CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

fuhhh.penat aku khatamkan forum ni.agk ketinggalan gak aku nih.berita hangat smpai dh suam2 kuku aku br tau...
ermmmm giler ding dong la klu kes camni.serius x leh tido mlm bertahun2.mtk2 dijauhkan dr kes2 penipuan camni.
kite wat bisnes cr konvensional jek la...ade barang, bru jual...untung ciput pun xpe..lame2 mesti ok..
to cik tipah syber.. pekasam u mmg sedap!!!!! teruskan bisnes!!!

power google SEO nih

amalkan asingkan benda private dan business;...kalau bsuiness gunakan nic ...
bmw_e34 Post at 1-8-2010 21:19

aku pun slalu asingkan acc private ngn bissnes sbb aku x nak org kacau aku wlupun aku bkn jual brg tipu hehe. Junebunga, better ko delete ape2 yg private pasal ko kt forum lain tu. Aku tgk siap ade full adress lg ko bg kt forum lain.... ko mmg membahayakan diri sndiri sbb bile org google je trus nmpk sume2 tu

harap2 jadi pengajaran bagi kita semua
tak elok taksub sangat...

orang2 yg join benda2 macam ni memang susah nak mengaku silap dan salah kan.
aku aritu kesian2 kat kawan aku, ingatkan dia dah sedarla, sekali tengok attitude dia sebijik jer macam june bunga tu, dok deny2 dan salahkan orang lain.
susah betul nak sedarkan diorang kan, macam takde cara jer...

fuhhh.penat aku khatamkan forum ni.agk ketinggalan gak aku nih.berita hangat smpai dh suam2 kuku aku ...
hamliana Post at 2-8-2010 10:10

TQ...TQ..TQ...

bisnes konvensional... untung ciput tapi puas hati.
bisnes MLM..untung ribu raban...tapi entah dapat ke tidak...

Follow Us
Kepada june bunga,
jangan nak salahkan repoter dalam berita tu, kerana repoter berkenaan menulis berdasarkan orang yang diinterview.
Ko tak faham cara dia keje pahtu ko g kata repoter tu tulis sesedap rasa, g lah marah polis yang bagi statement tu.

Kepada june bunga,
jangan nak salahkan repoter dalam berita tu, kerana repoter berkenaan menulis berdasarkan orang yang diinterview.
Ko tak faham cara dia keje pahtu ko g kata repoter tu tulis sesedap rasa, g lah marah polis yang bagi statement tu.

Reply 893# norzyy
clap3!!!!   
selamat maju jaya utk semue bisnes2 man+woman konvensional.
semangat2!!!!!

ni ada lagi berita pasai ni :

http://www.bharian.com.my/bharia ... tarabangsa/Article/][/url]

Wanita rugi RM1.2j labur dalam firma antarabangsa
Oleh Mohd Roji Kawi, Suzan Ahmad, Hafizah Iszahanid dan Adli Shahar
bminggu@bharian.com.my
2010/08/01
Ada MLM jalankan kegiatan menjurus kepada skim cepat kaya

KUALA LUMPUR: Seorang usahawan wanita mendakwa rugi lebih RM1 juta dalam masa setahun gara-gara melabur dalam sebuah syarikat antarabangsa, kononnya memberi keuntungan berlipat ganda. Mangsa dari Kuching berusia awal 40-an yang enggan mendedahkan identitinya, berkata pada mulanya beliau yakin pelaburan dalam syarikat yang mendakwa menjalankan perniagaan hartanah itu akan memberi pulangan lumayan. Bagaimanapun, akhirnya beliau menyedari menjadi mangsa penipuan apabila wang yang dilaburnya itu ‘hangus’ dan syarikat terbabit dikatakan tidak wujud lagi.

“Saya diminta memasukkan wang ke dalam akaun syarikat berkenaan setiap tiga bulan, sepanjang tahun lalu. Disebabkan yakin, saya meningkatkan jumlah pelaburan sehingga RM400,000 setiap kali memasukkan wang ke dalam akaun syarikat berkenaan, menjadikan jumlah pelaburan saya mencecah RM1.2 juta,” katanya.

Beliau yang kecewa selepas menyedari tertipu membuat laporan polis terhadap syarikat berkenaan, bagaimanapun sehingga kini gagal mendapatkan semula wang yang dilaburkan itu.

Sementara itu, seorang pelabur yang dikenali sebagai Ati, 29, berkata dia membuat pinjaman bank sebanyak RM41,000 untuk menyertai skim cepat kaya dan kini perlu membayar RM480 sebulan bagi menjelaskan hutang itu.
Beliau berkata, ‘upline’nya berjanji pinjaman banknya boleh dilangsaikan dalam masa tujuh bulan jika berjaya mencari lima ‘downline’, sekali gus boleh mendapat keuntungan.

“Saya dalam usaha mencari pendapatan tambahan ketika itu dan keuntungan lumayan yang dijanjikan syarikat itu ditambah bukti yang ditunjukkan ‘upline’ lain seperti penyata bank dengan pendapatan melebihi lima angka sebulan meyakinkan saya,” katanya.

