CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: water_lily

Berapa ramai amik loan untuk wedding purposes?

aku wat loan masa nk kawin dulu...alhamdulillah dh abis bayar dh..
sbbnye yg nak kawin tu aku..takkan nak susahkan parents aku plak...
tp aku sikit terkilan la sbb abg2 aku kawin, mak aku sponsor

61# fariepari

btl..aku kawin pun satu sen pun x minta kat mak ayah sbb aku phm dorang mcm mana..janji majlis berjln dgn lancar..buat ala kadar tp meriah..

sebagaimana me lebih sanggup
keja part time lepas habis kelas
sbb tak mau minta duit parent,
sebegitu jugak me tak guna duit parent masa kahwin..

alhamdulillah.... aku ngn hubby kawin tanpa wat aper2 pinjaman pun.... itu pun syukur sebab rezeki kami dpt bonus yg lebih n jual company syer..... ade gak la menyimpan...

tima kasih sgt kat compan ...
chicanos_oralee Post at 11-3-2010 11:45

alhamdulillah.. me pun syukur sama coz company punya yearly bonus tu lah yg dibuat simpan. n masa kawin pun depa kasik gold necklace n $$$. alhamdulillah. kok sesak2 skg leh je juai rantai emaih tu, emas kan mahai skg hehe.. tu hari saja gatai tanya kedai brp value skg - wow RM3K ++ you. tapi sayang eh, ada sentimental value tu..

aku wat loan masa nk kawin dulu...alhamdulillah dh abis bayar dh..
sbbnye yg nak kawin tu aku..takkan nak susahkan parents aku plak...
tp aku sikit terkilan la sbb abg2 aku kawin, mak aku sponsor
fariepari Post at 12-3-2010 09:43

my personal opinion, tak salah buat loan kadar memadai lah utk cover wedding expenses tu. sbb situasi hari ni kdg2 tak memungkinkan org nak save duit esp bagi yg baru keje kan. to me mmg tak salah as long as u all tahu nak manage loan tersebut n service loan tu.

ni yg buat i musykil sgt tu, amik loan puluh ribu x ukur plak baju kat badan nak buat kenduri. nak grand2 apa le gunanya kan. kalo takat nak jamu org, meskipun ramai yg datang, i guess takat 10K tu takkan tak cukup kut. tapi kalo nak nak extravaganza memangla tak cukup 10-15K. as i mention earlier, yg terkujat i tu coz amik loan 60K.. perghh.. tak bengkok ker nak bayo nye nanti?

aku dah 3 kali nikah pung, skalik pung tak penah buat loan apa kejadah segala semata nak meriahkan kenduri kawinn.......tp tu ler, kawin 1st kawin koboi ms study......, kawin ke2 kawin sempoi nikah  ...
BingkaUbi Post at 12-3-2010 00:59

eh, ko da kawin/nikah 3 kali ker or ko nikah/kawin 3 bini?

Follow Us
x semua bernasib baik, abis study dapat keje hbat2, gaji XXXXX.. nak kawin sana sni org nak sponsor..
X semua org yg wat loan tu nak wat majlis kawin meriah2.. Kalau dah nama kenduri msti lah nak pakai duit gak, xkan nak kenduri hidang air jek.
Macam kat kelantan, kenduri  x pakai duit hantaran.

x semua bernasib baik, abis study dapat keje hbat2, gaji XXXXX.. nak kawin sana sni org nak sponsor..
X semua org yg wat loan tu nak wat majlis kawin meriah2.. Kalau dah nama kenduri msti lah nak pakai duit gak, xkan nak kenduri hidang air jek.
Macam kat kelantan, kenduri  x pakai duit hantaran.

