CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ita_comel

Service aircond terbaik & berpatutan di Bandar Baru Bangi.

hai kawan2.. tolong sarankan kedai service air cond kereta kelisa yang bagus+murah area Putrajaya.. kalau boleh nak kedai abe tak nak kedai ah chai, ye hehe.. kalau kat Puchong ni RM 208. Betul ke harga tu?? semua harga inclusive labour, valve, oil & gas ye. harap maklum

Terima kasih, jasamu dikenang

seTEGAP  

Betul kat depan kedai Tom yam, harga sangat berpatutan dan servis memuaskan. Tapi yan ...
dockers Post at 14-4-2010 23:26

off topic

kenapa aku juga mengesan perkara yang sama? kedai hassan kat bangi tu memang tak sesedap kat BBukit Puchong, USJ Taipan, Putra Heights & Velodrum

semalam kelisa aku aircond dah tak sejuk..
aku pegi ler kedai aircond kat puchong nih..
tanye puny ...
ajis_kg Post at 14-4-2010 08:48

weii.. isi gas cuma RM 30 je la, ko biar benar

nk tmbah gas acon untuk braper erk

apa2 hal pun sebagai seorang bekas permastautin bangi, JANGAN bawak kete kat kedai servis kete/tayar ...
JodoKast Post at 9-3-2010 16:26

kawan dah kena tipu... baiki aiorcond abisrm800++.. alst2 tak baik jugak aircond... kat kedai tayar tue..... belakang Perodua kan?

Reply 19# seTEGAP

kalu dr putrajaya cemana ekk?

aku nk sebis ekon ptg nih (konon2)

TQ

Follow Us
Reply 35# ajis_kg

kedai mana ni ajis_kg?

habaq mai...

(Ekon Kereta aku  x sejuk)
Pengalaman aku buat aircond kat bangi..aku pegi banyak kedai gak la survey...malu gak la sebab ah beng kata kita cam pokai je..tapi aku tak kira malu pun malu laa.... majoriti kedai yang aku pegi hanya dengar je bunyi enjin dah tau apa bahagian aircond kereta aku yang rosak..tu yang kelakar tu...tapi aku dengar je la....selepas dia kata kereta aku banyak rosak dia minta la 500...aku kata rilek dulu aaa

aku pegi kedai seterusnya...sama gak situasi dia..start enjin dan tokey ni dengar je enjin terus bgtau kereta aku rosak apa..aku tak puas hati sebab dia tak check..dia mintak 700.

Aku pegi pulak kedai ke 3. yang ni pun sama tapi dia minta 700 Lebih sebab nak tukar semua barang seperti compressor, tambah gas dan ada satu barang lagi ntah apa bendanya...

Oleh kerana aku dah letih aku pegi la kedai SS kat kajang sebelah KFC. Dia start enjin. dia ambik air sabun..dia celupkan ...dia tambah angin..dia bagitau aku semua brg ok lagi cuma gas je dah habis.... compressor pun ok lagi..aku tercenggang la....sebab semua kedai kata copresor aku dah rosak teruk.. dia isi gas dan satu minyak berwarna hijau.. dia check betul betul..aku bagitau dia pasal dua tiga kedai sebelum ni..dia gelak je kat aku..""dia kata diorang memang pakar la kalau camtu ye"" skrg ekon aku ok je tanpa ada masalah pun...kos dia..RM40.00 untuk Gas RM50.00 untuk minyak hijau..ok la tu..jajnji dia check betul betul bukan main start enjin terus bgtau apa yg rosak tanpa buat checking dulu kan...

betul tue... diorang nak tipu kita bulat2.. aje...
sebab tak ada istilah halal -haram...

p/s : kedai tue kat jalan sg chua ke?

Reply 48# tempur

smlm laki aku dh pi bawak kedai tuk sebis econ...
katanya compressor rosak jugak...dlm 400 jugak la semua kalau buat...
tp laki aku just mintak isi gas ajek... nk tgk tahan lama ke x...

kalu x tahan.... mmg compressor rosak la kot...

if terjadi... aku nk pi bawak kedai yg buat ekon ko tu lah. sblh KFC ekk...
KFC tu dekat dgn metro kajang/sate samuri tu kan...
kedai ekon tu area situ2 je ekk...

ok noted.

Kajang ada berapa banyak KFC daaa.....KFC mana satu nie??

petua spy A/C tahan lama sebelum  matikan enjin  off aircond,
pas 2 bru off blower , pas 2 bru mati enjin ..
..

