CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 3237|Reply: 21

mcm mn nk buat org pcaye kite blk?

good day~
well first tenQ to u all yg sudi drop sepatah 2 patah word kt aku ni.

ok la aku nak tnye korg sume...ape yg korg akn buat bl somebody da x trust u guys lg?
bf aku ni....dulu aku penah bustard die so do him....die pon pnh.then ktorg org move on to start fresh la kirenye.so everything going smooth as we plan..elok je......1 day die g godam email aku..then puffff die jumpe name ex aku kt contact list.bf aku ni jeles x bertempat skit.so ape lg...merajuk r mamat ni.aku plk benggang r klu sampai email aku die hack

pastu ktorg pon berbaik semule.aku plk g tuka pasword email aku..bla bla bla 1 day die hack lg..tp kali ni x berjaye.
dgn prasaan x puas ati bf aku tnye if there anything yg aku sorok from die.aku pon jwb 'mn ade'

pastu die ni mcm diam je...xnk ckp2 dgn aku...but this mornin die call aku n ckp 'i cannot trust u like before'
waaaa xke gile aku dgr tu??aku mmg x sorok pape.then die ckp lg 'please do smthing supaye i trust u like dulu'

then timbul persoalan...perlu ke aku buat gitu??come on la...trust is not something yg kite boleh pupuk kan..salah ke klu aku ckp trust tu lahir dgn sendri nye..klu salah tangapan aku tu....mcm mn aku nk wat die pcaye kt aku blk?

problem ni cam problem aku gak, bezanya aku yg x trust bf aku (sebab first impression tu dah berikan aku tanggapan yg x bek) camner aku nak trust dia balik;

1) email, memang aku pndai g tengok email dier sampai dia naik bengang, sbenonya aku cuma nak tambah k'percayaan aku kat dia.. tapi semenjak tu dia ubah password, memang aku ingat dia nak hide something dari aku... engko wat2 x tau je lar pasal email tu lau dia check lagi, dan sebaiknya biarkan dia tengok2 lu pastu lepas brapa lama xda per2 memang dia pandai stop punya

2) hp, lau dia pandai cek email, hp pun sama ler tu (b'kemungkinan), jadi make sure xder apa2 hal yg x baik di hp engko, lepas berapa lama dia mesti x nak cek lagi sbab xder pa2 yang interesting

3) kalau boleh sentiasa jujur, kekadang kita nak tipu sebab senang nak kuar ker tapi x buat pa2 yg jahat kan.. lau nak enjoy ngan kengkawan tu kestau jer lah.. x yah nak cakap len2

4) engko kuat chat ngan member2 online yg x penah jumpa ker (terutamanya lelaki)? bek kurangkan... aku penah nampak kawan aku wat camni, memang bleh menimbulkan syak wasangka sehingga pasangan boleh kecik hati ataupun cakap camni "x penah jumpa pun begitu rapat? dengan nada wat2 x tau "

iskh iskh, ni jer lah yang aku leh cakap b'dasarkan pengalaman aku & kengkawan aku.. musti org len pun ada mende nak diperkatakan..

kes u sebijik mcm me...cume nye me yg heck mailbox dier...guess wat i found??...

hmm...ade 1 folder dimana penuh email sorg pempuan ni yg pernah ade scandal dgn dier dulu...tp sebelum ni dier mmg pernah citer psl dat gal...cume me anggap dier dgn dat gal hanya kwn biase...tp biler me da jumpe 1 folder khas utk dat gal then me tau hbgn tu mesti lebih dr kawan biase....me mengamuk dan hampir baling cincin tunang kat dier...me marah bukan sebab dier simpan email dat gal..tp me marah sebab dier xbeterus terang hbgn dier yg sebenarnyer dgn dat gal...me tau tu kehidupan dier sebelum kenal me...tp me rs kalo me xpernah sembunyi ape2 dr dier...then dier pun patut buat menda yg sama....sebab tu je yg buat me mengamuk...me rs kalo dier cinta...dier xakan rasia ape2...then pas dier da terus terang segala...me bley accept...dan me pernah suarakan pada dier ttg kepercayaan yg semakin berkurang terhadap dier...me ckp...camne nak terus cintai awk kalo sy da xpercaya awk lagi??...then dier ckp...xpe...sy akan usaha utk dpt kan kepercayaan awk semula....cume bagi peluang utk saya meraih nya semula...hmm..me pk xsalah utk me mencuba kali ke2 kalo tu bley buat me bahagia...

alhamdulillah dier xpernah sembunyi ape2....tp 1 je yg me bengang...dier da tukar password...me bising2 kat dier...bising bukan sebab me nak ceroboh privasi dier...me bising sebab dier ubah taim me mengamuk sakan...so me assume dier masih sembunyikan sesuatu...tp dier ckp xde sembunyi ape2 then terus bagi password dier....dan skang me rs mcm jd cleaner je utk dier...sebab terpakse lak delete email spamm...

