CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muteq

Pengalaman-pengalaman sesat di hutan atau mendaki gunung

ade sekali tu...sy ikut aktiviti berkayak..pon sekolah py aktiviti...thn 1999...yang ni xde la mistik...tp mmg tiap kali sy join aktiviti lasak mestila ade benda terjadi...mase tu cikgu suh berkayak secara berpasangan laki n perempuan...tp sbb sy dah xcukup..maka berpasangan la dgn perempuan...bile pompuan ngan pompuan..dua2 lembab ah..so ketinggalan...kayak kitorg duk belakang sekali(mase perjalanan pulang ke starting point)..agak jauh gak kami berkayak..lebey kurang 4 jam(kalo xsilap...sbb dah lame kan)

sekali..dah la lmbt...,mase tu dah dh xnampak byg kayak yg plg hampir...tetibe kayak kami bocor..huhu..syahdu betul!tp sy pon da xingat camne leh bocor..so kami terpakse terhegeh2 berkayak ke tepi...sbb mase tu takde henpon lg...kami xleh contact sesapa...kwn2 lak leh plak blah camtu je...xde yg nak toleh2 ke blkg pon..so kami berdua amik keputusan plg bangang...nak berjalan kaki je dr tmpat kami parking kayak yg bocor td ke tmpt starting point...sekali bile jenjalan je...bkn starting point kami jumpe...paya bakau lak yg kami jumpe..dah la sunyi sepi..pompuan lak...bile try jalan ke depan lg..kaki mula tenggelam dlm lumpur paya tuh...ayyaaa...hampir nangih dah

kami patah balik n pusing arah bertentangan...dgn penatnya...panas lg,...akhirnya nasib baik kami jumpe kampung org...ape lg kebetulan partner sy rumah dia kat daerah tu gak...kami pinjam tipon tuan rumah tu..tipon kakak partner sy suh dtg amik kitorg...sambil2 tggu kakak dia amik...sempat lg kami mandi manda makan minum kat umah pakcik tu...yg kwn2 yg tinggalkan kami semua dok kalut cari kami...padan muka...sapa suh main tggl je kami berdua perempuan nih..
so bile kakak dia dah amik..kami pegi semula ke starting point...naik kete lg...semua duk terkejut ah...pegi naik kayak...balik naik kete.....kalo zaman skrg mayb lbh senang leh call henpon...tp zmn ni dak skolah mane ade pakai henpon lg...cikgu pon xpakai lg..
itu aje la antara siri atau pengalaman sy menjejak hutan,gunung ngan sungai mase zaman remaja sekolah dulu..
sorry la kalo cite ni xbesh...saje nak memeriahkan umah yg suam2 kuku ni...kalo da xde cite leh tutup kot umah ni

Rate

1

kan dah cakap dahh... hutan tebal lagi ngeri dari kubur di tengah bandar....

Post Last Edit by pinktriangle at 8-3-2010 18:05

bagi aku baik hutan atau kubur atau apa2 pun nak2 aktiviti outdoor ni mmg lah aku
xberkenan...mybe aku ni jenis yg suka selesa kot..tmpt tdo best..ada toilet semua..
n faktor terpenting jugak sbb aku penakut

aku ada citer pengamalan sendiri sorang2 lagi sesat tapi bukan kat hutan atau panjat gunung tapi sesat jalan huhu..pengalaman aku ni sgt berharga sbb ianya berlaku tanpa dirancang..boleh ke nak share kat sini TT ngn mod?

SESAT kat gunung mmg tak pernah... tapi kalau diganggu tuhh biasak rr.... hutan beb... mana takde penunggu.... tempat dia..... kita yang mendatang....

takat nih syukur tak penah sesat @ jumpa samting...
moga tak kan pernah jumpa....

15# pinktriangle
share la

Follow Us
best gak cite TT....
sy x de pengalamn msuk hutan...sbb sy ni penakut..lg pun ramai gak kekawan yg join ekspedisi masuk hutan ni cite jupe mcm2...

