CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaque

Friends Club (DCHL) MLM penipu melayu!

59# dainese

adik-beradik frensclub la ni..aku pnh tgk web dia..karut je...

57# ellialien

ok la tue ada jgk side income raya nie.. kuih apa jual? byk jenis ker?

hahaha...aku dah pegi jenguk port dorang neh kat sunway..pegi pun atas dasar nak jaga hati kawan jek...masa sampai tuh perghhh...berderet kete mewah dgn plat no sedondonnyer!!sampai port dorang aku dhidangkan dgn ceramah poyo bg setiap meja..(by group la neh)punyalah boring dengar ayat skema MLM neh last2 aku soh stop sbb aku dah tak sabar nak bagi soklan..bertubi2 aku soal n setiap kali xboleh jawab depa akan pass pada yg lain jawab soklan akulast sbb bengang tak dapat racun aku,depa kata u tak payah join lah..

tapi memang kesian..follower sumer terdiri dari orang melayu.takde pun follower baru dari kaum cha ya nun alif)tak rasa pelik ke?yg dok atas2 je kaum depa..

61# lostnfaun

de gak la.lgpun aku tlg mak aku je.dpt pun sket.tuk lepas beli bj raye.hehehe...de 9 jenis kueh.cthnye makmor,jam tart,samprit,almond london,choc chips dll...x amik ode byk coz mak aku still keje lg.takut xmenang tgn plak nt.huhu...

62# parangskeper
macam yg aku mention earlier...cine2 dah tak pandang dah DCHL lambegek nih...rubbish katanya..
dia cakap sekarang cina2 nak tipu melayu plak...
depa nak kaut duit2 org2 melayu plak..
serius..percaya la cakap aku...
aku pun tak paham kenapa la bangsa kita nih senang sangat terpedaya dengan friends club nih...
pikir2 baik2 tuh..41k tuh..bukan sikit...

yeler lost, makcik aku tu pun org jenis mkn gaji, so dia tak pikir sgt pasal side income nih. tapi dia rajin jugak beli product mlm.. more to user dari jadi pembekal la.

aku skang buat jahit manik, tapi skang dah slow...dah x larat. satu baju nak kena siapkan dlm masa seminggu...sampai umah pun pukul 8-9pm, kadang kul 2am pun x siap jahit lagi. Letih oohhh..

Fwens Club tu dah takde cina yg 'baru' nak masuk pasal dah ramai cina dah kena tipu. Ikut kata member cina aku, pernah masuk paper bahasa cina dah DCHL nih. Melayu mana reti baca (kecuali yg skolah cina lah)..

Yg aku x tahan, part lompat2, menari2..term 'abg macho',..how yeah...

Follow Us
percaya lah fc ni boleh wat duit .....yg kene tipu tu aku x th mn silap nye , company betul plan marketing betul ..tp napa die kata penipu......dlm fc ni x de yg gagal kecuali org dh berputus asa ... mn otai2 yg dh lama dlm MLM ni .meh dtg ngok pelan kiteorg then u all decide cam ne ..ok ke x??????

member2 aku ade yg join fc ni.
aku n bf penah la pegi perjumpaan diorg. mase bulan pose aritu.
sedih betul tgk org2 bawahan sume melayu..
member2 aku dah kuar duit byk, tp dgrnye belum dapat hasil.wallahualam..

wah rancak nye u ols bersembang... hahaha...

pasal FC ni ek...
erm..aku igtkan apa FC ni sebenarnye then bila gi dengar table talk...
baru la tau....adek bradek SYN(steven yeam network) lamp beger.... hehehe...

talk SYN aku gi dengan ujung 2008, n FC ni this year..bln 9 camtue...
ohohoho...
(aku ni jenis kalau orang kate ade bende bleh buat duet...aku gi jerlah dengar, apesalahnye kan? n perinsip aku... aku xnak orang yg xplain tu mengharapkn aku join derang....hahaha...sebab aku SUKE FIKIR DAHULU....

pengalaman aku jumpe FC...

mmg teruja..seperti kata2 u ols...
sape tak teruja kan dengan income bulan2 5 angka hehe..
kete lak mewah2... pastu dapat gi jalan2 melancong nJoY.....

aku igt nak pk...tp keadaan time tue macam xnak bagi aku balek jerk...
last2 aku sign borang loan gak.... padahal aku cakap aku ada hal lain...tp diorang still dengan ayat2 manis... hahaha... tp biler aku dah sign borang tue...baru lah lege...leh la cakap nak chow ade hal...)

then esok nye mike2 col tanye dah siap ke blom cop majikan sumer... aku cakap belum siap....sebab malam tue aku belek2 borang loan kat rumah....   hehehe... so tak jadi lah....
sebab ada tulis pemotongan biro angkasa kat belakang tue...tu yg aku xjd masuk...n sebab2 lain...

better xyah la mencube mlm neh...

akhirnya haku berjaya dptkan info ttg "FRIENDS CLUB" ni.....tq friends....hehehehe! last friday night ada la sorg budak keje gomen kat USM ajak jmpe sbb nak terangkan ttg side income ni.....so pegi je le kan......igt dia sorg...rupenye siap ada lg 2org melayu & 3org chinese....sorg tu siap bwk kete FAIRLADY nye....siap suh haku msuk & bgambar.....so haku pon buat la....tp kete haku pon x kurg gak hebatnye sbb civic 2.0....so aku xde le jakun sgt kan....huhuhu! budak ppuan tu cuma pakai myvi jek.....siap ckp nnti dlm bbrape bulan nak resign & buat friends club full time....

