orang Menyapu Pakai Penyapu Lidi kat Bawah Rumah...nanti aku bukak benang baru. Sapa2 yg nak tanya lagi  citer  pasal kuarters ni dialu-alukan.

Rate

1

Pergh... TT nie baguih ar... ada kelapangan jer, teruih sambung... lepas tu break... sambung lik... huhuhu... aku kalo dah break, nak sambung lik punya ar liat sebab nak mamam ler... nak isap rokok ar... nak tgk tv ar... wat keje arr... kalo tol2 free, baru boley sambung... kalo tak, mau citer jadi tunggang langgang

Post Last Edit by zamirra at 5-3-2010 16:54

salam sumer...sori lambat nak update citer...maklum le ada lain2 hal nak kena bereskan.

Mengikut kata En. H unit tepi kuarters tu mmg di khaskan utk s ...
zamirra Post at 5-3-2010 16:53

Citer pasal  dengar orang menyapu2 ni memang popular ar... nampak gaya, spesis atau keturunan hantu ni dah beranak pinak kat Malaysia erk... aku masa kat ITM Sabah dulu pun pernah mengalami peristiwa cam nie... tapi tak sure ar pulak dia sapu pakai aper... sebab zaman dah moden, kang hantu nie pun advance gak, daripada dia menyapu menggunakan penyapu... kang kuar lak citer pengalaman orang mendengar hantu memVACUM menggunakan VACUUM CLEANER