CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: isabel

SUPER SHOW FANS ACCOUNT : share pengalaman ko org...

aku nk dgr jeritan tuk henry & zhou mi jek
sbb aku tau ramai ELF tak suka dorang
sbb tuh mcm curios nk tau betul ke malaysian ELF jerit tuk dorang
wordlife Post at 21-3-2010 18:49

ko tunggu je la fancam sape2..sbbnye aku tak terambik video dieorg..sbb terkesima tgk kecomelan henry

td stalk dorg kat pavi.. nmpk satu grup tp me x bape nmpk clear beberapa member..
yg me nmpk plg jelas skali.. heechul hehehe.. me dr ari pertama stalk asik nmpk dia ngan rambut ketak haha.. pehtu seken henry sama jugak.. pehtu hyukjae.. donghae.. teukie.. wookie.. yg plg me sedey me lgsg x cam mana satu kyu... stress gile.. me berlari dr mula nmpk smpi la dorg belok.. penat me telek2 mn satu kyu.. mmg stress x nmpk nampyeon sendri TT_TT
lgpung me kat level atas.. dorg level bwh ktorg aje.. wuwu.. heechul jln depan.. sbb tuh me nmpk dia.. fans mmg serbu gile2.. smpi ke keta.. me pung berkejar jugak hahaha alih2 jd tempat pertanyaan plak.. "sape tuh?" "knape korg lari?"

kenapa aku plak yg over kat sini tanye mcm2

tuh la ade chance nk pegi, tanak

ego!

td stalk dorg kat pavi.. nmpk satu grup tp me x bape nmpk clear beberapa member..
yg me nmpk plg jelas skali.. heechul hehehe.. me dr ari pertama stalk asik nmpk dia ngan rambut ketak haha.. pehtu se ...
smaj Post at 21-3-2010 19:08

wuhwuwuhwuwuwuwu...DORANG kt PAVi>>??????..

kenapa aku plak yg over kat sini tanye mcm2

tuh la ade chance nk pegi, tanak

ego!
wordlife Post at 21-3-2010 19:09

aku pun....mak aku dah offer saat akhir .....aku tolak

annyeong~~~
me dah slamat sampai umah*motip nak nangis*
at least me dah tinggalkan jejak tapak kaki kat international departure pagi tadi wuwuwuwuu....siap bdiri kat situ...tenung ke bawah...bajet feel antar dorg balik mlm nih

sblm me mula mngarang
me nak ucap slmt bkenalan pd yg fes time jmpe tu...
madus shabang ke-3 kali me jumpa..saranghae ^ ^
sonok jumpe korang wpon x borak lama2 kekekekeke....
at least konsert suju nih menyatukan kita sume*cewah*

rasa nak wat fc masa kat epot...tp sakit ati je bile pikir balik
so x nak la...so cite mula pas balik dari epot kira kol 5.30....konon nak pegi hotel dorg....dahla jalan jam...last2 denga kabar dak suju pas smpi hotel terus gi bkt jalil kitorg pon pusing balik ke stadium kekekekke....

sampai sana...kitorg...dah nmpk fans dah stat camping situ..ade fans indon situ gak...
masa tu dak suju x rehearsal lagi...pehtu me nmpk fans makin lama makin ramai la..tetibe kitorg tdengar bunyi fans jerit dan ade music....kitorg pon lari2 balik ke situ tgk pintu masuk dlm tu tbuka separuh...eh lupa lak....adebudak jaga pintu luar supaya fans x terjah me sempat selit so dpt la amik vid dari luar...dan nmpk screen ittew....
fans yg kat belakang me tu*menyampah mode* asyik jerit2 je...aigo...tensen me....dahla tgh pgang digicam...nak tutup tinge x leh aishhhh tp dpt la amik vid dorg wpon dlm ketensenan ittteww....peh dorg abes lagu intro tu ade le sorg fan sebelah me kate" do u think they can hear us?...let us shout together!" ape lagi dorg jerit ler 'super junior'
me lari tutup tinge wuwuwuwu....
pehtu kan sbb dorg jerit ler pintu tu ditutupbalik...geram gilerrrr...

me tepek vid me...