aku pon ade jgk tgk email die and found something not nice...ex die bg email mrayu mntk bf aku pulang pd pangkuan nye..

from that moment aku mcm mls nk tgk email die sbb xnk sakit ati.memandang kan aku tgk bf aku ni x pnh lg wat aku curious.and bf aku ni aku ase da cukup all out dgn aku

tp kecik jgk ati aku bl die ckp 'i cannot trust u like before'
yelah after mcm2 da aku buat utk die.die x nmpk lg ke?x pham lg ke?

pastu tmbahan lately ni aku salu lupe hp tarok mn...bl jumpe je hp tgk2 miss call ade 30x

mmg la menambahkan was2 kt bf aku kan...tp sumpah aku xde jantan lain
mcm mn aku nk bg die tau yg aku sgt sgt la syg kt die.

pastu siap die ckp 'do something supaye die pcaye aku blk'

halamak lg la aku x tau nk wat ape.....
mmg aku xde lelaki lain...mcm mn aku nk buktikan

kdg2 ase mcm org bodoh pon ade...yela aku tpakse puas kan ati org lain....sedang kan dlm mase yg lain aku tpakse terime die sound2 aku (mcm mn org mrajuk salu mngomel)

x thn beb

mulut die tu mngalah kn pmpuan

susah ni, sedangkan experince aku dulu, t'nampak bf aku forward email lawak kat sorang pompuan yang dulu dier asyik puji2 sampai aku ingat kan dia suka kat pompuan ni, 1st email tu ada tulis "I love you" aku dah membebel 1 hari, fesbuk dia plak ada pompuan x kenal tapi nak ajak citer, pahal lah.. aku lagilah membebel selama satu tempoh yang panjang (kejam gak aku ni)

rasanya korang kena duduk b'bincang, luahkan apa yang x kena.. masa tu baru korang masing2 b'peluang menjelaskan apa benda yang pasangan korang x paham atau syak... cuba ler, lepas tu kalau dah terluah mungkin ker hati korang lebih senang... ker sejukkan hati dier dengan mengambil hati dier, masak ker, present ker, puisi ker (mengarut plak aku )

Follow Us
suh bf ko belah perut ko, cek kt hati ko, ade perkataan 'JUJUR' x? hohohohoh...

Sometimes, Less Know Is Better.... bg aku la...

wat pe nk hack2 bagai? sape tipu, dia yg dpt dosa....

juz buat yg terbaik jela... ko xde nk cntact2 ex-bf or lelaki lain watpe ko nk tkut kan... bf ko nk caye ke x, terpulang pd dia... xkn pakse2 dia suh percaye kt kite... erkk...

klu dh xde kepercayaan, sshla........

sorryla, aku dari dulu bukan jenis hack privacy org, so aku takleh nak cite part email2 nih.

tapi kepercayaan ni earned. bukannyer diberi mcm dibeli. kalo dia kate kepercayaan dia dah kurang kat ko, bagi aku bukannye dia tak sayang ko cume dia takut ko tak setia. byk2 kan berbincang pasal bebende nih. kalo ko comfortable maka dia pun comfortable juge.

bagi aku dlm relationship kena ada 3: trust, faith n honesty.

side note: korang sume mmg check email bf/gf korang eh??? huhu mau aku mintak lawyer for privacy act gitu...   i need my own space

sorryla, aku dari dulu bukan jenis hack privacy org, so aku takleh nak cite part email2 nih.

tapi kepercayaan ni earned. bukannyer diberi mcm dibeli. kalo dia kate kepercayaan dia dah kurang kat ko ...
redsinner Post at 18-3-2010 21:11

x koser nk cek email dia ke...phone dia...lau dia nk bt jahatke..nk bt benda tak elok ke...kawal camne pun dia akan bt gak

tenQ to all~

asenye skang ni aku follow je la flow bf aku...klu time die mara aku undur stapak
klu die nk ktawe2....aku pon amik kesempatan memujuk die

skang ni ati ase lega skit.sbb die da mule nk 'i love you' before hang up tepon...and keep calling me every time

and lg 1...aku pon ase less know is better~
yelah klu tlebih tau pon sakit ati jgk...tbawak2 sgt

tp aku ase aku kene lebih beware...memandangkan aku da terbace mesej ex die...mntk bf aku pulang ke pangkuan nye.

ex bf aku ni pretty hot jgk...aku ase tcabar jgk

nak tepek lagu utk TT...

BISAKAH - DATO' CT NURHALIZA

Daku terasa ingin membawa
Cinta yang terlara ke titik mula
Kembali mencuba untuk kali kedua
Menggilapkan gerhana jiwa

Pernah ku terasa ingin merayu
Pada kasih dulu pulang padaku
Lupakan dosaku putihkan kelabu
Tenangkan amarahmu
Namun?

