CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

Reply 960# zeeha77

ader lg oooo:cf: las month baru kwn email suruh dtg meeting kat Palm Garden Putrajaya.. sepupu g juga tp upline bayarkan RM2,000/- jd agent.... chissh... x mau dengar nasihat orang ...nasib ko lah belalang

mula2 sruh rm2,000.pastu diorg soh top up lg.pastu soh wt loan plak.selamatkn lah sepupu awk tu..sblum terlmbt.mcm2 tektik diorg ni.jgn percaya janji2 diorg ni.mesti diorg janji nk tolong punye pastu mmg tolong tp tolong ajar MENIPU org lain plak.

Ni yg susahnya.. geng FC dah pun di tahan dulu. Siap masuk tv bagi... agaknnya yg kena cekup tu org kecik2 jer kut. Tu pasal diorg leh buat program yg baru la, Tukar nama, tukar tempat,,, bendanya sama gak. Tak habis2. Tu yg org cakap, selagi bumi berputar, selagi tu la penipu akan wujud, walau sampai akhir zaman. Selagi ada penipu, selagi tu la ada yg tertipu.

Pas tu kecoh... konon ditipu... salah sapa jang oiii...
Kuncinya pd diri sendiri. Jgn salahkan si penipu. Salahkan diri sendiri dulu coz biarkan diri ditipu. Tak kira la alasan kenapa leh ditipu, nak cepat dpt duit ke, tak tahu ke.. Hello, penipu hari ni makin pintar, penipuan makin lama makin canggih (tapi some tu mmg boleh nampak menipu, cuma org yg dah ditipu tu jer tak nak nampak, or buat2 tak nampak...) . Telepon ada, internet ada, tv ada, radio ada... takkan tak leh cari maklumat dulu sebelum  bagi duit ribu2 pd org lain.

klu umh xde internet.tmpt kje pun xde internet,msa pun xde,tp diorg ni plak mendesak mcm mn tu.diorg ni pndai mengambil kesempatan.

Reply 963# happydot

klu umh xde internet.tmpt kje pun xde internet,msa pun xde,tp diorg ni plak mendesak mcm mn tu.diorg ni pndai mengambil kesempatan.

Reply 965# zeeha77

Senang je tu.. cam org cakap ' if it sound too good to be true.. then it is'.... mana ada cara pintas cari duit. Sendiri kena fikir guna logik la... takkan goyang2 kaki leh dapat duit ribu2... senang benor if cam tu. Klu betul, sesenang tu nak dpt duit, ramaila orang yg jadi kaya raya esp org2 yg dah mmg kaya.. coz dump je duit byk2, nnt dpt pulangan jota2... betul tak? NI rasanya, tak pernah lagi dengar org yg dikenali ramai (cuba sebut nama org kaya di M'sia ni), yg jadi kaya 7 keturunan coz dia involve skim cam ni... takde cara lain nak kaya melainkan dia bekerja keras, lalui segala macam cabaran...
Tapi mmg betul ada segelintir yg boleh jadi kaya serta merta... tapi biasanya, risiko yg ditanggung pun serta merta tinggi gak.. contoh, beli tiket jackpot rm1.. leh dpt jota2 if kena.. Memang ada kemungkinan terjadi, tapi berapa org yg boleh kena nombor @ menang setiap kali beli nombor ni? (tak yah cerita halal haram la.. ni cerita dr segi duit je).

Bak kat Nabil- sendiri maw ingat la...

Follow Us
gua bru kene closing smlm..
kalo x, mmbe gua nk ajak g kl arini..
siap soh gua amik cuti lg..
cilake tol..
nasib baik gua xfollow setelah search2 kt tenet psl bnde ni
alhamdulillah

gua bru kene closing smlm..
kalo x, mmbe gua nk ajak g kl arini..
siap soh gua amik cuti lg..
cil ...
Loloq89 Post at 12-10-2011 09:34

ada lagi ka diorg ni.bila nk kena tangkap diorg ni.

mmg cekik darah melayu.{:4_188:}

aku join ni. alhamdlillah.dapat untung runcit tinggi.