Post Last Edit by pinktriangle at 9-3-2010 16:14

Post Last Edit by pinktriangle at 9-3-2010 16:08

15# pinktriangle
share la
muteq Post at 9-3-2010 09:49 AM

alamak camne nak taip bagi bentuk kuar karangan...jadik peliklah...sebaris2 ayat kuar..help mee..
dah taip tapi kena buat copy balik nak buat biar jadik bentuk karangan

thanks TT.tapi camne nak taip kuar jadik bentuk karangan??? taip jadik satu persatu pulak kuar...
ni tgh sibuk mengedit...pls help meee xretilah nak taip panjang2 kat forum ni align lari semuaa

wee panjang nye cte. kecian asik sesat.
biar lambat asal tak sesat.

Post Last Edit by pinktriangle at 9-3-2010 16:40
wee panjang nye cte. kecian asik sesat.
biar lambat asal tak sesat.
krestfallen Post at 9-3-2010 04:21 PM

nasib ko buat lawak hilang duka lara aku jap...
panjang sbb ada 3 peristiwa..camni aku paste satu persatu..jgn rply ape2 tunggu post aku dulu.yalah dulu senang sikit leh view sblm antar..ni dah antar parahh nak edit byk kali pun dah pening jadinya

Post Last Edit by pinktriangle at 9-3-2010 16:44

intro dulu..citer ku ini tidaklah seram kerana tidak diusik oleh hantu tapi seram gak kerana aku hadapi sorang2 dengan tempat yg ku xkenal,org yg ku xkenal..kejadian ni rata2 berlaku semuanya di shah alam masa aku belajar kat uitm..

kejadian 1 dlm kampus uitm tu sendiri

masa ni aku baru saja jadik student kat sana.time ni ada qiamulai kat masjid.katanya semua org wajib datang.so aku pun dtglah.tah camne setelah lama melepak disana,alih2 senior ckp sapa yg uzur boleh balik skrg.xperlu buat qiamulai.aku pun happylah boleh balik.tapi aku tgk aikkk aku sorang je uzur rupanya.org lain boleh..ahhhhh lantaklah aku nak balik jugak.dari masjid tu nak ke kolej aku (cempaka) mmg kena naik bukit.tapi sbb aku mls,pkr sendiri mesti ada jalan short cut kan.so aku pun buatlah andaian sendiri dgn melalui jalan yg turun bukitlalu sebelah kolej perindu.so xdelah penat sgt kena naik bukit nak ke kolej aku kalo ikut jalan asal..

jalan punya jalan agak jauh tiba2 aku jumpa sorang bro ni pakai baju askar.aku lupalah persatuan apa pakai uniform camtu.aku tergerak gak hati tanya abg..nak lalu kolej cempaka boleh lalu jln ni x? abg tu gelak je.ehh mana boleh.ni jalan mati ni dik..xkan jumpa.kena naik atas tu lalu kut masjid blabla..alaahh jln yg patut aku lalu mcm biasalah tu.tensionnya...xpasal2 aku kena jalan naik bukit lagi tinggi dari tadi..padanlah muka aku.buat pandai sendiri.lama gak aku berjalan sampai ke kolej akhirnya.time ni dah dkt tgh malam.kawan2 aku ada je kat hostel tu.laa rupanya dorg uzur mmg dorg xpegi.aku je skema.tapi dorg salutelah aku leh jln sorang2 tgh mlm n sampai selamat ke kolej dgn pakai baju kurung lagi n dorg kata kalo dorg jadik aku takut nak balik sorang2 baik dorg lepak je kat sana.

kejadian 2

aku selalu balik kl dari seksyen 2 naik cab ke komuter seksyen 19.kawan aku ckp aku ni kaya sgt asik naik cab je.apakata belajar naik bus.senang je kalo ko nampak flyover ada tangga turun bawah tu namanya nak ke komuterlah tu. jln shortcut.ok aku pun trylah naik bus.tapi aku xtau nak berenti mana.xlama lps tu aku tgk ramai penumpang turun kat situ.so aku budget kat situlah kot nak g komuter.aku pun jalan punya jalan ikut dorg.tapi tergerak gak hati tanya minah indon tu nak g komuter lalu sini ke? dia kata yalahh betullah nih.so aku ikut lagi dorg jalan..tiba2 minah ni tanya aku balik eh mau pegi mana tadi? komuter..itu keretapi tu..ooo kalo yg itu bukan disini...jauh tu.ni kemana lain..