tp dh terbau something fishy....sbbnye bila tnye that girl dia ckp nnti upline dia brief sbb takut bg wrong info...so dtg je yg upline & upper upline bila dia cerite je smua jd tukang ckp "BETUL...BETUL..BETUL...." mula2 x pasan....tp dh byk2 puluh2 kali haku rase cam dorg tu tak lebih dari robot yg dah disetkan word "BETUL"..... kelakor pon ada.....

mmg modal rm19 sehari xtau sampai bila...bukan boleh bayar daily.....tp byr lump sum rm41k...tu kira2 balik rm41,000/rm19 (sehari) = 2157 hari atau kira2 hmpir 6taun punye.....mmg dia attack staf gomen....tak pon CLG - company link to government yg payslip boleh guna tuk apply loan.....loan dorg dari AMBANK yg mmg interest maha tinggi....dorg ada org dlm kat ambank yg dpt top sales every year dlm mesia & 1 of the friends club member....lps ni next event dorg nak buat trip ke hong kong pulak siap gi disney & macau....dari macau balik ke HK naik helikopter dgn kos rm1.2k 1 trip yg ambik masa 20minit je.....pstu nak sewa star cruise yg ada 15 tingkat khas tuk member2 dia je....tu mcm impian setinggi langit....tp sblm ni dorg mmg betul2 buat trip ke genting & smua kos ditanggung....mau tak tanggung klu dh jd member & kuar modal rm41k kan?

bahye la.. duit 41K tu bleh wat mcm2, usaha biz elok2. manade jalan nk kaya cpt. kalau ada, xyah la org sume bkeje mcm apa meredah traffic jam segala.

tingat masa sorg minah MLM approach aku. siap blagak tunjuk kete dia. last2 aku tanya, apa relevannya ko tayang kete ko? org kita kalau kaya mmg nk tayang kete je ke? mak ayah aku x join MLM bleh gak beli kete besar, tp x lak depa nk beli. duit simpan dlm bank, sng anak2 nk masuk U xyah apply ptptn. bengang je minah tu.

rugi. kalau duit byk baik simpan, bleh gak mbantu keluarga di masa dpn. kot2 ank ko sakit ke, ko kena kanser ke, xyah la tggu muka kuar sokkabo mintak bantuan. apa laaa.

lps jumpa minah friends club tu tetiba menderu sms msuk....dari upline, upper upline & geng2 dorgh ckp jom fight tuk tmbh income, bla..bla..bla....huhuhu! siap ajak jmpe....bgtau x senang dorg siap nak buat gerombolan mai umah....x kuasa tul.....

korg bygkan la juz cari sorg member je trs dpt rm11k...mau dorg tak pulun kejor cari orang matian2an...then next downline dpt lg rm6312....kene cari 4 org at least....tp gile sehhh! mmg x logik...tp haku suka je gi dgr cmne taktik dorg.....spt biasa taktik kete mewah la....sorg je cina yg atas yg pakai...yg lain2 tu had pkai kete myvi, saga dlll.....huhuhu!

Ada anak melayu yg dah pakai kereta best. Unfortunately, they target org yg tak pernah dapat 1st class service, dari makan kat hotel sampai la pergi bercuti, semua buat 1st class. Bukan ala2 cuti tour group.

Mmg kalau u dapat 4 downline yg sanggup fork out rm41k, baru u dapat Rm11K & imbuhan rm6312. Itu 4 orang bkn u boleh dpt dalam setahun dua. Pastu, produck yg yg berlambak2 tu, mmg dia kata akan distribute kt spa & boutique dia, tapi terjual ker?  Butik dia x sampai 5 kedai pun.

Ni semua bab formula mathematic. Kalau korang fail math, mmg bunyi cam gempak. Cuba ko kira balik bln2 ko nak kena byr bank & duit extra tiap kali nak bwk org gi RMS & seminar. Lebih dari rm78k.

Baiklah aku habiskan duit tu kt pendidikan anak2 aku & bisnes aku

75# elrida

tu la... siap tnjuk slip maybank yg chinese tu dpt rm62k for october income....tu bape org dh msuk bwk dia.....yg budak2 melayu tu dok sms ckp smoga success la, btemu dia ambang kejayaan la.....bygkan la loan rm41k tu bape bayar bulan2.....

Hehe mmg kira wak lu gak..
Pastu sedap je nak panggil org keje makan gaji "low yah" atau ubi ... sabo jelah.

Itulah, hubby kata kira gila benor la kalau nak amik RM41k, baik bukak bisnes sendiri t ...
elrida Post at 24-8-2009 15:40

nak join..nak join..minatnyerr

hmm, tak perna tau pun ttg fc ni... mmg tak main la ngan mlm, malas nak ambik tau.
Tapi dr yg diterangkan..
if nak masuk sya kena bayar rm41k... then kena ada 4 org dl baru dapat income rm11k + rm6000++,  if kira rm41k x 5 (termsuk  saya la...kononnya)... dah rm205k.. tapi sya akan dapat dlm rm17k jer... yg rm188 tu dah gi mana? No wonder dpt sponsor g makan angin...

Nampak sgt mengarutnye tu...

aku ada member buat full time FC...pnh tya dia klu bisnes, apa produk FC? dia kata xde produk tp yg penting marketing plan mau kuat... klu jual produk takkan ada pegawai2 sggp letak jwtn semata2 nk jual produk. tak logik katanya... of cos lah depa target pegawai2 @ keje gov sbb senang nk buat loan. siap ckp lg bule generate income riban2 tanpa keje kuat. klu pose je misti tunjuk isyarat Bagus. bencik betol ... aku cuma nk bg peringatan tp dia dh kelabu dgn duit... tgk la stakat mn bley dpt income 15K sebulan