100319 Super Show 2 Super Junior - Rehearsal

cr:me
dah nak abes baru me amik vid nih sbb me dengan sengaja nyer mnolakkan diri supaya dpt view yg bek huahahahhahaha

fanacc utk kat stadium...
lama dah x tgk konsert cam gini...masa lagu intro kitorg mmg siap bdiri...
lama gak part bdiri nih sbb dak suju kan x kuar2...kitorg nampak pakgad rela je kat bawah tgh bz2 atur2 laluan....bila stat tu..me tatau nak tgk mana satu dah wakakakaka...melilau mata me sbb dorg kuar sorg2 kekekeke.....

btw..me minat yesung lelebih dpd yg len2 sbnrnya...asal nmpk yesung me jerit hahahahah
tapi kan....nape me rasa yesung extra hot malam tadi....gojes gilerrrrrrrrr...
aura smcm je...masa k.r.y tu mmg best gilerrr....sore dorg mmg best giler...
yesung sakit ke? mgkn gak kot sbb time lagu ape ekk dia duduk kawasan kitorg tu dia ilek je...tp jinjja jeles gilerr tgk fans yg salam2 ngan dorg kat bawah tu...rasanak nangis je wuwuwuwu....*next time kalo tgk konsert gini nak bawak hpon murah yg camerapon bagi kat dorg soh amik pic sendiri wakakakakka*

part kyu wat gaya teropong kat kitorg~~`
me rasa kyu mmg pasan kat ktorg sbb area seat kite mmg kat pagar tu...harus la dia nak tgk betul2 wakakakakak...terasa giler sbb bdiri mcm depan2 kitorg....
insan2 cari porem yg bdekatan spazzing gilerrrr

masa shining star~~`
me rasa tharu wuwuwuwuw...bila kuar muka eeteuk kat skrin...me lak yg cam nak nangis..dah la sensitip nih kalo tgk org nangis...
tp mmg bangga la ngan pojek nih...

btw....
dak suju mmg giler aaa ngan toclite kite nih...dak rockpit tu siap baling toclite kat stage...me rasa sungmin dulu ekk yg pakai satu toclite....
me rasa heecul mmg propsmania...abes sume bende dia kutip buat bahan hahahahah

part teletubbies tu mmg lawak giler....kite siap join lagi lagu tu hahhahaha

ade satu insiden kat rockpit tu...me x ingat sapa ..me rasa eeteuk baling patung nemo jauh ke belakang..ade 3 yoja fans berebut masing2 x nak mengalah....masing masih pegang....sampai pakgad rela ade tegur2 tp dak fans tu masih pegang gak nemo tu..tp me tatau camne kesudahan la sbb me tgk dorg tu hampir satu minit...give up nak tau sape menang..me pokes balik ngan dak suju wakakkakaka

sekian....me tulis ape yg me larat kekeekkek...kalo ikutkan byk citer kekekekke

Rate

1

Follow Us
aku pun....mak aku dah offer saat akhir .....aku tolak
mizsela Post at 21-3-2010 19:10

meratap sendu kan?

meratap sendu kan?
wordlife Post at 21-3-2010 19:12

x tahan...aku nk jerit jugakkkkkkkkkkkkkkk...teruja dengar jeritan dorang...panggil euteuk

heenimmmmmmmmmmmm
sgt comel...suka sgt..tgk gambitttttttt

yg me nmpk plg jelas skali.. heechul hehehe.. me dr ari pertama stalk asik nmpk dia ngan rambut ketak haha.. pehtu se ...
smaj Post at 21-3-2010 07:08 PM

huh teuk kuar gak jenjalan even demam.....uri ledo gigih huhu....

Post Last Edit by limau at 21-3-2010 19:38
kekeke..aku pn nk wat essei ..ehem2...

erm mule aku grk dr uma dlm kol 9 lebeh cmtuh kot.then g bts join trip jc and geng *tbe2 kene jd driver*.ekekke..smpi2 jek da ade fans yg duduk bersile rmi2 ...
bottle_boy Post at 21-3-2010 12:18

hahaha...mmg boi sgt2 argresitttt

aku tertolak, terlanggar...tersikuuu , terketokk semua...kekekekke

tp tak pe , nuna paham... dah namayer konsert kan..mestilah happening~~!!

