CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

cukup2 laa tuh menipu duit org melayu majoritinya... bangsa lain dok sebuk berlumba-lumba bukak gedung2 dan kedai2 di tengah2 KL dan bandar2 besar.. org melayu dok sebuk gilakan duit2 ekspress MLM dengan menipu sesama bangsa....

nop...ni untuk semua balaci DAP cam hangpa...jgn mudah terpedaya....perghh...totok ..hang x tido lagika? ker tgh layan gambar eli bogel? ada koleksi baik ka??

mamaque Post at 6-3-2010 00:42

kat sini forum usahawan adi sprulina PTD, jgn laa masuk bab politik... ko tak reti baca board apa ker kat sini...ko kan usahawan kad kredit card haram, VCD haram, sprulina dan MLM kencing melayu sambil makan gaji buta gomen.. ....muahahahaaa

balaci2 cina pun, main boling kat tempat cina gak...ha..ha...ha...haa....

aku takkan mudah ditipu melayu2 MLM nih sebab aku dah besa tgk org melayu tipu melayu, jadi aku dah kenal camna orgnya....

1# mamaque

tapi yang aku geram tu depa ni mmg target orang2 melayu....nak pulak gov staff..yelah..senang nak wat loan kekdahnya. Aku berapa kali dah ada je orang ajak join FC ni..aku bubuh cukup2 kat depa tu....mmg hari2 ajak masuk FC...mana taknya...depa dah bayaq sampai rm14k....puluhan ribu RM.....then kenalah berusaha ajak orang melayu lain jadi bodoh piang mcm depa gak...

aku sound cukup2 yang depa tu bodoh mcm lembu..tau nak duit senang je. Aku cakap la kat depa...daripada aku habes sampai puluhan ribu RM baik aku main OD or forex...lagi bagus. Untung rugi atas sendiri...ni karang buta2 je bagi kat orang.

melayu mudah kena kencing...tapi yang bencinya bila orang melayu sindri kencing orang melayu.

Post Last Edit by adreen77 at 6-3-2010 06:12

128# kambeng_masam

dchl dah lama,siap ada club anti dchl or lamb berger....
ok uols semua tahu tak pasal Ac konsortium...apa dia buat sebenarnya eksssss....adreen tgk mcm2 menjadi2 aje...yelah kalau betul blh buat duit apa salahnya ye tak....tp tulah x pasti apa dia buat

walau apa sekalipun beng tetap tak percaya kat mana2 mlm yang tak juai produk ...yang mana keuntungannya diperolehi dari yuran kemasukan semata mata...pastu dapat untung pun hasil dari meyakinkan orang untuk masuk...dan macamtu lah seterusnya. Urusan juai beli yang bukan urusan juai beli. Apa yang kita beli ngan RM14k tu?

Baik dari gitu...rm14k beng leh wat modai buat sales tupperware...untung cash.....

Follow Us
aku sekadar nak peringatkan...bukan apa...dah makin ramai yang dah terkena...dengar khabar...pegawai KPDNKK dan BNM pun dah mula 'mengintai'... sebab dah makin bnyk aduan diterima

131# mamaque

mamak...seeloknya kan...kalau kita tahu ada kawan kita yang join FC ni...sound je direct kat depa...biaq depa sedar sket.....disebabkan kononnya dapat buat doit ribu2  ...mata depa jadik 'buta'.

Setakat ni few friends of mine dah kena brainwash dah cukup2 pasai nih.

menipu part mane tu cik kak?.. sy mmg bukk mata, pasang telinga sblm decide nk wat bisnes ni...mybe derang ajak tu akak rase menipu, tapi ada tak derang memaksa akak utk join?? just nk tunjuk pe ...
june_bunga Post at 3-3-2010 23:51

