CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: muteq

Pengalaman-pengalaman sesat di hutan atau mendaki gunung

maksudnya kalo p hutan tu baik nampak or dengar kena buat xpaham lah ek..
kalo betul ada ular xkan nak diam pulak halimi mcm citer kawan kita tadi tu yg nampak katak
apapun nasib baiklah ku xpe ...
pinktriangle Post at 10-3-2010 12:52

yg dia pesan.. kalau dengar bunyi2 binatang ke apa ke.. diam2 jer la.. wat xtau..
sbb xtau tu binatang betul ke bukan... tp kalo dah ulor yg dtg.. xkan nak tunggu jah..

larikkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk...

urm....
mende nk jadi.. tk kira ape bngse or agame...

Reply 75# amlisa

ya Allah...ngeri gak..tu la kalo masuk hutan pertuturan mmg kene jaga sgt2..

yg tak dpt dilupakan: kwn baik aku hilang sampai skng tak jumpa. kt hutan Cameron ni lah. Antara Yong Yap (sempadan) dgn Brinchang. Kalau korg penah bc budak tu keje kt bank hilang masa ekspedisi ngn kwn2. aku byk sebenarnya pengalaman di hutan. masa kat Dabong, Kelantan (gng Stong-Ayam), Gng Angsi, kena kacau.. tapi tulah yg sedih dh sethn kwn aku hilang. ntah la dia tu ada lagi ke tak

Rate

1

Gng Stong Ayam

Sejak kena kacau kat angsi tu aku jdk careful sikit. maknanya aku tak join sgt geng yg bising. bila ko masuk utan buat bising sure ada member kena kacau. selalu aku la jadi mangsa sampai org dh malas invite aku msk hutan pesal taknak jadi benda2 mistik. padahal derang punya pesal aku kena. so mula2 orait lagi. masa gi stong ni aku solat tak tinggal kalau x msk hutan tak solat pun. konon baju kotor la apa la. tu yg mak aku tegur kenapa aku suka sgt masuk hutan. msk hutan tapi tak solat. so biasa la dlm grup aku ni yg bising pastu bercampur laki pompuan, tak solat tp aku malas amik port. aku dtg niat baik sbb nak menikmati keindahan ciptaan Allah.

mula2 port dulu kat camp yg bawah esok baru naik puncak. fuhh mmg lawa bila sampai puncak mcm iklan Salem high country.. kabus dgn pokok renek. masa tu yg sampai puncak dulu ada la 5 org. aku ngn 2 org pompuan pastu 2 budak laki yg lead jln. bila smpai je terus berlumba la smpi jejak puncak tu dulu. masa tgh berlumba tu sorg budak pompuan ni terus je rebah. kitaorg ingt dia main2 sbb dia mmg suka main2. tgk2 mulut berbuih. gelabah aku ingt dia kena asma ke hapa. so kitaorg angkat letak tepi. tampar2 sikit muka dia tak sedar gak. derang angkat dia yg lain2 siapkan khemah. aku derang tak kasi dekattakut aku berjangkit dgn budak tu sbb derang suspek budak tu dh terkena.
aku kesian gak kat budak tu mintak jugak nk tgk dia. derang kasi tp takleh lama2. aku tgk budak tu biru je muka.. yg lain2 sibuk tanya condition aku takut aku pun terkena tp ntah nape aku rasa strong takde rasa gerun ke apa.
sok derang decide nk terus balik base camp sbb tak nak jd yg lebih teruk tapi ada half yg nkk teruskan ke ayam plak. alang2 dh smpai katanya.yg bwk budak td balik base camp mcm bengang gak sbb nk berpecah tp derang kata orait derang tggu kt base camp. so aku polo naik ayam.
suma ok je tp masa nk turun dh nak senja. kitaorg turun laju giler pesal tak nak bermlm kt atas ni nk terus balik base camp. ekcelli ration dh abis kitaorg sarap pg tu pun roti sekeping. mmg letih giler dgn nak kejar time turun. so masa turun tu sbb penat kitaorgtake 5 jap kat gua ni. pastu jln balik dh maghrib. guide suh berenti. masa tggu maghrib tu aku terasa ada benda terbang atas kami. aku tgk kat atas ada nampak lembaga terbang. slow2 aku bisik kt guide. dia kata dia tau tapi jgn bgtau lain. lepas 10m kitaorg samb jln smpai kat tpt lapang sikit kitaorg tak larat dh. masin2 mcm nak pengsan lapar sgt. masa tgh lepak tu aku terpandang kt balik pokok. ada plak benda main cak-cak. aku punyalah terkejut beruk. kira 1st time la nampak. aku pusing blkg. sekali aku nmpk benda tu kat celah beg2 kitaorg. punya terkejut aku jerit. lepas jerit tu aku tak sedar aku pengsan agaknya. tapi kwn2 aku citer ada puteri dh msk bdn aku sbb lepas tu suara aku jadik lain dan lenggok suma berubah. sampai pg la derang dok melayan benda tu suruh balik sbb benda tu nak bwk aku balik skali. konon suka kt guide kitaorg.
bila blk KL aku still ternampak puteri tu lam keta aku dan lam mimpi. so derang decide bwk aku n kwn aku td berubat kt org tua kt kg tu. Rupanya tau apa yg kacau aku? Nenek tu panggil pari aka langsuir, dan kwn aku tu budak kecik yg kacau maybe anak makhlus halus yg tinggal kt situ. pesan nenek tu aku takleh naik lagi gng tu sbb kalau aku naik aku akan hilang forever.. huhuh syg sekali sbb stong mmg superb air terjun nya... sekian

