CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: AbangAsri

Cerita kerjaya diri sendiri

aku pulak kerjaya sebagai ejen MLM freinds club (FC) sepenuh masa....syarikat ni kira adik beradik dengan lemberger..ala..MLM yang jual set pewangi tu..(dah tutup)

kelayakan akademik: Undang undang ...
mamaquereturn Post at 18-3-2010 08:27

mama jual produk apa.

Terima kasih diatas ingatan anda....saya rasa macam teruja pulak nak ceritakan kejayaan ni sampai terlupa merahsiakan apa yang sepatutnya... Banyak sangat kisah duka sebelum ni...nak cerita kat kora ...
Abg_Naz Post at 17-3-2010 16:36

alamak bang...sama teknik ni....

kelemahan saya satu...saya tak kisah bayar lambat....bayar interest sebab lambat pun saya selalau buat tak kisah. dalam hati kata.

" apa pun denda...kita kerja keras untuk dapatkan $$$$$..."

ni keja aku yg ke 4.
1. retail organisation ( KL )- aku train org baru, pastu terminate depa kalau tak perform...hah..ha, reason berenti - kawin, nak ikut laki balik ipoh...
2. resort industry ( ked ...
yayaji Post at 17-3-2010 16:21

pendididkan kat Ipoh tu kolej taj ker?

bisnes ape abgasri wat mula2.....
wani_ta Post at 17-3-2010 10:32

masa saya sekolah tingkatan 1-5, ayah ada tanah 10 ekar...saya curi curi 3/4 batas, saya tanam cili api..sekilo masa tu RM6...berbaloi.

bila dah kerja...saya buat bisness bayar bulan...jual jam, kasut, memacam la asal barangan tu bawah RM200. saya ambik lebih kurang RM80 kalau bayar 10 kali....saya pinjam bank CCB...RM4k...

pastu saya mula beli rumah pada tahun 1992. rumah 25k loan 20 bayar bulan RM184. saya wat transit hse....masa tu tak dengar lagi homestay ni...satu hari saya sewa RM60-70, utk 3 bilik, lengkap 7 katil,kipas, peti sejuk...bulan bulan dapat la 600-900...masa cuti cecah 1200. bayangkan lah bayar bulan RM184...(15tahun )

dalam masa 9 tahun rumah habis bayar....masa tu saya dah beli rumah kedua dan ketiga teres 57K dan 42K...
rumah yg pertama saya buat refinance...nilai RM55K saya ambik loan semula RM40K
saya simpan ASB 40K....rumah tu kekal saya buat transit hse, tapi dah RM100 sehari sebab saya buh air cond dan astro...
saya refinance tahun 2003...sekarang ASB tu dah lebih 90K....

semua rumah saya buat homestay: 4 bilik 3 bath 3 aircond dgn astro RM180 sehari, kalau 3 bilik RM140 ke 160, lokasi di Ipoh semuanya, termasuk di lost world of Tambun tempat yg paling hangat permintaan. untuk 7 homestay ni saya bayar bank dan pinjaman sekitar RM2396 sebulan  dan perolehan RM6000 purata...

Saya juga buat sewa rumah kepada pelajar kolej dan IPTA: setakat ni saya uruskan 60 buah rumah sewa dgn perolehan 1 rumah RM200/sebulan..sewa basikal dan kereta Kancil,myvvi dan Waja.

bila usia 55 nanti ( waktu persaraan bagi orag lain..) ASB saya akan mencecah RM230,000.00 tu untuk 1 rumah 25K...
bayangkan ada 7 rumah....syukur Alhamdullilah sebab tuhan bagi idea kat saya.

saya tak merokok,tak minum, tak bagi rasuah, tak ambik rasuah

samala jwtn n gaji kita..tp xrasa nk sambng blaja ke ambik Ir ke..xlayak sgt.masa byk abis kat ofis,skil kurang.lelama dah beku ilmu blaja dulu.
ada bisnez skit2 ada la extra 200sbln,bil hp,kete of ...
aqyueetda Post at 17-3-2010 10:16

duk Ipoh, boleh jumpa saya di Asri Cempaka Inn Homestay..kat taman cempaka tu.

duk Ipoh, boleh jumpa saya di Asri Cempaka Inn Homestay..kat taman cempaka tu.
AbangAsri Post at 19-3-2010 01:39

abangasri ni hebat
harap adik2 sekolah tu usaha la kuat2
jangan banyak berhibur je...
fenomena skg, ramai budak nak jadi artis
bukan la nak halang, tapi tanpa ilmu x kan ke mana

Follow Us
would like to share jugakk...

skrg aku keje makan gaji jer..

but impian aku nak bukak satu consultancy company...tp aku kena gather byk experience ngn competency certificate dulu...

hopefully...berjaya..

abangasri ni hebat
ironmind Post at 19-3-2010 08:57

kiter setuju ngan ironmind...
sedih rs bl tgk ramainyer budak2 melayu yg kalut nk jd artis...
tp lagi sedih bl tgk mak bapak berduyun2 antar anak p audition...