Alah, apa nak heran.. dah sah2 dia ni dah join FC ni. Utk sesiapa yg dah join, samada memang nak join @ terpaksa join @ dah tertipu utk join, off course la dia nak sokong FC dier. If not, cam na nak cover balik min rm14K yg dah dibayar tu. So kena la ckp bagui2 utk tarik minat org lain utk join benda ni.
Halal & haram, jgn buat main2. Jgn suka2 je kata bukan jual babi so FC ni halal. If cam tu, berjudi, minum arak, berzina tu.. kira halal la kan? coz takde involve babi@ anjiing pun....  
Benda dah terang lagi bersuluh, siap suluh pakai spotlight lagi, takkan tak nampak2? Org yg buat FC ni patut dah tau kenapa ramai marah ngan FC. Agaknya diorg buat2 tak tau jer coz duit sendiri dah terlebur so terpaksa cari org lain lak la kan. Tapi ingat, Jgn kerana mengejar keuntungan, kita menganiaya org lain. Doa org cam ni makbul tau. Silap2 haribulan, susah nnt ke anak cucu.  Kesusahan bukan dtg dr wang ringgit je, byk bentuk kesusahan yg boleh dialami.. Renung2 kan la.

aku ader cerite pasal lamp berger ni....hik hik hik....dengar ye..

adik aku ni OKU (pekak dan bisu), ada diploma...lepas je abis diploma, susah nak carik kerje...jeng jeng jeng...tup tup bapak aku dari kampung tepon aku yg kat kl ni, cakap adik aku nak keje kat kl, tapi kena bayar 2500 dulu..nanti dapat keje..huih...keje ape ni? adik aku cakap DCHL...aku pun search kat intenet..kata adik aku, memang diorang nak tolong geng geng OKU ni dapat keje...he he
so aku sbg abang yang prihatin, nak jumpa dulu dengan boss company dia ni..nak pastikan betul ke tak? so, aku buat appoinment..so, aku dan member kamcing ku jumpa la kat klcc..jumpa jap kat klcc......dia cakap nak kena bawa aku  pegi ofis dia kat pavillion baru boleh buat penerangan...aku pun, kerana adikku..ikut g pavillion..sampai kat sana, mati mati dia suruh aku naik atas...ofis dia...(masa tu adik aku dah ada kat ofis)...bila dia ajak aku x nak naik, sebab aku tau, kalau aku naik memang nak kena dengar pasal lamp berger ni...aku tak nak naik..just aku tanya mcamana cara dia nak tolong adik aku? adakah tolong carikan down line? atau ajar adik aku bercakap supaya boleh cari downline sendiri? atau nak adik aku labur bute bute je? aku dah hangin, bile ada 3-4 lelaki turun bawah suruh aku naik...aku dengan member aku bertekak kat bawah opis die tu..sampai hampir bertumbuk la katekan..bila dah balik ke rumah, adik aku yg tak paham ape ape ni..dah mula menyalahkan aku sebab x bagi dia masuk lamp berger...so, aku bg peluang adik aku masuk lamp berger...bayar rm2500, dapat la tempat wangian tu...so...terima kasih la kepada lamp berger, kerana bagi adik aku keje...sampai skarang bila balik kampung je, tengok benda lamp berger tu, aku rasa geli hati...sebab dah rugi rm 2500 untuk dpatkan keje untuk adik OKU yang disayangi..memang lamp berger tak kenal siapa, OKU ka, apa ka...semua sebat janji duit masyuk...itu la dia friends club..

Post Last Edit by mamaque at 7-3-2010 10:27
aku pernah pergi function dorang kat times square n pernah tgk due ape ntah cinebukit.

aku pelik tgk melayu melolong/ menyalak membangga kan club mlm tu

sikit pon aku tak heran kalo nak cepat ka ...
Beachgirl Post at 6-3-2010 02:22

melolong macam anjing jer aku tgk depa ni...maghrib, isyak entah kemana....

ingat tayang keter the so -called mewah tu aku heran? aku pun pakai honda civic 2.0s.. so takla jauh sgt pun...depa ingat aku jakun tgk keter tu....