Rate

1

uikkk...camne kompas tu leh pusing2..mmg kat semua jenis hutan ngan gunung kat dunia ni ade antu  ...
muteq Post at 8-3-2010 11:55

errrn kalau kompas berpusing tu maknanya ada banyak tarikan magnetik yg dtg drpd entiti yg berada berhampiran...hu..hu....errrr kira entiti tu tengah panas ngan korang..takper2....yang penting..dapat pengalaman.dan semuanya selamat.

Follow Us
saje upkan thread lama

forumer ci ni dah tak naik gunung ke??

pengalaman tersesat dalam hutan pernah jugak...tapi tuh la kali terakhir naik bukit gara2 tersesat...

dan nasib bek jumper gak jalan kua...nak kata kene sorok n bunian ke aper ke tak la kot...sbb mungkin salah sendiri....lagipun hanya berdua je dgn kawan..kalau nak tau tempat tuh kat bukit putih hulu langat/bukit saga ampang...

agak sejam lebih carik jalan kuar....nasib bek jumper gak....huhuh....masa nak turun bukit dgr azan asar...nasib baik sgt2......hurm cukup la tuh...tak nak sesat dlm hutan lagi da....seram jugak...walaupun ptg2...

hmm...nak citer ke tidak yek..? Sabtu ni nak masuk utan Janda Baik nih...huhu...

okla..2 thn lps...kitaorg masuk utan Endau Rompin..ikut geng2 kaki pancing & memburu...kitaorg berkhemah tepi sungai atas beting pasir...mlm pas maghrib kaki2 memburu pun siap sedia masuk utan...dorang masuk utan seberang sungai...sepanjang 2-3 jam tu adalah terdengar bunyi tembakan so maknanye dorang tak pegi jauhla...lps pd 2-3 jam tu...kitaorg yg duk lepak2 kat khemah ni ternampak bayang2 lampu suluh dr utan seberang...so kitaorg expect budak2 ni on the way balik...kitaorg pun cam main2 lampu jgkla...bg signal yg dorang dah nak sampai tpt khemah...tp yg heran tu bayang2 lampu tu cam makin lama makin jauh...mcm tak menuju ke tpt khemah ni...cam dah tersasar ke dpn...kitaorg jerit2 panggil pun cam takde respon..last2 guide kitaorg bwk bot gi cari dorang...dengarlah bunyi bot tu berenti somewhere & suara guide jerit2 panggil nama budak2 memburu ni...pastu tiba2 kitaorg dengar bunyi mercun...tak lama pastu bot pun balik dgn bwk budak2 tu...

