CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

good info....akhirnya mamak PTD 48 spirulina dah kembali waras tak macam kat bod isu semasa dan politik..

malam tadi ada kawan fida cakap dia tengah berfikir nak masuk fc NI...nanti fida sur ...
alfida Post at 8-3-2010 08:09

yep...sebar2kanlah....dan tak perlu berterima kasih kepada aku...

FC ni untuk org gile duit dan nak kaya cepat dan sanggup menipu member sendiri sebab nak dapat untung dalam masa yang cepat...

lebih baik aku main duit kutu.l pusing3 pun aku tau duit halal.

buat org yang tgh joint menggila nak wat duit cepat, silakan join FC dan sebagainya.

sila la sokong si june ni. Kesian dia. Tgh semangat tu. Dah la dah lebur.. opss, labur 14k, or adakah 41k( sorri tak tau lak june labur berapa byk dah, tapi paling sikit pun mmg 14k kan... ).  Klu rasa June betul.. buktikan la. Harap2 sebulan lagi, ada la OKB di Malaysia ni...   Jgn jadi OKU lak dah le (kena tetak ngan downline yg tak puas hati- manala tau kan...)..

buat org yang tgh joint menggila nak wat duit cepat, silakan join FC dan sebagainya.

Beachgirl Post at 8-3-2010 13:43

erkkk.. bukan buat duit cepat la, sesapa yg nak hilangkan duit dgn cepat.. tuh lagi sesuai rasanya..

rasanya kelab nih mcm time sharing gak kot.. Tanco Resort, Berjaya, Asenia, bla..bla..bla..

biarlah jutawan2 dari Planet Jupiter jer yg meleburkan wang yg ada..

- Many people spend money they never earn, to buy something they never need, to impress people they never like -

lebih baik ade duit yang cukup2 daripada ada banyak duit tapi duit tu tak halal...

Follow Us
drp join kelab2 yg tak nentu camnih, baik duit tuh pegi aji daa.... aji dah gi ker belum..??

41k boleh pi aji 3 kali setengah...banyak tu.......

drp join kelab2 yg tak nentu camnih, baik duit tuh pegi aji daa.... aji dah gi ker belum..??
afal1495 Post at 9-3-2010 00:15

ye ye tak ye.. yang joint fc tu dah gi aji belom. mak pak hang kat kampong tu dah bawak gi haji lom. isk iskkk haji baru bape ribu benor kan nak di bandingkan dgn 41k tu.. isk iskkk

saya dulu kerje dlm syarikat MLM, boss Cina. Saya memang ada pengalaman design and understand MLM Mkt Plan (Komisyen plan). Semua Mkt Plan yg syarikat submit kementirian memang OK, tak tipu.
Hanya kak2, member2 MLM yg kaya cepat, akan fikirkan cara utk mempercepatkan prcess naik pangkat. Jika ikut plan utk naik sampai pangkat tinggi (komisyen sampai RM5k to RM10k) mungkin perlukan sampai 5 tahun. Sekarang dia orang buatkan FAST TRACK, atau Beli Pangkat, so blh terus naik pangkat, biasa kena beli stok sampai ribu-ribu ringgit. Koncep nya senang, jika dia beli Fast Track, member dibawa nya juga ikut beli Fast Track, ikut Mkt Plan memang dapat utk.

Ini akhirnya akan menjadi Get Rich Quick Scheme (Skim Cepat Kaya). Bahaya!!!

aku kenal seorang kawan from fB..die ada cakap pasal benda ni..org2 die akan turun g sini (j.b)..kut2 bley jumpa aku utk citer pasal DCHL ni..

week ago, seorang kawan ajak kluar..rerupenyer nak mempromote hai-o kat aku...hmm..modal 20k ...manale aku mampu..x sanggup aku berhutang lagi..dha tu aku bukan jenis pndai nk meyakinkan orang..lebih2 lagi yg melibatkan wang riban2 ni..

[quote]

cik kak rase tertipu tang mane.... adakah akak dh merase rugi rm10 utk dtg mkn mlm kt sane, pastu terasa teraniya, mcm tu.. nk letak hukum halal haram kt mane tu?... menipu smpai amik modal bepulu ...
june_bunga Post at 7-3-2010 08:44 [/quo

elu june_bunga... hehhehehhhhe asal mau kenal sy???? atau sy ada sbut nama sbenar awk or sesape yg related yg dah menipu sy? pelik lah june_bunga ni dia  yg mula2 meletakkan halal haram pastu dia lak tanya kat mana nak letak hehehhehhe.. sy tau june terpaksa mengatakan yg FC ni bagus lah apa lah... sbb june sendri yg kununnyer waras dah melaburkan byk duit nak x nak terpaksa lah jugak mengatakan "bisnes fc ni bagus" kununnyer lah.... kesian.. june x perasan ke lagi... kebykan forumer yg msk kat sini dah ckp2 smua yg buruk tp awk masih jugak kata benda ni bagus... kat mana letak otak awk??? macam ni la june x guna kita bertekak .. cuma pesanan sy pada june ... kalu dah rasa tertipu... jgn lah tipu org lain sbb yg kena maki nanti awk gak... MOGA2 JUNE_BUNGA CEPAT INSAF  huhuhuhuhu

ni masih ada lagi meh?

