CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

mari kita postkan balik posting2 lama june bunga...sebagai kenangan
penjejak_awan Post at 5-8-2010 12:35

Baik ko wat skang sebelum dia sndiri edit post2 dia sume tu

teringin nak tgk muke si amalina yg dah serah diri tu
noraidil_06 Post at 5-8-2010 10:17

aidil.....
gua dah nengok dah minah ni lifee...
gigi ada mancung c kit kaloooo...ahhaa
tarak la cung sgt gitewww

Reply 927# penjejak_awan
setuju2....ahhaa
mulakan operasi

dari 1st page smpai abis aku baca... sume utarakn kata2 kesat pd FC. ape lah yg hina sgt tentang marketing.. kalo takde merketing, mcm mane la perniagaan nk bergerak..tanpa kita sedari selama kita hanya pndai jadi pengguna terakhir jerk.yg reti guna, pakai dh abis buang.  tak pernah terfikir nk jadi pengedar. pakai dan pada msa yg sama ajak kawan jadi partner utk sama jadi pengedar dan pengguna.. salah ke keje tu?...

Friend Club adalah rangkaian pemasaran yg bergerak utk memasarkan brg2/produk. FC dan Produk(DCHL-lamp beger,perfume dll) takde ikatan dan pertalian sekiranya company buat hal..sbb FC bukan milik DCHL. FC bole di hire oleh company lain sekiranya ingin produk mereka dipasarkan..

Pasal FC nye konsep ajak kawan... ajak kawan join this bisnes sbg partner.. partner kt sini adalah sbg distributor(pengedar) sekaligus sbg end user(pengguna). salah ke konsep begitu?...  bisnes apepun sume kene ada pengguna/customer.

cuma yg mmbezakan nya ialah, nk bg cepat market brg2 tu, FC tunjuk sistem dan jalan kerja yg betul... yg join FC gile2 sbb nmpk jalan utk kejayaan itu dh ada... kita follow saja.. bukan nk tipu org dgn modal dari semurah2 Rm75 tapi kita ada opiton modal setinggi RM38k.. terpulang kita nk bermula dari mane... bisnes ape pun, kalo ko mula modal kecik, dapat pulangan pun kecik la... kalo ko modalkan besar, msti dpt pulangan besar..

bila org dh faham, tapi still nk menafikan mende yg fakta depan mata, mcm2 org boleh tanggap mende negatif tntg FC. sbb belum buat dh judge mcm2.. once dh join, sama2 usahakan bisnes tu..

sama mcm kes nk bukk bisnes fotostat, bisnes ape pun kalo tak berani bergerak pada langkah pertama, smpai bila pun la tang situ.... gak.. tak ckup modal la, takde masa ngan family la... , tak de masa nk tengok tv lepak2 la... sbb dh sedap dok makan gaji, mmg sume mende yg mencabar ditolak ketepi. ckup tak ckup, hadap jer la mende dan rutin yg sama... risiko bisnes konvensional tetap ada. tapi dlm FC risiko adalah MALAS. lain2 takde risiko setakat ini.

MLM tak bodoh.. yg bodoh bila dh join bisnes tu pndai2 la usahakan.. jgn down skit, terus tutup jalan..itu bodoh namanya... jadi org bodoh bayar loan tiap2 bulan tanpa memikirkan impak buruk-beban hutang yg wat sndiri, pastu give up.. ur attidude yg sbnrnye buruk, bukan bisnes itu sndiri.. FC tidak mengkayakan org atas, tapi mengkayakan diri sndiri tanpa fikirkan kedudukan org di atas. yg pasti bukan piramid sistem, (org atas dapat lebih, kita yg bawah dpt ciput- No !No! nO! No!).. percent bape yg kita dpt bergntung kita bermula dgn pangkat yg mane... yg pnting, kalo kita mati, anak bole warisi perniagaan ni...
kalo kita pgg jawatan JUSA arini, yg pasti anak kita kene start dari gred Pegawai 41. itu pun kalo belaja degree pndai dan dapat temuduga cemerlang... kalo tidak, mula la ngan keje jadi pencacai.. nk naik pangkat harap PTK.