rupe2nye budak2 tu sesat...tak jumpa jln kuar...lampu2 signal yg kitaorg bg tu dorang claim tak nampak...jeritan2 kitaorg pun dorang claim tak dengar...so pas pusing2 tak jumpa tpt khemah dorang ambik jln terakhir dgn membakar mercun...bakar mercun ni mengikut kata org2 yg biasa masuk utan ni adalah jln terakhir 'memecah kebuntuan'...'buntu' tak jumpa jln, 'buntu' dlm alam lain gitu la mengikut ckp dorang ni...lps je dorang bakar mercun, terus dorang claim dengar bunyi bot...& dengar bunyi guide panggil nama...so dorang just ikut je la arah bunyi bot tu...

Rate

1

Post Last Edit by lee_sakura at 31-5-2012 08:14

pengalaman aku daki gunung nie xde la byk sgt...just dua kali naik gunung tahan, naik bukit bukau byk la gak...1st pi gunung tahan pegi balik ikot sungai relau...2nd pegi ikot sg relau blik ikot kuala tahan...mmg adventure la coz 2x pegi semua time hujan....adoiii dugaan...cuma apa yg aku perhatikn kebaykkan bdk2 ni xsolat, kebaykkan lelaki la...yg perempuan mmg solat tp xsemua...penah kali pertama seramai 24 org, budak lelaki semua xsolat, yg solat hanya guider je....tp bdk2 perempuan solat...nk tegor semua kwn2 opis, nant xpasal2 msam muka plak....apa yg aku nk cite nie, geng2 yg xsolat nie la yg byk sgt kene kaco...grup aku walopon bebudak laki xsolat tp semua geng2 pompuan yg solat ada dlm grup tu termasuk aku...so alhamdulillah xkene kaco mcm grup lg satu tu...kali kedua pegi pon ada yg kene kaco tp x teruk la just usik2 mcm tu je, bisik2, dgr mcm ada org main air kt kem site, bunyi org kibas kain la, bunyi mcm tgh kibas sayap la, terasa mcm ada org ikot la, 4 org pakai jubah turun dr bukit kt kubang ajak pi ikot dorang....nasib kwn aku x ikot....natijahnye kat mane pon kite pegi walopon dalam hutan, solatlah kita sebelom org solatkn kita...insyaALLAH ALLAH tu maha pelindung

Rate

1

time aku pi hiking slalu kene marah coz suka ckp lepas....huhuhuhhuhuhu mmg aku xnafikan

Reply 53# muteq

betul tu zaman skolah2 dulu aku pn rajin camping kat hutan sbb aku st. john ambulance.
so kena la masuk hutan selalu untuk membina kendiri & jatidiri.
antara tempat yg aku penah pi seingat aku kt hutan wang burma, gng raya ke gng mat cincang aku dh lupa kt lgkawi tu.
lembah bujang, gng jerai pn penah naik (sebab aku pn org utara so bnyk pi hutan belah2 sana je la).

sikit pun tak takut masa tu even aku pn mulut takdak insurans jugak, nyaris aku nk kena lempang ngn cikgu aku dulu sbb masa tu ada la geng budak pompuan takmau masuk gua, aku bleh pi cakap 'ala, gua ja pun dalam tu bukannya ada harimau'.
pastu terus aku kena sound sedas ngn cikgu aku. dia dh angkat tangan dh nak tampar aku. huhu.

bila teringat balik masa budak2 dulu, skolah rendah smpai form 5, mmg ada keberanian & kekuatan nk beraktiviti cmtu.
la ni alahai malas pun ada, takut pun iye jugak, haha.
la ni kalu pi mandi air trjun pn petang tu dh kalut dh nk balik, dulu pantang jumpa air trjun dok berkubang smpai malam pun takpa..

