CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

mane june_bunga? dah give up?
nway, i hate those people yg nak kaya cepat dgn paksa org

my experience, ada MLM tu nak bagi aku pnjm merce dia untuk aku cari org
then baru aku realize sume kete tu kadang2 bukan diorg punya
mgkn sewa or pinjam

1 lagi, ada yg paksa aku tanda tangan registration form
klu x sign, nahas aku
disebabkan mereka ramai, aku pun sign
siap amik ic aku lagi
korang bernasib baik aku x repot pada polis
sbb ugut dan ancam keselamatan aku

aku bersyukur ramai lagi yg menyedari benda ni salah
tapi, aku kesian, ramai gak yg terpengaruh
suke berniaga orang daripada produk

I tak pernah ada pengalaman, but my friend (pompuan) nyaris2 terjebak.  Dia ada join gathering group ni for few times dan dari situ timbul perasaan teruja sbb tgk sume org pakai keta beso dan for sure $$$$$ cam masyukkk.

Org bujang so seronok la, tetiap ptg or malam p lepak kat satu restoran yg mmg ditaja oleh group neh.  Dari situ depa mula cucuk jarum supaya die list down kan nama kengkawan yg ada dalam hp yg die rasa tau brape anggaran pendapatan bulanan and at the same time perlu utk cari extra income.  

Next step bakal upline pun dok hangkut la die ke bank utk buat loan.  Nasib baik at this point die da mula terpk laen macam.  Setelah pk panjang die tarik diri dan dari saat itu la HP die ni tak aman sb group FC ni dok call/sms mtk nak jumpe die konon nak bagi nasihat.  Bila my freind tak bagi respon derang main kasar, kutuk minah ni kat FB ... sian I tgk die sampai menangis2 bila baca komen2 group FC yg kononnya yg da berjaya.

So to all out there ini la pendekatan derang, memaksa dalam diam ...better b extra careful.
Bak kata sorang forumer kat sini, tak pe kalu duit cukup2 ... asal malam2 tidur lena... renung2 kan lah.

btul...btul...btul....jgn jadi tamak smpai makan diri...sikit2 lama2 jd bukit

Inilah perniagaan menjahanamkan org melayu

175# ayie02
bukan nk kata...tp kita mudah tertipu ngan keindahan depan mata...kdg2 dh x fikir logik akal...smua nk cepat & senang je

ye betol kat cash converter kat bukit tinggi ada jual pewangi lampbeger tu..wakakkahh

Follow Us
apa jadi ngan ko mamaque?
apa kesalahan?
bioessence Post at 10-3-2010 11:43

takde aper...kena banhammer oleh mod isu semasa jer....kat sini mod baik2 kat sana ramai mod keling

Bila orang buat MLM claim senang nak buat duit dengan banyak dalam tempoh tertentu,
mula orang kata penipu, scam and whatsoever,
bagi aku memang betul pob boleh buat duit banyak tu,
MLM adalah Multi Level Marketing,
another way for market the product,
orang claim yang boleh buat duit sebanyak sebab the system they used are proven,
that why marketing ni kena work smart,
but to aku akui nak achieve that kind of amount keuntungan quite impossible,
but it is not imposibble if we do the right system and the right time,
bagi aku nak cari duit memang susah even you do the MLM,
but the better way is we need to find a smart way to do the business.

Bila orang buat MLM claim senang nak buat duit dengan banyak dalam tempoh tertentu,
mula orang kata penipu, scam and whatsoever,
bagi aku memang betul pob boleh buat duit banyak tu,
MLM adalah Mult ...
dune1989 Post at 12-3-2010 15:26

ini 'duke' kepada june bunga ker? geng FC dah panggil geng ker?

ini 'duke' kepada june bunga ker? geng FC dah panggil geng ker?
alfida Post at 13-3-2010 10:50 AM

just a nobody..well aku bukan member Friend Club but rasa nak share aje bile terbaca posting2 negative..
kat dunia ni macam2 orang,
aku tak kisah pon if peoples want to skeptikal with the MLM,
because I know it's only a way to do the bussiness,
tak minat tak per,
aku tak pernah nak memaksa orang nak join..
if nak join aku assist sekali dorang nak berjaya,
biar la berjaya bersama2...

