CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

bikin ssh owh diaorg.. org tmpt kja cari2 diaorg balik2 aku ja kna tya.. ni lh ckp x sshkan org.. ckp aku dunia aku, diaorg dunia diaorg.. mana lh keyakinan diri tu? men hlg2 jak d tmpt kja.. alahai2~~

dchl ni business mlm yg xjujur...
mula2 dy akn tunjuk korg produk yg dy org supply or untk dijual
last2,ble kt table dy org akn cite pasal downline...
dy org punya belit mmg A class...da penat dy cerita kt aku pasal kemewahan dy dan ahli2 yg lain,then dy bg aku agreement untk join dan jadi ahli...
tapi aku xjoin..then dy pngil MQ lain untk brainwash aku..
aku pelajar marine engineering kt ranaco,si MQ yg bengap lg xberpelajaran ni hina2 pelajaran dan masa dpn aku..dy nk jgk aku join bisnes mlm yg mengarut lagi xjujur tu...
So,kpd yg nk cepat kaya simpan duit dan buat la bisness yg betul dan jujur,bkn dgn cara join mlm nie

Aku ada pergi One Team Friends Club ni sabtu lepas. Mula2 cam menarik. Memang nak invest sikit mula2 ...
elrida Post at 12-8-2009 18:37

xyahlaaaa...

aku dh pi dulu..mnipu jek suma..amik duit ko pastu org ats dpt duit..ko kna cari org lak...

xyahla....

best betul bisnes jual orang ni...

masih x fhm2 diaorg mkn duit kawan/saudara.. penipu yg tertipu dan berterusan menipu.. btol x mlmer? law salah betul kn hamba yg bodoh dan negative minded ni..

Paling aku kagum dgn budak2 mlm ni semangat diorg yg tak putus asa...

1-mgkin sbb semangat yg ptot kita kagum
2-mgkin sbb tedesak..dah beli brg2 kene jual balik jugak2

Follow Us
otak dah kena cuci~ ckp mcm mana pun habuk smua.. ..

smua tu adalah kencing dan tiada yg btl melainkan kencing belaka

regards

cerita terbaru.. da lh hamba Allah seorang ni.. ajak ku bertemu sbb perkara penting katanya.. rupa ny~ MLM. 1st diajak ny aku wat perlaburan.. mmg sebijik money scheme pnya busnis.. blh2 dia ckp tu islamik pnya gaya.. sbb income x tetap jd dia ckp tu islamik.. pstu ku ckp ku xminat.. ku minat busnis yg da brg tuk dijual.. trus2 dia promote lg 1 busnis mlm ngan aku.. pasal air garam laut dalam tu.. dia ckp tu pertama dalam dunia.. directly ku cakap tu lama dah brg tu.. berlambak dalam internet.. cukup2 menipu..:@ lain trus muka dia.. Dia pun ubah topik.. perniagaan emas lg.. pjg lebar lah dia bercakap.. kdg2 mcm ustaz, kdg2 mcm ahli sejarah, mcm ahli politik pun ada ku rasa.. laz2 ku malas maw dengar lg, aku angkt ja trus blah.. membazir masa aku selama 1 jam tgu dia dan lg 1 jam dgr temberang dia.. aku melayu fed up ngan melayu sorg ni.. patut melayu kin mundur.. byk masa dihabis tuk belajar menipu jak.. alahai2.. sedar lah..

Reply 989# oi2

haha...makin hari makin banyak spesis camni...

tak abis lg ke cite ni...huhuh

korang, ada 3 orang member yang aku kenal dah join bisnes ni secara serius. dah invest yang paling tinggi about 50k.
tapi diorang sekarang mmg konfiden boleh berjaya, dan dah aim untuk beli bmw sebab dah tgok upline berjaya.
sampaikan kdg2 kerja tak datang, masa asyik terbuang jumpa partner sampai kul 2 pagi. tak tahu la apa yang di bincangkan tiap2 hari jumpa.
persoalan nya, memang ada ker yang berjaya? sy risau. nak nasihat kan, mmg tak dengar dah. lagipun dah terlambat.

aku pun kena.... 2 kali kena brainwash tempat sama

pertama aku kena pada tahun 2008... iaitu kawan universiti aku...
nasib bek aku baru start keje then aku takdak duit nak kasi.. 2.5k banyak tu...

kedua... dua hari lepas...

nasib bek aku research pasal ni.. then jumpa forum ni.... thanks korg semua... selamat duit aku... Last edited by Aisyazurina on 6-3-2013 05:30 PM

ade lg bzness haramjadah ni yee

regards

zarul427 posted on 4-3-2013 06:36 PM
ade lg bzness haramjadah ni yee

regards

yup still ada... wujud balik... dlm dewan tu mmg totally semuanya melayu... kalau tahun 2008.. ramai cina...

Apek jual angan2, guna melayu jadi balaci. orang melayu suka beli angan2.. tak suka benda realistik... itu lah kebanyakan org melayu...

Actually, aku pun dah join MLM under DCHL ni..almost 4 months dah..aku dah laburkan hampir rm30k..aku rasa menyesal skrg..tapi tu la, aku ni cepat sgt terperngaruh..yer la..aku keja gaji sikit jer..nak bagi family pun tak cukup..gaji cukup2 makan jer..aku terperngaruh la dengan income ribu riban tu..lgpun dorang dah pshyco aku giler2 time tu..

untuk pengetahuan korang semua, untill now aku takde sorang pun partner lagi..bukan aku tak pandai nak cari partner cuma aku rasa cam rasa bersalah plak bila nak suruh orang join bawah aku and laburkan duit mcm aku..yer la bila ada org join bawah aku, aku akan dapat income tapi hati aku rasa tak sedap bila nak aniaya orang buat camtu..now, aku jarang sangat pegi main office tu..clas or seminar pun aku tak pegi dah..ada la jugak leader aku cari and dok brainwash aku..tapi aku buat bodo jer la..skrg ni aku tengah seksa dok tanggung nak bayar hutang rm30k tu..tiap2 bulan hampr separuh gaji dok bayar hutang bank jer..

so, sape2 yang ada peluang part time businenes yg tak perlukan modal tolong pm saya..nak cari side income untuk bayar hutang..huhuhuhuhu

LoveLavender posted on 13-5-2013 01:17 PM
Actually, aku pun dah join MLM under DCHL ni..almost 4 months dah..aku dah laburkan hampir rm30k..ak ...

Mungkin you boleh carik mana2 peniaga yang buat program dropship..promote barang dia orang tanpa perlu kluarkan modal..atleast sikit sebanyak dapat duit skit..hope dapat membantu:-)

my friend baru kena. rm 36k.

now i brainwash dia..

i brainwash dia about system, marketing, produk, servis.

kepada melayu yang islam sahaja tolong jauhi MLM dan skim cepat kaya.

kepada melayu kafir yang solat tapi makan duit haram sila join skim cepat kaya.

anda membuat keluarga orang musnah. hutang bank, porak peranda.

AbukRokok posted on 23-4-2012 02:56 PM
DCHL masih hidup di sebuah bangunan berhampiran Pavilion...

RZ Corporations namanya

kalo mangsa nya org2 pompuan, ayat2 manis diorang yg tak sabar2 nak sebat duit mangsa ialah
KORANG NAK BISNES BUKAK SPA TAK?
alih2 tunjuk spa kat ground floor tu..tu je lah modal puak2 sakai nih
pastu x abih2 cakap siti nurhaliza  ziana zain pojiah latif etc slalu dtg spa tu
ada aku kesah???