bg rakan2 FC yg asalnye adalah gov servant sblm ni, berenti dn concertarte buat bisnes ni ada niat murni sbnrnye... nk bg penganggur2 di luar sane merasa kerje gomen... dapat keje 2-3 tahun senang wat loan, dan belajarlah carik peluang dan wat pilihan idup.. kemudahan pinjaman bank bukan utk wat kawin(abis majlis, bayar bulan2...) itu lagi bodoh..bukan bijak. sori to say la... buat loan bank baik buat bisnes... itu cara bijak..

just my 2 cents..dari seorang mommy yg ada loving hubby dan cutie pie!...semoga kejayaan sentiasa mnjadi milik org yg berani... berani berubah, responsif dgn perubahan.berubah lah dan keluarlah dari confort zone..(ye ker confort, sempit ada la..,tapi meng cover) apa yg baik sesungguhnya datang dari Allah, dan yg buruk itu datang dari diri sy sndiri yg org kata melayu mudah ikut2 org cina..ada impian besar dlm hidup...
june_bunga Post at 2-3-2010 09:54

1st post dia dlm thread nih

ni biz tipu org, n org ditipu terdesak menipu org lain nak dpt balik duit yg kene tipu..simple je kan konsepnyer.. biz ape tak jual ape2.. mcm mkn duit haram jah

june bunga... ko kat mana skang? tenang ke hidop ko lps mkn duit2 penipuan tu?....gile promot bende haram gini..bertabahlah..dgn usaha penipuan ini..

Follow Us
nak sgt kaya dgn cara menipu..muke da la sekor2 mcm boyan nk mlpk LV butik kah kah kah..muke org kaya menipu terserlah sgt boyan berbanding org kaya meniaga halal atau mg asal keturunan kaya..

1st post dia dlm thread nih
neotoxin Post at 5-8-2010 20:41

posting bersejarah....tribute to june bunga and d gang

Post Last Edit by vandal at 6-8-2010 09:35

Reply 916# AMDTurion
mak aih giker kentanglah ko nie......7k semata2 pc jer..aku baru jer pikir nak beli pc guna loan. rasa berbloi ker  buat camtu...sori sekadar ingin tahu.

*off topic*

ini semua pasal penangan mase i5 mule2 kluar dulu ar...nak pakai i7 aku x mampu, elok i5 keluar aku terus rembat...ala, beza ade HT dgn takde HT je pun...aku pun bukan nak pakai sgt HT & RAM 3 slot...hehe

PC + kamera sebijik...mase beli tu dalam kepale otak macam2 plan nak buat...itula PC nak buat keje, itula nak men game, itula nak buat serve tenet...alang2 buat yg kaw2 punye...loan pun ikat 3 taun jek, ok la tu...lepas 3 taun, i5 rasenyer relevan lg..tp dh jd cam low-end la..hehe..

*on topic*

aku sokong kite bukak blk nostalgia2 lama june_bunge...serius siot, aku mase mule2 bace dulu ingatkan june_bunge dah sampai tahap pakai 2-3 bijik kereta...aku tertanya-tanya jugak, apa kerja hakiki yg diperkatakan june_bunge tu...?? ruper2nyer minah ni pun keje gomen jugak...kekekeke....tapi stail cakap mmg tak tahan, kalah org kayer..

benda nie lama dahhhhhh...........dr SYN ker ONE TEAM ker FC sume kena serbu...klu benda tu ok naper bank negara or KPDNHEP serbu korng nie produk.....abis2 aku dah kena skolah 5 kali benda nie...tgk buluh emas sume kena serbu.....susah skang nk pecaya...makan tuan ada la

june yg sorang lg tu...june MQ....aku tgk gambo dia kat google...muka mcm minah lombok.......

mamaque ni memang femes kat board isu smeasa c.i tuh sebagai pejuang melayu totok..ntah dah bera ...
penjejak_awan Post at 5-8-2010 12:32

pejuang melayu celup yg bersungguh berjuang nak jadi melayu sejati
tapi takmo berjuang utk jadi islam sejati
akhir nya mati bunoh diri.....tu di anggap mati syahid umno

Reply 932# neotoxin

terharu ku baca dia nyee statement.....

