CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

[quote]ok...aku nie xla cekap sgt psal MLM nie..tp aku nie suka la nk ambik taw dan aku qs xsalah kalu aku nk kongsi dgn org lain..aku qs xdk satu pon bisness yg salah dlm dunia nie hatta MLM skali pon xkisa ...
dd_ciko Post at 15-3-2010 08:22 [/quote

bila baca ayat yg awk tulis2 ni rasa mcm u one of 'them' but only u know lah...  pada sy btul terpulang pada setiap individu tp kan ada sesetgh org yg da involve dlm bidang MLM ni x paham bahasa , x paham body langguage rakan kalu org dah x nak tp masih lagi nak paksa serta suka mendesak... kdg2 org masuk kerana terpaksa... jd apa pon awk kata sy ttp x stuju... huhuhuhu

debat jgn x debat

yalah, if paksa masuk FC ni je, tak apala... masalahnya diorg paksa kita keluarkan duit 14k(minimum tu) or if tak de duit byk tu (selalunya mmg tak de pun), diorg paksa buat pinjaman.
so dainese cam ner ttg ni lak? bagus ke?

or maybe if dainese lum join FC ni (tapi if baca ayat, rasanya awak ni mmg salah seorang yg dah melebur, opps, melabur) , elok agaknya awak gi gathering diorg. Rasanya ada beberapa kerat dlm ni yg dah join FC & mati2 kata FC ni bagus... so nak tunggu apa lagi, gi la pm diorg kata nak gi, sure diorg leh dtg jemput ngan kereta besar... best tu. Pas tu leh makan 'angin' percuma, dapat duit banyak2, pas tu leh gi umrah percuma lak.... Amacam? Ada berani?

yalah, if paksa masuk FC ni je, tak apala... masalahnya diorg paksa kita keluarkan duit 14k(minimum tu) or if tak de duit byk tu (selalunya mmg tak de pun), diorg paksa buat pinjaman.
so dainese cam ...
happydot Post at 15-3-2010 10:01

hehehe...FYI...aku hampir2 nak melebur dlm FC nih...tapi mujur, aku buat keputusan yang agak bijak...
nko nak tau tau...puak2 FC nih sanggup entertain aku sampai ke ofis..
aku nak ambik pengesahan majikan aku, nun di kl tuh..walhal aku keje di perak....biasa la kan..federal staff..
depa sanggup usahakan semua tuh...
sanggup gie panjat sana nak tulun aku dapatkan pengesahan majikan tuh semua...
memang depa dapat...
last sekali...aku buat keputusan gila, sebelum depa submitt loan aku kat kowaja kl tuh...
aku bagitau depa, aku nak stop..aku x nak buat loan..
aku tak berani...terduduk depa...
so, nak tak nak depa kena dengar dan akur jugak dengan pendirian aku...
huh...kalo tak....hanncus aku..nak cari orang bawahan...
kawan aku yg racun aku tuh..beria2 cakap kunun2nya hujung bulan 10 tahun lepas nak kuar rx8..
sampai la aku dok tengok bawak grand lavina je lagi....:re:
so...alhamdulillah sebab KPDNHEP nasihatkan aku jangan masuk..
tuh salah satu faktor aku x jadi masuk..

dan point tuh aku tembak dier punya marquis...siap bawak dier punye cine duke ke ape ntah...
aku tanya soalan tuh aje..betul ke tak benda2 nih x illegal..dan penah kene band..
memang depa cakap, sekarang RZ corp boleh alankan aktvt, tapi ikut Akta MLM...
selama setahun, depa x bleh rekrut ahli....
so, depa dah ingkari arahan dengan merekrut ahli2 baru time tempoh larangan..
x boleh beniaga 'PANGKAT'.....
dalam FC nih, lebih utamakan 'PANGKAT...diulangi 'PANGKAT'...
itu x dibenarkan sama sekali dalam AKTA JUALAN LANGSUNG....
itu yg dibagitau oleh pegawai KPDNHEP kat aku...
huhuhu

xguna kalu sume org bertengkar..xkisah la nk bt MLM apa pon sume tue baik sbnaqnya janji kena ada kesungguhan nk bt..apapon bisness sume bleh berjaya bkn MLM sja ja..xpayah la kita nk kata sapa tipu sapa xtipu kalu dh org tue paksa yg hgpa nk p turut tue bt pa...mmg hgpa pon akan jd pak turut la..bg sapa2 yg ada keyakinan diri n qs nk ubah cara hidup dia dgn cra yang agak mudah dan yg tak maw bekerja dgn org(means mkn gaji) bt la bisness sndiri bkn MLM sja belajar sndiri n kaut untung tue sndiri..dri mghabiskan msa dok debat kat sini sja tak guna gk kan???

