CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AbangAsri

Cerita kerjaya diri sendiri

br jer kerja.... 1st job.. executive kat chinese compaany... 80% cina and the rest tu melayu and india....Environment kerja ok.. x der masalah lagi.... the only female executive dlm department tu... 3 org pempuan laen tu clerk and secretary.... gaji ok, yer la fresh grad kan.. tp x lama lg akan dpt kenaikan gaji....kena byk jumpa client and kerja bukan duk ofiz jer.. kiranya 50% time kat ofiz and 50% kat luar...

gaji korng best2 la... ni yg aku semangat nak teruskn bisnes kecik2 dulu.... aku keje kerani... tolak umah n hutang + keperluan asas... dlm tgn ade la baki dlm 500. ape2 pun kena simpn dulu n insuran juga pnting utk aku yg mkn gaji nih....ermm.... rase up ckit confident nih...

moi mmg kerani je, tapi so far Alhamdulillah cukup utk cover semua sbb bulan2 hubby bagi more than 1k utk byr apa patut n 500 utk nafkah..hehehe, ok la , bulan2 mmg moi potong ASB sket. hubby keja bidang courier so byk kena kerja OT, so gaji dia mmg jarang diusik, semua belanja semua hasil OT n dia ada la sket2 main forex, tak byk pon sket2 je...cukup utk kami anak beranak, ujung mgu mmg wajib kuar jalan2, gi tesco mkn teppayaki hehehe...

15# azradiza
haha sama la kite... hik hik hik

Kak Lista nak join juga, tapi kerja tak glamerlah. Kerja pembantu kedai ye..Apapun bersyukurlah daripada duduk menganggur..

bukan kita nak cari glamour ker apa...nak bandingkan gaji atau status, saya buka topik ni...supaya kita dapat mengesan kawan kawan yg berjaya dan boleh kita pelajari apa apa...kekadang kerani pun boleh wat bisness ribu ribu..

Follow Us
gaji korng best2 la... ni yg aku semangat nak teruskn bisnes kecik2 dulu.... aku keje kerani... tolak umah n hutang + keperluan asas... dlm tgn ade la baki dlm 500. ape2 pun kena simpn dulu n insuran  ...
wani_ta Post at 16-3-2010 11:19

ada 5K cuba wat bisnes mcm saya....

aku ni xde la hbt sgt
just engineer biasa je
at the same time nak buat Ir dgn master
Ir dlm 3 thn insyaAllah dapat
Master hjg thn ni hbs la

next year nak kembangkan knowledge n skills
next two ...
ironmind Post at 10-3-2010 10:40

samala jwtn n gaji kita..tp xrasa nk sambng blaja ke ambik Ir ke..xlayak sgt.masa byk abis kat ofis,skil kurang.lelama dah beku ilmu blaja dulu.
ada bisnez skit2 ada la extra 200sbln,bil hp,kete ofis byr..bolela income camni kat bdr ipoh ni ha

ada 5K cuba wat bisnes mcm saya....
AbangAsri Post at 17/3/2010 06:56 AM

bisnes ape abgasri wat mula2.....

aku ni xde la hbt sgt
just engineer biasa je
at the same time nak buat Ir dgn master
Ir dlm 3 thn insyaAllah dapat
Master hjg thn ni hbs la

next year nak kembangkan knowledge n skills
next two ...
ironmind Post at 10-3-2010 10:40

ko nak jadi lecturer ke?

ni keja aku yg ke 4.
1. retail organisation ( KL )- aku train org baru, pastu terminate depa kalau tak perform...hah..ha, reason berenti - kawin, nak ikut laki balik ipoh...
2. resort industry ( kedah )- aku oversee hr dept ....enjoy sgt, keja dlm suasana yg fun dan sentiasa rasa muda remaja...reason berenti - laki aku ajak aku balik ipoh...tak larat ulang alik..isssh...spoil sungguh
3. education industry ( ipoh ) - alahai, memula best, tp lelama dah tak best, w/pun aku jaga hr & admin, bos aku asik overtake je...boleh consider g***a k***a  la jugak...so aku quit, lastest aku dgr byk kes kena deal dgn IR office.. reason berenti - bos kata, either follow my way or the highway...so kami pilih highway...
4. retail / fashion industry - famous company ni kat mesia, aku jg hr & admin gak, staf semua cucu yap ah loy, melayu 6 org je, tp enjoy giler....still keja...

gaji aku alhamdulillah....yg penting hati senang, keja jalan...sentiasa improvekan diri, kena baaaanyaaaak baca & mix around supaya dpt tambah ilmu...

memang masyuk tp... baek rahsiakan simpanan2 itu manala tau ada insan yg nak mengambil kesempatan
Nurfa Post at 12-3-2010 16:24

Terima kasih diatas ingatan anda....saya rasa macam teruja pulak nak ceritakan kejayaan ni sampai terlupa merahsiakan apa yang sepatutnya... Banyak sangat kisah duka sebelum ni...nak cerita kat korang nanti tak larat nak membaca pula....

