CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19763|Reply: 120

Jangan la Kaco Nenek aku weii......

Citer ni jadi taun 2000 tak silap aku…

(aku nak citer kisah sepanjang keadaan nenek aku.. so pos aku mmg akan panjang dan bersambung2.. aku da draft tapi kalau lambat paste.. sori ek.. )

Nenek aku masa taun ni sihat walafiat...tiap2 mlm g kelas mengaji... badan nenek aku mmg agak gempal la...(masakan nenek aku sedap wooo..... n nenek aku mmg ketua masak kalau ada kenduri kendara gotong royong nih)

Tmpt mengaji nenek aku ni.. sblh lorong je.... tapi uma blkg uztazah ni uma kosong.. mmg da lamer tinggal...

So kalau nenek aku pergi ngaji lepas isyak tu.. mmg nenek aku akan ikut jalan jauh la... jalan kaki tepi jln besar.. yela terang sikit ngn lampu jalan kan..... so slalu abis ngaji dlm kul 11 camtu... n balik pun dia akan ikut jln besar tadi... mmg jauh la...

masa benda ni jadi... uma tu, nenek aku duk ngn makcik aku lakibini (M) + pakcik aku(Z) yg lum kawen.

So nak jadi kisah, pada hari kejadian... nenek aku ngntuk sgt.. pastu abis mengaji pun da lewat.. 12 lebih aku rase... dia balik ikut shotcut... ikut tepi uma ustazah tu.. pastu lalu uma kosong tu.. terus tembus kat lorong uma nenek aku.... so jimat la masa berjalan kan... bila balik tu.. nenek aku terus tido....

Ok.. sblm aku sambung part seram... uma nenek aku ni 2 tingkat tapi tingkat bwh batu.. tingkat atas papan... so kalau ko jln atas mmg dgr bunyi kayu sampai bwh la.. krok krek krok krek.....

Ok sambung citer.....

Mmg jadi kebiasaan nenek aku akan tido bwh, makcik aku laki bini akan tido atas.. kat bwh ada 1 bilik je... tapi nenek aku suker tido kat katil bujang sblh tivi.pakcik Z aku akan tido depan tivi. So mlm tu tetiba makcik aku dengar bunyi suara garau kat tingkat bawah.. (bulu roma aku da naik weiii........)
pastu terjerit2 camtu la....... so makcik pakcik
aku pun lari la turun nak tgk.. dr atas diorg nampak nenek aku da bogel pastu mata terbungkang... kelam kabut pakcik M aku turun tangga pastu tutup badan nenek aku ngn selimut...
yang pakcik Z aku kat dapur amik air...tetiba nenek aku marah.. dia ckp ”ape aku buat kat sini??? Aku nak balik!!!! Hantar aku balik!!!” makcik aku da nangis2... (wa.. seriau nye nak ingat balik citer ni....)

Blkg uma nenek aku ada uma 2 uma sewa.. salah 1 tu ada pakcik (L) aku lagi sorg yg sewa... so makcik M g uma pakcik L.. bgnkan pakcik aku.. so spjg mlm tu 2 keluarga ni tak tido la duk peratikan nenek aku.. nenek aku pulak dok mengamuk atas katil ckp nak balik.. nak balik....

Oh lupe nak tulis... malam tu badan nenek aku tetiba keras... kiranya mata dia je gerak.. tapi masa dia mengamuk tu.. tangan kaki leh gerak.. pelikkan???

So esok pagi.. pakcik L aku bwk doctor dtg.. so biasa la doctor ni ckp nenek aku kena strok.. tu sbb takleh gerak…. So dia suges bwk nenek aku g hospital…

Ptg tu pakcik Z aku bwk bomoh dtg uma… so terjadi la kisah jerit-menjerit antara bomoh tu ngn nenek aku.. tapi mmg suara nenek aku totally deferent… garau gile2.. aku ada kat situ.. mmg aku nangis je la… sbb sedey tgk nenek aku cenggitu…

Part yg aku tak leh lupe… lepas bomoh tu abis baca2 kat nenek aku.. mak aku pun hidang la air kan.. so bomoh ni duk la minum ngn ayah aku, pakcik M,L ngn Z. tgh dia duk update pakcik2 aku ni tetiba dia g baling kayu kat tangga nenek aku.. pastu dia jerit “BERAMBUS KO DR TMPT NI.. KO TAK DIJEMPUT DTG.. DTG TMPT ORG BUAT KACO” – rupenye benda tu duk situ tgh perati nenek aku.. dia marah pasal bomoh tu da halau dia dr badan nenek aku… bomoh tu ckp benda actually duk kat uma kosong tu.. dan dia ada emak.. dia ikut nenek aku balik so skrg dia da terpisah ngn mak dia.. tu yg dia mengamuk nak balik tu..... yg paling bes... dia takmo kuar dr uma nenek aku pasal dia nak kita anta dia balik tmpt dia... so bomoh tu ckp dia da pagar badan nenek aku... so benda ni takleh masuk.. Cuma skrg masalahnye.. benda akan berlegar2 kat uma nenek aku la sampai kitaorg anta dia balik.. tapi masalahnye camne nak anta dia balik??