Bisakah yang terpadam dinyala
Bisakah yang terhina dicinta
Walau ku himpunkan sesalku
Bisakah terbuka kalbu

Naluri meminta kuungkapkan kata
Seindah bahasa janjikan setia
Akan bersemilah cinta dihatinya
Percaya ku semula
Namun?

Bisakah yang benci disayangi
Bisakah yang dusta dimaafi
Walauku himpunkan sesalku
Bisakah terbuka kalbu

Bila senduku berlinang sayu
Dalam rinduku ku tertanya

Bisakah yang benci disayangi
Bisakah hatiku difahami
Walauku himpunkan sesalku
Bisakah terbuka kalbu

p/s: mempunyai maksud yg mendalam

baguslah, semoga relation engko ngan bf engko sentiasa peace  

tapi kepercayaan ni earned. bukannyer diberi mcm dibeli. kalo dia kate kepercayaan dia dah kurang kat ko ...
redsinner Post at 18-3-2010 21:11

ish, xder lah sampai nak hack, cuma kebetulan jer t'nampak sebab masa bf tengah buka email aku tengah men game, masa org nak kenalan ngan dia dari fb plak aku tengah nak naik kan level dier dalam game..

tapi pandangan aku b'lainan skit ngan korang sebab aku lebih suka tau banyak, sebab takut kalau bf x setia, masa tu aku xnak buang masa b'sama dengan org yang x sepatutnya.. aku xnak tunggu sampai menda tu menjadi luka dalam hati sampai nak lepas pun susah :'>

pada aku benda2 yg lepas, itu haq dia la nak cerita or not.

as it is, the person we are today is shaped by our past right.

but from the moment kata bf/gf, then mmg kena ada tulus sikit. n new frens yg dikenali from that moment onward tu mmg aku senang cuak.  

tapi, kalau benda nak jadi, halang macam mana pun tetap terjadi. yg penting, kita jgn 100% percaya kat org. beringat sblm kena.

bl story bab email skang ni masing2 nak sound masing2

kadang2 aku teringat blk mase baru2 knl dgn bf aku ni.
aku baru putus tunang...pastu aku knl dgn die...mybe kt situ da silap...aku cpt sgt bukak ati tok org len....yg bf aku plk aku tau mmg da ade gf...tp kerane sikap tamak...aku tetap bdamping dgn bf aku

until 1 day his ex call me and ask a lot of question....so do me...aku call bf aku utk dpt kn kepastian but again aku di tipu......bf aku ckp...die da official off dgn ex die

in about 6 month relation aku going smooth dgn bf aku until 1 day aku figure out that he's actualy blom putus dgn ex die...kirenye aku di perbodohkan again

yg buat aku ase bodoh tu sbb aku x dpt spot......layanan die utk aku 5 star
keperluan aku terjage...pendek kate...aku 'rase' cinte die utk aku.

akhir nye aku semuke jgk dgn exdie tu....we talk about aku,bf aku,and her ex

then my bf aku mngaku..all this time prasaan die cume utk aku...his love cume utk aku,and everything die ade sume nye die dedicate kt aku.

even aku dlm keadaan yg sgt marah (abis kene tipu) aku jgk kesian kt ex bf aku....yelah dorg da 5 thn bersame....hujung2 berkecai kerane aku

kadang2 ase mcm nk pulang blk bf aku ke ex die ni~

tp.....andai nye ade org yg paham~

kesian dengar story engko.. pendapat aku ni depends kepada situasi, kalau daaaad n bf saling mencintai, jangan sia2kan cinta itu.. kalau x memang kena fikir masak2 lah.. sebab mesti ko pernah dengar pasal kesah ni "kalau lelaki tu sanggup wat camtu kat wife/gf dier, mesti dia gak sanggup wat camtu t'hadap engko...", bukan membatu api, sekadar mengingatkan.. tapi memang lah x semua org sama.. betul aku x faham, tapi aku harap masalah engko akan selesai

lelaki nih senang je kak nak kasik diorg trust kat kau..

JANGAN KASIK DIORG ALASAN UTK MERAGUI KESETIAAN KAU

tuh je. kalau die tny,kau jawab. kalau die nak tgk email, kau bukak, then tunjuk kat die. kalau die hack email kau, kau ckp le nape x mntk? aku bleh je tunjuk kat kau email aku. kalau die mntk lebihdr tuh mcm nak romen2 ke, nak mntk serah body ke, kau ckp le body & romen2 khas utk laki aku je, bkn utk kau. kau pny tahap blum smpi aku serah body kat kau. kalau nak romen masuk le minang hawhawhaw

impiansetaman sungguh bergune info kau itu~~~

kau ni mesti lelaki kan.klu u all sume nk tau....lately ni byk tol bende x baik jd kat aku (masalah) until this mornin aku terbace artikel........skang aku nk tnye korg...btol ke klu kite ter eksiden dgn binatang...pastu binatang tu mati kite kene campak duit syiling kt tmpt mati nye binatang tu?klu x buat nnt kite akan di lande musibah je?

12Next
Return to list New