Nasihat ikhlas dari saya :
1. Bila kita senang, jangan lupa siapa kita sebenarnya
2. Elakkan berhutang
3. Kalau ada kebolehan, ambil kesempatan yang Allah S.W.T kurniakan kepada kita
    - contohnya, repair sendiri, buat kerja pemasangan sendiri,dsb - sekurang-kurangnya ini boleh mengelakkan duit keluar begitu sahaja walaupun sedikit
4. Jangan terlalu berharap kepada orang lain kelak tak terbalas hutang kita nanti hatta keluarga sendiri...
5. Belanja apa yang kita rasa perlu.
6. Elakkan daripada pihak tertentu mengambil kesempatan, contohnya kad kredit, bayar sebelum due date, kalau tidak . hangus jugak 10-20 hinggit..walaupun jumlah itu nampak kecil cuba kira dalam setahun dah berapa banyak bank dah sapu..
7. Sentiasa ingat kepada Allah....

32# Abg_Naz

haa..!!! betui, betui....kena sentiasa bersyukur...

baguihla motto awak tu...harap2 cakap tu biar serupa bikin,emmm kelayakan undang2...lehlah buka thread baru..sesiapa ada masalah ngan undang2 leh refer terus ngan abang asri nie...mana tau leh settle!..hemmm,pendapatan 10-13k,banyak tu...pandai2la guna duit tu ea..harap2 bebanyakla bersedekah!..hai,banyknya diimpikan...didoakan muga2 tercapai impian untuk memiliki 25k-45k tu..aminn!..saya? gaji kecik je...masalah hidup..banyak ,tetapi kata orang semakin banyak kita diuji ..maknanya kita disayangi oleh yang maha esa..tak taula abang asri nie...agaknya hidup terlalu menyeronokkan...menggembirakan ,tetapi walau apapun jangan lupa rumput dibumi...kerana kekadang keseronokan itu boleh menjadi bencana besar dalam hidup...apa pun ALL d best!! 1# AbangAsri

aku pulak kerjaya sebagai ejen MLM freinds club (FC) sepenuh masa....syarikat ni kira adik beradik dengan lemberger..ala..MLM yang jual set pewangi tu..(dah tutup)

kelayakan akademik: Undang undang
Pendapatan sekarang : antara 20-53k sebulan
Pendapatan yang di impikan : antara 70 - 100K
keseronokan kerja sekarang : sangat seronok dan memuaskan hati dapat naik merc..(kadang2 pinjam or sewa jer)
moto: kadang2 hidup terpaksa menyusah dan menindas orang lain...cari downline...yelah kalau tak buat...camner nak bayar kereta....karang kereta aku dati duit tabung kereta kena tarik pulak...calo

ko nak jadi lecturer ke?
True-X Post at 17-3-2010 14:02

klu ada peluang, mmg nak jadi lecturer
tgh mencari peluang

samala jwtn n gaji kita..tp xrasa nk sambng blaja ke ambik Ir ke..xlayak sgt.masa byk abis kat ofis,skil kurang.lelama dah beku ilmu blaja dulu.
ada bisnez skit2 ada la extra 200sbln,bil hp,kete of ...
aqyueetda Post at 17-3-2010 10:16

belajar x semestinya sambung master
bljr je segala ilmu yg ada, sampai liang lahad
apa pun, tahniah sbb ada biz skit2
lama2 maju la tu

belajar x semestinya sambung master
bljr je segala ilmu yg ada, sampai liang lahad
apa pun, tahniah sbb ada biz skit2
lama2 maju la tu
ironmind Post at 18-3-2010 11:00

t.ksh.btul byk ilmu lain lagi.

Tahniah sebab dah berjaya, leh lah share2 ngan kitorang semua camner mula2 nak berjaya tu, pasal kegagalan mula2, mana tau leh jadi panduan untuk orang2 cam kami yg baru nak merangkak ni..

aku lecturer dan cikgu tuisyen (part time)...campur2 income aku ada la dlm 4k...keje lecturer bru je sethn..tp rs mcm nak mintak pencen je skrg ni..tensionnnnnnnn wei...bkn tension ngajo...tp buat 5S. ...
lurve82 Post at 14-3-2010 21:01

sabar lerrrrrr.
kalau nak cabut pun prepare cukup cukup.