xguna kalu sume org bertengkar..xkisah la nk bt MLM apa pon sume tue baik sbnaqnya janji kena ada kesungguhan nk bt..apapon bisness sume bleh berjaya bkn MLM sja ja..xpayah la kita nk kata sapa tipu s ...
dd_ciko Post at 15-3-2010 10:38

mana ada sapa2 bertengkar...
kalau nak berdebat untuk share pengalaman salah ker??
dan tak boleh ke aku ceritakan modus operandi sesetengah MLM yang boleh menganggugugat kestabilan sesetengah manusia..
adik aku pnya kawan, dia nak kawin bulan 6 nih...disebabkan terpengaruh dengan satu MLM ni(x bleh citer takut ada yg sentap), terus postpone majlis dia sebab dah x cukup duit..dia dah x bley nak buat MLM nih...upline2 dier pun dah mcm lepas tangan...
memang niat adik kwn aku nih baik, kononnya nak cari duit lebih untuk belanja kawin, nak cari rezeki tambahan..tapi..itu la dia, penangan MLM nih....bukan niat nak kondem...macam aku cakap..nak buat, boleh je buat...takde masalah...
tapi kalo nko kate debat buang masa le bagai x fair la...kal nko tak suka, x yah la masuk thread nih kan...:re:
kawan2 aku pun ada yg succes buat MLM nih..dah pakai bmw 3 sries dah pun..baru start 4 bulan...

Follow Us
197# dainese

sbb tue la dikatakan nk bt apa pon selidik n kaji la dulu..kalau dh smpai nk kawen tue pon dh tgguh2 apa cer???
bt bis pon ikut la kmampuan..jgn la smpai mnyusahkan diri balik..

197# dainese

sbb tue la dikatakan nk bt apa pon selidik n kaji la dulu..kalau dh smpai nk kawen tue pon dh tgguh2 apa cer???
bt bis pon ikut la kmampuan..jgn la smpai mnyusahkan diri balik..
dd_ciko Post at 15-3-2010 11:00

betul...itu la yg aku katakan penangan MLM nih....
dia boleh membuatkan seseorang tuh boleh hilang kewarasan berfikir kejap...
bila dah masuk, baru menyesal...memang biasa gitu....

kalu dh msuk nk nyesal pon xguna dh..truskan ja la..untung sabut timbul untung batu tenggelam la..sbb tue sblm bt keputusan fikir dulu jgn celapak ja..tp biz besa la amek msa skit la nk dpt pulangan dia blk..

kalu dh msuk nk nyesal pon xguna dh..truskan ja la..untung sabut timbul untung batu tenggelam la..sbb tue sblm bt keputusan fikir dulu jgn celapak ja..tp biz besa la amek msa skit la nk dpt pulangan d ...
dd_ciko Post at 15-3-2010 11:17

yup betul...
tapi rata2 yg masuk tuh kan, selalu pikir singkat...
derang ingat masuk2 je terus jadik kaya...itu sebab ajaran leader depa mcm tuh..
so atas usaha depa la nak Meniaga Larut Malam, cari kawan2 dengar..ajar datang kelas dengar ceramah seminggu sekali..
lepas tuh boleh menyanyi ramai2 time ending..untuk motivasi katanya..
kalau ada kawan2 yg nak join, kira ok la...

xdk biz yg msuk rini esk kaya kalu ada mmg bes la xpayah nk keja trok2 sume pakat bt yg tue kompem sume org di m'sia nie kaya raya...so jgn la dok pikir singkat..pasal yg nk nyanyi2 tue utk motivasi bgusss laa kalu ada mber nk join pon ok gk la tue rezeki tp jgn la memaksa org..

just a nobody..well aku bukan member Friend Club but rasa nak share aje bile terbaca posting2 negative..
kat dunia ni macam2 orang,
aku tak kisah pon if peoples want to skeptikal with the MLM,
because I know it's only a way to do the bussiness,
tak minat tak per,
aku tak pernah nak memaksa orang nak join..
if nak join aku assist sekali dorang nak berjaya,
biar la berjaya bersama2...
dune1989 Post at 13-3-2010 12:06

tu la kan... bila ada 2-3 yg bg kata dua yg positif di kata org atas kita... ape da... org yg positif buat bisnes, tak kesah korang wat bisnes ape pun, tak semestinya kita kene duduk satu syarikat baru bole berbaik.. lain syarikat, usaha dan matlamat yg sama tak salah nk bg komen yg positif. kalo mende positif, sy tak reti nk negatifkan..tapi kalo mende tu mmg btol2 terbukti negatif, mmg aku negatifkan sajer... yg pnting kita enjoy doing our bisnes.. thanks bro.. yg pnting HATI mau ikhlas. buat smpai berjaya, berjaya bersama2..