tp mmg best giler aa...next time ada lagi kita pergi ramai2 lagi yaa

** kim hee chul...mmg sgt2 encemmm

o~~~~~~ ak rse mungkin ader yg taw, memuler dlu ak bukan xcited sgt nk pg, buat keputusan nk pg pn last minit, pueh ler zue dok nasihat ak... yerlah, alasannya sbb ak bukannya minat gegiler cm yg lelain... lgu dorg pn der bbraper je ak layan...
muun Post at 21-3-2010 06:27 PM

hahahahaha...ko tau tak sbb ape aku soh sangat2 ko gi....sbb aku tak dpt p..aku tanak org yg ada peluang pegi, tp tanak gi... cam aku ni..peluang takde...tapi sebok nk gi... biler ko gi, sekurang2nyer aku puas hati.... ko ngan oja samer jer...
dari dok berkira-kira nk gi... dn akhirnya..aku puas hati biler korang gi... seolah2 aku bersama korang dlm std tu

huhhu...semlm mmg mlm yg x dpt aku lupakan.mmg terlalu hebat dan sukar untuk dilupakan. until now aku masih x dpt lupakan..lebih hangat drp smlm.opsss...aku spt xmahu banguun drp mimpi..aku nk terus mimpikan konsert suju....omo omo....plezzzzzz...what is happening me!!!!!...goshhh...nk refresh psl konsert smlm....start aje konsert..aku dh nmpk kelibat sungmin kat atas...aku naik syeikh dahhh...jerit sungmin!!!!!...pastu tetiba heechul pulak kuar..nearby my seat L16...aku jerit kuar lagi & lagi& lagikkkkkkkk....jantung aku dh berdebar2...mcm lagu heartbeat la pulakkk...kekekekke...dan setrusnya 1 persatu kuar atas stage....aku jerit lagikkkkkkkk.....arghhhhhhhh.....aku mmg bukan bermimpi pada mlm tu....reality!!!!!!!.....real....yo-man!!!!!!!!....mcm x percaya..!!!!!!!....konsert smlm mmg xbole aku lupakan sehingga ke saat ini.......yg plg x boleh d lupakan khyun, siwon, ye sung...ryeowook....pandang kat aku....!!!!!...mula b'debar lagi nikkkk...heppi sungguh!!!!!

mud nak share gak..tapi malas nak taip ley tak...

heheh~~

mud tak de gambar..tak de sape ke nak kongsi gambar...
bukti kami pegi adalah~~

ni tak best and tak terang..sbb amik guna hP je..

dorang da nek flight tak agak2 nye...

lupa plak..
kawan mud yg kata ni cons once in a lifetime dia..(sbb dia da janji ngn mak dia kekdahnya)..

nak g lagi..kata dia..len kali..kalo ada sushow kat thai..dia nak g...heheh~~

sushow mmg best..

sape2 lagi ada gamba..share la ngn mud..
wu3...

nak tunggu nony bg gamba..adeh..ntah dia da alik ke blom..tatau la..

My big misson to attend korean's first concert ever in my life...

Aku mula ngan pra bli tiket ar...seprti yg sedia maklum aku xberapa kenal n xder la minat sangat ngan super junior neh..sebab aku xtahu lagu2 dorg... yang aku paling suke adalah lagu nareago...sori...sori aku suka dance die sajo..

camner aku terbeli tiket sebab maknae (botol) laa...ajak aku temankan die....sebab die sorg2 lelaki nak join pi konsert neh.. so aku duk pikior-pikior..ok laa aku beli je la tiket tuh sebab nak amek pengalaman g konsert korea....kat stadium bukit jalil.... then aku pun pegi la amek tiket kat dorg kat bejaya times square..tiket tuh ader kat aku selma sebulan lebih..aku bior gitu sajer..

then...mase hari berlangsungnyer konsert....sebelum itu..aku terima satu berita yang boleh menggugat mission tuk pergi konsert suju neh...1 of my really good frend tepon...n telling me yang die nak kawen....so die nak aku wajib datang.... aku da berbelah hati time neh nak g konsert or nak g kenduri.... (aku harap aku ader kembar leh replace aku g kenduri tuh)...aku call die ckap aku xleh nak kenduri die sebab aku da booking lamer date 20/03/2010 tuk konsert neh...then die marah2....kalo aku xpegi nanti die sentap terasa seumur hidup...so aku reshcdeulekan balik jadual..... mende neh aku pun da maklumkan kepada org yg tiket aku pegang.....

