CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: razifah

Umur anda...(saje2 untuk lebeh MESRA)

271# kejariah sonok bace pendapat kengkawan bab mulut ni..saya jahat gak mulut sebab saya saja survey tanya pendapat kengkawan
1- bercita 2 nak run rumah kebajikan untuk budak2 'terpregnant' ni supaya takyah la dierang buang sana buang sini..kebanyakan yang saya survey cakap.... tu macam menggalakkan dierang buat 'project' jer..rasanya input tu  macam membangkang tetapi tidak membantu menyelesaikan masalah tapi bila dierang ni ,bila baca paper dierang jugak yang cakap ....sian kak baby tu kecik2 dah kena buang kena bakar...saya libas balik..kalau anak mu esok tak kawin  tapi pregnant mesti mu bela dia kat umah sendiri kan kes kes kes
2- bab derma darah..yang terlebih muslim ni sensitif sangat takut darah gi kat yang non muslim ( jangan emo plak yer)...saya senang jer cakap..kalu anak mu accident, mu dok umah mu sempat call  ke doktor ker suruh tunggu mu gi derma darah baru nak masuk ke badan anak mu yang nak KO tu..bab nak buat amal ni buat je la ...yang jadi later tu takdir la.sama gak bab orang datang mintak derma kat umah kite...bagi je la, atas niat ikhlas, kalu duit tu dia tipu gi kelain, nak buat camne...kita niat derma.

Rate

1

280# cguct1970 kat mana homestay tu...weiiii sama umo kue ngan kite 40...life begins at 40 kan kan kan

266# ciknora

memang pun...
die dapat rase yg die nak dpt adik...
dan nnt perhatian lebih kpd adik die....
anak jue pun sama die cam jeles je....
nampak le....asyik nak ngn jue je....

tp kekadang tu kesian laks rasenye...
die kan kecik lg dah nak ade adik....
nak camner dah rezeki kan....

281# aishah

bab derma darah.. 1st time derma darah last year... berkobar kobar nak derma.. masa tuh ada buat promosi tm kat area umah.. so ada sekali ngan program derma darah.. masa pegi nak derma darah dalam kul 2 ptg.. takder orang langsung kat area tuh kecuali misi2 ngan doktor yang muka ngantuk... lepas check dan sumer okey... dengan perasaan yang berdebar debar duduk kat kerusi dia... masa dia cucuk.. tak sakit pun... tengok daran keluar ngan laju.. anak2 berdua ada kat sebelah.. ibu sakit tak.. tak sakit pun.. nanti bila along dah besar.. along pun nak bagi darah along sket.. misi kat situ senyum jerk... sambil menderma sambil layan borak ngan anak2... sekali.. terasa seram sejuk.... peluh memercik.. pandangan kelam.. isk.. apsal nih... suara anak2 dengar cam jauh jerk... Ya Allah... apsal nih.. terdengar sayup2 suara misi.. angkat tinggi kaki dia.... turunkan kepalanya... pastu tak dengar apa apa lagi... pitam.. huhuhuhu.... sib baik pitam tak lama.. bila sedar.. derang suh relax... jangan bergerak dulu... pastuh sorang misi bagi air susu suh minum.... sambil tuh suh relax.. kalo nak tido tidolah dulu... anak2 setia menanti kat sebelah ngan muka cuak gila... hehehe... yang tak best tuh... sorang lelaki nih datang dekat.. siap tanya lagi.. apa tujuan awak nak derma darah... aik...  cakapler.. saja jerk.. awak nih dah tahu badan lemah.. tak payahler nak derma darah.. kan ker dah menyusahkan orang... menyusahkan diri sendiri... aduhhh.. camni ker dia cakap.... apa kata satu hari nanti kalo dia atau anak beranak dia accident tak cukup darah... mana dia nak cekau.. sib baik badan tak sehat masa tuh.. kalo tak mesti kena sedas dua tu... kesan dari derma darah tuh.. seminggu tangan takleh angkat.. lenguh.. tapi setakat nih tak rasa fobia lagi utk derma darah.. Insya Allah.. kalo ada kesempatan.. rasanya nak menderma lagi...