nk kawen ujung tahun 2011, agak2 kalu saving 500 sebulan cukp tak
dgn harapan mak ayah sponsor makan...
tk nak wat loan

takleh nak vote psl segala perbelanjaan kawen dulu ditanggung sepenuhnyer oleh hub aku...
midori888 Post at 10-3-2010 16:24

ooo...takleh vote ke
i thot ...duit dia, duit ai jugekkk

btw, kesian laa budak2 sekarang nie....sian kat my anak buah yg tgh saving maut sebab nak kahwin
dpt plak org terengganu, jauh tu....i dan mak2 sedara dia duk demand macam2...nak duk kat resort segala macam
dia duk pening2....hahhahah....

kalo PERLU buatlah, tak semua mak/ayah mampu nak sponsor kenduri anak kahwin
tapi buat berpada-pada, lepas segala yg perlu saja....door bell, door gift semua tu
takyah bagi....membazir saja, baik bagi gula 1kg cam kat klang...ada gak paedah...

Byk gak kawan2 saya dulu merungut anak dah 2-3 masih blum abis bayar hutang bank psl kawin dulu...

ku kongsi2 je ngan my hb.pastu adalah mak n akak topup2 skit.

aku anak yatim piatu, sendiri mau kawin, sendiri organise, sendiri tanggung.
siblings ada la tolong beri sumbangan duit
tak buat loan, just use my savings aje.

buat satu majlis aje share lelaki pompuan - makan, door gift, decor
duit hantaran dapat full, skrang simpan dlm ASB
alhamdulillah, duit hadiah dari jemputan dapat cover some portion of what we have spent

salam... pink baru je join bod nie sbb rasa mcm dah rancang nak nerkeluarga dah kot... bg pink takyah la buat loan semata2 tuk kawen.. kawen dgn seadanya pun dah ok... yg penting keluarga dan kawan2 mai datang rai n bg restu.. tu pun dah alhamdulillah...

aku kawin xuat loan.......buat setakat mampu jer

saya tak amik loan,
lepas kerja terus potong gaji masuk tabung haji 3 ratus sebulan...
kawen lepas 2 tahun kerja...cukup dah duit tu...
company pulak bagi 1k...
kat terengganu tempat saya wang hantaran semua buat mas kawen...
jadi duit mas kawen tu simpan dan beli barang kemas...
bunga telur, bekas gula2  pun buat sendiri...jimat kos...

aku pun rasa tak nak wat loan..................guna je saving yg ada...........takmo utang............kongsi2 ngan bakal huby..............

aku ngan laki aku bukan anak org kaya tapi prrinsip aku tak suka nak berhutang2 ni...stail family aku duit hantaran yang dapat tu separuh akan diberi pada mak ayah, so duit tulah kiranya aku bagi buat tolong urusan kenduri-kendara ni.tang hantaran aku beli masa time sale..so boleh dapat harga murah sikit (tapi sebelum tu compare jugak takut tipu je sale2 ni).tang kad jemputan tu laki aku siap print kat opis pas tu aku bubuh sabun bio wangi..keh..keh..keh..nak jimat punya pasal. banyak lagilah cara aku nak cut cost..almaklumlah gaji aku time tu RM 1300 jerk. laki aku pun lebih kurang je..tapi alhamdulilah semuanya berjalan lancar dan tak pening2 kepala dengan bebanan hutang selepas kawin..rumah pun dah siap dengan barang2 rumah (sofa, tv. katil etc..) pun yang kami beli cash sebelum kawin.

Aku kalu leh x nak pinjam loan...insyaAllah mampu guna duit simpanan sendiri jer

alhamdulillah lepas belajar dapat kerja ok, so boleh la pakai duit saving utk wedding dulu.

tapi part makan semua mmg ayah yang tanggung, stail dia camtu. yang lain2 dia tak masuk campur.

ok aje kalau nak buat loan, tapi rasa2 nye tak perlu la sampai RM60K semua. orang dulu2 tgk bedak enchanteur tu boleh jadi set hantaran, zaman skang kalau takde beg RM1k atas dulang tak sah