masa aku jln tu aku dah sampai ke kaw umh org ala2 setinggan.rupanya aku sampai ke pdg jawa.patutlah semuanya indon..(kiranya aku dah terlebih stesyen kalo aku naik komuter).masa aku jln ngn minah ni semua org tgk aku diluar mcm jakun giler.tpi minah ni ada stop tanya kat sorang bro ni kata minta tolong aku sesat dia mau ke komuter.boleh tumpang dia naik motor x?dlm ati aku alamak takutnye naik motor.nasib baik bro tu kata motor xdelah xpelah.serahkan pada saya..bro tu pun suh aku ikut dia ke komuter.kiranya dia antar aku pakai kaki lah..

aku pun ikut meredah lorong yg sunyi..part paling mencabar boleh pulak ada sungai kecik kat situ n aku kena lalu jln kecik halus utk menyeberang sungai tu..seramnye bila pandang bawah rasa nak jatuh.terpaksalah beranikan diri.jalan punya jalan begitu lama alih2 aku masuk betul2 jalan keretapi!! penuh  batu kerikil landasan keretapi sana sini.susah tul nak jalan penuh batu.masa lalu sini aku dah menjerit kat bro ni kata xpe ke lalu sini? keretapi xlalu ke? mati saya nanti.dia kata xpe.jgn risau kamu selamat punya.kaw aku lalu tu landasan ktm pulak..huhu..byklah rel keretapi bengak bengkok sana sini.aku tanya jauh lagi ke? dia kata jauh lagi belah sana.sabar jelah masa dah sampai tu bro tu siap cucukkan kad komuter aku kat palang besi n mention lagi kalo nak balik kl naik belah sana yea bukan sini.dia takut aku sesat lagi.aku pun ucaplah tima kasih xterhingga sbb dah antar aku dgn selamat..

Post Last Edit by pinktriangle at 9-3-2010 16:57

kejadian 3

makin lama makin mencabar aku sesat.actually xbf aku selalu antar aku balik ke sana dari kl.tapi tah camne aritu dia ada hal so xdpt nak antar aku balik.jadik kena balik sendiri naik public transport.time ni aku dah xduk kolej duk umh sewa seksyen 2.aku sentiasa xde mood utk balik ke sana.aku akan balik selewat yg bole so mlm lah kan..time ni jam dkt pukul 10 mcm tulah..aku dah ada kat kl sentral.masa kat sini tiba2 ada org buta nak lintas jalan jadi aku pimpinkan utk dia dulu.kl sentral kan turun ecalator tu bawah dia terus tmpt tunggu komuter kan..jadik masa lps aku beli tiket aku turun escalator tu aku nampak komuter berenti aku pun cpt2 masuk dlm dgn kelam kabutnya takut terlepas.padahal aku xperasan yg aku dah tersalah naik train! kan kita kena tgk arah sentul ke,seremban ke, rawang ke..

masa dlm train tu aku mmg xperasan pun aku salah naik train lagi..cuma aku pelik napelah jauh sgt xsampai2 dari tadi..org yg ramai pun dah makin sikit.dahla tmpt aku duduk tu xde tingkap dinding semata2.xleh nampak lagi kat luar tu stesyen ape.tau jelah driver train pun bkn selalu nak ckp stesyen mana skrg.tu yg susah tu.tiba2 masa part dia baru bersuara n kata anda skrg berada di stesyen ukm..baru aku terpkr..ehh ukm tu bangi? uitm kat s.alam...ehh salah naik trainlah pulak..aku ingat nak turun stesyen lps ni iaitu bangi tapi aku xturun jugak sbb aku ego xnak org lain perasan aku cam salah naik train.aku pkr xpelah lps ni lah baru aku turun.so aku pun sampai kat stesyen batang benar..

