CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: thoyol

Apartment Ukay Perdana

Reply 56# bettyboops

wah berani ko eh jerit je kat mende tu! tp betol dowh kengkadang mende2 ni kena tengkik tempik, baru diorg senyap. dulu pon time dok kat raub, parents aku citer mende ni dok main hempas2 pintu, parents aku baca segala ayat dia tak stop jugak. ayah aku tempik skali "SHUT UPPPPP!!!!!" terus senyap mende tu. pastu dia tak main hempas2 pintu dah...dia main hempap2 time tido jek. lol

Reply 90# mieraedoera

uhm...ada ustaz yg penah pagar rumah kitorang kata, kalau dengar bunyi guli jatuh atau bunyi perabot kena tolak (mcm bunyi kerusi kena heret atas lantai), itu memang tanda ada jin menginap kat situ.......but as long as diorang tak mengacau, takpela.

aku penah dok umh akak aku dulu kt uk perdana gak..
tp xbpe igt name apartment die..baiduri kot..
time 2 mmg xrmai lg yg duduk kt ctu..
aku tiap ari naek bus g keje..blk plk da mlm dlm kol 10..
aku kena jln kaki masuk ke dlm.jauh jugak..mmg seram la xpyh ckp..
tp nk bt cm mane..terpaksa..
n aku penah gak jln kaki dr bwh (kampung pasir kot xsilap)  smpi la ke umh sbb xde bus masuk da mlm sgt..teksi pon xde...
tp xde plak bnda2 ni nk ngusik aku ke hape..
ke sbb aku ni rabun so xnpk la bnda2 jauh..kalo npk pon aku pkir 2 adalah objek yg x bernyawa..

Reply 121# sharingan86

shar,

i jerit sebab i nak tido.. besok tu dah lah nak bangun gi keje kan.. takkan nak zombie pulak kat tempat keje kan..

Reply 120# caney

huhu..tula..bakal duduk kat apt sri hijauan next month..harap2 xde pape..ctu selamat x?yela..bukit kan..tp sejuk...hehe

aku stay kt Apt Uk perdana dah 4 thn..alhamdulillah so far tkde ape2..ini semua ikut nasib lah kan..cuma yg tk bestnya jln makin sesak sbb penduduk makin ramai tue je..yg lain2 ok..

Follow Us
serremmmmmm

Post Last Edit by misy at 27-8-2010 12:16

korang ...kawasan BA kawasan  aku neh
memang jalan bawah depan riverdale tu keras, org cerita, kat situ semak samun & hutan pokok  buluh & substation tnb, dulu2 masa taman mulia & riverdale baru buat, tpt tu developer buat tpt rekreasi kat situ, ade jogging track sume, termasuk la clubhouse yg korang ckp bunglo dgn swimming pool tu...pas tuh tetiba tempat tu di tinggal mcm tu je, sampai naik semak samun jadi hutan balik...yg club house ni thn lepas ade attempt nak refurbished, dah siap decorate, swimming pool pun dah baiki semua...alih alih..aku tgk terbiar balik, semenjak 2-3 bulan ni, terus jadi buruk, dgn cat terkopak kolam kotor....
ade org ckp kat situ memang kg bunian..ntah le, slalu lalu situ dlm hati aku ckp, aku tumpang lalu jek tak de niat nak  kacau...seram gak le, kalau sensorang tak de aku lalu ...

aku dah lama gak duk sini, jln tu selalu guna sbb duk ulang alik gi umah mak aku katarea dkt situ gak...kdg2 tu memlm kul 11-12 lalu lagi, memang seram gak, lalu situ mesti pasang CD Quran..kdg2 tu, lupa pasang baliknya baby ku slalu gak nangis2 time tido mlm...

kalau korang perasan, selepas barisan rumah teres tu ade perkampungan , mcm tnah lot gitu, tapi yg ramai situ mostly Indon yg PR status, derang lagi lama kat situ, aku rasa la, asalnya derang teroka haram, rumah kat situ besar2 gak, ala2 banglo tanah lot

ni yg buat aku takut nk g umah maksu aku ni.dia stay kt apt sri wira uk pdana.pnh 1 ari aku dgn mak aku singgah beli pisang goreng dkt simpang jln wangsa budi..pramah la plak brader ni.dia tya kitorg dr mana.org bebudi kita bebahasa la kan.mak aku pn lyn la bsembang.bila dia dgr kitorg stay kt apt sri wira, then dia bka la story die.alkisahnya dia baru kawen 4 bln kot time tu.dia n wife die sewa apt opposite to sri wira.aku pn xsure ape nama apt tu.die ni keje mniaga sndri.so salu la wife die kna tgl sorg2 kt umh.1st day dia kata umah tu ok je.masuk ari ke 2 wife die slalu dgr smthing dr siling umah dia.actually diorg sewa umah atas skali,tgkt 4.so ade la ruang antra siling umah n roof.so mula2 dia think +ve,mgkin tikus kot.bunyi mcm mencakar2.tp makin ari sound tu menjadi2 plak.dgr org bjalan..ketuk2..wife die slalu ngadu kt die.tp die xpnh dgr..so die kata mgkin wife die slh dgr kot.smpai la 1 mlm tu..die sndri dgr bunyi mcm org cakar siling..klimaksnye bila dgr pmpuan ketawa..esok tu trus diorg kluar dr umah tu..bila dtya2 dgn jiran2 kt apt tu baru la diorg tau yg diorg sewa plg lama kt ctu..4bulan! pttla sewa murah giler..tp alhamdulillah la umah maksu aku skg takat ni xpnh dgr ade gangguan ape pn.tp dgr kisah korg smua kisah2 mistik area uk pdana...wat aku takut nk g umah maksu.adoila..tu la hotel aku slama ni

baru niat nak beli unit apartment /condo sri hijauan or springville kat ukay perdana ni.. seram plak dengor cerita sini. errrr... now area sini makin sesak jalan kuar masuk time peak hour.. dah ramai org dok.. masih mistik jugak ke..