would like to share jugakk...

skrg aku keje makan gaji jer..

but impian aku nak bukak satu consultancy company...tp aku kena gather byk experience ngn competency certificate dulu...

hopefully ...
pressor Post at 19-3-2010 22:16

bidang apa tu?

abangasri ni hebat
ironmind Post at 19-3-2010 08:57

saya rasa hebatnya saya adalah,

tahan maki
tahan org buat cerita bukan bukan
tahan org tipu
tahan berdebat dengan org yg tak tahu peraturan.

bila kita buat bisnes rumah sewa semua ni akan kita alami.

bidang apa tu?
AbangAsri Post at 20-3-2010 11:12

Quality Safety health environment field

nak nyibuk gak..hehe..ai..skrg keje as house manager..gaji tarak..hehe..
Dulu keje kt SimeDarby plantation-mktg s.visor..tp berenti sbb asik kena o.station jer..hubby risau travelling jejauh bwk kete..
Skrg owned restaurant share ngan kwn satu u dulu
Education-Dip Office Management , Degree Science Admin
Papepun ai suke tgk org berjaya pendapatan beriban..tahniah!!

Keje: Product Developement Engineer (suke keje ni even offer manager last week pon tolak..huhu)
Gaji: RM8K
Future Plan: Develope SPC System for SME industries (my retiring plan)

Lesson learnt: PDE Semiconductor ni dipelopori oleh Chinese mostly followed by Indian but Malay very less. Usaha gigih (really hard I meant) membolehkan aku berada di position ni (bersama sorang lg awek yg jugak gigih). So, my malay relatives, DON'T AFRAID TO WORK HARD, kita kena ubah persepsi orang terhadap bangsa kita kay....

saya rasa hebatnya saya adalah,

tahan maki
tahan org buat cerita bukan bukan
tahan org tipu
tahan berdebat dengan org yg tak tahu peraturan.

bila kita buat bisnes rumah sewa semua ni akan ...
AbangAsri Post at 20-3-2010 11:14

terima kasih dgn perkongsian ilmu
insya Allah, sy nak start 1 bisnes baru dlm masa terdekat
doa2 kan la ye
nak tambah income skit...ikut jejak abgasri
nway, sapa nak join, blh la try PM sy...hehe, terpromote plak

aku? keje cikgu sekolah menengah....degree in fizik...

ini cita2 aku sejak kecik...biarpun org selalu cemuh dan pandang rendah kerjaya cikgu ni, tapi aku tetap bangga dengan kerjaya aku...sebab aku dah capai cita2 aku nie..

pengalaman? dulu ngaja skola 100% melayu...pedalaman...skang ngaja skola cina...2 environment berbeza...jadi 2kali aku bertukar kulit...skola melayu, anak2 murid panggil aku ummi...sangat2 rapat...sampai yang nak masuk dewan exam (kat uni/kolej) pun minta aku doakan...setiap hari sebelum mengajar aku akan tanya dah solat subuh ke, cek kuku panjang ke tak...pendek kata pendekatan kerohanian lebih mudahkan aku mentarbiyah mereka...

skola cina, aku kena masuk dengan cara hidup depa yg kasar...maaf cakap ye...takda bahsa2 sastera...aku berkawan dengan taiko2...samseng2...aku memang pilih mengajar kelas2 hujung...belakang2...yang memang tak boleh belajar...sebab aku nak didik diorang untuk berjaya dalam idop..bukan kejar straight A dalam peksa, tapi langsung takleh apply dalam hidup...tapi aku ngan diorg macm member...tapi tetap hormat..macam mak diorg la...

kepuasan? aku sangat berpuas hati sebab anak2 murid aku meletakkan aku sebagai CIKGU...tak pernah sekalipun kete aku kena gores ke...barang2 aku kena pedajal ke...walaupun aku guna ayat memang maut2 dengan dorang...(kat skola cina ni la)...

harapan aku, aku nak anak2 aku ni akan berjaya berganda2 lebih hebat dari aku...lebih pandai dari aku...tu saje..

gaji...? bagi aku gaji cikgu ni dah cukup besar la...mungkin ada cikgu2 yang merungut gaji kecik...tapi aku jenis yg ukur baju di badan sendiri...aku takkan berlawan2 dengan kawan2 lain, beg sapa paling mahal...baju sape paling cantik.. kat skola aku tidak bermekap...jadi duit aku tak melayang ke bukan2...mungkin sebab tu aku rasa gaji cikgu cukup...

kawan2 yg merungut tak cukup tu biasanya yg jenis suke berlawan2...pakai kete besar2...siap cakap ngan aku "ko tu boleh la nak belanja sesuka hati...akak ni gaji sket" aku balas "eh camne gaji boleh sket...bukan gaji cikgu same ke"...die kata "komitmen tak same...akak nak kena bayar itu ini...kete lagi"...huhuhuh itu sendiri cari penyakit...sape suh pakai kete mahal2...aku pakai wira aje...dah abis bayar...jadi hati pun senang...