Sumber dalaman habaq...keter tu ada yang sewa (sewa mingguan dan bulanan dgn niat nak tarik lebih ramai mangsa)

lepas tu guna duit tabung kereta....takleh menten...kena tarikla...melambak jer aku tgk..pakai merc 2-3 tahun...pastu jual....naik saga..

jika anda adalah mangsanya....laporkan pada KPDNKK dan BNM....sebab sumber dalaman KPDNKK dan BNM mmg tengah 'mengintai' depa ni....

sedang dibincangkan... takde mslh... just lempar bom taik kt sini pastu sembunyi tgn pun takper... biar racuni org2 lain yg mmbacanye...lagi byk mende yg boleh kupaskan.. terima kasih la mamaque ...
june_bunga Post at 7-3-2010 09:07

inilah contoh balaci cina yang tertekan kerana penipuan depa telah didedahkan.... sebar-sebarkanlah...

Aku anti betul kalau MLM jenis yang nak tarik org untuk wat pinjaman ribu-ribu nih... dulu yang JOM JOIN KITA... wat pinjaman 24k.... pastu Uptrend (tukar nama jadi e-dagang...) pun sama, carik org, kuar duit, pastu yang kuar duit tu carik org lain plak... so on so on...

Apasallah org melayu ni senang sangat kena tipu?

friend club ? tak pernah dengar pun...tapi ada orang ajak masuk steady network

erm..aku penah join tahun lepas, pergi ke PD...buat BBQ katanye..bayar RM20..sebab makcik aku yang soh g...aku n makcik aku lg sorang n tunang dia...bertiga ke PD, makcik aku yang join mende ni join kete lain..aku teruja tengok kete BMW n fairlady...cikai2 pon mini..wakakaka..sampai je kat PD, konon2 mesra2 la gitu..aku pon rase cm best la sebab org yang pakai kete mewah2 tu tegur aku, ahahaha..maklumle org hulu cm aku neh..makcik aku cakap, layan aje, aku x reti nak berkawan sgt, tapi pelik la cina2 nie cm baik sgt je dengan sume org...aku tanya makcik aku ape mende nie..dia xnak bgtau..tapi ade dpt baju friends club...pastu, ade cabutan bertuah...dapat le ESTEBEL perfume..

esoknye steven nak jumpe aku kat Taipan..ape kejadahnya?? rupenye nak cite pasal friends club...huhuhuhu...tengok tunang dia pon pakai mewah2, sape xnk kan...pastu cite la pasal ntah ape2 ntah kat makcik aku, aku buat bodo jer..esoknyer g jalan kia peng!!! di situlah terjadinya pertelingkahan...aku masuk tengok ramai orang melayu termasuk la OKU dari UPM katanye dh dpt beratus ribu sebab ajak student UPM join.....

aku tengok barang mahal2 n vintage katanye bukan untuk dijual..yang dijual pon berpuluh2 ribu...memang mewah la opis dia...rase cm nak dok je situ

dia kata..kalo nak register, kene tunggu 3 hari sebab terlalu ramai yang join...memang pon sebab ramai sgt yang dtg, sume cm student2 dari hulu kampung mne je..sian gak kan..

g ke kedai mamak depan times square tu..dia promote mcm2...sampai pakej paling rendah RM1250...aku kol pakcik aku, dia cakap jangan join, duet bukan mudah nak dpt, kalo dh mcm tu bleh dpt tanpa bersusah payah n amek duet org bawahan...halal ke?

at last, makcik aku yang pinjam duet sampai puluh2 ribu tu sampai skang dok bayar hutang bank..kawan dia yang perkenalkan kat mende alah nie pon hilang tah ke mana...katanya nak brenti keje kots!!

kesimpulannya ramai student U dh kene tipu!!!

aku masih ade baju friends club tu..

