CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: TulipX

Kisah2 mistik keluargaku : Antu perempuan jatuh hati kat Angah (pg1,2,3,4,6,7,8)

seronok + seram+sedih baca citeer2 tulip ni...

nanti aku bg kredit...kantung tacang dah nak dekat abih ye tulip./.

alfatihah buat alang tulip ..biarlah Allah saja yg balas perbuatan manusia terkutuk tu..

baru abis bacer
sedis tol citew ni........
sian kt alang tu....
al-fatihah buatnya..........

mengenang air mater
jahat tol ngan org yg jenis dengki tu.....
dh jadik pembunuh tu...:@:@:@

sedih kan part die panggil 'mak.." b4 meninggal tu

betol2 terkesan kat jiwa aku....

wah..TT boleh buat aku menangis...

Follow Us
63# kucingkarate

betul la...memang sedih sangat rasa masa arwah alang ko minta maaf kat mak ko tu.... tergenang air mata aku.. walhal aku kat dalam kelas ni... curi2 masuk forum... nasib baik lecturer aku dah keluar jap.....  mak ko ada lagi ker tulip ?  macamana dia sekarang ? dan maknanya sampai kesudahan korang tak tau siapa yg sebenarnya buat alang ko tu lah ? samada kakak kantin tu ker atau ada orang lain yerrr....

banyak2 post kt sini, post tulips yg terbaik pnh sy baca. smpai bergenang air mata baca citer alang awak. semoga Allah bagi ganjaran yg besar ke atas kesabaran awak sekeluarga.
flyhalf Post at 21-3-2010 01:58 AM

Saya setuju dengan pendapat flyhalf nie...

Teknik karangan dan perenggan yang sesuai dengan ketikanya...

Good one Tulips...

Satu nak tanya, Tulip Terengganu area mana? Saya Kuala Terengganu....

kucen kole berang!!!
tulip org maner?

from Kemaman with love

ic...........
dh x dew citer?
citer la lagik!

the best story i've ever read.takziah utk kluarga TT.

Post Last Edit by TulipX at 21-3-2010 15:06

Dah almost 14 tahun arwah Alang pergi, alhamdulillah, kami sekeluarga redhaaa dengan pemergian.

Mmg sedih yg amat...awal2 dulu..bilaaa balik kg je..tgk mak..tgk rumah..terasaaa sgt kehilangan tu..Bagi aku plak, masa tu 1st time kehilangan org tersayanggg..kematian org yg paling rapat.

Pengurusan mandi mayat Alang semua pihak hospital yang uruskan. Sebb masa tu mayat Alang sensitif sgt. Jadi kene berhati2...ye la..tubuh badan dia dah takde ape sgt..tinggal tulang n kulit aje...

Masa tu aku kat KL..so..nak sampai makan masa gak..KL-Kemaman. Dlm 4-5 jam jugak..so dorang tak dpt nak tunggu aku..Aku pun pesan awal2 gak..takyah tunggu. Selesaikan cepat2. Lagipun keadaan badan Alang pun agakkk teruk jugak.

Aku tak sempat pun tgk Alang saat2 terakhir dia. Masa sampai rumah. Dah siap pun. Alhamdulillah..sempat menghadiri pengebumian Alang...

best cite ni..
so apa jd ngan angah tu?
dia dh ok tol skang?

best cite ni..
so apa jd ngan angah tu?
dia dh ok tol skang?
fara_5836 Post at 21-3-2010 15:01

Pasal Angah aku plak..dia dlm istilah ok..Yang mengacau tanpaa keinginan tu dah takdeeee..kalau ade pun skrg..Angah aku dah boleh sendiri atasi..so takde masalah dahhhh...

the best story i've read too...tengs tulipx share citer ni
bgenang  air mata baca citer alang tu..
terasa kesedihan yg dilalui oleh kuarga TT  walaupun hanya melalui bacaan...
Al-Fatihah utk alang TT..

