CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: saie

cancel loan

..aku dah tnya pihak maybank tadi..
..dia kata kita boleh guna loan yang sama untuk different dealer..
..just 4 sharing..

start lepas ni kalau nak beli kereta aku cari kereta ready stock (cth macam kete recond) confirm ada depan mata...tapi Civic masih jadi idaman..

Saya pun ada kisanya tentang loan ni. Bulan lepas loan saya dgn maybank dah lulus.Saya beli kereta persona (A) ML kat KL tp saya duk negeri lain. Saya pun ada masalah dengan salesman ni, dijanjikan 2 minggu dapatkan kereta .Alasanya dah mencari merata2 tempat takde stok.. kebetulan pula persona baru nak keluar. Disebabkan itu saya pun intai kereta kat tempat saya, stok ada.  Apa lagi terus cancel beli kereta dgn salesman KL ,lagipun saya belum buat apa2 pembayaran .Saya terus settlekan kat situ hari itu juga. petang hantar dokumen kat salesman, malamnya orang public bank kol interview, esokkan tengahari sign kat bank tersebut. Saya dah kol maybank maklumkan pembatalan loan, disuruh fax kan surat pembatalan .  Minggu ini saya dalam proses ambil kereta selepas register. Hanya seminggu settle.tak pening kepala. Kebetulan plak, dapat diskaun kerana keluaran 2010 yang last.. kan dah keluar persona elegance..rega naik beribu riban.

biasanya kalau nk beli kereta sure kena taruk deposit RM500 atau beberapa jer lah...

so xleh ke kita sign agreement loan bank after kereta dh smp kat tgn dealer tu?? ni pslnk elakkan masalah dgn dealer yg janji manis  x brapa betul ni...

tp mcm ini burn jer kan deposit yg dh bayar tu..??

nak tanye...deposit memg burn je ke kalo kite cancel loan???even kite masih ade slip lg????ade sape2 leh tolg jwb?

dlm slip ada tulih perjanjian ke boleh pulang balik sekiranya tidak dpt apa2 brg dan service...ataupun sebelum byr deposit tak tanya ke duit deposit leh pulang ke sekiranya takde keta...sebelum byr deposit soh diowang tulis agreement dulu...kalao saya mmg particular sgt2...deposit beratus ribuan ringgit still byk jugak amount tuh...leh makan kfc sebulan setiap hari...

Follow Us
ikut pemahaman aku, bank tak akan disburse duit tu selagi dealer tak register kete tu dgn JPJ.. gera ...
thylord Post at 9-3-2010 21:40

Maknanyer..selagi kereta tak dapat/ tak ada kat dealer lagi, kita boleh cancel lah ya loan tu dgn bank?
Betul ke?

Walau pong loan dah approve, selagi bank tak disburse duit ke dealer utk kuarkan kete, bermakna bebi ...
Fast-N-Furious Post at 9-3-2010 14:38

Maknanyer..selagi kereta tak dapat/ tak ada kat dealer lagi, kita boleh cancel lah ya loan tu dgn bank?
Betul ke?

kebanyakan orang kita beli kereta bila hanya layak pakai viva nak pakai persona.. deposit kalau boleh tak mahu bayar..kalau boleh makap atau 100% loan,  term nak paling panjang yang mungkin.. tapi instalment nak paling rendah, tu yang salesman selalu kata tak ada stok..

aku pun dlm dilema jugak.. aku submit loan.. ambik margin 65% je drpd harga keta..

loan dah lepas.. keta takdak pulak dah.. adehh.. hari tu kata ada..

last sekali.. hunting keta sekenhen.. direct owner terus.. lagi senang.. la ni tgh dok proses..

risaunya aku dgr camni....loan dah lulus keta pulak takde....takutnyeee...aku beli keta sekennhen je....nampak depan mata...harap2 loan aku luluslah nk beli honda stream tu...huhuhu..

As salam semua.slmt ari raya.
Aku nk tnya tntg keta ni.
Aku da buat sign agreemt dgn bank rakyat.kalau aku nk batalkan agrement blh ke?ada ape2 penalti ke yg aku kne byr nt?keta xdpt deliver kat aku lg pasal aku x submit borg biru angkasa.by the way.aku pun xtau yg knpa phk bnk bg borg biru tu pada aku.seriously,aku ngatkan stakat sign agrement sj da ok blh kua keta?aku xda byr apa2 dposit pd bnk n sales ni.tp jpj dan geran sales tu tunjuk kat wasap dah kua nama aku.huhu.dlm masa yg sama,aku deal dgn bnk lain n deler yg lain.sbbnya,dr awal aku tgk sales tu mcm keja memain,dan tibe2 je kata borg aku bnk da lulus (time tu aku sdg deal dgn sales lain) bla ajak jumpa,mcm mengelak2.bnk rakyat tu pun konco dia gak.hurm,bnk rakyat loan 36500,interest 3.1,tp bnk hong leong 32400 interest 3.2 .ikat 108bln.bnk hong leong aka yg sales kedua yg lbh aku prefer.by the way,sales bnk rakyat marah2 kat aku pasal aku x submit borg biru tu je.dia xtau betapa marahnya aku bla dia wt keja main2.aku memang tawar hati nk deal dgn dia lg.help me kawan2.

kes aku pulak loan dah lulus beli kereta baru tapi dah dekat 2 bulan tak sampai-sampai kereta tu. so,boleh ke aku nak gunakan loan yg dah lulus tu beli kereta lain (secondhand) yang kebetulan sama harga atau lebih kurang mcm harga kereta asal tu jugak?

samax replied at 7-11-2016 09:59 AM
kes aku pulak loan dah lulus beli kereta baru tapi dah dekat 2 bulan tak sampai-sampai kereta tu. so ...

kalau ambil kereta ditempat yg sama boleh la...
kalau lain tempat kena resubmit loan application

ade contoh surat cancel beli kereta x

Loan bank lulus dah. Tapi aku rasa Tak jadi beli lah.  Macam Mana. Boleh batal ke. Dah bayar RM 300 booking

akubaik3 replied at 21-4-2019 07:53 AM
Loan bank lulus dah. Tapi aku rasa Tak jadi beli lah.  Macam Mana. Boleh batal ke. Dah bayar RM 300  ...

boleh call bank, minta cancell loan...takde masalah, tapi deposit burn la for sure...