Lawak lar jawapan korang nie..he he..alhamdulilah aku tak terjebak..cukup dgn pengamalan dgn Zhulian dulu...tak payah lagikjegil mata smpi larut mlm menganggu kawan2 nk tidorrrrrrrr..

apasal larrr ' bisnes' MLM...tak serupa mcm bisness lain2...'bisnes' MLM suka kacau org, paksa org, ganggu org, tipu org suruh dtg majlis padahal nak perangkap....bole tk jgn guna perkataan BISNES...Korang TAK LAYAK guna perkataan tuh.

Lawak lar jawapan korang nie..he he..alhamdulilah aku tak terjebak..cukup dgn pengamalan dgn Zhulian dulu...tak payah lagikjegil mata smpi larut mlm menganggu kawan2 nk tidorrrrrrrr..
itamrazali Post at 15-3-2010 16:45

sanggup bergolok bergadai jual emas ek.. hihiih..kawan2 sy pun ramai dlu buat zhulian..
biasa la, kegagalan sekali tak kan gagal selamanya.. itu jer..

apasal larrr ' bisnes' MLM...tak serupa mcm bisness lain2...'bisnes' MLM suka kacau org, paksa org, ganggu org, tipu org suruh dtg majlis padahal nak perangkap....bole tk jgn guna perkataan BISNES...K ...
itamrazali Post at 15-3-2010 16:49

bukk buku rujukan perdagangan tingkatan 4 or 5. pemasaran dok bawah tajuk mane?..

ok...aku nie xla cekap sgt psal MLM nie..tp aku nie suka la nk ambiktaw dan aku qs xsalah kalu aku nk kongsi dgn org lain..aku qs xdk satupon bisness yg salah dlm dunia nie hatta MLM skali pon xkisah la up kadowntrend,hai-o,606,unstopaable dll...sume nie btoi sbb company tue adatp kena la bt penilaian sniri kedudukan kwangan syarikat tue..tgk dulubrg apa yg di jual mcm mna system kerja dia budaya depa mcm mna flowduit tue mcm mna..apa pon org nk kta MLM nie menipu la apa la tp kenapaada org yg bt berjaya dan ada juga org yg bt tp tak berjaya..sume niebergantung kepada diri sendiri la sbb diri sendiri la yg bt bg jd sumetue..jangan la cepat putus asa msuk or nk memulakan sesuatu bisness tuenk esk berjaya terus..mna ada bisness yg mcm tue..pikir la sama..tnampokok durian hari nie bg tmpoh smggu nk bleh mkn buah dia mmg gilala...so fikir2kan la sndiri wahai rakyat Malaysiaku..sapa yg qs bolehbt buat la..dan kepada yg  xmaw bt tue xpayah la nk bubuh pasir dlmperiuk ns org lain..sume org reti kot nk bt pemilihan sendiri...sayabercakap nie melalui apa yg sya lihat dan alami....sorg bekas banduanyg dijatuhkan hukuman penjara 7thn akibat kemalangan bas ekspress dipahang beberapa thn lalu kini sdh pon berjaya dlm bisness MLM nie slps3blan keluar dr penjara..dan org itu adalah bapak menakan sya tp syaxpernah pon join dia..pkir2 kan la nk berjaya ka xka sume tue brgantungats diri sndiri..
dd_ciko Post at 15-3-2010 08:22

saya sokong pendapat DD ...walaupun kita tidak ada ape2 pertalian persaudaraan, statement itu benar, maka sy ikhlas mengiyakan.

Post Last Edit by bioessence at 15-3-2010 20:53

187# zarul427

http://www.tranungkite.net/v10/modules.php?

ko ni bukan zarul74 dan org yg sama ker

Post Last Edit by bioessence at 15-3-2010 20:53

187# zarul427

http://www.tranungkite.net/v10/modules.php?

ko ni bukan zarul74 dan org yg sama ker

bioessence Post at 15-3-2010 08:49 PM

yez sirrrrr

aku org yg sama

apasal?

seronok plak bila baca komen2 kat sini..ttiba nak mencelah sikit.
sy ade sorang kawan, dulu dia berjaya mengkidnap sy pegi ke sunway tu..
asal2 nya ajak makan jer..rupa2 nya ajak gi dgr ceramah yang bukan2..tanak citer lah pasal tuh..cuma nak citer pasal dia selepas join FC nih

dulu selalu dia kata takde mase nak lepak ngan kawan2 sbb busy ngan keje..tiada kebebasan mase..tapi skang ni lebih busy dr biase smpikan nak ajak gi mana2 pun seolah kene set appointment..hurm..pastu sekarang dah jadik seorang yang suka bermegah2, tak kuasa lah

dulu kata tahun ni nak tukar kete baru fairlady, tapi smpi la ni...kete yg sama jer...
dulu ckp by this year dia akan jadik jutawan..tp smpi skang tak jutawan2 pun..makin byk hutang ade lah

takper lah tgk kan jer lah...yang penting dia dh berenti keje gomen yer..dan skang bekerja berhempas pulas smpi ke malam nak carik downline...ini lah kebebasan mase yang dia carik agaknyer.