tulip, kiranya keluarga ko tak dapat kepastian la kenapa arwah sakit kali ke2 sehingga akhir hayatnya la?

sedey tol aku bace citer ko, sesak dada aku jap ...

tulip, kiranya keluarga ko tak dapat kepastian la kenapa arwah sakit kali ke2 sehingga akhir hayatnya la?
sedey tol aku bace citer ko, sesak dada aku jap ...
stroberi_80 Post at 21-3-2010 15:09

ah haaa..sampai kesudah kami taktahu siapa...
Bila sakit kali ke-2 tu. dlm proses berubatttt..byk tempat berubat...biasalah..org ni katee camtu..org tu kate camni..so ayah taknak ambiktahu pasal tu..dia katee dia nak Alangg sembuh je masa tuuuu...

Masaa berubat dengan yg mula2 dulu yg org Indon tu..dia kateee Alang aku tu kalau sembuh pun..tak sepenuhnyaa..kemungkinan boleh dtg balikkk..tak tahuuu samada sakit kali ke-2 tu kesan dari yg pertama ataupun sumber yg lain..

Post Last Edit by TulipX at 21-3-2010 15:37

Cerita seterusnya..
Kebanyakan cerita2 mistik ni ceritaaa yg mak aku ceritakan...bukan pengalaman aku sendiri..

Ni mak gak cerita..

Sebelum we all tinggal kat rumah skrg nih..dulu2 duduk kat kampung. Masa tu aku pun lum wujud lagi..

Mak cite la..adik pada ayah aku. Maksu aku. Rumah jauh dari org. Rumah kampung. Tanah rumah masing2 luas. Lepas tu pokok2 byk...jadikk jarak antara jiran dengan jiran mmg agak jauh ler...

Rumah maksu aku ni kire terperuk skit la...tp aku sukaa..sebab suasana kampung betul..belakangggg rumah dia pun ade alur sungai kecik..tempat we all mandi manda..hehehehe..sejukk giler airnya..

Mak aku cerita, bila malam je..memang seram skit rase rumah maksu aku nih. yelah..sunyiiii sepi sehhh..bunyi cengkerikkkk jeee...

Lepas tu yg tak best, toilet kat luarrr..
rumah kampung selalunya dorang akan buat satu lubang utk tempat buang air kecil bila malam2.. kire kat berandaaaa luar..ade la buattt tempat diaaa..ade byk le tempayan air..

Mak ckp..selalu mlm2 bila nak tidooo..mmg bunyii mcm2 kat luar tuuu..bunyi org mandi2 n adeee bunyi mcm org ambik sembahyang. Mak kateee kalau gi umah maksu aku nih. Kalau sedar mlm2 nak terbuang air kecil..tahan ajee ler sampai ke pagi..tak braniii nak keluarrr..

Tapi maksu aku ni beraniiii giler sehh..
Bayangkan kadang2 Paksu aku takde...dia selamba jeee tinggal sorang2..dia ckp..rumah sendiri..nak takut apeeee..maksu aku kate hantu2 ni dia takde takut..takut lagi kat orangg..

Mak aku ckp, ade satu malam tuu..dorang siap2 nak tidooo..sekali bunyi tu mulaaaa laaa...bunyi2 main2 air tuuu..lepas tu mcm jalan2 kat rumah beranda..mcm kecoh skit laaa..mula2 ingatkan org..tp maksuuu aku ckp..biasalah dah tu..kirenyee maksu aku dah mcm kalis dahhh dengan semua..

Sebab dah tgk semua cam tak sedap hati je dengar2 tu..maksu aku punn cakap...

'Ayoh Weee wehh, sudoh2 la tuuuu...anokk cucu nok tidooo nihh, jange dok kacaaa gakk"
Lepas jee maksu aku tegur..terus je diammm...

Maksu aku nih org belah2 besut..so ckp slang kelantan laaa...

Nanti aku cite pasal antu pocong lak..pengalaman mak n ayah aku...

Rate

1

OK...xsabar nak baca kisah seterusnya.