CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

dari 1st page smpai abis aku baca... sume utarakn kata2 kesat pd FC. ape lah yg hina sgt tentang marketing.. kalo takde merketing, mcm mane la perniagaan nk bergerak..tanpa kita sedari selama kita han ...
june_bunga Post at 2-3-2010 09:54

mmg layak pon korang yg join ni diberi kata2 kesat oleh org2 yg pernah ke tipu ngan korang...  aku ckup2 pelik n ajaib la kenapa korang kata benda ni bagus .. sedang2 ngan terbentang luas nyer korang ni telah diajar utk menipu kawan2 korng... x ke org terpikir korang dpat duit ni halal ke? menipu tu baik ke? aku x igat tarikh bila aku kena tipu ngan 1 mamat ni ngan 2 minah... yg mamat tu kje kat LPKP, sorang minah tu keje kat parcel E n yg sorang lagi tu aku lupa ... tp 3 org tu mmg gov servant lah... tp syg penipuan korang hanya setakat bawak aku g sunway je lah selebih nyer kirim salam je lah.. dari 1st page td aku ada perasan ada sorang guna nama aina mcm dia salah sorang yg tipu aku... huhuhuhu utk adik2 3 org ni insaf lah dari menipu x kemana pon korang tu nanti ... all of u ... just wait n c... x kan kemana pon korang

hai ruiying... semoga sukses okeh!
june_bunga Post at 4-3-2010 00:59

thank you.......saya akan cuba usaha. Tapikan susah nak dapat p sebab i kena kerja, kena blajar lagi.....Tak terdaya. Hanya leh buat apa yang mampu.

baru aku tahu yg word "betol3" tu da frendz club nie..
tp kwn aku yg join ni bmati-matian tanak bgtahu wat bisnes ape,sibuk suh dtg event dulu

menipu part mane tu cik kak?.. sy mmg bukk mata, pasang telinga sblm decide nk wat bisnes ni...mybe derang ajak tu akak rase menipu, tapi ada tak derang memaksa akak utk join?? just nk tunjuk pe ...
june_bunga Post at 3-3-2010 23:51

ya ke korang rasa halal sbb x jual babi or anjing atau apa yg related yg menyebabkan haram.... kita yg beragama islam ni kena fikir secara logik... menipu tu apa hukumnyer????? rasanyer korang ni dah diajar cara menipu dan bercakap.. hehehhehehhehhe kita ni bercakap biarlah berdasarkan fakta bukan main terjah je cik kak oooi... pernah ke korang terfikir org yg x de transport n x pernah g ke sunway tu korang ajak g sana... what will happen????? dia rela or terpaksa ngan cara korang... korang biasa nyer reramai dok push org2 yg korang dah tipu... skrg ko jwb... jgn pandai ckp bila ko dah gagal nanti ko tau ... satu lagi kita x patut buat org susah ... dok menangung hutang yg x mendatang kan apa2 hasil ler...

buat dgn hati - sabar, jujur dan ikhlas nk bantu kawan2.. tak perlu rushing... sentiasa positif k..
june_bunga Post at 5-3-2010 08:22

Ok. Thanks

mlm...hmmm nak komen ke tak. kalau komen ada lak yang marah

Follow Us
mate jangan cepat kelabu tengok keter2 tu~...
dchl ni yang lamp berger tu ek?...

mate jangan cepat kelabu tengok keter2 tu~...
dchl ni yang lamp berger tu ek?...
are_zn Post at 6-3-2010 00:14

tu kereta guna duit hasil tabung kereta...

FC ni adalah SERPIHAN LB....selalu jumpa kat sunway pyramid

Orang yang masuk sistem nie memang selalunya akan membangkang setiapnasihat yang org lain bagi, sebab ape? satu sebab yang paling manusiatak boleh halang, DUIT!! diorang ni dah buta hati nak terima pendapatdan nasihat org lain, diorang tak kaji dulu "BISNES @ SISTEM" yangdiorang nak ceburi, dalam konteks freinds CLUB nie, aku sendiri dah kaji:-

a) Diorang ambil deposit (duit diorang yang bebal)
b) Janji pulangan yang besar (org bebal tertipu)
c) Cari org lain masuk skali (ape nie?)

Realitisebenar skim ini adalah "pulangan" bagi pelabur awal dibayar dari tunaipelaburan baru yang masuk, bukannya dari keuntungan. Tidak terdapat"perbezaan matawang sejagat", "perniagaan jangka masa hadapan - hedgefutures trading", "program pelaburan pulangan tinggi" yang sebenarnyaberlaku. Sebaliknya, apabila Pelabur D membayar wang, wang tersebuttersedia bagi membayar "keuntungan" kepada pelabur A, B, dan C. ApabilaPelabur X, Y, dan Z membuat pelaburan, wang tersebut tersedia untukmembayar "keuntungan" kepada Pelabur A sehingga W.

