CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

terkenang dulu2....Ayat dari june_bunga;

awak pecaya tak kalu sy kata sy ustazah?..
june_bunga Post at 18-3-2010 23:34

hahaha..!!!

alahai....zaman skang ni, 'ustazah' pun ade yg mengangkang bg 'mahkota terlarang' kat boyfriend...ini kan pulak ustazah nak auta keling tipu duit orang...

dunia...dunia....duit punya pasal, ustazah pun terpesong...ni baru ujian duit, belum lagi ujian Dajal turun depan mata....

MLM bukan bisnes, tapi more to money game sbb x jual barang. Thread ni bukan utk dengki sesama sendiri tapi nak sedarkan org2 yg blum 'tersedar'. Bukan melayu je yg dengki mendengki meniaga. Kaum lain pun sama je. satu dunia. Klu melayu je yg mendengki aman la negara2 lain tu. Statement 'melayu dengki melayu' tu mcm statement org minda bwh tempurung x pyh nak mention kaum sgt lol....

hehehe.. aku bukan nak kondem kaum memane, itu hanya pengalaman aku je. dengki mendengki tu mmg dah lumrah manusia, cume lebih terserlah pada orang melayu berbanding kaum lain.

aku kesian kt kawan aku ni, bukak bis restoran. last2 kene bomoh ngan kedai sebelah je. sedangkan aku ni hanya bukak bis jual berger pun dah kene. sume bukan angkara org lain. angkara kaum sendiri.

redha je la. meh sini ikut aku jual alpha lipid. x payah nak invest ribu2. Satu tin RM150 je...heheheh mod jgn marah ye...iklan kejap

korang memang tak patut laa.... orang dah nak jatuh tu

korang memang tak patut kasihan kat pendokong program lahanat dan seangkatan dengannya.....

ape2 pn kite amik iktibar atas ape yg terjadi..
yg dh buat silap jadikan panduan..
yg x terkena jadikan teladan..
hidup msti terus..
bnyk lg liku2 kt hadapan..
yg jatuh kene bangun semula..x usah patah semangat..

Follow Us
betul...betul.....betul....!!
haha!!

kiter yg tak terlibat ni, jadikanlah semua ni pengajaran

tapi tu la....keisan kat budak2 gomen hingusan yg dh join...

loan RM41k tu, bukan main ratus2....aku yg buat ade loan PTPTN RM15k & loan BankRakyat RM7k utk beli PC (aku ni giler pc sket, beli yg kaw2 punyer...hehe) pun naik boring nak bayar bulan2 nak kasi setel...inikan pulak RM41k (pdhal aku mampu apply sampai tahap ni)....ni semua budak2 hingusan yg tak tau bala penangan hutang keliling pinggang...habuk tak dapat, hutang plak kena bayar...kurg2 dgn loan aku dah ade dah diploma segulung & komputer high end sebijik...diorg ape hasil plak...??? habuk...  

jagalah diri, keluarga, sedara & sahabat handai kita dari terjebak dgn aktiviti penyembah2 duit nih...
ingat lah yg masa depan kita yg sebenar-benarnya di atas dunia ini adalah....

....MATI....

inilah sebenar-benarnya masa depan kita atas dunia, yg mana tak berguna sesen pun kekayaan kita di dalamnya...apatah lagi dgn duit hasil menipu orang ramai...

Reply 915# vandal

minta maaf tuan tanah off topic kojap.

mak aih giker kentanglah ko nie......7k semata2 pc jer..aku baru jer pikir nak beli pc guna loan. rasa berbloi ker  buat camtu...sori sekadar ingin tahu.

on topic.

ada sape2 pernah dgr pasal mcren oceanus holding sdn bhd. diorg nie ada lesen ajl x?

Vandal, ko beli PC wat main game ke ko wat 3D or video editing? 7k beli PC mmg sedap la klu wat keje, dah mcm server (sori off topic hehe)

Reply 917# pitot

lepas ni june munge buat MLM jual pc lak

AlienWare M17 baru 7k...larat ker pikul

alienware hmmm.. aku buat PC klon jer. budget pun dalam 3K lebih skit.. sume game dapat main.. hehehe..

june..mungee.......mana nye ekau...dah ramai sobut namo ekau nehh..menjel ma laa..menjelma laa.....huraikan sampai ke mana dah kes lawyer hg pa lawan pulis tuh..ahhaa

Reply 921# aidit133

june bunge sibuk kot...nak prepare jawapan utk uolls....

teringin nak tgk muke si amalina yg dah serah diri tu

setakat dgr khabar nih biasanya  tak betul/tak pasti, entah2 khabar yg sengaja disampaikan2 utk menakut2kan org melayu yg nk maju.....dh bertahun dh bisnes ni, takde ape2 pun.[B]kalo boleh pegawai BNM sila2 la jengah ke thread ni, nk gak tau fakta atau auta semata2[/B].. kalo sy kata org yg tak faham betul2 bisnes ni, silalah carik maklumat yg betul lagi sohih yer....
june_bunga Post at 7-3-2010 22:05

Last-last jadi berita utama.. semua tak terkata..

makin banyak org melayu kena tipu hidup2.. yg kena tipu jadi hal. yg paling bangang adalah org yang menipu.. jawab la diakhirat kelak.. haha

sian jun bunga....tapi ada sedikit berita baik untuk june bunga....mamaque dah kena post banhammer d ...
penjejak_awan Post at 2-8-2010 19:23

kat thread mana mamaque kena ban tu?

kat thread mana mamaque kena ban tu?
noursuci Post at 5-8-2010 11:25

mamaque ni memang femes kat board isu smeasa c.i tuh sebagai pejuang melayu totok..ntah dah berapa kali kena banned ngan mod....kebanyakannya pasal suka sebut perkataan keling, cinabi, komunis dan sebagainya...maybe dia ada 'history' dengan bangsa lain yang kita tak tahu..

mari kita postkan balik posting2 lama june bunga...sebagai kenangan

Reply 927# penjejak_awan

hehe..gigihnya ko..