Post Last Edit by mamaque at 7-3-2010 21:14

ni aku cilok dr forum lain...setakat ni aku dah berjaya 'menyelamatkan ' 7 orang dari terjebak.....anda juga boleh!
dr.Kronica says:

salam..semalam aku da p dgq plan FC ni kt event diorg di restoran marton kt byn lepas, penang..aku mmg xpaham dgn plan diorg ni..walaupun diorg kata mudah..modal bapak mahal nk mampos..sebab tu kot diorg leh kaya..aku p event ni pun sebab secara tak sengaja dan terperangkap dgn dakyah member aku sorg ni yg kononnya nk blanja aku mkn kt situ..,restoran ikan bakar beb..takkan aku nk tolak ye x..xtau plak rupanay bukan dia yg blanja..tp FC ni yg sponsor..mmg event dia gila2 n meriah dgn jeritan semngat yg menggila dari ahli2 yg da join..kononnya dpt menaikkan semangat bakal2 ahli2 baru cm aku ni..motto diorg ni..’One Team’ rupa2nya kwn aku ni baru je join FC ni dgn modal sebyk RM34,500..pergh..gila kentang! dah la dia ni keja PAP (Pembantu Am Pejabat)je, tp brani wt loan yg agak tggi utk bizness yg blum tentu menjamin kejayaan buat semua org ni..ok, dari pemerhatian aku..cara groupwork diorg aku tgk mmg agak cantik la gak n xda beza pun dgn syarikat2 MLM yg lainnya..tp diorg ni xnk ngaku diorg ni MLM sbb kononnya xjual produk..haram tol la..kekekeke..

yg upline memeber aku ni beria2 dok terangkan kt aku pasalnya bestnya join FC ni..leh jadi pegang duit 5 angka dlm masa xsampai 3 bulan klu rajin buat plan bisnes diorg ni..
mula2 mmg la aku agak terpengaruh la jugak..tp bila dgr je kena mlabur paling rendah pun RM14,500..trus aku jadi lemah semangat..buka apa,..nk buat bisnes tu mmg boleh.tp nk cari modal utk buat bisnes tu mmg payah nk boleh..bukan aku xleh wt loan..tp bg aku meminjam dari ceti halal cm bank2 ni suma utk membuat bisnes yg blum pasti akan berjaya..aku xbrani cm diorg2 ni suma utk amik risiko ni..byk lg komitmen lain aku nk guna n wt..rumah xbli lg..keta aku yg eksiden mggu lepas xrepair2 lagi..kemek bumper depan n blakang..hahaha,.ayah aku sakit diabetes yg perlukan kos rawatan ubat-ubatan yg agak tinggi..hmm..
selepas kul 9.15mlm aku mintak chow sbb aku nk p amik awek aku blk keja mlm tu..tu pun aku da lewat sbb dia abis keja kul 9 mlm..cilakaks tol la..my mistake…emm..yg cmbest tu,.upline member aku ni yg berpangkat marques..dok kejan aku smpai kt keta aku..hahaha..tips nk blah..buat muka cm berminat n mintak num hp dia..ckp nk col dia bila free n aku akan bwk kwn2 yg len utk depa dgq benda ni..dia pun stuju..aku trus caloo..selepas semalaman berpikir..aku xjadi truskan hasrat aku nk join FC ni sebab aku penah rugi hampir rm20k masa mlabur utk join Hai-O dulu..cara aku terpengaruh join tht @%&#%$@()&# pun melalui cara yg FC buat ni..p event depa n depa akan buat kasi gempaq2 supaya sapa2 yg gila nk kaya cepat ni terpengaruh utk join depa..duniawi betollah!!
cukupla aku da terkena sekali..xkan aku nk rugi buat kali kedua..sebab bakat aku bukan pada bidang MLM ni..dgn duit rm14,500 tu baik aku buat bisness yg kita nmpak cm IKS tu..lg puas hati.
emm..lagi satu aku nk komlen ialah..event ni depa buat masa wkatu yg berselang dgn wkatu solat magrib..dlm kehadiran yg mencapai angka 200 org tu..hnya xsmpai 5% pun yg bersolat di surau yg agak daif yg disediakan di restoran tu..yg len suma wt muka xbersalah pun xsolat masa wktu solat..termasuklah member yg ajak aku ni..aku ajak p solat..dia kata hang p la dulu..aku nk kata apa..dah la xhormat waktu mgrib..laki pompuan bercampur tanpa segan silu..kt sini da nmpak keruntuhan moral dikalangn umat Islam mlayu kita..sebab majoriti yg p tu org mlayu kita..siap menari2 suma apakejadah la depa ni..x igt hari mati ka!?!! hangpa igt hangpa da kaya hangpa xkan mati? aku yg sedih sebab bila da kaya..kita lupa pada Allah..masa susah baru la terhegeh2 nk berdoa pada Allah SWT..da kaya dok terkinja2 tak igt dunia..menjerit2 cm budak2 tadika..(kira sopan la ayat aku ni sebenarnya..) k lah..tak pasal2 aku berceramah plak..hehe..sory..
cuma nk igtkan ahli FC yg ada terbaca..klu da berjaya..jgn lupa diri n lupa Tuhan..igt duit tu xbawa kemana..hnya fitnah dunia semata..da mati hnya kain kafan saja yg kita pakai bila ditanam didalam kubur..yg dikira hnya amalan kita masa didunia..bukan duit ringgit yg kita kejan masa kt dunia..bukan keta sport mewah2 yg akan jadi kenderaan utk menyeberang titian sirat..tp hnya amal kita jd penentu kejayaan kita menyeberangi titian itu..
sekian..jari yg masih xpenat ni rasa perlu stop..
k, thanx all..salam..