http://azizshoppe.blogspot.com{:4_184:}

huh sungguh ku tak sangka...idup lagi ye program ni. dasat betul

Korang jangan la percaya menda camni:@

pasal DCHL ni, diaorang punya target pelajar2 n gomen punya orang.. kisah mula dari awal tahun ni pai sekarang. ku ngan GF ku break bab benda ni.. ngan housemate pun x bertegur.. sebabnya~~ aku x join n kc nasihat diaorg.. stress p bila pk balik, law x ikhlas bersama baik x yah.. sikit2 cita, keja gomen makan gaji ja, banyak hutang, awal kja pai pencen bgitu jak.. takat gaji 2k tiap bulan, minum kdai kopi jak.. x dpt nk mewah2..  pelik nya masih jg mengharap duit pay day tiap2 bulan.. ish2~~ sekarang pun kua diaorang dari jam 9 lebih tadi.. besok kerja lewat turun.. law maw taw pergerakan di kk, pm me. sy akn bantu rakan2 saya semampu yang mungkin...

saper kata xde mlm yg berthn lbh 5thun....zhulian dh 18thun....dchl dh 9thun lg plak di 11 buah nega ...
ainafaizal Post at 9-8-2009 19:04

masuk jer monavie...product sihat...modal kecik gila...masyuk banyak....dr pakar berebut jual....kaya senang

'jangan ko menyendiri sana. pdhl diaorang @#@$,$@$@,@$@$@ dan $, @$@ melayan ko macam biasa ja.' ni lah kata slh seorang ahli mlm kpd sy dek sy n housemate2 x bertegur.. i try talk with them, ajak hanging out, jln2, pa diaorg ckp, buzy~~ malam ni da program, xdapat lah...
law dulu, beriya2 ajak kua (transport aku yg ada).. skrg nek vios sdh(partner diaorg pnya), x men keta2 biasa. skrg kepala dah diberus duit nak masuk, x men lah org negatif ni (aku lah tu).. tunggu lah bbpa bulan ni, merayu jg korg ngan gomen nk kja balik..

Byk leader MLM yg dulu income >rm30k dah buat insuran skrang

berkumpul sini dirumah aku DCHL ni.. mengganggu kenteteraman betul.. cari lah kedai makan lain tuk bincang2 isu korang ni.. owh ya kan, hujung bulan.. belum payday.. tarak duit duk lua.. hahahhahaha..

DCHL masih hidup di sebuah bangunan berhampiran Pavilion...

RZ Corporations namanya
sabtu lepas aku kne tarbiah sama mereka....ni kawan aku yang sengal punya psal la... dah 7 tahun xjumpa dia ajak jumpa ingatkan dpt la berseronok dgn teman2 lama xde mention pun nak bwak aku gi ofic DCHL RZ corporations tu mmg celaka betul.

punya desperate nye mereka apa yg aku perati kat dalam tu

-usaha mentarbiah berterusan xhenti2 beberapa jam (pdahal aku nak borak dan bersukaria dgn membe lama yang dah 7 tahun xjumpa)
-mentarbiah sampai pkul 5pm... lepastu masih berterusan dalam keadaan lampu dah ttup (muka sekaki pun xdpt tgk)
-tunjuk produk,keratan akhbar yang ditampal di dinding...xde brouchure... bukan aku sorang ramai lagi dah mcm rasa jadi survey rumah pulak

3 point kat atas je dah buat aku bosan ... bosan sgt sampai aku menguap depan2 diorang masa dengar penerangan leader membe aku. Yang membe aku plak setiap kali habis statement leader dia dia akan jawab "betul"... betul betul  dah mcm kumpulan ajaran kultus sesat

yang mentarbiah dan kene tarbiah dalam ofis tu semua Mulayu....

cina aku nampak ulang alik dalam ofis je xendah langsung puluhan dan ratusan mulayu dalam dewan tu.... sorang cina pun xde mentarbiah dan kene tarbiah seolah olah mereka satu kumpulan yg berbeza derjatnya.

patutla melayu berpecah belah... tgk dlm MLM je dah nampak persamaan.

Kuat sudah ajaran ni.. maw pakai sport car umur 23 or 32(law lah cukup duit masa tu).. ayat ni masa aku join kawan ku mlepak ma marquis diaorang.. kawan2 ku dok betul2 jg.. da yg nk bhenti belajar maw buat ni full time.. sedeh2, kawan2 ku ni lupa peluang depan mata sbb nk kja duit sgt2.. Diaorg tembak impian org tuk jd asas nk join..

jual angan-angan lah paling senang kaya sekarang ni...