BEBAN TUAS? aiseh...mana2 keje pun ada beban tugas,,,cuma aku paling tidak suke dengan kerenah birokrasi...cikgu kebanyakannya dihalang untuk menjalankan tugas secara adil,..sebaliknya kena ikut kehendak org atas...org kementerian yang langsung tak tahu menahu perihal mendidik 'sebuah jiwa'...bukan 'anak patung'...pastutnya jangan campur,,,serahkan pada yg pakar....ehehhehe....iaitu cikgu kerana cikgu lebih tahu apa yg perlu utk anak2 kami ini...mmm...dah macam ruangan lepas geram pulak...ehehehh

Rate

1

aku? keje cikgu sekolah menengah....degree in fizik...

ini cita2 aku sejak kecik...biarpun org selalu cemuh dan pandang rendah kerjaya cikgu ni, tapi aku tetap bangga dengan kerjaya aku...sebab aku ...
aku_blur Post at 3-4-2010 16:14

Terharu aku baca cerita kau..

Alangkah bagusnya kalau cikgu fizik aku dulu macam kau..

Aku doakan kau berjaya dalam kerjaya, dan berjaya juga di SANA.

Mulia tugas seorang guru ni...mak aku pun guru..

Memang ada keluar byk komplen pasal  gaji, pasal beban kerja baru baru ni...tapi aku percaya as a whole, cikgu2 yg ada adalah yg terbaik...

cikgu fizik aku pon terbaekkk

agaknya cikgu fizik ni mmg baik2 belaka

best baca gaji2 korang semua ni.aku pulak gaji rendah je.Suka baca peningkatan kerjaya korang,lepas setapak,setapak.

aku pulak.aku takde tanggungan,hantar duit ke mak bapak di kampung aje.aku takde kereta.takde moto.takde rumah,takde loan,takde meminjam,takde ipod,takde iphone atau gajet touch screen.sikit je barang2 kepunyaan aku ni.Duduk pun menumpang dengan orang,aku tak bayar sewanya.Kadang-kadang menyumbang beli barang2 dapur.

Aku mmg sorang yang tak kekal lama keje kat satu tempat.Dulu ada jadi cikgu ganti,belum sempat apa aku dah berenti.Pastu aku keje junior graphic designer kat satu tempat ni.Seronok kejenya.tapi aku cepat puas.Pastu aku berangan nak balik kampung tanam sayur dgn tangkap ikan.Berangan je.Sudah-sudah aku keje sendiri,buat website.

Kejenya dari rumah,kalau aku malas,aku takde duit,tapi kalau aku rajin,aku pun tak banyak duit,sebab aku buat website upahnya murah.Ye lah aku dah banyak kali tengok muka-muka terkejut ni,bila kita sebut harga website tu dalam 1000.00,sorang-sorang mcm tekejut sangat .Cina,india,melayu,semua sama je.So sekarang ni aku dah tak kisah sangat dah.3 4 ratus pun ok.Itupun pada diorang teramatlah mahal,diorang ingat keje ni mcm kelepet bucu karipap agaknya.

Pastu aku boleh troubleshoot pc,network,repair pc,benda2 macam tu.Adalah buat duitnya.Still aku tak prefer kerja dengan orang sebab aku tak suka keterikatan tu.Tak suka jadi kuli,tak terfikir nak jadi manager.

Sebulan bolehlah lebih kurang 1000-2000.
Kadang-kadang sebulan tu 2-3 ratus je.
Duit tu kalau berada kat tangan aku cepat pulak habisnya.

Aku tak tahu nak buat apa lepas ni.Bosan sangat.Mungkin lepas ni aku akan cari kerjaya mcm sukarelawan gitu,dengan badan2 kebajikan,wwf,masuk hutan ke,takyah bergaji pun takpe,asal aku puas.Harta benda bukan obsesi aku.

Mungkin aku patut challenge diri aku supaya buat keje lagi banyak.Sekian lah cerita kerjaya aku (rasa-rasa macam antiklimaks pulak sebab tgh banyak cerita orang bergaji puluh2 ribu,tiba2 aku masuk menyelit bercerita cenggini.hehe)

cikgu fizik aku pon terbaekkk

agaknya cikgu fizik ni mmg baik2 belaka
whitedove07 Post at 4-4-2010 12:52

setuju...aku pny ckgu fizik pun sama...baik sgt2
cikgu nazri

55# aku_blur
terharunya baca citer cikgu ni...
tingat mak sedara midar yg ngajar kt KL ni...
tegur skit student dia..
pastu.. mesti tayar kreta pancit la.. kreta bercalar la..
mcm2 lg student dia buat
tp tu lah pengorbanan seorg cikgu...