ni aku cilok dr forum lain...setakat ni aku dah berjaya 'menyelamatkan ' 7 orang dari terjebak.....anda juga boleh!
dr.Kronica says:

salam..semalam aku da p dgq plan FC ni kt event diorg di restoran marton kt byn lepas, penang..aku mmg xpaham dgn plan diorg ni..walaupun diorg kata mudah..modal bapak mahal nk mampos..sebab tu kot diorg leh kaya..aku p event ni pun sebab secara tak sengaja dan terperangkap dgn dakyah member aku sorg ni yg kononnya nk blanja aku mkn kt situ..,restoran ikan bakar beb..takkan aku nk tolak ye x..xtau plak rupanay bukan dia yg blanja..tp FC ni yg sponsor..mmg event dia gila2 n meriah dgn jeritan semngat yg menggila dari ahli2 yg da join..kononnya dpt menaikkan semangat bakal2 ahli2 baru cm aku ni..motto diorg ni..’One Team’ rupa2nya kwn aku ni baru je join FC ni dgn modal sebyk RM34,500..pergh..gila kentang! dah la dia ni keja PAP (Pembantu Am Pejabat)je, tp brani wt loan yg agak tggi utk bizness yg blum tentu menjamin kejayaan buat semua org ni..ok, dari pemerhatian aku..cara groupwork diorg aku tgk mmg agak cantik la gak n xda beza pun dgn syarikat2 MLM yg lainnya..tp diorg ni xnk ngaku diorg ni MLM sbb kononnya xjual produk..haram tol la..kekekeke..