masa sampai tu kebetulan ada pak guard yg jaga kaunter tu so aku tanyalah pakcik.. train belah sana lama lagi x nak sampai? pakcik tu kata train plg last pukul 1030 tadi..awak lambat 5 min.kalo nak pegi sana train plg awal esok kul 530 pagi.sudahhh..time ni baru aku kecut giler.awk ni nape? salah naik trainlah tu?? aku kata aah...nilah manusia buat keja kelam kabut.patutnya bersederhana dlm setiap perbuatan..(dlm hati ceramah baekk pulak bagi kat aku dahla tgh risau)bkn kata kamu, ramai lagi sblm ni sesat kat sini xkira laki or pempuan.kamu ni mmg bernasib baik sbb xturun kat stesyen bangi tadi sbb xde sapa kat sana.cuma bangku tmpt duduk je.dlm hati legaaa nasib aku xturun kat bangi tadi kalo x lagi xtau nasib aku camne)kamu juga bernasib baik sbb jumpa sy yang baik yg xkan perapa2kan kamu.camnilah awk tdo aje kat surau sini ye sampai pagi esok..(takut ngn antu satu hal takut ngn pak guard pun yea jgk mampus jadik gulailah aku mlm kang)pakcik tu panggilan tuk pak guard ok.pakck tu tanya awak lapar? aku kata laparrr pakcik..(sbb masa bertolak tdi aku lum mkn mlm) oklah pakcik pun dah habis tugas kamu ikutlah pakcik p makan naik motor pakcik.aku pun ikut jelah..(walau dlm hati mcm2 kerisauan)

pakcik ni pun bawaklah aku p makan kat sebuah warung berdekatan.masa sampai duduk tu bro warung terus ckp kat pakcik tu sosat lagi koo? pastu pakcik jawab yolahh apoo laiee..bro warung pun gelak2.(dlm hati aku mmglah ramai sesat nampaknya sampai leh jangka)(dorg loghat nogori sbb dah dkt n9 dah kan tmpt tu)borak punya borak last2 pakcik tu kata camnilah nak..apa kata kamu tdo ngn adik pempuan abang ni.umh pakcik jauh kat nilai..n pakcik pun duduk ngn family..aku pun iyakan jelah dah org kasi tumpang pun dah syukur.

so lps makan adik bro pempuan tu ajak aku p umh dia.rupanya umh dia belakang warung tu aje.nak ke umh dia aku kena lalu titi kecik langkah.(sekali lgi benda yg aku takut)utk seberang coz umh dia dpn tu.dah sampai umh aku pun masuklah.ehh bukan rumah betul nih.rumah dia hanya dibuat semata2 utk tdo.means bilik semata2.bilik yg dibahagi dgn dua bahgian..aku duk belah sini dia duk belah sana.aku dari tadi duk call xbf aku xdpt2.dah dpt call dia pulak sound aku sbb leh sesat.berleter 24jam.aku tension aku letak phone.kawan2 xbf aku nak gak bantu aku tapi dorg pulak takut dorg pulak yg sesat time nak jemput aku tu.xpelah aku redha dah nasib aku sorang2..

time ni aku rasa nak terkucil sgt2..rupanya toilet dia kat luar umh..aku pun kuar jelah.perati betul2 toilet pecah 2.satu jamban satu tmpt mandi.n antara kedua tmpt tu boleh intai satu sama lain.perghh giler xselamat.sbb time tu jugak aku dgr bilik sebelah tgh berus gigi.terus terpadam niat aku n patah balik masuk umh.tunggu punya tunggu aku bukak pintu boleh dgr dari situ.ternyata xhabis2 lagi gosok gigi? lamanyaaaa terpadam lagi niat aku.ku pendamkan jelah tahan sampai tdo bangun esok pagi huhu..

aku xleh tdo lagi duk pkr mcm2..tiba2 aku dengar bunyi pelik..tap tap tap taptaptap slow slow tiba2 laju.aku pun tgklah apa benda tu..rupanya bdk tu tdo ngn nenek dia.nenek dia bangun terdengkut2 dia berjalan.oo rupanya dia berjalan guna tongkat bunyi mcm tu.suspen sungguh.nenek tu tau aku xtdo lagi n dia bertanya..ehh nakk xtdo lagi ke? belum...nek nak g toilet amik wudhuk..dlm suram2 gitu nampak nenek tu cam menakutkan lah jugak ngn suara dia ala2 nenek kebayan gitu huhu..

masa nenek tu msuk dlm bilik balik aku dgr dia mengaji rajin tul nenek ni.xlama kemudian aku pun dah terlelap.bangun pagi esok aku bgn kul 530 pagi.saja bangun awal2 mandi takut org lain intai aku mandi.lps subuh je terus adik bro tu antar aku ke stesyen komuter..pagi tu terpaksa call lec kata msk lambat sikit n ckp aku skrg berada kat n9 kerana sesat.urgent kena gak inform kebetulan aku kena lapor diri utk practical in campus.mmg xbole dtg lambat.sampai je uitm abih kecoh semua lecturer tanya camne aku leh sesat.hampeh tul lec tdi p citer kat semua org..lantaklah janji aku dah selamat syukur

