CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cygNemo

Mana lebih baik.. ASD, SSPN @ Bank Rakyat

pening nyer laaa....mana satu yg nk di ikut ni.....
yanaghazali Post at 22-3-2010 09:45

haha..ikut seme yg mana ok yana...

saving mmg tak dinafikan mmg laa penting..insurance pun penting juga sekarang nih...nk lagi best..yana amek dua2 sekali...tiap-tiap bulan ketepikan sedikit utk saving dan jgn lupa amek insurance utk digunakan ketika sakit...kalu ada insurance bila sakit kita tak perlu kuarkan duit saving..just guna medical card saja..kalu prudential mmg ada sedikit portion utk investment bila kita beli insurance...(ini kalu kita amek insurance utk medical & kematian)...kalu nk tambah portion investment just inform agen untuk upgrade!!...mungkin skarang kita hidup br nk bermula...mungkin br berkeluarga n baru dpt anak..so amek dulu ikut kemampuan...nanti bila dh ada duit lebih boleh upgrade...aku pun buat macam tu..dedulu amek sikit dulu ikut kemampuan ketika itu..so skang dh rs lega sket boleh laa upgrade polisi...

lgpun prudential pun ada polisi utk pendidikan..anak2 aku amek polisi education...dia lebih kurang je dgn polisi biasa cumanya polisi xpired ms umur dia 25 taun..sbb dorang target by umur 25 taun dh grad universiti...so pas umur 25 taun kene amek polisi br...tapi aku cadangkan kt korang amek je insurance biasa tak perlu amek education..n tambah sket kat portion investment...nanti by the time dia nk blaja kuarkan jee duit tuh..kalu prudential conventional nk kuarkan duit kene tinggalkan rm2000 dlm akaun...tp kalau prudential bsn (takaful) leh tinggalkan rm 1000...tapi so far yg aku tgk inv anak2 aku..pulangan mmg lebih tinggi dr ASB...so pada aku berbaloi laaa...dgn portion yg aku byr tiap2 bulan..kesihatan diinsuranskan (ada medical card), perlidungan penyakit kritikal, dan investment pun ada..so everything completed...

aku nak tanya...
korang yg amik ins edu + medical ni...
kalo jenis anak yg ulang spital sokmo...berapa kali medical ni cover utk sebulan..?
@ once admit warded pastu medic card ni tak bley guna dah utk incoming visit..

aku nak tanya...
korang yg amik ins edu + medical ni...
kalo jenis anak yg ulang spital sokmo...berapa kali medical ni cover utk sebulan..?
@ once admit warded pastu medic card ni tak bley guna dah ...
koko2 Post at 1-4-2010 14:42

hish tak laaa..boleh guna selami belum sampai limit..aku anak2 masa kecik dok ulang2 msk wad..maklum laa budak2 kecik nih antibodi tak brapa kuat kan so selalu laa tak sihatnya...medical card tu leh guna sehingga mencapai limit..incase limit hampir abih..insurance akan notify mnta tmbh premium...tapi pada aku takkan laa sampai abis limit..contoh anak2 aku medical card dorang value rm500 ribu (aku amek prudential)...anak aku yg sulong nk membolehkan besar bila aku kira ada laa 10 kali msk wad..serupa gk ngan anak no 2 coz dorang tak tahan dok taska...ada sekali tuh anak aku yg no 2 berturut mgu masuk wad..ok je...janji tiap bulan jng lapse bayar..

kalu tak leh guna utk next visit apa guna amek insurance kan!!..

90# bezita60  

besita..don't worry berbaloi dah tu dgn rm150 sebulan untuk insurans..pada aku medical card utk anak ni penting..aku xperience anak2 slalu sakit masa kecik...masuk wad tak berenti.. ...
ida4615 Post at 1-4-2010 14:08

baru check penyata caruman insurans..
half utk medical, half investment..
baru lega sket hati.

skrg tgh consider..duit2 tabungan anak tu nk masukkan ke mana pula...
ASD atau tabung haji. kene baca dan telek dulu...nanti baru decide.

baru check penyata caruman insurans..
half utk medical, half investment..
baru lega sket hati.

bezita60 Post at 1-4-2010 20:34

Bezita buat insurance apa? Bagus x insurance tu.. Kalau ambil takaful insurance aje apa pendapat you.. thank you..

