CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: thoyol

Apartment Ukay Perdana

79# kakashisenpai

kalau betol la indon tu punya keje, mmg keji kan. dah la dtg negara org, pastu buat jahat

hehe,

kepada yang bertanya, aku mmg tak nampak ape2 dalam bilik no 2 tue. Sebaik saja aku masuk bilik no 2 tue, bulu roma aku terus meremang dan tengkuk aku terus terasa panas yang amat. Aku terus berdiri kaku kat dalam bilik tue sambil survey keseluruhan bilik. Bila Azman masuk pun, dia terus berdiri tegak macam aku. Aku tengok dia, dia tengok aku.

Memang terasa sangat keseraman bilik tersebut walaupun dah terang berderang di bukakan lampu. Haih.. Duduk dalam 1,2 minit dan setelah bagi nasihat kat budak perempuan supaya menggunakan semua bilik, barulah kitorg keluar dari bilik tu.

Huhu..

mmg eram gak kes kt ukay perdana n...
d lg x?
tepek la kt sni byk2

tak da smbungan dah ke tuan tanah..bila bace rasa seram dan tak berpijak dibumi yang nyata..takottt

67# laila_zi

laaa.. apa pulak tak tau riverdale tu.. jalan kat area riverdale tu kan antara jalan-jalan angker kat area kita tinggal walaupon berlampu bagai..

ok.. back to ukay perdana apartment.. dejavu tu ekk..

my girl friend datang tido rumah.. lebih kurang pukul 12++, i dah ngantok so i cakap kat my friend i gi tido dulu.. masa tu my friend tengah buat report dia kat dining table..

i rasa lebih kurang setengah jam kot masa i nak terlena, i dengar bunyi kerusi kena tolak ke belakang n bunyi kertas macam kena susun.. n mata i automatically terbukak n pandang kat pintu.. i nampak ada bayang hitam bentuk fizikal orang lalu masuk bilik tuju ke tingkap..

tak sampai berapa saat lepas tu, i dengar bunyi kerusi n paper exactly macam yang i dengar few minutes sebelum tu.. n kali ni kawan i yang masuk bilik.. i terus cakap kat dia apa yang i dengar n nampak.. alkisahhhh, my friend pulak ternampak macam ada bayang hitam masuk bilik i.. tu yang dia kelam-kabut masuk bilik i sebab dia dah meremang bulu roma..

time tu, memang tak cakap banyak lah kan.. my friend n i terus tukar baju, capai handbag cabut keluar rumah.. masa nak keluar dari pintu rumah, i cakap kuat-kuat.. nak tido pun tak senang.. ada je yang nak mengacau.. i pulak lepas tu gi main pool..

another incident, my sister datang rumah dengan kawan dia nak hantar barang.. kawan dia nak masuk rumah tapi baru masuk kaki sebelah terus tak jadi masuk.. duduk tunggu kat luar.. i pun pelik tapi i tak lah tanya kenapa..

lepas my sis balik, my sis called i bagitau kawan dia said sorry sebab tak masuk tadi.. i tanya ada yang tak kena ke.. my sis cakap, kawan dia cakap, i saw faces at ur sis dining n kitchen.. tell her to careful or move out.. its not the house, its the house ground that belong to them..

n my sister friend is a maldives girl..

Rate

1

67# laila_zi

laaa.. apa pulak tak tau riverdale tu.. jalan kat area riverdale tu kan antara jalan-jalan angker kat area kita tinggal walaupon berlampu bagai..

ok.. back to ukay perdana apartme ...
bettyboops Post at 24-3-2010 16:48

miera penah stay kat riverdale apartment tu..  kat hujung jalan masuk dari main road uk perdana tu.. sepanjang jalan tu memang seram di barisi pokok rhu yang menyeramkan waktu malam.. waktu siang senyap sunyi jalan tu.. ada kat tepi jalan tu satu rumah banglo kosong yang ada swimming pool hampir tak nampak dari main road tu sebab ada banyak pokok2 lalang tinggi2. kalua lalu jalan tu mmg miera tak penah toleh kiri kanan.. just baca ayat2 yer..  

jalan dari riverdale short cut ke atas bukit sebelum lalu rumah datuk K lagi la seram setiap kali lalu jalan tu waktu malam merenang bulu roma

Follow Us
86# mieraedoera

yang rumah ada swimming pool tu kan dah cantik sekarang.. ada company take over nak buat club house..