Rate

1

aku pun ada gak nak share cite...kejadian ni berlaku kt student bpak aku..diorg ada bt jungle trekking,tp aku xpasti kat gunung mana la...diorg naik ikt kump,ada satu kumpulan ni sampai dulu kat puncak,kemudian diorang ada terpandang seekor katak yg besar sgt2,bsr dari saiz yg biasa la..salah sorang member laki dlm grup tu g tegur katak tu..dia ckp' wey besar giler katak tu!'...yg lain2 cuma memdiamkan diri je la..pas drpd kejadian dia tegur katak tu,budak laki tu jatuh sakit...sakit teruk,kulit dia berlendir mcm kulit katak...pastu kelakuan dia pun dh mcm  katak,duduk mencangkung,keluarkan bunyi mcm katak...
bila berubat,org cakap dia terkena badi katak...lama jgk la dia sakit..jd mcm xbetul..

aku pun ada gak nak share cite...kejadian ni berlaku kt student bpak aku..diorg ada bt jungle trekking,tp aku xpasti kat gunung mana la...diorg naik ikt kump,ada satu kumpulan ni sampai dulu kat punca ...
amlisa Post at 9-3-2010 05:20 PM

wahh xsangka hanya menegur seekor katak boleh jadik lagu tu?? siannya dia.. .
pakkanlah aku xpenah masuk hutan huhu

76# pinktriangle

pesan pakcik me.. suara2 d hutan usah d ajuk.. nama yg ada usah dpanggil apalagi djerit sesuka hati..
sbb d hutan tebal, byknya makhluk yg asing buat kita.. yg tiada ketahuan niatnya..
dceritakan.. salah satu pengalaman yg x dapat dlupakannya..
ialah bila masuk ke hutan bsama rakan2.. tp balik bsama mayat salah seorang darinya..
mereka ini bekerja sepasukan.. mengukur tanah.. jd sudah jd kebiasaan masuk ke hutan..
namun sudah takdir.. malang x bbau.. mmg sudah dsuratkan begitu..
tatkala malam.. sambil2 merehatkan diri.. dgn niat mhiburkan hati...
salah seorang rakannya mengajuk bunyi2an yg ada.. yg x dketahui makhluk apakah itu..
dan x lama kemudian.. tiba2 dia merasa sakit perut.. sakit yg amat sangat..
apa daya mampu dlakukan.. d tengah hutan rimba d mana kan boleh mdapat bantuan..
sudah sampai ajalnya.. d situ juga dia mhembuskan nafas.. innalillah..

Rate

1

pakcik sy bekas askar ada bgtau kalu msk utan org yg paling blakang kena ada teman. jgn sorang2. berdua ke..bertiga ke..sbb org yg paling belakng slalu sesat. kes spt kwn sy tu dia g jungle trekking...duk last skali...masa tgh2 jln tu dia dgr bunyi org ngilai...so di perati la skeliling..n nmpk cam sesuatu..cam kelibat org..dia ckp dlm ati aku yg last takkan ada org lain lg..tp x layan sgt...panggil kwn2 dia kat dpn..tgk2 dah jauh ke dpn.sib baik dpt kejar..pastu cek kot ada yg sesat tp x ade...

76# pinktriangle

pesan pakcik me.. suara2 d hutan usah d ajuk.. nama yg ada usah dpanggil apalagi djerit sesuka hati..
sbb d hutan tebal, byknya makhluk yg asing buat kita.. yg tiada ketahuan ni ...
halimi78 Post at 10-3-2010 10:02 AM

maksudnya kalo p hutan tu baik nampak or dengar kena buat xpaham lah ek..
kalo betul ada ular xkan nak diam pulak halimi mcm citer kawan kita tadi tu yg nampak katak
apapun nasib baiklah ku xpenah teringin nak pegi hutan, bukit, berkhemah byk tul cabaran dan dugaanya..

uishh...bestnya...makin byk citer menarik