CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 4276|Reply: 18

janda vs teruna

Close [Copy link]
nak tanya lelaki bujang pasal topik sensitif, kalau anda ditakdirkan berkhawin dengan janda ada anak, boleh anda terima tak....apa pros and cons kawin dengan janda...macam mana anda hadapi keluarga dan anda sanggup tak hadapi keluarga anda...kenapa anda rasa perkara macam ni taboo dalam masyarakat melayu kita ni dan adakah anda berfikiran begitu...

layan jer la...klo da jodoh

susah nak cakap.... lelaki mmg leh terima... tapi family selalunya ada masalah nak terima

TPULANG PD INDIVIDU LA...
FAMILY DUA2 PIHAK KNE BNCG ELOK2

kna bincg ngn family

klu janda muda myb bleh adjust skit2 dgn family tp klu janda tue dh berumur skit payah jgk tue

Follow Us
kalau janda tu muda lagi dan ada kerjaya, agaknya dia patut 'tackle' lelaki bujang ke atau duda yang macam dia sahaja...

apsal bila sebut janda je kluar fikiran negatif? terutamanya klu dlm kluarga?

itulah aku pun tak tau napa orang pandang perkataan 'janda' dengan negatif....pasal tu ah aku buka trend ni....aku nak bagi sokongan pada golongan ni.....ataupun aku guna perkataan 'ibu tunggal' lagi baik kot...

jangan pandang serong ibu tunggal mana tau dia divorce pasal bekas suami dia yang tak guna....jadi napa nak pandang negatif kat dia...aku rasa kaum ibu tunggal kat msia ni semua lagi berjaya lagi walaupun tak ada suami....rezeki diaorg murah....

kalau janda tu muda lagi dan ada kerjaya, agaknya dia patut 'tackle' lelaki bujang ke atau duda yang macam dia sahaja...
nur_2010 Post at 17-3-2010 11:44

tp biasala cik nurul katanya kt tua nie byk pengalaman, matang dan [ndai ambk hati..

itulah aku pun tak tau napa orang pandang perkataan 'janda' dengan negatif....pasal tu ah aku buka trend ni....aku nak bagi sokongan pada golongan ni.....ataupun aku guna perkataan 'ibu tunggal' lagi  ...
nur_2010 Post at 17-3-2010 11:56

kdg2 bkn psl sbb laki yg x guna tp pmpuan pn ada jgk bt hal...contoh dh byk skang nie..

kdg2 bkn psl sbb laki yg x guna tp pmpuan pn ada jgk bt hal...contoh dh byk skang nie..
lostnfaun Post at 17-3-2010 11:59

memanglah pompuan pun leh buat hal juga...tapi kita tak boleh menghukum tanpa selidik dulu....soalnya bukan siapa yang buat hal tapi kenapa masyarakat menghukum tanpa memahami...soalnya kenapa orang kita berfikiran negatif dahulu sebelum mereka tahu apa apa pun pasal si janda/duda tersebut...

ini lah melayu mudah lupa

kita kena ubah cara kita berfikiran...kenapa orang asing cakap msia ni first class facility but thrid class mentality...kerana fikiran kita tertutup dan kita selalu berfikiran negatif....

kita percaya hantu lagi, kita percaya benda karut marut lagi, kita pandang serong janda/duda, kita pandang serong orang yang berlainan daripada kita....

kalau kita nak maju dalam hidup, kita kena ubah mentaliti kita...jangan berfikiran negatif sahaja....ada faham mesej yang aku nak sampaikan ni heheheeh dah terkeluar topik agaknya.....

kalu dah jodoh tak ke mana

bg aku tak dak masalah, tp mak aku mesti tentang habis-habisan.

sbb kite terlalu terikut2 sgt adat dan kesopanan yg x bertempat...bl kite mcm urban skit mula la kata mcm skit..

bg aku tak dak masalah, tp mak aku mesti tentang habis-habisan.
kamilah Post at 17-3-2010 12:33

kalau tentangan bersebab tak apa, tentangan tanpa sebab yang merugikan dua2 pihak....pasal itu penting untuk tahu kenapa duda/janda tersebut bercerai...kadang2 diaorang bercerai pun tak semestinya ada sesuatu yang tak kena dengan diaorang, mungkin tak serasi atau mungkin juga ada masalah serius yang wujud dan mereka perlu elakkan jadi parah...kita tak tahu, tak leh tentang tanpa sebab....kena ada sebab kalau nak tentang pun...kalau orang tu memag tak elok boleh tentang...tapi kena tahu dulu personaliti dan latar belakang dia...yang penting semua pihak kena jujur dan ikhlas...