Post Last Edit by penjejakbadai at 13-3-2010 14:12

pada aku tak salah pun join MLM ...tapi janganlah menipu orang dengan memberi gambaran kurang jelas, menipu ajak orang (kata perji jumpa kawan lamalah, ape ntah, bla bla) tapi dibawa ke situ dengan paksa rela(kenapa mesti menipu?), kurang jelas (jual produk ke cari downline macam sistem piramid?), kenapa mesti memaksa (secara tak langsung) labur or melebur 41 k.....kenapa mesti berahsia?marketing plan tak boleh bawak keluar dewan...kalau wujud gharar ..keraguan ..sah-sah ulama ape ntah (ala, yang selalu jadi bahan rujukan tu) kata haram....memamnglah...kalau dah melabur...mestilah kita nak pertahankan walauapapun...yelah..duit dah labur ...daripada terus melebur...so kita memang faham perasaan mereka

pada aku tak salah pun join MLM ...tapi janganlah menipu orang dengan memberi gambaran kurang jelas, menipu ajak orang (kata perji jumpa kawan lam ...
penjejakbadai Post at 13-3-2010 14:11

Agaknya part ni yg org MLM tak faham. MLM tu mmg tak salah. Yg salah, cara yg dibuat oleh peserta MLM & kaedah yg diguna pakai utk rekrut org lain. Bila ckp ttp MLM tersebut, bukannya diorg nak cerita ttg product, sebaliknya sebok nak cerita ttg cari DL (tak kisahlah istilah apa yg diguna). Tu je la yg diulang2 10000x.  Seboleh2 nak suruh org masuk, biarpun hingga ke peringkat paksa org berhutang utk penuhi syarat. Jgn lupa, dari beribu2 org yg join MLM, berapa kerat je yg betul2 berjaya? If berjaya pun, sampai takat mana diorg boleh sustain kekayaan tu?
So apa akan jadi pd mereka yg join tapi gagal? Apa akan jadi pd hutang tu tadi? Bukankah ianya menjadi beban yg berat pulak? Yg upline lak nnt, sanggup ke nak bertanggungjawap dlm hal ni? Maybe tlg bayar hutang ke, tlg cari jalan utk bayar hutang ke...  TAK KAN, rasanya2 upline tu nnt sure akan ignore downline yg gagal ni. Takke menganiaya org tu namanya...

pada aku tak salah pun join MLM ...tapi janganlah menipu orang dengan memberi gambaran kurang jelas, menipu ajak orang (kata perji jumpa kawan lam ...
penjejakbadai Post at 13-3-2010 14:11

kalau dah desperate...sebab dah melabur @ melebur....semua halal haram tolak tepi....yang penting duit haram bagi anak bini makan

aku sekadar nak peringatkan...bukan apa...dah makin ramai yang dah terkena...dengar khabar...pegawai KPDNKK dan BNM pun dah mula 'mengintai'... sebab dah makin bnyk aduan diterima
mamaque Post at 6-3-2010 10:51

betui tuh...aku sendiri dah call KPDNHEP..dia siap sound, jangan masuk...semua tuh penipu...
tunggu masa nak kene rush je...

setakat dgr khabar nih biasanya  tak betul/tak pasti, entah2 khabar yg sengaja disampaikan2 utk menakut2kan org melayu yg nk maju.....dh bertahun dh bisnes ni, takde ape2 pun.kalo boleh pegawai BN ...
june_bunga Post at 7-3-2010 22:05

bukan nak dengki ke apa akak oii...
just nak pesan memesan..itu pun dituntut dalam Islam kan...
kalau akak tak percaya..akak sendiri boleh call terus ke KPDNHEP..
cakap kat bahagian aduan pengguna..
dan cakap pasal DCHL...berjela2 la dengar khutbah dari officer tuh..
ayat last, jangan masuk...tunggu masa nak rush...(itu ayat dari bulan ogos 2009)..
tapi sampai sekarang aku rasa KPDNHEP , blom rush lagi kot...
kesian gamaknya...:re:

selagi ade melayu bebal nk cpt kaya
smp bila2 pun skim cpt kaya aakan wujud
melayu ni if korang bt ajaran sesat n skim cpt kaya
sudah pasti ade pengikut
paling kurang 2 ekor

regards

salam..semalam baru je g friends club kat sunway.entah apa2.kawan tunang yang ajak..mula2 kawan tunang kata bos dia nak jumpa wat tender@kontrak..rupenya benda ni.aku dan tunang terpaksa  duk satu jam setengah dengar ceramah yang tak masuk akal..konon nak pancing gan keta sport fairlady tu.hahaha tak jalan.ingat nak balik datang lak sorang lagi mamat duk ceramah (mengaku polis).dah kata tak nak.lagi nak paksa2.sebab diowg lagi aku gan tunang terlepas parti kat shah alam.cuba la guna otak tak allah dah bagi.bagi 13k buta2 kat owg pastu cari 2-3 owg dapat 7k+2k sebulan.menjanjikan money back konon..yang best tu guna nama kerabat raja+tan sri+dato..sebab nak jaga muka kawan tunang terpaksa dgr gak.tapi last sekali blah mcm tu je.geram tul..ni bukan bisnes.ni bisnes mahu bunuh kawan.. yang pelik ye sanggup berhenti keja pasal benda ni. korang dapat duit banyak2? boleh buat asset ke? tak boleh kan? pinjam bank.nak kena bayar bunga.beli rumah..tak da yer cash.sama juga gan kereta.last sekali muflis..tunang aku kata.selagi ada tulang 4 kerat ni ada selagi tu dia cari rezeki daripada terduduk menyesal kerana pasal benda ni.biar la owg kata kita ni zaman batu ke apa ke.sedar la anda semua tertipu jika menyertai friends club.