yg upline memeber aku ni beria2 dok terangkan kt aku pasalnya bestnya join FC ni..leh jadi pegang duit 5 angka dlm masa xsampai 3 bulan klu rajin buat plan bisnes diorg ni..
mula2 mmg la aku agak terpengaruh la jugak..tp bila dgr je kena mlabur paling rendah pun RM14,500..trus aku jadi lemah semangat..buka apa,..nk buat bisnes tu mmg boleh.tp nk cari modal utk buat bisnes tu mmg payah nk boleh..bukan aku xleh wt loan..tp bg aku meminjam dari ceti halal cm bank2 ni suma utk membuat bisnes yg blum pasti akan berjaya..aku xbrani cm diorg2 ni suma utk amik risiko ni..byk lg komitmen lain aku nk guna n wt..rumah xbli lg..keta aku yg eksiden mggu lepas xrepair2 lagi..kemek bumper depan n blakang..hahaha,.ayah aku sakit diabetes yg perlukan kos rawatan ubat-ubatan yg agak tinggi..hmm..
selepas kul 9.15mlm aku mintak chow sbb aku nk p amik awek aku blk keja mlm tu..tu pun aku da lewat sbb dia abis keja kul 9 mlm..cilakaks tol la..my mistake…emm..yg cmbest tu,.upline member aku ni yg berpangkat marques..dok kejan aku smpai kt keta aku..hahaha..tips nk blah..buat muka cm berminat n mintak num hp dia..ckp nk col dia bila free n aku akan bwk kwn2 yg len utk depa dgq benda ni..dia pun stuju..aku trus caloo..selepas semalaman berpikir..aku xjadi truskan hasrat aku nk join FC ni sebab aku penah rugi hampir rm20k masa mlabur utk join Hai-O dulu..cara aku terpengaruh join tht @%&#%$@()&# pun melalui cara yg FC buat ni..p event depa n depa akan buat kasi gempaq2 supaya sapa2 yg gila nk kaya cepat ni terpengaruh utk join depa..duniawi betollah!!
cukupla aku da terkena sekali..xkan aku nk rugi buat kali kedua..sebab bakat aku bukan pada bidang MLM ni..dgn duit rm14,500 tu baik aku buat bisness yg kita nmpak cm IKS tu..lg puas hati.
emm..lagi satu aku nk komlen ialah..event ni depa buat masa wkatu yg berselang dgn wkatu solat magrib..dlm kehadiran yg mencapai angka 200 org tu..hnya xsmpai 5% pun yg bersolat di surau yg agak daif yg disediakan di restoran tu..yg len suma wt muka xbersalah pun xsolat masa wktu solat..termasuklah member yg ajak aku ni..aku ajak p solat..dia kata hang p la dulu..aku nk kata apa..dah la xhormat waktu mgrib..laki pompuan bercampur tanpa segan silu..kt sini da nmpak keruntuhan moral dikalangn umat Islam mlayu kita..sebab majoriti yg p tu org mlayu kita..siap menari2 suma apakejadah la depa ni..x igt hari mati ka!?!! hangpa igt hangpa da kaya hangpa xkan mati? aku yg sedih sebab bila da kaya..kita lupa pada Allah..masa susah baru la terhegeh2 nk berdoa pada Allah SWT..da kaya dok terkinja2 tak igt dunia..menjerit2 cm budak2 tadika..(kira sopan la ayat aku ni sebenarnya..) k lah..tak pasal2 aku berceramah plak..hehe..sory..
cuma nk igtkan ahli FC yg ada terbaca..klu da berjaya..jgn lupa diri n lupa Tuhan..igt duit tu xbawa kemana..hnya fitnah dunia semata..da mati hnya kain kafan saja yg kita pakai bila ditanam didalam kubur..yg dikira hnya amalan kita masa didunia..bukan duit ringgit yg kita kejan masa kt dunia..bukan keta sport mewah2 yg akan jadi kenderaan utk menyeberang titian sirat..tp hnya amal kita jd penentu kejayaan kita menyeberangi titian itu..
sekian..jari yg masih xpenat ni rasa perlu stop..
k, thanx all..salam..

haha..maka aku dengan bangga nya mengaku bahawa aku dah pergi ke pusat merayap/berkumpul budak2 kecil friendsclub ni tadi malam. haha…lawak. balik je dari sana aku terus on cg sebab aku nak hebahkan pasal fc ni. macam haram.

aku pergi sana sebab kawan aku ajak. beria2. nasib baik aku dah tahu hal FC skit2 kalau tak memang naya kena goreng.

apa punya plan. ni apa yang aku dapat daripada upline (baron kot):

1. FC ni adalah komuniti kengkawan ahli yang join RZ Corp.

2. modal kena besar. rm41k dan rm 14k. bapak giler nak cari modal cam tu.

3. produk takde. dorang tak citer pasal produk. balik2 rm41k. rm14k langsung tak sentuh.