Ati berkata beliau mula rasa ditipu apabila seorang kawan yang menyertai skim itu menyatakan lesen perniagaan syarikat terbabit sudah tamat tempoh pada 14 Jun lalu apabila diperiksa di laman web Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan (KPDNKK).

Penipuan yang dilakukan skim terbabit membawa kepada kewujudan kumpulan di laman sosial Facebook, iaitu Gerakan anti-Friends Club yang mempunyai 10,746 pengikut setakat malam tadi. Kumpulan terbabit dibentuk orang ramai yang mendakwa menjadi mangsa penipuan skim berkenaan dan mahu mendedahkannya.

Mereka mendakwa empat kumpulan iaitu Friends Club, Family Club, Club Star, dan Super Team bergabung diterajui syarikat MLM (pemasaran berbilang peringkat) yang menjalankan kegiatan menjurus kepada skim cepat kaya.

Timbalan Setiausaha Kementerian Perdagangan Dalam Negeri, Koperasi dan Kepenggunaan (KPDNKK), Datuk Daud Tahir berkata, sumber risikan kementerian itu mendapati ada syarikat jualan langsung yang dibatalkan lesen kerana penipuan pelan perniagaan muncul semula dengan nama berbeza.

Pengarah Eksekutif Pusat Khidmat Aduan Pengguna Nasional (NCCC), Muhammad Sha’ani Abdullah pula berkata, taktik merekrut downline dengan menjanjikan golongan berpendapatan rendah dan terdesak pulangan berganda dalam masa singkat sering menjadi modus operandi syarikat perniagaan berteraskan pelan perniagaan bertingkat (MLM

sekarang ni tegar lg diorang sokong MLM2 scam ni. esok lusa bila untung yg ditunggu2 xkunjung tiba, br la nk sedar diri. senang citer , skrg dah masuk final lap. mmg sengal gile la sape yg still ikut lg bisnes ni. aku tgk kat FB pun dah mcm slow sikit geng2 dr MLM yg lain. klu x dulu, ari-ari posting tinggi melangit. tepek gambar tidur atas duit tu jgn citer la. naik meluat+menyampah. agknya duk kena sumpah org ari2 tu yg jd betul2 melingkup..

ada sesiapa bole pm i tak nama sebenar june bunga?

teruk june bunga kene ni..mana otai2 FC lain..menyorok dalam selimut ker??

sian jun bunga....tapi ada sedikit berita baik untuk june bunga....mamaque dah kena post banhammer di board CI....racist totok melayu tertekan punya pasal

salam, hehehe... kelakar tgk org bertekak dlm ni... sume antara melayu dengan melayu.

patut ler x maju.

salam, hehehe... kelakar tgk org bertekak dlm ni... sume antara melayu dengan melayu.

patut ler x ...
positif Post at 3-8-2010 10:51

ape yg x majunyer.....

bukannya kes mendengki pun...tapi cuma nak memberi kesedaran jer...yelah ramai sgt melayu yg mudah terpdaya dgn pelaburan ekspress yg mcm nie. Tamak sgt nak kaya cepat.

same je, ape2 biz yg orang melayu buat mesti kene kondem dengan orang melayu jugak.

hehehe... ini kenyataan, aku yg buat bis konvensional pun sama. kene dengki ngan orang melayu gak. kwn lagi tu.. hhmm... macam2. sbb tu aku lebih suke berurusan dgn kaum lain.

lagi senang cite..

betul2.....patutnya kalo dah ada org melayu yg ada potensi untuk maju kita angkatlah. ni tak...kasi kondem lagi adalah. dan kondem org...diri sendiri pun bisness terkontang kanting jer...

Reply 905# positif

gua rasa kalo busuk hati dalam bisnes ni tak kira kaum, sama je..rambut sama warna, hati lain2.

Reply 905# positif

same je, ape2 biz yg orang melayu buat mesti kene kondem dengan orang melayu jugak.

hehehe... ini kenyataan, aku yg buat bis konvensional pun sama. kene dengki ngan orang melayu gak. kwn lagi tu.. hhmm... macam2. sbb tu aku lebih suke berurusan dgn kaum lain.

lagi senang cite..

hahaha...!!! ko dapat kawan yg hancur, jd hancur la...
dengki-mendengki ni dalam mana2 kaum pun ade la...tu DCHL lampeberger aka FC tu, tu mase zaman SYN, bukan main ramai cina yang join...

tu contoh cina tipu cina, cina dengki cina...

last2, tokey cina dah x dapat makan cina lagi, dia cari orang melayu pulak...

kesian orang melayu....

ps: kesian jugak kat june_bunga...bulan mac dulu bukan main lagi bersemangat dgn FC/DCHL/lemperbeger dia nih...bangga dapat income BULAN PERTAMA (aku bace 'Bulan Pertama' jer dah buat aku senyum....alahai bengongnya melayu...)

skang dah kene rush dek polis, si amalina dah serah diri kat balai....aku rasa sejarah Steven Yeam bakal berulang...selamat menjadi kambing hitam wahai Cik Amalina cantik jelita, & selamat datang bakal club baru pengganti FC (yer laa...penipu2 ni mane penah give-up)