86# mieraedoera

yang rumah ada swimming pool tu kan dah cantik sekarang.. ada company take over nak buat club house..
bettyboops Post at 24-3-2010 17:20

ye ke? miera dah 3 tahun lebih pindah dari situ..
ok la tu dah dimajukan

88# mieraedoera

tetapiiiiiii.. walaupun dah cantik, bila malam-malam lalu kat area situ, level keseraman dia tetap sama miera..

masa stay kat riverdale tu, saja pilih blok yg facing rumah double storey tu sebab jalan dia sibuk sikit.. sebab block yg sebelah facing jalan yang sunyi dan menyeramkan tu dan dibarisi pokok rhu.. tapi pelik blok tu pun tak ramai sangat orang.. lagipun dulu dengar citer pokok rhu tu tempat dia tenggek.. (tak leh nak sebut memalam ni.. ) ok tukar topik la tak nak citer hal tu..

cuma nak citer satu je kepelikan dok rumah yg miera stay tu.. setiap malam mmg sentiasa terdengar bunyi guli dan perabut especially time kena tinggal sorang2.. tapi biasa buat tak tau je dan anggap orang atas/sebelah je. tapi bila pikir2 tetiba ketaklogikan tu baru rasa meremang..  pernah la sekali hb ternampak kelibat kita masuk bilik padahal kita dok luar tgh tgk tv... tu je perkara yang tak leh lupa...

riverdale mmg seram..4@5 years back masa sewa kat situ.. seminggu 2-3 kali kena tindih. mase tu sewa umah paling ujung n paling bawah dkt jalan naik gi mamak, rumput tepi umah pon tinggi2...paling x leh lupe tgh2 tido kena tindih sampai x leh napas, rase cam nak mati jaa..pas bace ayat2 .. baru die lepas ...tapi ngantuk nye pasal tido balik, slalunye sekali je die kaco, tapi pastu tak lama kena tindih balik.. kali ni lagi seram sbb aku tido telentang so nmpak kelibat bebulu besar hitam legam mask bilik .. otomatis badan pon xleh grak pas bace2 baru la bleh lepas, trus aku lompat bangun trus x tido. tunggu dlm stgh jam baru housemate balik, tgk je aku trus die tergelakk sbb die tau aku kene tindih.. sadis btul.. tapi riverdale mmg angker laaa.. lgpon first aku kena tindih mase umo 12thn..pastu slalu gak kena x kira tempat dan masa.. siang2 pon bleh kena.. pelik laa

kat blok mana tu kakigebang? ntah2 kita sama blok kottt... tapi tak penah kena tindih la.. cuma masa kecil2 atau masa kat asrana kot sekali je penah kena tak ingat dah..

seram lak baca cite hang ni.. ni yg nyesal baca malam2 ni

betty & miera : kat bukit antarabangsa ni memang macam tempat misteri kan betty tapi aku suka tinggal sini sebab nyaman. Tak semua tempat aku rasa angker & sama gak ngan tempat2 lain jugak sebab dulu aku stay kat subang jaya ada gak beberapa tempat yang ada benda2 ni. Tapi betty gilerlah ko berani mati siot ngan benda2 ni, aku kalau malam2 selalu gak jalan2 exercise ngan hubby bila lalu kat depan busstop yang hanya sebuah tu jer kat atas bukit ni (dekan depan kyoto) tetaplah aku menjeling2 manja kat situ. Betty, nak citer satu lagi masa last 2 month anak sedara aku dtg rumah dlm kul 12 cam tu dari riverdale. Masa tu hujan renyai2 mlm jumaat lak & gatal2 nak bawak kapcai. Dia kata masa sampai jer kat simpang yg buat jln alternatif masa landslide tu tiba2 motor dia berat giler, menangih motor tu rasa nak naik bukit tu so dia kata ko nak tumpang boleh tapi sampai kat pagar berambus & nak tau ngan2 sampai kat guard tmn bukit jaya tu tiba2 rasa motor goyang kiri kanan & ringan balik. Kiranya reti bahasa gak ya benda tu.

gebang: kakak aku lagi selamba beli rumah hindu dekat riverdale tu. Tapi bapak mertua dia dah buat macam2 termasuk buat kenduri sembahyang maghrib & baca yasin serta pagar rumah tu dengan ayat2 alquran, insyallah & alhamdullilah tak ada apa2 pun. Tapi memula pindah tu ada satu bilik ni kat belah belakang tempat keluarga hindu ni buat bilik sembahyang, mak ai bau dia sampai sebulan baru hilang. Bapak mertua kakak aku malam pertama lepas buat pagar tu mimpi kat dlm rumah tu ada satu pondok buruk kat dlm bilik tu.