4. dorang claim benda ni ada AJL. memang la ada sebab di bawah nama RZ Corp. tapi yang tak blh blah tu ada ke dia cakap “kami tak buat MLM”. woii.,mangkuk…AJL tu untuk jualan langsung la. jualan langsung ada produk. yang kau kata tak jual tu apa jadahnya.

5. dorang cari kakitangan kerajaan yang boleh buat loan pasal rm41k mana nak dapat kalau setakat keje swasta.

6. dorang kata kalau join GERENTI dapat rm6200 untuk bulan pertama. of course la, itu pun duit aku …apa ra..

7. dah join kena cari 4 cawangan. dia kata “sebagai crown kita akan dapat 4 lesen untuk buat bisnes”. woo..mangkuk, kalau ikut plan korang, nak dapat balik modal kena lah cari 4 orang. itu bukan lesen tapi memang kena carik. perkataan lesen tu seolah-olah macam kompeni beri izin lak padahal memang kena cari pun.

8.”opss…lupa jangan citer ngan kawan2 ye sbb nanti kengkawan anda mesti banned benda ni…dan opss kertas plan ni tak blh bagi ye…err..tolong isi borang loan ni…”-memetik kata2 mamat biol tu.

9. “kalau nak citer ngan kengkawan kena la u masuk dulu lepas tu baru citer…opps..ada promosi untuk bulan ni join je dapat nokie e71. dah dapat rm6200 dan nokia baru tunjuk pada kengkawan lain sebagai bukti”-memetik kata2 mamat tu. wei…tolonglah, nampak sangat korang tak nak aku ni dapat secong opinion. cehh..dasar betul.

10. setiap orang (4 cawangan tadi) yang join bawah kita, kita akan dapat rm6k setiap sorang. bagi downlinw bawah direct line ni kita akan dapat rm2k sorang.per..sakit bro..aku tanya gentel pada mamat sorang ni, dia kata dah 6 bulan join, masih tak dapat direct line lagi..hahhaha

ini analisa aku

1.buat loan bukan rm41k bro. tapi rm50k. pasal kalau kau nak rm41k kau kena mintak lebih skit, bank pasti nak potong fee yang macam2.

2. kau bayar rm600 untuk 10 tahun bro. kira kasar rm600×120bln = rm72k

3, kau dapat dari bisnes ni rm 50k.,

4. kau rasa untung? bapak giler untung. haha..itu kalau dapat rm50k kalau tak? lu makan jelah rm6200 tu je. haha,..

ni semua plan sarkas. produk takde. claim AJL. ajak buat loan. giler apa. ahahahah..pergi ja ha nam korang. ahaha..

salam2

149# june_bunga

so brp juta untung ko dah dpt setakat ni?
pd aku bkn isu kompeni bos dia cina ka afrika ka atau bangsa apa pun.
tp isu dia rmi pengikut kompeni ni dah jd mangsa.
labur duit berpulu2 ribu, x dpt cr downline pastu duit lebur.
kalo ikut logik pun mlm ni satu ms akan jd tepu dan yg jd mangsa adalah down2line di bawah tu.
ini ke pemikiran waras yg ko maksudkan?

x salah masuk mlm.
yg salah bila dlm mlm tu org dan x jual brg tp jual org nak masuk.
aku pk kalo ko join mlm dr rozmey pun lg bagus.
at least brg sah2 blh jual dan untung pun ada.
btw aku x de kaitan pun dgn jus mate 5 ni.
harap maklum.

haha..maka aku dengan bangga nya mengaku bahawa aku dah pergi ke pusat merayap/berkumpul budak2 kecil friendsclub ni tadi malam. haha…lawak. balik je dari sana aku terus on cg sebab aku nak hebahkan  ...
mamaque Post at 7-3-2010 21:17

good info....akhirnya mamak PTD 48 spirulina dah kembali waras tak macam kat bod isu semasa dan politik..

malam tadi ada kawan fida cakap dia tengah berfikir nak masuk fc NI...nanti fida suruh kawan tu dan kawan-kawan dia yg lain masuk forum ni...banyak info yang membuka minda