carta MLM korang.......

ok...aku nie xla cekap sgt psal MLM nie..tp aku nie suka la nk ambik taw dan aku qs xsalah kalu aku nk kongsi dgn org lain..aku qs xdk satu pon bisness yg salah dlm dunia nie hatta MLM skali pon xkisah la up ka downtrend,hai-o,606,unstopaable dll...sume nie btoi sbb company tue ada tp kena la bt penilaian sniri kedudukan kwangan syarikat tue..tgk dulu brg apa yg di jual mcm mna system kerja dia budaya depa mcm mna flow duit tue mcm mna..apa pon org nk kta MLM nie menipu la apa la tp kenapa ada org yg bt berjaya dan ada juga org yg bt tp tak berjaya..sume nie bergantung kepada diri sendiri la sbb diri sendiri la yg bt bg jd sume tue..jangan la cepat putus asa msuk or nk memulakan sesuatu bisness tue nk esk berjaya terus..mna ada bisness yg mcm tue..pikir la sama..tnam pokok durian hari nie bg tmpoh smggu nk bleh mkn buah dia mmg gila la...so fikir2kan la sndiri wahai rakyat Malaysiaku..sapa yg qs boleh bt buat la..dan kepada yg  xmaw bt tue xpayah la nk bubuh pasir dlm periuk ns org lain..sume org reti kot nk bt pemilihan sendiri...saya bercakap nie melalui apa yg sya lihat dan alami....sorg bekas banduan yg dijatuhkan hukuman penjara 7thn akibat kemalangan bas ekspress di pahang beberapa thn lalu kini sdh pon berjaya dlm bisness MLM nie slps 3blan keluar dr penjara..dan org itu adalah bapak menakan sya tp sya xpernah pon join dia..pkir2 kan la nk berjaya ka xka sume tue brgantung ats diri sndiri..

ok...aku nie xla cekap sgt psal MLM nie..tp aku nie suka la nk ambik taw dan aku qs xsalah kalu aku nk kongsi dgn org lain..aku qs xdk satu pon bisness yg salah dlm dunia nie hatta MLM skali pon xkisa ...
dd_ciko Post at 15-3-2010 08:22

memang betul tu..usaha rezeki masing2 semua ditentukan tuhan...tak salah pun nak join MLM nih..
x semua MLM nih penipu..ada jugak MLM2 yg bagus..
yang tak bagusnya, bila tiba pada goup2 lain yg create depa punya formula dengan sistem sendiri..
itu yg jadik tak bagusnya...
pasal FC nih plak, puak2 nih selalu berpura2..panggil kawan2 kononnya nak lepak2..dah lama x jumpa...
last2 ada dtg mane ntah geng2 'ya betul betul' nih...duduk sekali...
pastuh dengar la citer khayalan, bukak laptop,tengok gambar konvoi kete mewah gi sana sini sambil disupport oleh ahli2 geng 'ya betul betul' di sebelahnya....
kita dah la tak kenal org tuh, nak jaga hati kawan lagi...takkan nak kurang ajar plak cakap x nak dengar..so melayan je la sampai habis...
lepas habis dengar, siap hulur borang suh isi nama la bagai..bukan nak masuk pun lagi...
lepas amik borang tuh, esok lusa siap la depa call bertubi2, ayat suh masuk...memang sakit jiwa:@..

pokok pangkalnya....modus operandi depa nih pada awalnya hanya mengelabui mata org je..tanya produk apa jual, depa kata ada la minyak wangi..so, aku cakap macammana nak habiskan jual minyak wangi nih..
depa siap cakap...takpa..produk tuh yg kedua..yg penting..nih..sistem nih...nkko kena cari si polan tuh, si polan nih...
nko simpan barang nko, nanti si polan tuh beli la..ape ntah aku pun x paham...

bulan depan confirm dpt cek rm4000, so duit tuh nko simpan buat bayar nstalment bulan2 kat bank..siap bagitau lg, dalam tempoh 7 bulan x kan tak bleh dpt downline kot..???giler kan...macam tuhan je depa nih...so, mana2 yg akal agak sinkat tuh, akan terpedaya la dengan kata2 hikmat mereka ini...

just berkongsi pengalaman je...
x salah..lantak korang la nak join bende nih pun..gamak nak kaya cepat..nak pakai sport car cepat2...
so, jadik apa2 nanti...sundri mau ingat lar.lalalalalala...