So malam tu… aku ngn kezen aku tido uma nenek aku.. sbb pakcik M aku lakibini kan tido dlm bilik tingkat atas.. so pakcik Z aku kena tido atas kat ruang tamu.. sbb bomoh tu ckp jgn kasi tingkat atas 0.. sbb benda tu kat atas.. nnti dia selesa, dia takmo balik pulak.. so aku ngn kezen aku kena tido uma nenek aku temankan nenek aku kat bwh... (waaa seramm dolllllll)

So malam tu......................................

Rate

1

malam tu ape??

saspen nyerrr

sambung la cepat weh..apa jd mlm tu?

sambung cepat

Haiya..
TT ni pandai betul buat saspen..
Sila sambung citer anda yer..

Follow Us
hmy3:lg2??pe jd??tktnye

kjap ah.. curik masa keja nih.....

cepatlah ko sambung...aku tengah ade mood seram ni.

So malam tu........................................

Kitaorg tido dpn tv.. act aku mmg tak lena la sbb seram gile... so mlm tu kitaorg 2 org tido mengadap each other... tiba2... aku dgr bunyi krekkk... krokkk...krekkkk...krokkk.... bunyi mcm org turun tangga.. kan tangga kayu.. tapi aku tak dgr tapak... aku bukak mata sikit... aku tgk kezen aku pejam mata dia kuat gile... so aku tau la dia pun dgr jugak.. aku keraskan je badan... bantal da tutup pala awal2 lagi da... masa ni aku menggigil, hanya Allah je tahu weii.... pastu tetiba aku dgr kelentang kelentung kat dapur.. ah sudah!!! Sape pulak kat dapur ni??!!!!

Pastu tak lama lepas tu.. aku dgr nenek aku berkeroh.... pastu ckp bahasa ape ntah... tapi sora garau.. pastu nenek aku start meracau... aku cuit kezen aku.. dia bukak mata sikit je.. aku ajak dia naik atas bgnkan pakcik Z aku.. dia takut... aku ckp la... aku takut duk bwh ni.. benda ni ada kat bwh... pastu kezen aku ajak aku g ketuk rumah pakcik L aku... lagi la aku takut... sbb nak kena kuar ruma.... so nak tak nak.. aku kuatkan ati... kitaorg lari naik tangga g bgnkan pakcik Z aku.... aku ckp la nenek meracau... bila pakcik aku turun.. nenek aku tido tapi baju dia da separuh tersingkap.. pelik kan?? Nenek aku kan tgh strok.. maner leh gerak... so pakcik aku suh kitaorg tido atas.. dia tido bawah.. so spjg mlm tu aku ngn kezen tak tido.. kitaorg tutup mata tapi tangan berpegang...

Esok pagi.....  tetiba keluar 1 isu... SAPE YG MKN NASI???!!! Sbb smlm makcik M aku masak nasi tapi sbbkan masing2 da tade selera susah ati ngn nenek aku... so pakcik L aku beli mee goreng... so semua org mkn mee goreng.. nasi dlm ricekuker tak terusik... (makcik aku ni pesen kalau masak nasi.. dia tak pandai nak gaul2 mcm org lain.. so nasi tu mmg cantik la dlm periuk nasi tu.. rata je...)

Rupenye2.... kat dapur da berkecah ngn nasi bersepah sampai ke tangga... pastu rupe nasi tu diceduk pun bukan mcm kesan pakai senduk ke sudu ke.. tapi mcm org keruk pakai tangan..... pastu kesan2 polisterin dlm tong sampah pun bersepah2.... so aku ckp la aku dgr bunyi kelentang kelentung kat dapur mlm tadi.... so kitaorg asume benda tu la wat keja kat dapur.... tulang2 ayam pun bersepah......

Rate

1

pandai TT tarik pelanggan iye ... biar kasi suspen sikit.

lorrrr tgh syok baca..rasa seram dah ada..bersambung pulak

adoiiiiiiiii...
wahai TT yang santek jalita ... u lah pengarang jantung pisang  penawan hati ayam ... sambung sepat ya ... tak sambar hamba menanti penyambungan semula bekalan cerita dai tuan tanah yang santek jalita ;)

bg bes la cite.. dai....

next2

cepat lah sambung....

aih tadi tadak sambungan tetiba jer sambung kat tengah

hahaha ... suspen nk tercabut jantung aku ..akud ah la penakot ...hahah

citer best ni........
tahniah2

tlg la paham.. aku draft dlm word pun da 3 page weii.... kejap ah....