kat sini pun ada hantu adoii hahahaha

sini ada hantu betul huhuhu

aku ada member keja IPD ampang...

lepas landslide 2008 dulu...kawasan tu bila lalu memalam atau awal pagi like 3am utk rondaan kadang dorang terdengar bunyi org minta tolong..biasala police keja dia tolong org..so 1st time benda ni berlaku dorang stop..turun keta suluh sana sini mmg takde org langsung..tapi sore minta tolong tu mmg sgt jelas..hmm aku ada gak lalu kawasan yg member aku cakap tapi..siang hari la kekekeke

ada satu tempat lagi...Ukay Heights...aku slalu tgk iproperty utk beli umah..so ada terlintas nak tgk umah area ukay heights ni..siang hari aku pegi...tempat ni mmg scary..semacam je aku rasa..umah plak byk umah tinggal..tanah2 kosong..kiranya tak sesuai kalau aku beli sebab aku selalu balik malam..satu lagi..confim wife n anak aku taknak kena tinggal kat situ..hishh...

rasanya area ukay perdana ni mmg keras kot....dulu ai pnh tggl situ kt umah aunt..mmg dah biasa dari zaman skola2 sampai keja pun slalu tggl dgn dia...umah dia ni umah banglo semi-D...

setiap ari especially mlm2 mmg ada bunyik2 perabot dialih2, tapak kaki berlari2 berjalan2, bukak tutup pintu...bunyik tu kalu org dgr mst igt ada org bukak restoren kt atas siling tu prnh uncle ai g ketuk umah sblh complaint asal bising sgt (dorg igt jiran tu yg bising2) dok alih perabot sepanjang masa la bukak tutup pintu kuat2...tp org umah tu x mengaku pun...dorg ckp dorg tido awal..maid dorg sume tido awal...takdenye dok nk alih2 perabot ke bising2 ke...

lama2 kitorg pun da lali dgr bunyik tu...sampai skrg wat dono je...tp kalu kakak2 kpd aunt ai tu dtg umah tu mst akan nmpk kelibat... org yg tggl umah tu tak pernah nmpak lak...hehe...

kakak ai dulu pernah mcm mencabar bende2 tu sbb bising sgt....mula2 tu dia senyap je..xdek bunyik lg tp slps beberapa ari, kakak ai cam kena gangguan...ada ke org tgh syok2 mandi dia ketuk dinding toilet kuat2..siang ari lak tu...kakak i igtkan kazen ai dia tanya la napa...tunggu2 tade jwpn dia terus kuar carik kazen ai....actually, kazen ai tgh syok tgk tv kt bwh tu....

dulu ai pnh gak kena...masa tgh tido terasa ditarik2...takut dei dia nk bwk ke mana...tp tak mampu buat apa sbb takut sgt baca apa2 yg patut je...sampai tetido(ngantuk sgt)...beberapa bulan sblm ai pindah kuar umah lg teruk...ada bunyik cam cakar2 carpet...pnh sekali tu ai dgr dia cakar2 carpet sblh ai kemudian dlm beberapa detik terus ke dinding dpn i cakar2...eeeee....ble ai kuar umah tu mmg da tade gangguan cakar2 tu lagi la...dia ikut ai berpindah gak kot...haha

alamak..terpanjang lak...sorry ye syok sendiri pulak...

Rate

1

dah nak masuk 7 tahun aku stay kat apartment sri puteri ni. kene pulak skg keje shift,blk x tentu. paling lewat kul 4pagi aku penah redah bukit tu sensorg..alhamdulillah xde apa2 yg scary.
tp tiap kali blk keje mlm, wajib pasang cd yaasin

kesian pulak aku tgk korg yg nak beli unit kat sri ijauan (berdepan dgn sri puteri), dh jadi penakut pulak...
kalau 6 tahun sudah yesssss sini mmg keras,tp skg alhamdulillah mak aku cite ada sorg setazah (sblh blok aku) dh bersihkan sri puteri n kawasan2 sekitar.
tu yg selamba aku balik keje kul 3,4 pagi...

thank u en.medang bg tacang...

aku taun lepas dok apt sri kayangan. tgkt 4. setaun lebih aku dok ctu. alhadullilah, xpernah jd ape2 pon... tp kekadang takot gak. sbb aku suka baso bj memlm buta dlm kul 3 pg cam tu.. mesin baso kat luar. mmg nmpak utan laaa. nasib baik xnmpk apa2...

cuma 1 aku geram, masa memula masok umah, aku suka buka tgkp, bila aku blk umh, abeh umah aku berselerak. ropa2 nya monyet dok masok umah aku... geram betoi... pastu, trus aku tutop tgkp pintu semua... sbb kat cn byk monyet...

ada ssesapa bleh bagi tmpt cadangan sy berminat juga nk melakukan tinjauan...

Reply 137# surfinv

klcc bro , tp nak naik atas tu mlm2 payah sket...n story yg bakal dapat pun mmg best.
umah kosong tepi traffic light kat jalan gurney dh try?

Reply  surfinv

klcc bro , tp nak naik atas tu mlm2 payah sket...n story yg bakal dapat p ...
ceempaka Post at 22-3-2011 09:51

baru lalu area situ...apa cerita kat situ??

Reply 138# ceempaka

blah mana tu ekk? sy mmg tau jln gurney...
hmm maksud sy kat ukay perdana ni.. ada ke tmpt2 menarik yg boleh di lakukan tinjauan