Reply 940# kekbelacan

ayooo...itu crita srupe iteww NKVE kes kaa..ahhaa....itu caldina punye crita kaa ...KEK????

june bunga...june bunga....heuhuee

salam buat semua saya menyepikan diri jap bertenang dan pikir balik apa yg saya dh buat, (sebenanya bz buat menda lain, saja manis mulut)

seronok sebenarnya kalau ada manusia yg berhaluan kiri kt mana2 pon, kt opis ke, kt forum ke, jiran2 kita ke. saya suka tgk kemahiran manusia species nie berdebat dan bercakap benda2 yg sebenarnya salah. kt ofis saya tuh ada seorang jiwa perusuh memang menebal (anti kerajaan). part nie sebagai contoh jer, x payah panjangkan yea...

kenapa saya anti MLM? suatu ketika dulu MLM bersih dan saya kelaskn sebagai bisnes. tp sekarang apa2 bisnes MLM pon orang bleh manipulate dan buat sistem sendiri. pengaruh orang untuk join dengan system yg deorang cipta sendiri, saya suka sikap opurtunis sebegini tp malangnya menyebabkan ramai orang kita dibeban hutang dan akhirnya MUFLIS.

jika kamu semua fikir saya pernah mengalami pengalaman buruk join MLM sebenarnya tidak, saya x pernah join apa2 MLM pon sbb biasanya orang yg dtg pada saya utk masuk MLM nie ceritanya terlalu hebat, lebih hebat dr GABAN, ULTRAMAN COSMOS ,Kapten BOLEH dan Geng Bas Sekolah pon gagal. bila cerita terlalu hebat takkan x bleh nak pikir?

saya percaya ustazah June_bunga membaca post sumer orang kt sini. bukan niat dihati ada perasaan dengki atau iri hati dengan duit yg kamu buat kipas atau bantal tuh. kalau nk cerita bab duit nie mana penah cukup. abg saya gaji 40k sebulan dan itu tidak termasuk elaun2 lain, kadang2 mengeluh gak, dia kerja makan gaji. saya x bleh nk nyatakan kt sinie dia kerja apa. saya jadikan dia sebagai guideline saya dan dengar cerita dia sebagai bos kt opis dia dan saya bandingkan posisi saya sebagai kuli kt opis saya plak hahaha.

saya orang senang? gaji saya setaun pon x sampai ngan pendapatan dia sebulan. saya ngan life saya, dia ngan life dia.

lg satu pengajaran untuk june_bunga. jgn post apa2 maklumat yg terlalu peribadi kt Facebook/blog/forum senang ckp kt internet la. saya penah letakkan phone no kt facebook berakhir ngan petaka bila ramai yg call utk kredit card la, vacation card la, insurans la, sampai nk bela lintah & ikan keli pon tepon dan jgn dilupakan sms MLM songsang ajak join. padahal letak phone no supaya senang kawan2 lama nk call. sekarang nie nk jumpa kawan lama pon dh malas sbb dh terkena bnyk kali kene dengar cerita2 hebat orang MLM nie. tepon kata nk ajak minum lama tak jumpa, jap lagi dia bleh panggil orang tah dari semak mana nk promote MLM. mmg bullsh*t. terpaksala angguk2 dan pandang tajam kt kawan lama nie memang perasaan nk tumbuk muka dia membuak2.

kalau dengar ayat dia mmg menghiris hati, "kalau lepak2 nk borak kosong x de masa sbb sibuk bisnes la carik duit".

yea betul kita perlukan duit tp dimana nilainya seorang kawan? saya nie bukanla jenis hati tisu, tp kecewa sbb MLM bleh buat orang jd camnie.

Hahaha anti MLM ni mcm ada trauma dgn biznes MLM

mangsa jugak ke?

Reply 945# 2tigapuluh2

haah broo..
AM: ko ponah kena yerkk....hemm sian ko..
tak pe..tabahkan hati mu..ahaksss

sunyi je thread ni tanpa dalil-dalil june bunga

Reply 947# 2tigapuluh2

june munge dah masuk ogos munge..ahhaa
dia cbok pi lawan guna laywer la bro gamatnyeee....
biar le dia brsama labu2nyeee