Bezita buat insurance apa? Bagus x insurance tu.. Kalau ambil takaful insurance aje apa pendapat you.. thank you..
cygNemo Post at 2-4-2010 09:14

bukan setakat insurans saja bagus
u kena carik agen2 yg profesional k

Follow Us
bukan setakat insurans saja bagus
u kena carik agen2 yg profesional k
my-alja Post at 2-4-2010 09:23

betul sgt.
i hate my agent..tp apakan daya.he's my hb best friend.
tp kalau apa2 senang la aku bebel nanti. at least agent tu xleh lari..

agen susah nak cari yg bagus.. bukan kita kenal dia sangat. Sama macam lawyer.. kita bukan tau dia bagus ke tak.. kadang2 bank introduce pun belun tentu lawyer tu bagus.. ada kes  beli rumah second hand pun makan masa lebih setahun... lawyer tido.. sama cam agen jugak.. kita x kenal. Stkt ni Nemo ada buat saving dalam ASD.. tapi lepas forumer bg pendapat insurance bagus jugak ingat nak buat insurance utk anak. cuma nak mahal2 x mampu snagat..

cygNemo Post at 2-4-2010 09:14

insurans perlukan komitmen.kalau rasa bleh bg komitmen bulanan..(ikut kemampuan), mmg bagus ambil sbb kita tidak dpt jangka malang yg tak diundang.

kalau budget ciput dan tiap2 bulan rasanya belum mampu beri komitmen pd insurans anak.
ada baiknya menabung je dahulu dalam tabung haji atau mana2 amanah saham yg dipilih.
(dgn andaian bahawa setiap parent dh ada insurans sendiri, at least kalau berlaku apa2 anak2 sbg pewaris)

kalau budget ciput tp pandai manage kewangan (mcmne susah pun, boleh bg komitmen utk simpan duit). amikla takaful insurans dulu.
boleh start dgn nilai paling minima. pastu duit lebih....invest selebihnya di tabung haji, UT dsb.

ni pendapat aku je la.

apa2pun...yg penting ada usaha nk menyimpan.
(bkn niat menyimpan je...tp usaha takde)..

tp lebih baik kalau dpt menyimpan secara bijak..
itu kene bykla belajar..mcm koko dan sis alja ada tulis sblm ni.

agen susah nak cari yg bagus.. bukan kita kenal dia sangat. Sama macam lawyer.. kita bukan tau dia bagus ke tak.. kadang2 bank introduce pun belun tentu lawyer tu bagus.. ada kes  beli rumah second ha ...
cygNemo Post at 2-4-2010 10:26

nemo cari agen insurance ke?...saya n hubby agen prudential...kalu nemo nk dgr xplaination leh laa kita jumpa ?...insurance ni yang penting agennya...kalu kita tgk produk insurance tu sendiri mmg dh ok tapi kekadang tuh cara agen menjaga client tu yg ptg...dan lagi satu yg penting cari laa agen yang mmg experience menggunakan med card...kekadang setengah2 agen cakap je pandai tapi dia sendiri pun tak penah tau camner nk guna med card tu scra praktikalnya..

bagi saya..disebabkan dah well-versed sgt ngan penggunaan med card tu laa agen saya cadangkan kami jadi agen..so senang nk xplain kat client...nemo nk berminat coverage yg macam mana?..health / investment?

agen susah nak cari yg bagus.. bukan kita kenal dia sangat. Sama macam lawyer.. kita bukan tau dia bagus ke tak.. kadang2 bank introduce pun belun tentu lawyer tu bagus.. ada kes  beli rumah second ha ...
cygNemo Post at 2-4-2010 10:26

aku rasa, insurance yg minima byr'n bulanan ialah takaful. (ini hasil dari aku baca2 dlm porem jugak)

aku rasa, insurance yg minima byr'n bulanan ialah takaful. (ini hasil dari aku baca2 dlm porem jugak)
Hana Post at 2-4-2010 16:07

bila memilih insurance kita kene berhati-hati takut nanti kalu amek yang murah banyak yang tak cover nanti...esp medical card..selalunya kalu insurance tu murah sangat cthnya bwh rm100...kebiasaannya tiada medical card...mungkin hanya cover untuk kemalangan / kematian sahaja...& bila tetiba kita masuk wad br tau sbnrnya kita tak boleh guna pun insurance tu utk bayar bill spital...contoh terjadi pada satu kawan saya ni...dia ada 3 insurance tp br2 nih dia msk spital nk bila nk claim insurance br tau selama nih insurance dia tu hanya cover critical illness sahaja & tiada medical card...

