CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 5633|Reply: 21

Dilema Cinta Dua Negara

Edited by miminn at 28-7-2019 10:16 PM

..............

fikirkan masa depan, bila dah kawin n ada anak nnt... dah byk kisah anak dilarikan ke luar negara n mcm2 lagi. jadikan suma tu pengajaran. mmg la kita x jangka n kalu leh xnak suma tu berlaku. tapi lebih baik beringat sebelum terkena. lelaki Malaysia pun ramai lagi yang baik2 n boleh jadi pembimbing..

hmm, mak ruth dulu tak benarkan jugak kakak ruth ngan s0rg lelaki acheh nie. maklum la, anak p0mpuan....katanya kalau dah kahwin, mesti ikut swami, tak sanggup berjauhan....
y0ur pakcik n macik tue rasanye ckp mcm tue sbb tak suka......kalau ruth pun ckp camtue jugak kalau tak suka.

suruhla c0usin u bwat istikharah byk byk. berterusan smpi dpt jawapan dan nekad ngan keputusan yg bakal diambil. nak kahwin nie nak juga restu ibu bapa kan......takut nanti tak bahagia plak marriage life tue.....menyesal masa tue dah tak guna..... menyesal skrg, pendapatan.

lelaki tue miskin ke smpi macik n pakcik u ckp camtue?

bukan masalah materialistik. kaya la, jutawan la. tapi be realistic. bukan senang nak kahwin dengan foreigner. u baca dia baik la, beriman la, whatsoever. itu yang nampak secara luaran, u baca dari blog. hakikatnya kita tak tau. bukan nak pandang rendah or what, macam kaycheck cakap la, bila jadi benda buruk, anak dilarikan la, apa la. tak mustahil cousin u nanti kena sacrifice, ikut husband, duduk indon. mungkin mak dia pun tak boleh accept tuh. but anyway, cousin u lagi kenal with that guy. buat la istikharah, mintak petunjuk, apa yang terbaik. but i guess malaysia masih  ada lagi lelaki melayu yang baik.

I guess all parents akan pikir bende yang same kalau kawen ngan foreignor. Auntie aku dulu pon mati2 tak bagi anak dia kawen ngan mat salleh, famili auntie aku kire kaya n golongan kerabat..and diaorg pon ala2 western gak,  tapi alasan uncle n auntie aku masa tu, susah nak bawak masuk Islam since dia dok oversea.. so, diaorg bercinta jarak jauh jelah.. tapi akhirnya bagi kawen gak setelah rasanya hampir lebih 15 tahun bercinta. Both tak kawen2, tapi akhirnya dapat gak kawen, sekarang ok jelah, mat salleh tu pon pandai ambek ati, belajat semayang semue.. Tapi awal2 dah siap sign surat agreement jadi aper2, kalau ade anak ke hape konpem kene bawak balik Malaysia. Even second cousin aku yang laen lak nak kawen ngan Malay Singaporean pon parents dia risau gilerr...

So pendek kate, semua mak bapak akan risau kalau kawen ngan orang luar.. Susah nak bagi alasan..

masaalah... dibuat buat

Follow Us
7# mnaa

6# cik.panda

yaa. most probably naluri ibu bapa... but... dont u think at least bagi peluang dekat anak dia and jangan tolak mentah2?

betul ramai lelaki melayu baik2 lagi...

se ...
miminn Post at 6-3-2010 22:47

bagi peluang? trial and error? rasa tak sesuai nanti cerai? u mean macam tuh? sorry im asking.

if i were ur cousin pun, orang semua tak approve, aku akan rasa tak adil. sebabnya orang semua tak kenal lelaki tuh macam aku kenal. kalau betul la cousin kau rasa pilihan dia yang tepat dan terbaik, cuba la cakap elok2 dengan parents dia. selain tuh banyak2 la doa jugak, mana tau lembut hati depa. in case pada masa depan anything bad happens (tak doakan, aku cakap in case), cousin kau takde hak nak salahkan sesape, pasal dia yang buat keputusan sendiri, dan dia dah dengar nasihat orang dulu. hidup kita, kita yang berhak tentukan.

masaalah... dibuat buat
tokmanting Post at 6-3-2010 22:08

{:2_77:}{:2_75:}{:2_78:}

thread cinta antara benua/negara dah ada di belakang

thread is closing soon

Jawa hensem pe...tngok Ahmad Dhani tu je...anak2 dia pun kiut2

rasanya thread ni x sesuai kat sini.... :cf:

but then... i will biarkan dulu... sehingga dapat kepastian..

mod muffins...kat mana thread yg sid tolog carikan tu...pls mergekan ...tq

rasanya thread ni x sesuai kat sini.... :cf:

but then... i will biarkan dulu... sehingga dapat kepastian..
muffins Post at 26-3-2010 15:12

huhu. ingatkan tokmanting dah close kan hari tu thanks anyway and sorry.

Kenkadang kesian kat mak bapak. Susah payah bela dari kecik sampai besar. Jaga elok, takkan lah dalam memilih pasangan hidup anak tu makayah tu tak ada hak untuk pilih yang mana diorang rasa terbaik untuk anak tuh. Tak kiralah releven ke tidak alasannya yang makayah tu bagi. Mungkin pada diorang anak diorang 'deserved' better.

kalau cousin u betul2 yakin ngan lelaki tu DAN berhajat nak kawin suatu hari nanti,bawak jumpa parents.terima atau tak tu belakang kira.
kalau cousin u cinta separuh mati TAPi belum pasti untuk hidup bersama,tak perlu lah begitu serius untuk menjalinkan hubungan.
i rasa cousin u pening pikir pasal family dia sebab family dia dah reject awal2.

well, cousin dia ni still study lg..
means muda lagi la kan?
tak pe la kalo nak bercinta pun.. bercinta aje la..
future planning tu, pas abes study nanti suh aaa dia pk kan btol2..

now just study je la btol2..

bila dah tak suka...mcm2 alasan la yg keluar...kdg2 tak logik pun ade...kawen mmg senang...tp mengharungi cabaran2 dan bebanan2 rumahtangga tue yg susah. Lebih2 lagik bila melibatkan 2 negara yg berlainan walaupun mgkin se-agama. Keputusan yg dibuat haruslah rasional...jgn biarkan emosi dan perasaan menguasai fikiran. Fikir semasak2. Perkahwinan bkn-nya eksperimen dan bukan juga "try n error".

Post Last Edit by kementot at 1-5-2010 09:51

erm ssh jgk kn....alah kalo mamat indon tu baik ok jer...jgn mat lombok udah ler.....org indon ngan mesia ni dia pnyer kehidupan xde la beza sgt kn....(aku rasa la).....

bila dah tak suka...mcm2 alasan la yg keluar...kdg2 tak logik pun ade...kawen mmg senang...tp mengharungi cabaran2 dan bebanan2 rumahtangga tue yg susah. Lebih2 lagik bila melibatkan 2 negara yg berla ...
MrAduka Post at 5-4-2010 09:40

huhu. saya setuju. tapi ada coursemate saya yang dah kawen cakap perkahwinan ni satu perjudian. untung sabut timbul. gitulah lebih kurang ayat dia. wallahualam. saya belum kahwin so tak tahulah. huhu

erm ssh jgk kn....alah kalo mamat indon tu baik ok jer...jgn mat lombok udah ler.....org indon ngan mesia ni dia pnyer kehidupan xde la beza sgt kn....(aku rasa la)......ayh aku ngan mak aku ok jer... ...
kementot Post at 7-4-2010 11:31

kacuk ropanya...confirm comey lote minah klate ni...ekekeke

12Next
Return to list New