so ibarat aku pergi satdium awal pagi ar...aku terkujat dari tidur kul 7.30 pagi...subuh dinasor jap....then terus ker lrt kelana jaya tuk ke taman melati....aku sampai taman melati kul 8.45 pagi....meber aku yg drive kete ke termerloh xbagun tido lagik:@:@...panas nyer hati neh mmg xleh nak cakap aper..so aku tuggu...aku sampai termerloh dalm kul 11.25 pagi..aku tepon pengaitn ckap da sampai..pengatin cakap kenduri mula kul 11.30 pagi..so aku tunggu ar... dalm tunggu2 tuh..member aku yg drive kete dapt call dari member die..ckap nak tumpang balik kl.....

time neh aku da goyang daa...sebab aku nak balik kl awal..kot2 xsemapt nak g konsert...plus ngan tiket aku tak kasi lagi..then sme lancar.so aku da kasi tau jelas pada member pling lewat kiter leh bertolak ke kl dalah kul 2.00..kul 2.00 ptg bertolak balik kl.....guess wat?? kawan aku drive 45 minit sajo dari termerloh smpai kl..aku duk depan tercungap2 tahan napas n seram ngan awak kete....dala kete tuh aku pun riso adakah aku lock kereta or tak...sebab tiket dorg aku letak gitu ja atas seat... aku bimbang ade irg pecah n curik..alhamdulillah selamat seme nyer

dalam kete tuh..da berpuluh2 da sms masuk....dri botol ader...dari oja ader....tpi byak botol la duk riso kalo aku dtg lambat... then kul 3 aku sampai lrt kelana jaya...drive kete ker seri kembangan (aku ader mintak tulun memebr neh anto ke saner) tapi menduka cita die da ader paln mlm tuh:@.....lepas aku tibai cup cakes 1 y kecik n 1 yg beso tuk bekalan tenaga konsert suju...die lukis la plan nak ker stadum bukit jalil...

time neh..sms oja da sampai...katernyer biler nak sampai stadium nehh....kekeke..pas solat seme...bertolak la dengan berbekal kan lakaran peta yg nan ado tuh....yg aku tau keep left sajo....time tuh plak bateri hp tinggal 3 jaa...terpaksa gak buka guna bantuan gps....tpi kedaun jugak sebab stadium bukit jalil xado dlm list gps:@... time tuh aku rase nak hantuk kepala kat stereng....korg tau x..kat bandar seri ekmbangan tuh jalan ngan jam die cam lahabau.....aku keep positive..mase tuh da nak kl 4.30 kat area sri kembangan...peluh jantan da mula menitis even aku pasang aircond kuat...kesian dorg tunggu aku sebab tiket tuhh.... berpandu kan pada lakaran peta n gps...aku jumpe laa kawasan bukit jalil..tpi bukan stadium tapi kawasan perumahan bukit jalil....time neh aku da peluh lagik...my gosh tang manernyer stadium?? time neh jc call aku tnye kat mane..aku ckp ar kat kawasan perumah...katenyer da dekat ngan stadium...

so aku kuor balik...tuju ke jln besar....benti tepi jalan tnye sorg manusia neh...tnye kat maner satdium bukit jalil....die ckap die pon xtahu arah tepat....kal ikutkan gps aku da sampai da tempat parking kete..iaitu kat taman bukit jalil..temapt org berjoggng.... so berbekalkan semangat tuk berikan tiket tuh..aku teruskan lagi...akhirnyer aku termasuk dlam buit jalil golf n resort..tne pak guard situ nak ker stadium...time neh sms limau...ckap relac n slow2 cari jalan..ok laa...lega sket hati sebab dorg consider yg aku neh sesat.....