premium ins ni plak sgt bergantung kepada usia..semakin byk umur semakin tinggi premium..sbb pada syt ins nih semakin kita tua semakin kita terdedah kepada berbagai penyakit...sbb tu laa saya sarankan kepada forumer seme kalu nk amek insurance amek laa semasa muda, semasa masih belum ada apa2 penyakit ( sbb kalu amek insurance ms dh ada penyakit samada premium jd tinggi ataupun akan ada pengecualian nanti dalam polisi) & amek laa sblm ada rekod kemasukan ke wad esp hospital2 panel kepada insurance tersebut...kalu prudential lebih kurang 90% spital swasta kat mesia nih jd panel dia...

ada sesapa berminat tak nk amek prudential?

ooo lg satu aku nk share...skang nih kepada staff gomen...sesapa yg retire awal (option) graduiti (tul ke eja) dorang bg 20% je tau & balance pas smpi umur yg sepatutnya retire tu pun bergantung dgr keputusan kerajaan...pencen lak dh jadi pencen boleh ubah...so dpt dalam 12.5 tahun je..kira kalau misalnya kita idup 13 taun pas pencen bila kita tak de nanti so tak de le apa2 duit utk ahli keluarga...& kalau ditakdirkan kita idup dalam 6  tahun selepas pencen ..keluarga hanya dapat merasa pencen tu selama 6.5 taun je...
ini akan jadi masalah kalu pasangan tidak bekerja...that's why saya sarankan utk kita melabur di dalam insurance..semakin kita tua semakin byk penyakit n semakin nk pakai banyak duit...kalu nk harap duit simpan berapa lama sgt tahan...boleh kalu nk pg spital gomen tapi tahan ke ngan kerenah birokrasi dan berbagai2 kerenah lagi ...

bila memilih insurance kita kene berhati-hati takut nanti kalu amek yang murah banyak yang tak cover nanti...esp medical card..selalunya kalu insurance tu murah sangat cthnya bwh rm100...kebiasaan ...
ida4615 Post at 2-4-2010 16:15

ko tak baca ke ayat terakhir dia?

cuma nak mahal2 x mampu snagat..

puan agent insurance..dah dah ler promote insurance dlm thread yang salah.

bukan promote tpi xplain pada sesapa yg nak tau saja...rilek laa hana!!

ASD  non bumi bole join tak...?
Mcm ASB..hanya utk bumi shj...dan dah diwartakan halal oleh Majlis Fatwa Kebangsaan...
Majlis Fatwa Kebangsaan ni ahli/anggota mesyuaratnya ramai..
dan terdiri drp p ...
koko2 Post at 1-4-2010 12:54

mencari yang halal itu adalah fardu bg orang Islam........btui tak koko?

21# meow_tompok lawak la meow ni...

off topic jap...teringatkan one of my clients...
nama 2 umah atas nama dia....then lakinya kawin lain...so dia mula terpikir if anything happened kat dia mcm mati so umah tu laki dia akan claim under harta sepencarian....
takutkan harta tu jatuh kat tangan laki...then nak wasiatkan harta kat anak2...so again..the advise wasiat still can be challenged after mati...so advise tukar nama terus kat anak yg 2 org tu...bg satu umah sorang....again dia takut nanti kalau umur panjang...umah dah nama anak..kan anak2 jual umah tu....

ishishish...tak tahu la semua takut jadi itu dan ini...last2 sampai skrg umah tu masih nama dia....

1# cygNemo

cygnemo....

just nak share apa yg saya buat utk anak2

1.saya masuk insurance&saving anak2 ngan prudential takaful....dah setahun lebih
2.juga bukak akaun saving dalam tabung aji.....kalau ada duit lebih masukkan la...ataupun simpan duit raya dsbnya
3.sspn....ini sekali sekala je simpan bukak dulu pun masa kerajaan wajibkan sspn kalau nak pinjam ptptn

setakat ni itu je la

179# tukul

Tukul..macam tu agak2 berapa monthly yang kamu menyimpan untuk anak-anak? Sebab Nemo nak buat long trm saving supaya bila dia ada rezeki masuk University nanti tak perlulah dia memohon PTPTN.. Sebab Nemo sampai skrg x habis2 lagi duk bayar hutang PTPTN tu.. So skrg fikir yg terbaik untuk anak..