Rate

1

281# aishah

Akak, saya sokong rancangan akak tuu....pedulikan kata2 mereka yg tak menyokong tu, mentality mereka asik nak membangkang jer

Homestay kak Ct kat Muo lah kak...

Kak Ct, jadi porak arek teko gathering?

284# seroja1

zaman belajo dulu memang cukup time jer derma darah tapi sejak beranak pinak ni blood pressure pun selalu rendah jadi tidak digalakkan menderma lagi.

Follow Us
285# alifinara akak slalu gi MUOOOOOOOOOOOr...tu yang nak tahu area mana..selalu memang main kat area bakri, abong,rengit etc

283# alamanda_juza

juza..
dah der berita gumbira ker..???
bb yg ari tu dah nak dpt adik ker??
kadang2 rase geram jugak bile dia mengada2..
tp asben slalu ingatkan akak....

288# ciknora

a'ah....
dah nak dpt adik....
yg tak dirancang.....
"nak buat cam ner rezeki Allah nak bg...."

tahun ni ku masuk 32 tahun..

289# alamanda_juza
He..he..tahniah jue...kena kuat mental fizikal bila anak rapat ni...huru hara hidup, mcm ada anak kembar.

erm saya nak kongsi gakler..sebenarnya kisah anak pinak ni tak lepas dr umpat keji..saya ingat lagi anak sulung ..bunting pelamin..anaklak lahir premature (nikah 6/7..bendera jepun naik 7/7..lahir baby 21/3 ..adaler suara2 sumbang kata bunting dulu..menyirap gak tp buat derk jer....sbbnya saya yakin allah maha adil..pastu 2 thn lebih gak baru lekat anak ke-2 due awal bln 1....ditakdirkan lahir premature jugak ..barulah diorg kata..erm dia ni mmg jenis bersalin tak cukup bulan..pastu lepas 3 thn lebih pregnant gak..tp gugur..kosong 6 bulan alhamdulillah lekat balik..tau apa kata diorg..udah2 ler tu..anak rapat2..geram yg amat tuhan jer yg tau..sedangkan anak saya bukannya rapat2 sorg 21.3.2003..sorg lahir 20.11.2005..dan yg latest ni 27.2.2009..mujurlah suami saya bg kata semangat..rasanya tanpa suami saya..mau jd tak betul saya..yelah yg mengata tu bukan org lain waris terdekat..

so kekawan pedulikan kata diorg..haha tu sebab saya suka layan internet.cari kawan2 yg sehati sejiwa..

Rate

1

291# alamanda_c

Wah..bertambah2 umat..

291# alamanda_c

kena kuat....
skr pun dah rase....
dah le ngandung ngn budak tu kecik lg....
letih ngat....

blk keja nak kemas umah nak masak...
jaga budak kecik lagi...
memang kena kuat....

287# aishah

Dekat dekat area Bakri gaklah, Jalan Junid di Bandar Muar.....rumah baru Kak Ct masih dlm taman yg sama.

294# alamanda_juza

tahniah juza...
awl2 ni kena jaga bebetul...
badan jgn sampai letih sgt...
yg penting.. mintak tlg asben kalu xlarat..
jgn paksa badan buat sume...
ni yg ke berape??

296# ciknora

ni dah nak masuk 5bln...
bukan awal dah...
yg masa kite g rombongan cik kiah kat serdang tu jue dah 3bln lebih klu  tak silap....

yg ni no 2 ah....

297# alamanda_juza

la... ye ke...
lewat 2bln dr akak ye... mmg xperasan masa tu...

298# ciknora

akak nye due date nye bile?
jue 3 ogos ni...

299# alamanda_juza

due akak 1 june ni...
tu yg nak mula pose membeli okid...
tp xleh la... ptg smlm dah ajak asben gi nursery okid..
tp ujan... xleh la pegi...