kater pak guard kene nek fly over n masuk kiri....alhamdullillah..sampai jugak....time neh aku da masuk n parking kat PARKING D.....time neh signal dari hp da byak kali bunyik kasi amaran bateri low...low.low... sempat gak call jc tnyer dorg kumpul kat maner....tetibe tgh emncari dorg terjumpa mulan or adiff tunjuk tiekt sebab nak cari pintu masuk kat maner...
last sekali sampai laa...dorg yg monyok tgh kumpul kat tangga....so sori ya yorobon seba sampai lamabt nak kasi tiekt tuhh...
sebabkan kiorg neh baik so korg beratur laaa..ikut la undang2 n jadik manusia bertamdun ngan beratur bagai....then selamat la kiorg masuk dlm stadium tuh...ermm time nak cari pintu masuk tuh aku pon cemas sebab ramai org duk lari2 kejor nak masuk...aku pon samer lari jugakk....masuk2 manusia da ramai..terus emnuju ke tempat duduk n rehat jap..

*ok neh la pra citer sebelum konsert......sgt penting citer neh sebab tket dorg ada sekali..kalo xder tiket dorg..my story terus jumpe time konsert tuh......nanti sambung tuk citer konsert lak...

Rate

1

197# teky

amboi panjang berjelar nie...kekeke

okeylah semua dah selamat ~~

tatau la nape..
terasa time ni..sedeh sgt2...
sushow bg impak yg mendalam dlm hati ku ini~~~

My big misson to attend korean's first concert ever in my life...season 2

ok..dalam stadium plak....kedudukan dlm satdium...kiri aku limau n kanan aku sky...tepi limau ader botol...(so aku duk maner?? kekke).....masuk2 timeu tuk iqwan da wat performace..lamer gak tunggu dorg nyer konsert nak setat biler

then rasenyer dlm kul 8.00 aku da nampak pacik2 rela neh da berkumpul kat pintu masuk...depan tempat duduk sebalah saner...ngan pintu masuk kat vip....tetibe jer ader sorg neh pakai baju itam...putih n feling2 retis.... au pun duk tgok..aku tunjuk tuh kat sekai... n mmg retsi pon..... tapi malangnye aku tak tahu nama aper..... mmg betul tuh adalah kyunhun..yg nanyi lagi puff the magic dragon...putih n rambut mmg cam da klip nareago..

tiem tuh jugak blasting music form speaker...betalu2 emnyerang dada,,,tinge makin bingit..dan perlahan2 akurase berada di awangan sebab susa nak sedar akibat bunyi bingit org bertempik2..time tuh aku letih just tgok tanpa bersorak2..aku rase rugi gak sebab xtahu nama..kalo tau namer leh gak aku sora pangil2.....time tuh sky duk rakam dorg...aku just enjoy the erformance..tengah2 kusyuk tgok n dengo..tetibe gempik gempita dari tepi limau...yess sore botol memecah hening....menghalau burung tuk terus bertebangan... sungguh agresif maknae neh sorg....

lagu demi lagu...aku just embarsing da moment..tgok dorg....tgok dorg joget n nanyi..time2 ader jugak aku rase dorg neh gurau2 xreti bahasa (suju arr) keeke..heechul main2 cium ngan pemain violin....nagn birah2 nagn siwon....tapi lawak la... tuh seme jes teasr nak usik2 fan sajoo.....

mase berlalu ngan pantas....tetibe lagu puff the magic dragon..memula aku cakap neh lagu budak skolah rendah ker?? motip lagu skolah rendah masuk dlm konsert..... tapi biler da setat nanyi aku rase lagu neh menghiburkan hati...mungkin muzik die yg simple n easy leh wat aku enjoy....ngan pelakon2 yg funny...kekeke..

satu kepusan yg sgt tak terucap...n xan habes kalo nak di ungkas dengan kata2....tajuk2 lagu seme aku xtau ..yg aku tau nareago ngan sori2 ja.....org pun aku xtahu nak jerit saper..just lambai....saper eh yg lamabi kat kiter eh sky?? yg penting die lambai kat kiorg..kekeke....

dari segi jeritan lak..aku rase botl paling kuat jerit...duk pangil dong hae...dong hae..aku lak mencari2 saper dong hae... .....berkenan ngan time konser aku xreti nak becerita sebab aku xkenal org..so xleh la nak serita saper yg ader depan mata......

sampai ke akhirnyer aku rase besh sgt join konsert nehh...kalo ader konset lain lagik aku nak join lagik...