So, skang nieDUKE CHONG dah kaya, tunggu BNM serbu je, pastu dia tinggalkankorang... yang menanggung kerugian paling besar adalah Pelabur yangterakhir skali..

cerita nya memang berabuk,cerita ribu riban,ada 3 pakage,
1)Rm1500.00
2)Rm13,000.00
3)Rm41,000.00
Nak join kena buat loan melalui bank2,product akan dibagi bergantung pada pakage yg dipilih.
Siapa yg sangup bagi cash dengan jumlah yg besar?Mesti kena buat loan,orang blacklist pun boleh buat loan,tiap2 bulan mesti cari sorang untuk cover kita punya loan.Program ni bukan jual barang tapi money taking melalui loan,barang memang di bagi untuk kegunaan sendiri.

Jadi sesiapa yg join pakage besar,barang yg dia dapt memang banyak.
Kebanyakan yg join program ni orang kerajaan yg boleh buat loan tinggi.Orang bekerja swasta boleh buat loan tapi tak boleh dapat banyak.SO Sesiapa nak join benda ni kena fikir banyak kali supaya tak menyesal di kemudian hari.Salam.

ko salah sorang melayu yg kena kelentong jugak ker adi.....

ko salah sorang melayu yg kena kelentong jugak ker adi.....
totokreturn Post at 6-3-2010 00:36

nop...ni untuk semua balaci DAP cam hangpa...jgn mudah terpedaya....perghh...totok ..hang x tido lagika? ker tgh layan gambar eli bogel? ada koleksi baik ka??

ngantuk beb....tido dulu

eeeeeeee.. baper kali i dah ckp.. jgn dok caye bende2 karut marut tu la, MLM ni most of them memg menipu! jual air liur jek lebih la!!! dier dh tipu kite pehtu suh kite tipu olang plak! ceh!! piiiraaaaaaah!!

Tak penah terpedaya ngan mende2 gini... semua tu ngarut je... byk menipu... tak der jln pintas nak kaya cepat....

pd melayu2 bodoh yg dah tertipu tu aku ucapkan tahniah la.

org bodoh mmg senang kena tipu.

ha ha ha....

Sapa yg bodoh,silalah join....

sorang terangkan.. pastu yang lain kumpul ramai2 tepi sambut betul...

mase aku saje aku pegi dengar kelentong diorang tu, rasa macam nak lempang je mulut orang jawab betul betul 2 tu...

tapi aku takkan tertipu dengan benda-benda camni...

biar tak berduit dari makan duit haram...

aku pernah pergi function dorang kat times square n pernah tgk due ape ntah cinebukit.

aku pelik tgk melayu melolong/ menyalak membangga kan club mlm tu

sikit pon aku tak heran kalo nak cepat kaya tapi tanak usaha pastu menghenjengkan orang

WTF aku terkena sebab member aku ni cam syial tipu aku kata ada function opening company member dia.

SERIOUS shittt, mmg melayu paling ramai dan tak sedar diri kat dalam tu. mcm mana pon aku nak kaya cepat aku takderk nya nak join mlm ni. aku rela jual belacan la. tgk ezani tu berjaya jugak!

p/s: member korang yang suka tipu ajak pegi function tapi sbnarnya ajak pi join mlm ni hukum mati rejam je. shit hark tuih aku sanggup buang kwn pasal mlm ni sebab ape pon kita cakap diorang saja yg betol dan best padahal jadi balaci cine

menipu part mane tu cik kak?.. sy mmg bukk mata, pasang telinga sblm decide nk wat bisnes ni...mybe derang ajak tu akak rase menipu, tapi ada tak derang memaksa akak utk join?? just nk tunjuk pe ...
june_bunga Post at 3-3-2010 23:51

u better balik bukak kitab balik pasal halal haram dalam bisnes....
berniaga babi n anjing baru kira haram?????
WTH???!!!
kalau MLM ni 'HALAL' as u said..knp BNM wujudkan AKta yg nyatakan pengambilan wang deposit macam ni sebagai satu kesalahan....???

keh2..ni kelab super car nih

ada masuk paper dulu sbb buat parade super car dorang smpena salah sorang ahli (cina) yang kawin..

tp mmg dah ramai melayu join, taun lepas dorang ada function kat genting..tema parti pakai topeng tuh hehe. kononya slalu wat gathering, leh makan2..tgk wayang sambil pakai jaket colour oren