Ada berbagai masalah yang biasanya timbul akibat daripada kerosakkan peralatan air-cond.
1. Angin panas atau air-cond tak sejuk. Perkara ini terjadi kerana beberapa kerosakan. Sebaiknya periksa kandungan gas air-cond kita dengan melihat tingkap di atas penapis gas air-cond (tabung berwarna perak yang mempunyai bahagian kaca di atas) Kalau anda nampak ada buih, maksudnya gas masih ada. Jadi kerosakan bukan disebabkan kebocoran. Pasangkan aircon. Perhatikan kipas di depan radiator kondenser. Sekiranya kipas ini tidak bergerak. Maksudnya kipas itu rosak dan perlu di tukar. Saya cadangkan dapatkan kipas terpakai daripada kedai potong kerana harganya lebih murah (lebih kurang RM100-RM150). Sekiranya kipas bergerak tetapi pergerakannya tidak laju, kipas itu perlu juga di tukar. Sekiranya kipas bergerak laju dan air-cond masuh tidak sejuk, biar air-cond terpasang dan perhatikan salah satu paip yang menyalurkan gas air-cond. Sekiranya anda nampak, bintik-bintik air mula kelihatan maka aliran gas daripada kompressor ke cooling coil elok. Tapi air-cond masih tak sejuk, besar kemungkinan, injap yang mengawal kemasukkan gas ke dalam cooling coil tersumbat atau rosak. Untuk menukar injap ini cooling coil perlu di buka dan gas perlu dibuang dan saya cadangkan buat service air-cond sekaligus.

2. Air-cond tak cukup sejuk. Perkara ini biasanya berlaku kepada kereta-kereta yang diimport sepenuhnya (CBU) atau selepas aircon di service. Tiada kerosakan sebenarnya kerana suhu air-cond dikawal oleh satu suis yang meng 'on'kan dan meng'off'kan air-cond kita secara automatik. Minta mekanik melaraskan suis ini supaya air-cond lebih lama 'on'

3. Dalam perjalanan jauh, selepas beberapa ketika, air-cond tak sejuk. Perkara ini berlaku kerana suis yang mengawal 'on' dan 'off' air-cond tidak dapat berfungsi dengan baik atau injiap yang mengawal gas masuk ke dalam cooling coil rosak menyebabkan kemasukkan gas ke dalam cooling coil berlebihan dan menjadikan cooling coil beku atau ais terjadi hinggakan menghalang pengaliran gas keluar dan menyebabkan hanya sebahagian cooling coil yang sejuk dan sebahagian lagi panas. Sekiranya ini terjadi, berhentikan kereta anda selama beberapa ketika (sehingga tiada lagi ais di paip gas) dan laraskan thermostat ke suhu yang paling kurang sejuk. Sekiranya berlaku lagi, maksudnya, injap atau suis air-cond anda perlu di tukar.

4. Air menitik. Perkara ini berlaku disebabkan seperti perkara '3' di atas.

5. Angin air-cond berbau busuk. ini berlaku kerana terdapat angin luar yang masuk ke dalam sistem saluran angin air-cond kerta anda atau air-cond anda telah terlalu lama tidak di service hingga menyebabkan semua habuk dan basah telah berkulat dan mengeluarkan bau busuk.

6. Asap putih keluar Sebenarnya asap putih itu adalah kotoran dan wap air yang terjadi. kerana gas terlalu sejuk. Sebabnya adalah seperti di '3'.

7. Corong keluar angin air-cond berminyak. Jika ini berlaku, maksudnya cooling coil anda telah mengalami kebocoran dan lama kelamaan gas akan habis dan angin air-cond akan panas.
Berdasarkan pengalaman saya, saya cadangkan air-cond diservice setiap tahun dan untuk perjalanan jauh di highway, jangan laraskan thermostat pada suhu tersejuk kerana ini akan merosakkan injap cooling coil. Dan untuk pengguna kereta buatan Malaysia, jangan terlalu 'bermain' dengan thermostat air-cond anda kerana ianya sangat sensitif. Kos untuk membaikinya agak mahal.

...ambik dr jiran 2 belah rumah..

Kat BBB aku tak tahu tp kat Taman Datuk Harun, ada satu kedai melayu buat aircond tip-top punya. Cin ...
Bell Post at 11-3-2010 12:44

salam..aircond kereta saya(kancil ex850) ada problem..stekat ni da tnya harga kat luar dlm rm 500-rm600.boleh tnya tak kat bengkel yg awak buat tu dia charge brapa..kompressor sudah bunyi2

aku boleh rekemen dua tempat dkat dgn area BBB,

first. Bengkel dkt sebelah Balai Polis Bandar Teknologi, Kajang.. apek tua buat, tapi so far service dia ok la.. boleh dibuat kawan dan tak kemut nak belanja makan.. anak pompuan die pun lawa

second. aku tak ingat nama penuh kedai tu, agaknya Syabas Automotive kot.. kedai melayu, lokasi dekat dengan seksyen 7 nak menghala sungai chua. Dekat area bintang tu je..

kedai paling top utk servis aircond utk semua warga bangi dan kajang adalah kedai Bobby kat Sg Chua. ...
danedzya Post at 9-3-2010 21:21

kenapa ek aku tak boleh imejinkan lokasi ni?
boleh tak sesapa yg baik hati tlg tunjukkan lagi cari nak gi secara lebih spesifik?
terima kasih