93# laila_zi

takde makne berani mati laila oiii.. actually i dulu memang sceptical pasal hal angker-mangker or hantu-mantu nih..

time study kat u dulu bila ada kawan-kawan cerita pasal kena kacaulah, kena itu ini, i selalu cakap yang tu semua perasaan diorg je.. bila ada kes histeria, i cakap diorg histeria pasal tensi study waloponnn i dgn roomate penah jugak lah kena usik-usik manja masa tido..

tapi yang buat i percaya (not really 100%) benda-benda halus ni semua wujud bila kes tangan melingkar kat bahu i tu lah..

93# laila_zi

alternate road masa tanah roboh kat b.a tu memang banyak betul citer dia.. kita dua penah citer dulu-dulu kan tapi tak ingat kat thread mana..

ni citer pasal jalan kat ukay perdana pulak.. jalan nak naik kat apartment ukay perdana ni pun boleh tahan jugak.

ada satu hari tu i balik kerja dalam time maghrib.. masa nak belok ke simpang naik bukit nak ke apartment, i nampak orang pakai telekung duduk kat celah bushes yang mpaj tanam kat divider tengah jalan tu occayyyyyyyyy.. bila i dah lepas orang bertelekung tu, i siap pandang rear mirror keta nak tengok orang tu n wallahhhh.. she was gone.. i tgk kat side mirror kiri, ye lah mana tau kot-kot dah melintas kannnnnnnnnn.. takde jugakkkkkkkkk.. for quite sometime i terfikir orang tu datang dari mana n macam mana dia boleh duduk kat celah bushes tu sebab bushes tu ditanam rapat-rapat.. takde ruang untuk mencelah pun..

lagi satu, i keluar dengan my friends.. balik malam buta.. lebih kurang pukul 3 a.m camtu.. still at same location.. masa nak naik ke simpang, tiba-tibaaaaaa i goosebumps all over.. roma tengkuk n lengan i meremang n i rasa seram tak tentu hala.. time tu i tak ingat hape dah.. ingat nak cepat sampai rumah jeee..

sampai je kat parking, i off engine terus meluru naik rumah.. dengan kereta tak berkunci, handbag kasut segala tinggal.. i capai kunci rumah jekk.. masa tu i punya rasa seram sampai tahap boleh shi-shi dalam seluar yeeeeee.. tak pernah i rasa seram macam tu.. masuk rumah terus lari gi bilik, hempas pintu n on lampu..

start daripada hari tu, kalau i balik malam, i tak lalu dah kat situ.. i akan naik ikut jalan 7e, lalu kat tepi apartment terbengkalai (skrg dah siap) n lalu depan mamak 24 hours..

Rate

1

betty i wonder why everytime klau jumpa sure mcm pakai telekung warna puteh.

96# laila_zi

pada pandangan mata i, i nampak macam rupa orang sarung telekung.. dari kepala.. tak taulah kalau dari pandangan mata orang lain..

satu lagi jalan yang anker yg kat sebelah food court mamak tu.. on the way to ukay perdana. kat longkang besar tu banyak kali kereta terjun longkang tu.. my ex maid pun ada citer masa dia jalan kaki tepi jalan tu dia rasa ada orang tolak dia sampai jatuh

Post Last Edit by kakigebang at 25-3-2010 22:26

kat jambatan kecik dari dkt dgn tadahan syabas kot kwn aku pnah crite diorang balik awal pagi berdua dgn abg dia...titi kecik je, diorang nak balik sg sering..sampai je ujung jln lpas titi tu abg die pon tertengok rear mirrror, katenye nampak pompuan rambut pnjang berblouse putih ( uniform hantu kot baju2 putih ni ) berdiri tgh2 titi tu dok tenung diorang... pas sapai umah baru abg die bgtau... pas die bgtau aku, mmg aku x lalu dh titi tu time malam ...lgpon area titi tu mmg angker la.... pokok besar2 ..pastu utan2 kecik....seramm....angker la bukit ni  
p/s mira : dolu dok sewa riverdale blok A

jambatan tu kat mana? kat BA ke kat UK? saya tak ingat blok mana dulu tapi blok yang pertama kalau masuk melalui simpang lepas food court tu.. rasa tepi taman mulia