selagi ada orang percaya, selagi tu lah benda ni ada.

selamat melabur @ melebur 41K

apa jadi ngan ko mamaque?
apa kesalahan?

best bc sume xprence korng kt sini..
aku pun ada gak p dgr last year..
member aku yg keje kt bkit aman pun wt loan rm40k..giler apa?
dh la nk jual lampu tue susah ya amat..pastu bg peluang bercuti..
tp masih ada belajar lg..kalu dh kata bercuti, just relax jelakan bdn tu
ni kena belajar lg..mau pecah otak jdnya..
destinasi bercuti pun aala dekat je..paling jauh pun aku dgr Bali..
aku x gemar la nk tiap2 mlm kena attend benda ni..
dh la siang dok kt opis stngah ari..
baik aku niaga kt pasar malam, penat2 bdan, tp berbaloi..hasil
titk peluh aku sndiri niaga kt org ramai..bukan dgn menipu wt loan
sana sini pastu brang xde value..

best bc sume xprence korng kt sini..
aku pun ada gak p dgr last year..
member aku yg keje kt bkit aman pun wt loan rm40k..giler apa?
dh la nk jual lampu tue susah ya amat..pastu bg peluang bercuti. ...
risza29 Post at 10-3-2010 11:58

btul kata ko... aku sokong lebih baik meniaga mcm ko kat pasar malam... puas ati x tipu org ...

hadoiiiii...tak habis2 lah lg Lamp Berger nih nak "menipu" (kena ada tanda " sebab nanti ada yg hangin dan tak leh terima plak... tapi hujung2 cerita memang menipu lah gak ..hahahah) ..aku ingat nak surut sket kes dia .. rupanya dah buat parti dan club baru pulok dohhh.... mmg lah dorang ni sungguh persistent dan berazam ..! bagus sifat tuh tapi cam salah guna jer kat bisnes ni ..

wahai kawan2 melayuku sekalian, udah2lah tuh ..jgnlah korang terpedaya dengan lambakan kereta2 mewah yg korang tgk tuh ..semua tuh hutang jer .. nak bg korang bukak mata jer tgk dorang konon muda2 dah pakai keta mewah .. tunjuk slip gaji kononnya dapat  puluh2 riban takmo kalah ..(padahal amik slip gaji upline, ubahsuai sket jadikan slip gaji dia ..wakakaka..) ..serik2lah kita nih asyik kena tipu jer weii...

org cina pun dah meyampah tahap dewa dengan lampberger nih..dah tak heran dah dgn produk ni, tapi kita org melayu br terhegeh2 nak join...kuar paper cina dorang mengamuk2 sampai bergaduh anak beranak (anak dah telebey excited sampai takmo belajar, nak jadi kaya cam upline, pakai ferrari kononnya tapi nak start modal 30K mintak mak bapak...wat malu jer!!!)

kalau tak caya, korang gi cash converter, mesti ada stok lampberger bersepah2 kat situ! semua stok pakat jual sebab dah tak boleh nak jual cara biasa ..juallah kat pajak gantung ...janji modal dapat balik! sapa nak beli lampberger murah ..gi ah kat cash converter tuh ha .. berlambak2 ada ..!

nasihat aku, apa pun tekniknya, apa pun namanya, apa pun caranya ..kalau ada kawan2 korang call dan cerita pasal mender nih- direct jer tanya company apa.. kalau dia kata DCHL (takut nak sebut lapberger)..korang terus jer tanya .."ni laampberger ker" dan pastu teruslah kata korang tak minat ..habis cerita ..! tak payah buang masa nak pergi dengar ceramah semua tuh .. mmg kalau degar korang mudah terpedaya sebab korang setakat 1 @ 2 org, yg mengelilingi korang bukan main ramai dan semuanya poyo menunjukkan kejayaan masing2 (kononnya lah ...) teknik tuh dah tak laku bg diriku ...

bukan nak burukkkan lampberger, tapi dah bosan dan kesian kat kaum sendiri ..memandangkan aku ni dulu staff MLM (bukan Lampberger yer ...heheheh) jadi, thing "cheap2 style" aku dah masak sgt....hmmmm...sebab tuh cakap direct jer senang ...

Post Last Edit by afal1495 at 10-3-2010 21:03
korang terus jer tanya .."ni laampberger ker" dan pastu teruslah kata korang tak minat ..habis cerita ..! tak payah buang masa nak pergi dengar ceramah semua tuh .. watieaziz Post at 10-3-2010 16:02

aku lak kalau malas nak layan, biasa aku ckp duit yg ada tgh dok kumpul utk nak pegi aji..

pastu kalau depa tak reti bahasa gak.. aku tanya balik, rasa2 dia mana lagi penting pegi aji atau join kelab nih..??