Post Last Edit by ninjago at 31-5-2012 12:00
Gng Stong Ayam

Sejak kena kacau kat angsi tu aku jdk careful sikit. maknanya aku tak join sgt gen ...
erinarir Post at 16-5-2010 03:55

menarik cite ko nie.. aku jarang gila masuk hutan. Last skali masa skola dulu.. eh, tipu..masa kat uitm pun ada gak g Sagil ngan Ulu Bendul.. Ha, yang time kt Ulu Bendul tu, dorang dapat pic cik pon kat khemah dak pompuan.. seramss.. tapi sepanjang camping2 tu, happy je.. takdela yg meremang2kan bulu.. hehehe

intro dulu..citer ku ini tidaklah seram kerana tidak diusik oleh hantu tapi seram gak kerana aku had ...
pinktriangle Post at 9-3-2010 16:43

jap, so kat sini takde pape yg jadik ke? apa yg seramnya tu? ke aku yg lampi..

tak abih lg sebenarnya citer saya sblm ni pasal geng memburu sesat tak jumpa tpt khemah tu....dorang ni bertiga...sorang tukang tembak...yg 2 org ni tukang kejar & cari hasil buruan pas kena tembak...pastu sembelih & lapah siap2 buang isi perut seme & hasil buruan tu isi dlm backpack yg dikendong kat belakang...masa dorang dok cari jln tu...dorang jln bertiga 1 baris...ada sorang ni yg jln di tgh ni dia citer dia cam terdengar bunyi tapak kaki 'extra'...cam selain dorang bertiga ada menda lain ikut...pastu masa jln2 tu...dia terasa beg dia direntap & dipegang dr belakang...tp dia still buat cam biasa sampaila bila 2-3x kena rentap dia mcm tersedar yg beg dia tu cam ada menda rentap & cuba bukak...dia pun berenti & tanye kwn yg jln kat blkg...," eh ko cuba tgk beg aku ni terbukak ke ape..?" mmg sah...beg dia zip dah terbukak...kwn tu pun tlg zipkan balik beg dia...

pastu kat area khemah plak...ada kwn claim nampak 2 mata bersinar warna merah tgh merenung dia masa tgh memancing...patutla ada 1 mlm tu dia nasihatkan kami perempuan2 jgn pegi situ...padahal itu la port kitaorg mandi & buang air...tp mlm2 mmg tak pegi situ pun...time siang je baru pegi sbb tersorok skit...yg kwn2 laki mmg terkejut kitaorg port kat situ sbb tu laluan/denai gajah...hahaha...selamba je kitaorg port situ...taik gajah bersepah, tapak kaki pun ada...bkn ape sbb laluan tu bersih kan so senang nak buang air...masuk semak ni leceh rumput2 pun tinggi...hahaha...

Rate

1

actually aku ada mende misteri gila kentang aku nak citer..tapi bukan la pasal kes sesat masa panjat gunung ke apa..ni citer hantu ke  bonian ke ..tak sure la...tapi citer dlm hutan la senang citer...masa aku masuk taman negara..kesahnya weol gelenyar sgt nak masuk resort lama kat tmn negara..aku ada gambar mende tu sekali..nanti rajin aku karang eh..

aku malas nak bukak thread baru...aku citer kat sini je la nanti eh..supo jah..dale hute jugok...

thanks mod. santeira for the credits...

masuk hutan Janda Baik baru2 ni...geng2 memburu claim dengar bunyi azan time maghrib...saya ckp mgkin dorang tak sedar yg dorang ada kat area Bkt Tinggi...tp dorang ckp tak...mmg dorang dah jauh masuk ke dlm hutan dah...dorang masuk dlm kul 3 ptg camtu...konon taknak balik base camp nak balik esok pg...alih2 dlm kul 12 lbh tgh mlm tiba2 terpacul...terkejut bila kwn tegur sape plak yg dtg...rupe2nye dorang tertinggal mknan...kebulur bwk 2 paket maggi je masuk hutan...terpaksa patah balik...ekekek...sampai2 je mintak air...haru sungguh...!

actually aku ada mende misteri gila kentang aku nak citer..tapi bukan la pasal kes sesat masa panjat ...
dujuan Post at 2-6-2012 22:01

eh cpatla cite.. dah 3 hari berlalu.. (aku je ke yg menunggu )